Setari Cookie-uri

Culoarea fiecarei zodii

De la: Calandrinon, la data 2009-11-30 14:36:47
De la: _iluzie_, la data 2009-11-17 09:57:17

> Gemeni: Tie nu iti plac nici culorile
> aprinse, care ti se par prea tipatoare, nici cele inchise
> care te intristeaza. Esti nativa careia nuantele nud i se
> vor potrivi de minune, dandu-ti o alura sofisticata si plina
> de senzualitate. Culoarea ta este crem. Aceasta nuanta este
> asociata cu abundenta (bogatie) si cu puterea. De asemenea,
> cu idealurile marete, cu intelepciune si cunostintele.
> Cremul este o nuanta care revitalizeaza mintea, iti confera
> energie si inspiratie, alungand totodata temerile de prisos.
>
> Cuvinte cheie: supranatural, drepturi de autor, simbolul
> banilor, avere, esenta spiritului divin, deschidere
> spirituala, putere.



inafara de faptul ca-mi place galbenul (dar recunosc ca nu-mi displace nici cremul ), sunt deacord cu tot ce zice acolo


oricum, caracterizarea unui om prin zodii, nu e completa, pt ca personalitatea fiecaruia e influentata de multi factori, insa zodiile mai nimeresc trasaturile in mare.

pup pe _iluzie_


pup Cris
_iluzie_
Postat pe 2 Decembrie 2009 16:30
De la: badkitty, la data 2009-12-02 15:46:02sunt scorpion si intr-adevar rosu se potriveste perfect personalitatii mele...
si pot sa spun ca e si o culoare care-mi place....
dar aici nu este vorba de ce culoare preferi ci de caracteristicile culorilor si cum se potrivesc cu personalitatea fiecarei zodii....
mie mi se pare foarte reusit


in sfarsit ceva inteligent
iubarici
Postat pe 2 Decembrie 2009 18:00
De la: _iluzie_, la data 2009-12-02 16:29:16
De la: badkitty, la data 2009-12-02 15:46:02sunt scorpion si intr-adevar rosu se potriveste perfect personalitatii mele...
si pot sa spun ca e si o culoare care-mi place....
dar aici nu este vorba de ce culoare preferi ci de caracteristicile culorilor si cum se potrivesc cu personalitatea fiecarei zodii....
mie mi se pare foarte reusit


saru-mana. e doar copy-paste.....probabil de aceea a "prins"....
nu pot contesta ce spun ....cunoscatorii
ms de comment pozitiv


copy-paste dupa ce sau cine....eu nu am citit tot ce au scris ceilalti....am vazut doar primele comentarii si toti ziceau ca nu le plac culorile respective
mi-am spus doar parerea si nu am copiat pe nimeni
badkitty
Postat pe 2 Decembrie 2009 18:42
nu ati nimerit la taur!sunt in zodia taur si urasc verdele!!!!!! rosu !!e culoarea care ma omoara si pinkul!!!!!!!!
scuze
ylaryclaudia
Postat pe 2 Decembrie 2009 18:49
eu sint taur si-mi place portocaliu si galben
asa am toata casa zugravita, asa ma simt cel mai bine - cu culori luminoase si care s-aduca cit mai mult cu lumina soarelui pe care-l ador
daca s-ar putea, as vrea sa fie numai vara
mai putin verde, poate doar asa prin natura vara
asa ca....
se potriveste ca nuca-n perete
puiutz1
Postat pe 3 Decembrie 2009 10:38
si eu sunt balanta si pot zice la fel.. roz beah...verdee
lora_li
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:05
De la: ylaryclaudia, la data 2009-12-02 18:49:12 nu ati nimerit la taur!sunt in zodia taur si urasc verdele!!!!!! rosu !!e culoarea care ma omoara si pinkul!!!!!!!!
scuze


voi niciodata nu cititi si ce au mai scris altii despre subiect inainte sa dati cu parul?



Calandrinon
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:10
De la: _iluzie_, la data 2009-12-02 16:27:39
De la: valivieru96, la data 2009-11-30 17:37:23Doamne cum v ati facut cont pe kudica doar ca sa contestati o culoare
nu cred ca v a spus nimeni in ce culori sa va imbracati sau ce sa purtati dar sigur vreti sa fiti "gica contra" al acestui topic
Ete mie imi place topicul cu toate culorile lui !


pup vali ! ms de sustinere
eu sincer, kiar nu credeam ca se uita cineva inspre el.......si culorile lui......


uite ca e de succes topicul pana la urma, chiar daca nu te asteptai






Calandrinon
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:13
De la: lorycyk_style, la data 2009-12-03 22:05:24 si eu sunt balanta si pot zice la fel.. roz beah...verdee


si eu sunt balanta si de cand am citit topicul mi am luat pijama roz

pup iluzie
valivieru96
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:59
De la: valivieru96, la data 2009-12-04 23:59:16
si eu sunt balanta si de cand am citit topicul mi am luat pijama roz




Calandrinon
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:02
De la: Calandrinon, la data 2009-12-05 00:02:05
De la: valivieru96, la data 2009-12-04 23:59:16
si eu sunt balanta si de cand am citit topicul mi am luat pijama roz






Si am avut succes si eu si pijamaua

pup cris
valivieru96
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:11
Sunt varsator dar culorile mele preferate sun albastru,turcoaz,rosu si negru
movu nu imi place nu ma caracterizeaza deloc.Pe mine ma caracterizeaza cel mai mullt negru ,cand sunt imbracata in negru ma simt cel mai bine ,ma simt libera ,independenta,ca si cum totul ar fi al meu,si imi da puterea sa ma simt bine.Pare ciudat dar asa este.Cu toate ca mie imi place sa ma imbrac mai mult sport ,negru este culoarea ceea mai eleganta.Si o masina daca ai si este neagra e mult mai eleganta decat una aceeasi marca dar o culoare cum ar fi verde deschis sau alba sau ...alta culoare.
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 7 Decembrie 2009 18:27
buna eu sunt scorpion eu m-as imbraca mereu in alb si negru .. si albastru mi se mai potriveste ca am ochii albastriii :P
maryia
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:58
De la: mottzy, la data 2009-11-29 09:00:34
nu pot spune k detest culoarea albastru asa qm prezice la mn(PESTI),dar nici nu o plac la nebunie.
Culoarea mea preferata este VERDE,ador culoarea asta,pt k de fiecare data knd sunt stresata,posomorata,prost dispusa,nimeni nu ma poate linisti inafara de una din bluzele mele verzi...
oriqm am capatat o manie pt culoarea asta,de fapt si aqm sunt imbracata in verde...




ce chestie, si eu sunt pesti, imi place albastrul, dar ador VERDELE ! :)
kristel
Postat pe 10 Decembrie 2009 20:49
De la: danyarmand, la data 2009-11-29 15:31:38Buna.Sunt in zodia Gemeni,si imi plac foarte mult,culorile-Rosu,purpuriu,albastru electric,galben-------nicidecum bej,crem-niciodata nu mi-au placut!!!-apoi in toate horoscoapele,pe care le-am citit,spune ca pt.gemeni culoarea norocoasa si preferata-Galbenul--anicidecum,bej,crem---apoi pt.Berbeci-Rosu,nicidecum galben,etc..pt.Taur-maro,bej,crem,verde-pt.Rac-culoarea Argintiu,alb--pt.Leu--galben,auriu,orange--pt.Fecioara-maro,gri,cenusiu--pt.Balanta-- turqoise,roz,verde-pt.Scorpion-rosu purpuriu--pt.sagetator--am uitat---pt.capricorn---gri,negru--pt.varsatori--albastru...

aici ai dreptate...cel putin la zodia mea....sunt varsator si ador albastru[:x]
onutsa
Postat pe 16 Decembrie 2009 23:03
Sunt taur si verdele imi place la nebunie. Probabil printre putinele dati cand mi se potriveste si mie o chestie legata de zodie.
ayyryynn
Postat pe 17 Decembrie 2009 11:00
SUNT BERBEC, ADEVARAT IMI PLACE CULOAREA GALBENA FOARTE MULT, DAR ALBUL IMI DA LINISTE, MOVUL LA FEL IL ADMIR,, VERDE NU TIPATOR,, PARE SA FIE CULOAREA MEA DE SUFLET,. AM IUBIT FOARTE MULT UN GEMEN, UN LEU , UN TAUR, ACUM AM RAMAS SINGURA, NU STIU CE CULOARE MI SE VA POTRIVI, PENTRU RESTUL VIETII, POATE-MI VA SOPTI HOROSCOPUL.
kudika093332
Postat pe 18 Decembrie 2009 16:55
De la: kudika093332, la data 2009-12-18 16:55:31SUNT BERBEC, ADEVARAT IMI PLACE CULOAREA GALBENA FOARTE MULT, DAR ALBUL IMI DA LINISTE, MOVUL LA FEL IL ADMIR,, VERDE NU TIPATOR,, PARE SA FIE CULOAREA MEA DE SUFLET,. AM IUBIT FOARTE MULT UN GEMEN, UN LEU , UN TAUR, ACUM AM RAMAS SINGURA, NU STIU CE CULOARE MI SE VA POTRIVI, PENTRU RESTUL VIETII, POATE-MI VA SOPTI HOROSCOPUL.
kudika093332
Postat pe 18 Decembrie 2009 16:58
sunt capricorn si culoarea mea preferata este VERDEEEEEE! probabil pt k am si ochii verzi , dar nu prea am eu haine de culoare neagra , nu m-a atras si nu ma atrage aceasta culoare, ce vreti sa spuneti ca toti capricornii ar trebui sa poarte negrul pt k li se potriveste? va inselati , prietena mea e taur si culoarea ei preferata e ROSU nu VERDE
kudika164581
Postat pe 9 Aprilie 2010 20:11
> Fecioara: Nuanta ta este griul.
> Aceasta nuanta este asociata cu independenta, cu
> auto-suficienta, cu auto-controlul, pentru ca este o culoare
> care actioneaza ca un scut in fata influentei externe. Cu
> toate acestea, sentimentele negative pot duce la gri dens,
> la nuantele cetei si ale fumului. Griul inchis este culoarea
> evaziunii, a complicatiilor de ordin fiscal. In mod
> inevitabil, aceasta culoare te va determina sa fii prea
> critica fata de ceilalti, intoleranta si capricioasa.
> Cuvinte cheie de culoare gri: stabilitate, generozitatea,
> mari aptitudini organizatorice, talent.


corect dar si movul imi place ..si verdele!
Andreea_Ungureanu
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:32
Scorpionul din mine adora negrul, bleumarin, maro, gri inchis, verdele, violetul, numai rosu nu .

Postat pe 12 Aprilie 2010 09:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum recuceresc barbatul fecioara? 4 De la: Chrenty 8 August 2010 23:53
eu scorpion el taur 1 De la: levantica 21 Iunie 2009 16:13
Barbatul Varsator..si femeia balanta..oare ce iese din asta.. 59 De la: kudika389169 21 Mai 2011 03:12
G 15 De la: bbjulya 20 Martie 2010 01:43
pesti vs fecioara 17 De la: bazgodia 9 Iunie 2009 16:41