Setari Cookie-uri

numai suport acneea

buna fetelor .am si eu acnee de cativa ani am fost si la dermatolog mi-a dat retete peste retete ma tineam un pik de ele dp numai folosem am gresit si eu .akm numai pot st stresata rau din cauza lor .am aflat k se face la farmacie un preparat si am luat si eu pana akm este buna mi-au mai trecut din cosuri bine trebuie sa mai astept o luna am aflat k in 2 luni imi va trece ..asta dk se va intampla ...dar prepartu mi-a uscat fata se cojeste si numai suport nici asta ...imi dau cu crema cat pot de des dar degeaba ...stiti voi vro crema care hidrateza mai bine ????aa si de la cosuri mi-au ramas si pete stiti ceva pt asta ?astept raspunsurile voastre .pup
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:08
incearca sa folosesti lamaia ..ca este foarte buna..pup!
kudika084508
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:28
Lotiunile si cremele din gama Pure Skin de la Gerocossen sunt ok. Eu am folosit o crema stop-sebum si o lotiune purificatoare. Curata tenul foarte bine si daca sunt folosite cu regularitate chiar isi fac efectul.
kitri
Postat pe 27 Noiembrie 2009 18:44
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-13 16:08:36buna fetelor .am si eu acnee de cativa ani am fost si la dermatolog mi-a dat retete peste retete ma tineam un pik de ele dp numai folosem am gresit si eu .akm numai pot st stresata rau din cauza lor .am aflat k se face la farmacie un preparat si am luat si eu pana akm este buna mi-au mai trecut din cosuri bine trebuie sa mai astept o luna am aflat k in 2 luni imi va trece ..asta dk se va intampla ...dar prepartu mi-a uscat fata se cojeste si numai suport nici asta ...imi dau cu crema cat pot de des dar degeaba ...stiti voi vro crema care hidrateza mai bine ????aa si de la cosuri mi-au ramas si pete stiti ceva pt asta ?astept raspunsurile voastre .aa si inca ceva diminetaa trebuie sa indepartez bine preparu pt cosuri este de culare alba dar cu apa simpla nu merge ...sapunul imi usuca fata ...si nu stiu ce alt ceva sa folosesc ?imi dau dupa ce ma spal cu o crema anti sebum si aia parka imi usuca tenul si mai rau ...am imp k am o masca pe fata ...nu mai suport
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 28 Noiembrie 2009 21:35
Draga aleexa29, m-am confruntat cu aceasta problema ani in sir....tratamente peste tratamente....foarte multi bani, dar fara niciun rezultat...pana am luat anticonceptionale Diane 35, iar pentru fata am folosit Isotrexin gel. Dupa 3 luni...tenul meu arata perfect....dar si acest gel Isotrexin usuca foarte tare tenul, deci ai grija sa te hidratezi corespunzator...
B_V
Postat pe 30 Noiembrie 2009 13:08
eu folosesc retin a,numai k usuca pielea foarte tare iar in primele saptamani de folosire apar mai multe cosuri,tocmai pt ca scoate totul la suprafata pt k mai apoi sa vindece!eu folosesc de o luna si pe frunte mi-au trecut,recunosc insa k in barbie am ink 2 3 cosuri!treb neaparat sa folosesti si o crema hidratanta necomedogena!
ann_me
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:16
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-13 16:08:36buna fetelor .am si eu acnee de cativa ani am fost si la dermatolog mi-a dat retete peste retete ma tineam un pik de ele dp numai folosem am gresit si eu .akm numai pot st stresata rau din cauza lor .am aflat k se face la farmacie un preparat si am luat si eu pana akm este buna mi-au mai trecut din cosuri bine trebuie sa mai astept o luna am aflat k in 2 luni imi va trece ..asta dk se va intampla ...dar prepartu mi-a uscat fata se cojeste si numai suport nici asta ...imi dau cu crema cat pot de des dar degeaba ...stiti voi vro crema care hidrateza mai bine ????aa si de la cosuri mi-au ramas si pete stiti ceva pt asta ?astept raspunsurile voastre .pup


nu te-ai gandit sa apelezi la un peeling facial?
amondineeee
Postat pe 1 Decembrie 2009 11:34
De la: geanina1309, la data 2009-12-01 11:34:02
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-13 16:08:36buna fetelor .am si eu acnee de cativa ani am fost si la dermatolog mi-a dat retete peste retete ma tineam un pik de ele dp numai folosem am gresit si eu .akm numai pot st stresata rau din cauza lor .am aflat k se face la farmacie un preparat si am luat si eu pana akm este buna mi-au mai trecut din cosuri bine trebuie sa mai astept o luna am aflat k in 2 luni imi va trece ..asta dk se va intampla ...dar prepartu mi-a uscat fata se cojeste si numai suport nici asta ...imi dau cu crema cat pot de des dar degeaba ...stiti voi vro crema care hidrateza mai bine ????aa si de la cosuri mi-au ramas si pete stiti ceva pt asta ?astept raspunsurile voastre .pup


nu te-ai gandit sa apelezi la un peeling facial?
si in ce consta peelingul facial ?
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 1 Decembrie 2009 16:13
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-12-01 16:13:36
De la: geanina1309, la data 2009-12-01 11:34:02
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-13 16:08:36buna fetelor .am si eu acnee de cativa ani am fost si la dermatolog mi-a dat retete peste retete ma tineam un pik de ele dp numai folosem am gresit si eu .akm numai pot st stresata rau din cauza lor .am aflat k se face la farmacie un preparat si am luat si eu pana akm este buna mi-au mai trecut din cosuri bine trebuie sa mai astept o luna am aflat k in 2 luni imi va trece ..asta dk se va intampla ...dar prepartu mi-a uscat fata se cojeste si numai suport nici asta ...imi dau cu crema cat pot de des dar degeaba ...stiti voi vro crema care hidrateza mai bine ????aa si de la cosuri mi-au ramas si pete stiti ceva pt asta ?astept raspunsurile voastre .pup


nu te-ai gandit sa apelezi la un peeling facial?
si in ce consta peelingul facial ?



iti spun ce mi-a explicat dermatologul,mai multe detalii cu siguranta exista pe tot felul de site-uri de specialitate. procedura e cat se poate de simpla.iti aplica pe fata diferite tipuri de acizi(nu te speria,nu sunt puternici) si care iti indeparteaza primul strat de piele.si astfel determina accelerarea aparitiei unui alt strat de piele.sunt mai multe tipuri de peeling facial.slabe,medii si puternice..dar oricum la noi in romania nu se mai fac cele puternice.daca iti faci un peeling cu un acid mai slab(spre exemplu cel glicolic) in 3-4 zile se duce complet primul strat de piele.hmm..nu stiu ce ar mai fi de zis..daca mai ai ceva nelamuriri..sa ma intrebi.
amondineeee
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:37
De la: geanina1309, la data 2009-12-01 17:37:38
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-12-01 16:13:36
De la: geanina1309, la data 2009-12-01 11:34:02
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-13 16:08:36buna fetelor .am si eu acnee de cativa ani am fost si la dermatolog mi-a dat retete peste retete ma tineam un pik de ele dp numai folosem am gresit si eu .akm numai pot st stresata rau din cauza lor .am aflat k se face la farmacie un preparat si am luat si eu pana akm este buna mi-au mai trecut din cosuri bine trebuie sa mai astept o luna am aflat k in 2 luni imi va trece ..asta dk se va intampla ...dar prepartu mi-a uscat fata se cojeste si numai suport nici asta ...imi dau cu crema cat pot de des dar degeaba ...stiti voi vro crema care hidrateza mai bine ????aa si de la cosuri mi-au ramas si pete stiti ceva pt asta ?astept raspunsurile voastre .pup


nu te-ai gandit sa apelezi la un peeling facial?
si in ce consta peelingul facial ?



iti spun ce mi-a explicat dermatologul,mai multe detalii cu siguranta exista pe tot felul de site-uri de specialitate. procedura e cat se poate de simpla.iti aplica pe fata diferite tipuri de acizi(nu te speria,nu sunt puternici) si care iti indeparteaza primul strat de piele.si astfel determina accelerarea aparitiei unui alt strat de piele.sunt mai multe tipuri de peeling facial.slabe,medii si puternice..dar oricum la noi in romania nu se mai fac cele puternice.daca iti faci un peeling cu un acid mai slab(spre exemplu cel glicolic) in 3-4 zile se duce complet primul strat de piele.hmm..nu stiu ce ar mai fi de zis..daca mai ai ceva nelamuriri..sa ma intrebi.
si km cat costa un peeling facial ?pup
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:34
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-12-02 14:34:56
De la: geanina1309, la data 2009-12-01 17:37:38
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-12-01 16:13:36
De la: geanina1309, la data 2009-12-01 11:34:02
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-13 16:08:36buna fetelor .am si eu acnee de cativa ani am fost si la dermatolog mi-a dat retete peste retete ma tineam un pik de ele dp numai folosem am gresit si eu .akm numai pot st stresata rau din cauza lor .am aflat k se face la farmacie un preparat si am luat si eu pana akm este buna mi-au mai trecut din cosuri bine trebuie sa mai astept o luna am aflat k in 2 luni imi va trece ..asta dk se va intampla ...dar prepartu mi-a uscat fata se cojeste si numai suport nici asta ...imi dau cu crema cat pot de des dar degeaba ...stiti voi vro crema care hidrateza mai bine ????aa si de la cosuri mi-au ramas si pete stiti ceva pt asta ?astept raspunsurile voastre .pup


nu te-ai gandit sa apelezi la un peeling facial?
si in ce consta peelingul facial ?



iti spun ce mi-a explicat dermatologul,mai multe detalii cu siguranta exista pe tot felul de site-uri de specialitate. procedura e cat se poate de simpla.iti aplica pe fata diferite tipuri de acizi(nu te speria,nu sunt puternici) si care iti indeparteaza primul strat de piele.si astfel determina accelerarea aparitiei unui alt strat de piele.sunt mai multe tipuri de peeling facial.slabe,medii si puternice..dar oricum la noi in romania nu se mai fac cele puternice.daca iti faci un peeling cu un acid mai slab(spre exemplu cel glicolic) in 3-4 zile se duce complet primul strat de piele.hmm..nu stiu ce ar mai fi de zis..daca mai ai ceva nelamuriri..sa ma intrebi.
si km cat costa un peeling facial ?pup




undeva la 300 de ron dar merita:)
amondineeee
Postat pe 2 Decembrie 2009 16:59
eu am 21 de ani si am avut acnee cam de la 13-14 ani. am incercat tot ce se putea.creme, produse naturiste.am luat si antibiotice si diane 35.nimik nu a functionat.park se agrava din ce in ce mai tare. abia akum am rezolvat problema cu un tratament recomandat de dermatolog.timp de 6 luni am luat roacutanne si am folosit gelul isotrexyn plus o crema de la avene pt hidratare si reparatorie. rezultatele au fost extraordinare. nu credeam k o sa scap de cosuri vreodata. akum mai am semne dar cu timpul sau cu un pelling chimic rezolv si problema acesta. medicul dermatolog va poate sfatui cum sa luati roacutanne se fac niste analize inainte pt k au ceva reactii adverse.la mine nu a fost nici un fel de problema chiar dak m-am speriat cand am citit prospectul.akum face si sora mea acelasi tratament si dupa 2 luni tenul ei arata foarte bine.
kudika092666
Postat pe 12 Decembrie 2009 13:28
Gogosi...
kudika226898
Postat pe 2 Septembrie 2010 10:36
Roaccutane e fte tare si nu se merita daca aacneea nu e fte grava. Mie cel mai mult mi-a ajutat crema cu benzoyl peroxid. E cea mai buna pt. ca spre deosebire de cremele cu antibiotic, nu da dependenta. Practic e un fel de oxigenare in profunzime care distruge bacteriile ce cauzeaza acneea. Insa are un mod special de aplicare. Prima data se spala fata cu un gel de fata si se asteapta sa se usuce fata 15 min; pt. ca altfel ar putea dilua crema, care e usor acida. Apoi se intinde crema in strat subtire si se mai asteapta 15 min si apoi se pune crema hidratanta.. pt ca benzoyl peroxidul usuca fata. Eu am descoperit aceasta metoda de aplicare a cremei aici: www.acne.org/regimen.html. Si cel mai frumos, povestile de succes cu poze inainte si dupa: www.acne.org/regimen-success.html.
E buna orice ce fel de crema cu benzoyl peroxid de concentratie 2.5%, nu trebuie sa luati neaparat de la ei de pe site. Eu de exemplu mi-am luat Benzac de pe Ebay. Mult succes!
miau_nella
Postat pe 15 Mai 2015 11:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scapa de acnee 3 De la: kudika226898 6 Septembrie 2010 21:48
A incercat cineva din voi Proactiv? 1 De la: sweety25 24 Aprilie 2010 22:59
Cine ma poate ajuta cu un sfat,o idee,o sugestie?:( 21 De la: kudika058558 30 Aprilie 2013 15:51
Puncte negre!! 9 De la: alexandragru 10 Februarie 2016 09:53
Cosuri 76 De la: bebe_bala 8 Martie 2014 19:26