Setari Cookie-uri

e posibil sa revina la mine ?

Eu am 36 ani - berbec cu ascendent in taur ( daca asta are vreo importanta ), ea 28 ani - si e balanta . Eu fac naveta cu masina si deseori trec prin oraselul ei unde o vedeam uneori din masina si o priveam . Eu nu a facut nici un pas sa o cuceresc poate pentru ca nu se ivise ocazia sau poate pentru ca de cateva ori am zarit-o impreuna cu o fetita de 6 ani - fetita ei si mi-am zis ca e casatorita . Dupa un timp, m-am trezit cu mesaje de la ea prin care imi cerea sa ne intalnim sa ne cunoastem, ea aflandu-mi nr de tel de la ceva cunostinte comune noua . Ne-am cunoscut si vreo 2 luni jumate am fost impreuna in multe locuri , excursii si iesiri . Ea in acest timp imi trimitea nenumarate sms-uri zilnic la care eu nu prea raspundeam - doar cand si cand . Au fost poate si 2-3 zile cand nu i-am raspuns deloc la mesaje, apoi ne-am intalnit din nou . Tot in acest timp eu mai ieseam uneori cu prietenii la bere, iar de vreo doua ori am mers cu ei la un club unde m-am intalnit cu o fosta de-a mea, am flirtat si am condus-o acasa . Balanta mea a aflat, despre aceste iesiri ale mele si a sarit peste cateva zile in bratele altui barbat . Acum eu mi-am dat seama ca tin mult la ea si ca o iubesc chiar si vin cu intrebarea daca e posibil sa se intoarca la mine . Si daca da cam cum trebuie sa procedez in acest sens . Accept solutii de la cei/cele care doresc sa le propuna in mod decent .
corbulalb
Postat pe 16 Noiembrie 2009 17:04
Doamna ta imi pare cam disperata (implicit fara incredere in ea), sufocanta si indecisa. Sigur o iubesti? Sau e doar orgoliul ca nu mai e a ta?

Oricum, daca sare in bratele altuia la primul hop, ce-o sa faca cand veti avea o problema serioasa? Daca sare in bratele altuia, iar tu de-abia atunci iti dai seama ca o iubesti, oare ce spune asta despre alegerile tale in materie de femei?

Si ca sa-ti raspund la intrebare: da, se poate intoarce la tine, caci oricum a dat dovada de instabilitate... probabil dupa ce va considera ca si celalalt a dezamagit-o.


PS: nu degeaba se spune ca a comunica e cheia intr-o relatie. Puteai sa-i spui ca iesi si tu cu baietii, o femeie cu capul pe umeri intelege asa ceva.
kitty_krieger
Postat pe 16 Noiembrie 2009 17:32
De la: corbulalb, la data 2009-11-16 17:04:06 Eu am 36 ani - berbec cu ascendent in taur ( daca asta are vreo importanta ), ea 28 ani - si e balanta . Eu fac naveta cu masina si deseori trec prin oraselul ei unde o vedeam uneori din masina si o priveam . Eu nu a facut nici un pas sa o cuceresc poate pentru ca nu se ivise ocazia sau poate pentru ca de cateva ori am zarit-o impreuna cu o fetita de 6 ani - fetita ei si mi-am zis ca e casatorita . Dupa un timp, m-am trezit cu mesaje de la ea prin care imi cerea sa ne intalnim sa ne cunoastem, ea aflandu-mi nr de tel de la ceva cunostinte comune noua . Ne-am cunoscut si vreo 2 luni jumate am fost impreuna in multe locuri , excursii si iesiri . Ea in acest timp imi trimitea nenumarate sms-uri zilnic la care eu nu prea raspundeam - doar cand si cand . Au fost poate si 2-3 zile cand nu i-am raspuns deloc la mesaje, apoi ne-am intalnit din nou . Tot in acest timp eu mai ieseam uneori cu prietenii la bere, iar de vreo doua ori am mers cu ei la un club unde m-am intalnit cu o fosta de-a mea, am flirtat si am condus-o acasa . Balanta mea a aflat, despre aceste iesiri ale mele si a sarit peste cateva zile in bratele altui barbat . Acum eu mi-am dat seama ca tin mult la ea si ca o iubesc chiar si vin cu intrebarea daca e posibil sa se intoarca la mine . Si daca da cam cum trebuie sa procedez in acest sens . Accept solutii de la cei/cele care doresc sa le propuna in mod decent .


Inainte de ati da sfaturi poti sa-mi raspunzi la urmatoarele intrebari ?
1. Unde ai discutat tu cu o fetita de 6 ani?
2.a.Unde era insotitoarea copilului in acest timp?2.b.Ai abordat fetita ca era singura pe strada?
3. Din cate am inteles ea este casatorita, deci tu esti amantul ei, iar cand va intalniti sotul ei are grija de copil?
4. Esti casatorit?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 16 Noiembrie 2009 17:49
Nu am discutat cu fetita . Doar am afirmat ca uneori cand o vedeam din masina ea era impreuna cu fetita ei care are 6 ani . Nu e casatorita si nici nu a fost . Nici eu nu sunt casatorit .
corbulalb
Postat pe 16 Noiembrie 2009 21:06
da se poate intoarce la tine ...si asta pt ca intr-adevar este instabila emotional
simte nevoia de afectiune permanenta si daca tu nu-i mai oferi arata ca are si alte optiuni..
o discutie ti-ar aplana toate nelamuririle ,insa si tu esti sigur ca o vrei? sau doar orgoliu?
ionelaela
Postat pe 16 Noiembrie 2009 21:51
De la: corbulalb, la data 2009-11-16 21:06:00Nu am discutat cu fetita . Doar am afirmat ca uneori cand o vedeam din masina ea era impreuna cu fetita ei care are 6 ani . Nu e casatorita si nici nu a fost . Nici eu nu sunt casatorit .


ma' pana de corb alb, in primul mesaj scrii ca-i casatorita.
stai ca acu' ma dumiresc si io. doar ca ai iesit la o bere cu amici, ea s-a catapultat in p.., scuze , in bratele altui barbat!!???
geo_xx
Postat pe 16 Noiembrie 2009 21:56
De la: geo_xx, la data 2009-11-16 21:56:35
De la: corbulalb, la data 2009-11-16 21:06:00Nu am discutat cu fetita . Doar am afirmat ca uneori cand o vedeam din masina ea era impreuna cu fetita ei care are 6 ani . Nu e casatorita si nici nu a fost . Nici eu nu sunt casatorit .


ma' pana de corb alb, in primul mesaj scrii ca-i casatorita.
stai ca acu' ma dumiresc si io. doar ca ai iesit la o bere cu amici, ea s-a catapultat in p.., scuze , in bratele altui barbat!!???


...de fapt ,nici asta nu e.Asteapta pana maine si o sa vezi
mitura
Postat pe 16 Noiembrie 2009 22:07
De la: geo_xx, la data 2009-11-16 21:56:35
ma' pana de corb alb, in primul mesaj scrii ca-i casatorita.
stai ca acu' ma dumiresc si io. doar ca ai iesit la o bere cu amici, ea s-a catapultat in p.., scuze , in bratele altui barbat!!???


Geo , nu a zis ca-i maritata , doar ca asta a presupus el ...pana sa o cunoasca.
Eu cred ca a spus povestea pe scurt si evident ,varianta lui.
Ea a ajuns in bratele altuia dupa ce el s-a intalnit cu o fosta .

Corbule , cat a "atarnat " ea dupa tine pana sa sara in bratele altuia?Daca o vrei inapoi parerea mea este ca ar trebui sa o abordezi direct si sa ii spui exact ce doresti de la ea.
E posibil sa te refuze daca este foarte implicata in relatia actuala , dar daca nu incerci nu ai de unde sa stii .
ella_c
Postat pe 16 Noiembrie 2009 22:15
A " atarnat " dupa mine ca sa zic asa vreo doua luni jumate, Ella, situatia culminand intr-o sambata in care eu trebuia sa merg la o nunta si pe ea nu am invitat-o ( si pana la urma nici eu nu am mai mers la acea nunta ) . Iar in vinerea de dinaintea acelei zile de sambata si in acea sambata aproape m-a implorat ca sa ne intalnim, sa ne vedem - insa eu nu am bagat-o in seama .Si in acea sambata nu m-am intalnit nici cu ea , nici nu am fost la nunta ci am iesit cu niste prieteni la un vin ( fara complicatii - doar la un vin ) . Si in a doua zi - duminica ea a sarit in bratele celuilat . Si nu mi-am dat seama pe moment - intreaga saptamana ce a urmat nu ne-am contactat deloc prin sms sau apeluri, abia sambata urmatoare ( adica la o saptamana de la faza cu nunta ) eu am trimis un sms, eu intrasem la banuieli caci era dubios faptul ca dintr-o data nu imi mai scrie sms-uri, si atunci am aflat si eu cu certitudine ca are pe altul .
corbulalb
Postat pe 17 Noiembrie 2009 09:51
Incearca sa vorbesti cu ea .Spune-i ce simti ,spune-i ca iti pare rau ... Sa-ti exprimi sentimentele nu este o umilinta .Vorbeste cu ea , asa cum ai facut-o pe forum ...
Ce ai avea de pierdut? In cel mai rau caz o sa te refuze

Poate ca dupa atatea incercari si-a spus ca nu esti interesat si de aceea a intrat in alta relatie.Cu toate ca as zice ca s-a cam grabit ... Pare usor nerabdatoare si instabila.Dar daca ea este femeia pe care o doresti , merita sa incerci.
Pacat ca abia acum ti-ai dat seama ca o vrei .
ella_c
Postat pe 17 Noiembrie 2009 10:57
De la: corbulalb, la data 2009-11-17 09:51:13A " atarnat " dupa mine ca sa zic asa vreo doua luni jumate, Ella, situatia culminand intr-o sambata in care eu trebuia sa merg la o nunta si pe ea nu am invitat-o ( si pana la urma nici eu nu am mai mers la acea nunta ) . Iar in vinerea de dinaintea acelei zile de sambata si in acea sambata aproape m-a implorat ca sa ne intalnim, sa ne vedem - insa eu nu am bagat-o in seama .Si in acea sambata nu m-am intalnit nici cu ea , nici nu am fost la nunta ci am iesit cu niste prieteni la un vin ( fara complicatii - doar la un vin ) . Si in a doua zi - duminica ea a sarit in bratele celuilat . Si nu mi-am dat seama pe moment - intreaga saptamana ce a urmat nu ne-am contactat deloc prin sms sau apeluri, abia sambata urmatoare ( adica la o saptamana de la faza cu nunta ) eu am trimis un sms, eu intrasem la banuieli caci era dubios faptul ca dintr-o data nu imi mai scrie sms-uri, si atunci am aflat si eu cu certitudine ca are pe altul .


pacat, ai 36 de ani si inca nu stii cum sa te comporti intr-o relatie.

ok, poate si ea a fost muuuult prea insistenta si disperata cu 'nspe mii de sms-uri zi de zi, nu a lasat loc de mister, de cucerire samd.... dar sa astepti o saptamana (!!!) sa dea un semn de viata.... Iar sambata e seara cuplurilor, seara in care tu ai lasat-o balta (nu zice nimeni s-o iei la o nunta, ca stim cu totii ca o nunta e un eveniment extrem de costisitor, iar daca o iei e ca o declaratie ca sunteti in cuplu in toata regula, ca aveti ceva de viitor; si poate nu erai poregatit pentru asta; pana mea, au fost doar 2 luni). Dar, puteai s-o bagi si tu in seama.

Si reactia ei este extrema si deloc sanatoasa.

Gandeste-te bine daca vrei ceva serios cu aceasta femeie, caci, in mod evident, ea asta isi doreste. Daca raspunsul e da, incearca sa o recuceresti. Cum? Eu as spune sa folosesti metodele de curtare clasice, sa o asiguri ca vei mereu acolo pentru ea, faze de-astea... Dar tu stii mai bine daca ii place asa ceva sau nu.
kitty_krieger
Postat pe 17 Noiembrie 2009 13:10
Sti pisicuto de ce mi-e frica daca incerc sa o cuceresc ? Sa o cuceresc eu caci eu pe ea nu am curtat-o inca - ea ma agatat ca sa zic asa . Mi-e ca daca umblu in limba dupa ea si ii trimit sms-uri si flori si asa ea o sa ma considere cam slab de ingeri si ca poate face ce vrea din mine . Adica ar putea sa repete candva figura de acum spunandu-si ca prostul tace si inghite . Si sigur ce dupa doua luni nu sunt prea pregatit dat fiind faptul cum au evoluat lucrurile intre noi - adica ea mi s-a oferit mie asa pur si simplu , eu nu am facut nici un efort pt asta . Totusi nu o vad ca sa fie o femeie...usoara . Din cate stiu eu nu prea a avut multe relatii inainte dar mi se pare ca tanjeste foarte mult dupa afectiune, tandrete si dragoste ( mereu imi spunea ca in timp am sa invat si eu sa simt pentru ea si sa nu o parasesc - atunci cand nu prea o bagam in seama ) . Dar de asta nu prea doresc acum sa incep sa ii trimit mesaje siropoase, flori prin curier si altele asemenea, sa nu i se urce la cap . Acum eu nu imi dau seama cat de mult o iubeste tipul cu care e ( are doar 25 de ani asta ) dar poate ca ii toarna la ureche cat de mult o iubeste si probabil asta vrea sa auda . Dar, in fine - ramane de vazut daca o va accepta cu fetita ei intr-o relatie lunga sau doar o tine pt sex .
corbulalb
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:22
De la: corbulalb, la data 2009-11-17 16:22:06Sti pisicuto de ce mi-e frica daca incerc sa o cuceresc ? Sa o cuceresc eu caci eu pe ea nu am curtat-o inca - ea ma agatat ca sa zic asa . Mi-e ca daca umblu in limba dupa ea si ii trimit sms-uri si flori si asa ea o sa ma considere cam slab de ingeri si ca poate face ce vrea din mine . Adica ar putea sa repete candva figura de acum spunandu-si ca prostul tace si inghite .


Pai daca gandesti asa, sa nu te miri daca ramai singur pe termen lung. Daca nu daruiesti dragoste si incredere, nici nu vei primi dragoste si incredere. Nu trebuie sa te intrebi daca sa te porti frumos cu cineva sau nu, parerea mea este ca trebuie sa te porti frumos cu toata lumea, iar daca acele persoane nu-ti raspund la fel, e simplu, treci mai departe.
Eu una prefer sa stiu ca am incercat si am fost respinsa, decat sa ma intreb mereu "ce-ar fi fost daca...".

Si apoi gandeste-te ca ea a sarit in bratele altuia dupa ce tu i-ai dat cu flit 2 luni, dupa ce te-ai purtat urat cu ea, ca sa zic asa. De unde stii ce va face daca te porti frumos cu ea? Si, in plus, n-au de unde stii, poate tipul respectiv chiar a curtat-o timp de 2 luni si i-a spus cuvinte dulci si s-a purtat frumos cu ea; iar ea, cand a vazut ca pe tine nu te intereseaza, s-a dus la respectivul. E un scenariu. Insa daca nu vorbesti cu ea, nu vei afla.
kitty_krieger
Postat pe 18 Noiembrie 2009 11:05
Da pisicuto, se pare ca ai dreptate .... e un scenariu care poate fi adevarat . Si e la fel de adevarat ca am fost atat de stangaci in a-i arata sentimente in perioada in care am fost impreuna . Parca nu puteam sa imi deschid sufletul si astfel am respins-o mai mereu . Nici nu stiu ce sa mai zic, dar suferinta e pe masura nepriceperii mele si nehotararii mele de pe vremea cand am fost impreuna cu ea .
corbulalb
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:15
Va trebui sa o suni, sa va intalniti si sa aveti o discutie.
Iar tu, ar trebui sa dai dovada de maturitate pe masura anilor tai, ce naiba

http://verze.ro Site-ul verzelor, fff simpatic!
tequila_cu_varza
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:03
Incerc sa vorbesc cu ea mereu sa avem o intalnire caci imi raspunde la telefon, dar ma refuza cand propun o intalnire si o discutie face to face . Totusi simt ca ceva mai simte pentru mine, dar e posibil ca in aceasi masura, sau mai mult poate, sa se fi implicat in relatia pe care o are acum .
corbulalb
Postat pe 18 Noiembrie 2009 20:38
Nu stiu alte topicuri cum s-au incheiat dar al meu se pare ca are un sfarsit nefericit din punctul meu de vedere . Asta e - e cam greu o perioada pt mine ....
corbulalb
Postat pe 18 Noiembrie 2009 22:55
mmm ... de ce nu ma mir oare? puteai nici sa nu ma spui ca esti berbec din ce ai scris reiesea clar ... sincer asa iti trebuie .... alta data sa inveti sa te comporti si sa nu mai astepti totul de la partenera ... sincer ... iti cadea coada daca ii mai dadeai si tu un semn din cand in cand? sau ti se rupeau coarnele? si bine iti face ca nu vrea sa se intalneasca cu tine inseamna ca te-a suportat prea mult si sa saturat de tine si sa se roage mereu sa va intalniti si de unde stii tu ca a sarit asa imediat in bratele celuilalt? poate ala umbla dupa ea de mai multa vreme si cum a vazut ca nu are nici o sansa cu tine ... trebuia sa te astepte la infinit sau cum ca nu inteleg? scz daca am fost putin cam rea
kudika066198
Postat pe 18 Noiembrie 2009 23:13
Totusi, nu vad sa fi luat in calcul si varianta ca ea sa fi avut o relatie mai veche cu acel barbat, o despartire temporara.. si ca, de fapt, tie ti-a sarit in brate si nu lui. La el doar s-a intors cand si-a dat seama ca tu nu esti pregatit pentru ceva serios. E o ipoteza, nu trebuie neaparat sa fie adevarat.
Nu cred ca e disperata dupa.. "ceva". Spui ca nu a fost casatorita niciodata, prin urmare are un copil cu o iubire mai veche .. si cam atat. Restul, cati au fost si daca au fost.. sunt relatii pasagere. Cu siguranta ca isi doreste ceva serios, de durata. Iar tu inca nu i-ai dovedit ca asta vrei.
Incepe de aici.... Demonstreaza-i ca nu-ti doresti si tu sa devii un "trecator" prin patul ei. Probabil ca nu doreste sa prezinte fiecare mascul.. fetitei ei ca pe un posibil tatic ci asteapta acel feeling..., dar mai ales acel barbat care sa demonstreze CEVA.
rashela
Postat pe 19 Noiembrie 2009 02:34
Rashela, inclin sa cred ca tu ai vazut ceva in relatia noastra - e posibil ca ea sa il fi cunoscut pe cel cu care e acum inainte de a ma ma intalni pe mine . Dar ma refuza in continuare cand ii cer o intalnire face to face . mai comunicam pe mess si imi spune in continuare e nehotarata, dar refuza sa vorbeasca face to face cu mine . am intrebat-o daca crede ca cu celalat are o relatie serioasa si mi-a raspuns ca nu stie nici cu ala cat de serioasa e relatia . eu ma gandesc ca ei nu ii pasa deloc de mine si ca ma lasa sa ma macin , adica e un fel de razbunare la faptul ca si eu m-am purtat cum m-am purtat prin comportamentul meu indiferent . tot incerc sa imi clarific sentimentele mele actuale fata de ea . e iubire , e orgoliu , e teama de viitor sau sunt toate amestecate . sa ma arunc si eu intr-o alta relatie doar asa sa ma aflu in treaba .. pff . e greu, dar cum spuneam cred ca e momentul sa o uit asa cum cred ca si ea a facut in legatura cu mine .
corbulalb
Postat pe 19 Noiembrie 2009 15:54
Azi am primit mesaje de la ea si doreste sa ne vedem si sa discutam . Ma simt ciudat - am emotii dar si sperante . Off ...
corbulalb
Postat pe 22 Noiembrie 2009 14:06
De la: corbulalb, la data 2009-11-22 14:06:16Azi am primit mesaje de la ea si doreste sa ne vedem si sa discutam . Ma simt ciudat - am emotii dar si sperante . Off ...



asteptam sa ne spui cum a decurs...
raisa11
Postat pe 22 Noiembrie 2009 15:37
A fost cea mai frumoasa seara din viata mea poate . Este superb sa iti poti exprima sentimentele fata de persoana iubita, sentimente pe care le-ai avut si inainte insa nu le-ai aratat nu i le-ai transmis . Acum sper la o relatie luuuunga si fericita alaturi de ea . Va pup si va multumesc pentru incurajari dar si pentru critici . Si mai sper ca toate topicurile deschise aici la rubrica " despartiri " sa se termine cel putin asa ca in cazul meu . Bafta multa tuturor .
corbulalb
Postat pe 23 Noiembrie 2009 00:18
super ...tare
beyoance
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa scapi de un sot infidel ?? 0 De la: 11 August 2010 07:45
M -a inselat...viata mea nu mai are rost..... 24 De la: dalilapink 29 Mai 2014 20:30
sa raman sau nu? 2 De la: kudika_976619 19 Noiembrie 2014 09:22
Ramai insarcinata fara relatii sexuale? 47 De la: kudika_9935 23 Iunie 2012 02:35
si la mine un posibil divort 32 De la: ela_angel 30 Septembrie 2010 21:12