Setari Cookie-uri

Relatiile sexuale dupa casatorie

Buna tuturor.As vrea si eu sa intreb toate femeile casatorite cum se simt atunci cand fac dragoste cu sotul lor?Eu am 24 de ani si sunt casatorita de 1 an jumatate si vrea sa spun ca ma plictiseste sa fac dragoste su sotul meu.A intervenit acea obisnunita si parca mi-e si sila sa mai fac.De asta si am incercat sa facem din ce in ce mai rar.Am observat ca si la el a intervenit plictiseala si nu mai vrea sa facem.Ma intreb oare asa e la toate cuplurile?Cand aud alte fete ca vorbesc cu atata disperare despre sex mie mi se face sila.Nu-mi mai place.Mi se pare o activitate murdara si stupida de care te poti lipsi foarte bine in viata.tin sa mentionez ca el a fost si este singurul barbat cu care am avut relatii intime. Ma gandesc ca poate daca cunosteam mai multi baieti inainte sa ma casatoresc acum ma bucuram mai mult de ce am ,dar asa cateodata imi trece prin minte oare cum este cu alt barbat?Cum ar fi sa ma atinga alt barbat?Nu stiu daca si alte fete au trecut prin asta dar astept pareri.
Lidia20033
Postat pe 21 Noiembrie 2009 20:14
e nasol daca ati ramas fara pasiune....poate va merge mai bine doar cu iubirea platonica....daca ati incercat toate ideile posibile, "pt. a va reveni", recomand un psiholog, sau poate un dialog mai deschis...e pacat totusi atat de tineri si de "proaspeti" ca relatie sa ajungeti in impasul asta.
greierash_is_back
Postat pe 21 Noiembrie 2009 20:18
Dupa un an? No way
Aveti o problema majora si daca nu o rezolvati urgent, comunicand unul cu celalalt, divortul scrie pe relatia voastra !
miss_darine
Postat pe 21 Noiembrie 2009 20:30
Doamne fereste! Ar trebui sa se urce pe pereti de placere la varsta asta si la doar un an de la casatorie! Daca de acuma se intampla asa... pai mai tarziu cum va fi???
darksukkubus69
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:02
De la: Lidia20033, la data 2009-11-21 20:14:27Buna tuturor.As vrea si eu sa intreb toate femeile casatorite cum se simt atunci cand fac dragoste cu sotul lor?Eu am 24 de ani si sunt casatorita de 1 an jumatate si vrea sa spun ca ma plictiseste sa fac dragoste su sotul meu.A intervenit acea obisnunita si parca mi-e si sila sa mai fac.De asta si am incercat sa facem din ce in ce mai rar.Am observat ca si la el a intervenit plictiseala si nu mai vrea sa facem.Ma intreb oare asa e la toate cuplurile?Cand aud alte fete ca vorbesc cu atata disperare despre sex mie mi se face sila.Nu-mi mai place.Mi se pare o activitate murdara si stupida de care te poti lipsi foarte bine in viata.tin sa mentionez ca el a fost si este singurul barbat cu care am avut relatii intime. Ma gandesc ca poate daca cunosteam mai multi baieti inainte sa ma casatoresc acum ma bucuram mai mult de ce am ,dar asa cateodata imi trece prin minte oare cum este cu alt barbat?Cum ar fi sa ma atinga alt barbat?Nu stiu daca si alte fete au trecut prin asta dar astept pareri.






... cred ca ati/s-a IDEALIZAT ceea ce inseamna sex ... in general se face asta, pentru a parea in ton cu moda, dar 80% dintre femei cunosc orgasmul din reviste ... de ce ? ... sint multe cauze ... dar urmarea este o abundenta de sfaturi surogat si care duc mintea multora spre visare ... eheeee, daca ... ? ... trimite-l la munca departe de casa citeva saptamini si dupa aia o sa vezi diferente ... mirositul reciproc al ciorapilor pe timp indelungat nu face bine la libidou ...

... ai grija si cu ce iti ''trece prin minte'' ca o iei pe aratura fara sa iti dai seama ... cauta ''metode'' mai corecte ...
marco918
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:12
De la: marco918, la data 2009-11-21 23:12:44 mirositul reciproc al ciorapilor pe timp indelungat nu face bine la libidou ...

.



da da, ascult-o pe morco, ca-i gaina batrana si stie ce zice! ea timp indelungat nu-i miroase. da' nici nu-i spala!
geo_xx
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:22
De la: Lidia20033, la data 2009-11-21 20:14:27Buna tuturor.As vrea si eu sa intreb toate femeile casatorite cum se simt atunci cand fac dragoste cu sotul lor?Eu am 24 de ani si sunt casatorita de 1 an jumatate si vrea sa spun ca ma plictiseste sa fac dragoste su sotul meu.A intervenit acea obisnunita si parca mi-e si sila sa mai fac.De asta si am incercat sa facem din ce in ce mai rar.Am observat ca si la el a intervenit plictiseala si nu mai vrea sa facem.Ma intreb oare asa e la toate cuplurile?Cand aud alte fete ca vorbesc cu atata disperare despre sex mie mi se face sila.Nu-mi mai place.Mi se pare o activitate murdara si stupida de care te poti lipsi foarte bine in viata.tin sa mentionez ca el a fost si este singurul barbat cu care am avut relatii intime. Ma gandesc ca poate daca cunosteam mai multi baieti inainte sa ma casatoresc acum ma bucuram mai mult de ce am ,dar asa cateodata imi trece prin minte oare cum este cu alt barbat?Cum ar fi sa ma atinga alt barbat?Nu stiu daca si alte fete au trecut prin asta dar astept pareri.



sorry but.......this is lame

acest gen de probleme au fost "batute si dezbatute" de n ori pana acum..nu numai pe forum...ci si in zeci de reviste si emisiuni tv ...chiar nu mai e nimic nou sub soare, cam toate femeile trec prin asa ceva dupa cativa ani...in cazul tau..1!..insa faptul ca el a fost primul pt tine..si singurul....te-a adus in situatia asta...
Calandrinon
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:30
De la: Lidia20033, la data 2009-11-21 20:14:27Buna tuturor.As vrea si eu sa intreb toate femeile casatorite cum se simt atunci cand fac dragoste cu sotul lor?Eu am 24 de ani si sunt casatorita de 1 an jumatate si vrea sa spun ca ma plictiseste sa fac dragoste su sotul meu.A intervenit acea obisnunita si parca mi-e si sila sa mai fac.De asta si am incercat sa facem din ce in ce mai rar.Am observat ca si la el a intervenit plictiseala si nu mai vrea sa facem.Ma intreb oare asa e la toate cuplurile?Cand aud alte fete ca vorbesc cu atata disperare despre sex mie mi se face sila.Nu-mi mai place.Mi se pare o activitate murdara si stupida de care te poti lipsi foarte bine in viata.tin sa mentionez ca el a fost si este singurul barbat cu care am avut relatii intime. Ma gandesc ca poate daca cunosteam mai multi baieti inainte sa ma casatoresc acum ma bucuram mai mult de ce am ,dar asa cateodata imi trece prin minte oare cum este cu alt barbat?Cum ar fi sa ma atinga alt barbat?Nu stiu daca si alte fete au trecut prin asta dar astept pareri.


nu-mi vine sa cred asa ceva......nu te-ai casatorit cu el din dragoste....?
......pt ca daca nu te-ai casa torit din dragoste ,atunci si normal ca s-a ajuns aici. voi de la bun inceput atzi facut doar sex, si acum a intrat acea monotonie in cuplul vostru. si partea proasta este ca tu ai in cap acea chestie"cum ar fi cu alt barbat..."draga mea nu-ti recomand ....nu inainte de a-tzi rezolva problemele cu sotzul....
eventual consultatzi un psiholog , dar sunt sanse minime ......ei doar atzi iau banii si tu iesi nerezolvat....parerea mea este ca voi doi trebuie sa stitzi ce vretzi incontinuare....
.....si nu stiu de ce ......dar tind sa cred ca tu vrei o schimbare si nu i-ai spus sotzului.....sau nu stii cum sa-i spui......foarte simplu ......tu al cunosti si trebuie sa stii cum sa-l duci in bucatarie la o cafea ,si incepi provocarea la o discutzie in doi.....bafta.

exact cum spunea cineva mai sus ;vetzi ajunge sa divortzatzi daca nu va rezolvatzi problema .....
floryly
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:32
calandrinon, umila mea parere zice ca doamna in cauza e doar o farsoare.
nu cred io ca-i cineva in stare sa vina si sa zica-n gura mare ca s-ar insela sotu' ca s-a plictisit de ciucurelu' lui dupa un an!
geo_xx
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:33
De la: geo_xx, la data 2009-11-21 23:33:23calandrinon, umila mea parere zice ca doamna in cauza e doar o farsoare.
nu cred io ca-i cineva in stare sa vina si sa zica-n gura mare ca s-ar insela sotu' ca s-a plictisit de ciucurelu' lui dupa un an!


de ce geo?
divesitatea "specimenelor" umane e surprinzatoare...mai ales cand vine vorba de cei "saraci cu duhul"
Calandrinon
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:38
geo......depinde catzi ani are si ce educatzie/atentzie a primit acasa.....sunt foarte multe fete care se marita cu primul venit sa scape de parintzi.......si dupa 1,2,3 ani se trezesc la realitate.....
floryly
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:39
De la: Calandrinon, la data 2009-11-21 23:38:38
De la: geo_xx, la data 2009-11-21 23:33:23calandrinon, umila mea parere zice ca doamna in cauza e doar o farsoare.
nu cred io ca-i cineva in stare sa vina si sa zica-n gura mare ca s-ar insela sotu' ca s-a plictisit de ciucurelu' lui dupa un an!


de ce geo?
divesitatea "specimenelor" umane e surprinzatoare...mai ales cand vine vorba de cei "saraci cu duhul"


dreptate-ti dau!
totusi, un pic de logica as folosii.
doamna in cauza se marita virgina. singuru' ciucurel atins si decopertat este al sotului.
pana aici toate bune si frumoase.
dar, daca vii dupa un an de zile si spui ca te-ai plictisit de ciucurelu' lui, trebuieste sa ai un termen de comparatie!
geo_xx
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:45
De la: floryly, la data 2009-11-21 23:39:26geo......depinde catzi ani are si ce educatzie/atentzie a primit acasa.....sunt foarte multe fete care se marita cu primul venit sa scape de parintzi.......si dupa 1,2,3 ani se trezesc la realitate.....


se trezesc la realitate daca-s tratate cu fundu'!
geo_xx
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:51
De la: geo_xx, la data 2009-11-21 23:45:51
De la: Calandrinon, la data 2009-11-21 23:38:38
De la: geo_xx, la data 2009-11-21 23:33:23calandrinon, umila mea parere zice ca doamna in cauza e doar o farsoare.
nu cred io ca-i cineva in stare sa vina si sa zica-n gura mare ca s-ar insela sotu' ca s-a plictisit de ciucurelu' lui dupa un an!


de ce geo?
divesitatea "specimenelor" umane e surprinzatoare...mai ales cand vine vorba de cei "saraci cu duhul"


dreptate-ti dau!
totusi, un pic de logica as folosii.
doamna in cauza se marita virgina. singuru' ciucurel atins si decopertat este al sotului.
pana aici toate bune si frumoase.
dar, daca vii dupa un an de zile si spui ca te-ai plictisit de ciucurelu' lui, trebuieste sa ai un termen de comparatie!


tocmai aia ii problema
ca ii tare curioasa sa incerce altul

ce mai..asta e efectul mass media si al anturajelor de prieteni....ca pe vremea bunicilor si parintilor mei..nu erau asa mentalitati ....pe atunci moralitatea era mai presus de "curiozitate"....
Calandrinon
Postat pe 21 Noiembrie 2009 23:57
De la: floryly, la data 2009-11-21 23:39:26geo......depinde catzi ani are si ce educatzie/atentzie a primit acasa.....sunt foarte multe fete care se marita cu primul venit sa scape de parintzi.......si dupa 1,2,3 ani se trezesc la realitate.....




....bine spus.....unde dragoste nu e nimic nu e.....doar sex....care trece dupa 1 an ....la 24 de ani.....pacat....
gratuit89
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:09
De la: Calandrinon, la data 2009-11-21 23:57:31
De la: geo_xx, la data 2009-11-21 23:45:51
De la: Calandrinon, la data 2009-11-21 23:38:38
De la: geo_xx, la data 2009-11-21 23:33:23calandrinon, umila mea parere zice ca doamna in cauza e doar o farsoare.
nu cred io ca-i cineva in stare sa vina si sa zica-n gura mare ca s-ar insela sotu' ca s-a plictisit de ciucurelu' lui dupa un an!


de ce geo?
divesitatea "specimenelor" umane e surprinzatoare...mai ales cand vine vorba de cei "saraci cu duhul"


dreptate-ti dau!
totusi, un pic de logica as folosii.
doamna in cauza se marita virgina. singuru' ciucurel atins si decopertat este al sotului.
pana aici toate bune si frumoase.
dar, daca vii dupa un an de zile si spui ca te-ai plictisit de ciucurelu' lui, trebuieste sa ai un termen de comparatie!


tocmai aia ii problema
ca ii tare curioasa sa incerce altul

ce mai..asta e efectul mass media si al anturajelor de prieteni....ca pe vremea bunicilor si parintilor mei..nu erau asa mentalitati ....pe atunci moralitatea era mai presus de "curiozitate"....


generalizat, asa ar suna!
dar in cazul de fata, parca-i prea mare graba de a cunoaste si alt ciucurel inmiresmat. ca si cum pana acum a stat intro cusca si dintrodata dai nas cu omenirea!
oricum , doamna nu pare nici naiva si nici needucata.
geo_xx
Postat pe 22 Noiembrie 2009 00:41
De la: Lidia20033, la data 2009-11-21 20:14:27Mi se pare o activitate murdara si stupida de care te poti lipsi foarte bine in viata.


dar vrei sa stii cum e cu altul???

pentru fraza asta, iti recomand cu caldura un psiholog, caci sexul (pe langa faptul ca ajuta al naibii de mult la procreere) ar trebui sa fie o incununare a dragostei. Sa inteleg ca voi va iubiti din parti! Ori ai o problema cu sexul in general, ori ai o problema cu cel cu care faci sex acum (adica domnul sot). Deci, psiholog, sa lamureasca problema.
kitty_krieger
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:01
......se pare ca lidia (doamna in cauza )nu o mai intereseaza sfaturile noastre.....

...... o duminica placuta va doresc la toata lumea.....
floryly
Postat pe 22 Noiembrie 2009 14:09
De la: floryly, la data 2009-11-22 14:09:59......se pare ca lidia (doamna in cauza )nu o mai intereseaza sfaturile noastre.....

...... o duminica placuta va doresc la toata lumea.....


o duminica placuta si tie
geo_xx
Postat pe 22 Noiembrie 2009 14:12
Dragii mei tin sa lamuresc cateva aspecte;m-am castorit cu sotul meu din dragoste care inca exista si va exista tot timpul deoarece am realizat impreuna foarte multe lucruri si pe langa dragoste exista si un respect mare intre noi.Am spus aici ca sexul este o activitate murdara si stupida de care te poti lipsi foarte bine in viata, iar cineva mi-a spus ca 'ai vrea sa incerci cu altul'...............asa si mi se pare doar ca probabil este influenta oamenilor,a prietenilor care vorbesc despe sex si povestesc detalii din viata lor intima am ajuns si eu sa ma gandesc oare cum e cu altul.............dar nu as fi in stare sa-l insel,nici nu-mi doresc ................de fapt aceste ganduri sunt o urmare fireasca probabil deoarece m-am maritat virgina............deci nu sfatuiesc nici o fata sa se marite virgina sau poate ca nu toate gandesc ca mine si nu se vor plictisi de sex dupa atat de putin timp..............oricum stiu ca cel mai bine este sa-mi vad cuminte de viata alaturi de sotul meu care e foarte buna cu exceptia sexului........... dar asta oricum nu este obligatoriu asa ca facem sex o data pe luna si ne vedem linistiti de viata
astept pareri si sfaturi.............
Lidia20033
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:21
De la: Lidia20033, la data 2009-11-22 21:21:28Am spus aici ca sexul este o activitate murdara si stupida de care te poti lipsi foarte bine in viata, .... dar asta oricum nu este obligatoriu asa ca facem sex o data pe luna si ne vedem linistiti de viata

si eu care ma gandeam ca o sa fie trist pe la 60 de ani fara sex!

un sfat..duceti-va la manastire!
one_size
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:37
De la: Lidia20033, la data 2009-11-22 21:21:28Dragii mei tin sa lamuresc cateva aspecte;m-am castorit cu sotul meu din dragoste care inca exista si va exista tot timpul deoarece am realizat impreuna foarte multe lucruri si pe langa dragoste exista si un respect mare intre noi.Am spus aici ca sexul este o activitate murdara si stupida de care te poti lipsi foarte bine in viata, iar cineva mi-a spus ca 'ai vrea sa incerci cu altul'...............asa si mi se pare doar ca probabil este influenta oamenilor,a prietenilor care vorbesc despe sex si povestesc detalii din viata lor intima am ajuns si eu sa ma gandesc oare cum e cu altul.............dar nu as fi in stare sa-l insel,nici nu-mi doresc ................de fapt aceste ganduri sunt o urmare fireasca probabil deoarece m-am maritat virgina............deci nu sfatuiesc nici o fata sa se marite virgina sau poate ca nu toate gandesc ca mine si nu se vor plictisi de sex dupa atat de putin timp..............oricum stiu ca cel mai bine este sa-mi vad cuminte de viata alaturi de sotul meu care e foarte buna cu exceptia sexului........... dar asta oricum nu este obligatoriu asa ca facem sex o data pe luna si ne vedem linistiti de viata
astept pareri si sfaturi.............


incep sa-i dau dreptate la geo ..chiar e ceva dubash la tine....

deci..esti capabila sa-ti dai seama ca nu e bine ce faci....dar tot o faci....
eu cred ca esti in stare sa gasesti si singura raspunsurile la intrebarile tale....cred ca esti constienta de faptul ca exista sute de metode pt a reinvia dorinta intr-un cuplu....odata ce esti si constienta de faptul ca nu e bine sa te mariti virgina pt ca urmeaza "curiozitate"....

vrei o parere?
du-te la un psiholog...asta..in cazul in care ce scri tu aici e real....
Calandrinon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:39
parere : mergi si arde'te cu altu.. daca iti place.. desparte'te de barbat..daca nu iti place .. vedem atunci. daca tot ai o viata minunata alaturi de sotul tau de ce ne spui noua ca ai o viata sexuala proasta dar nu vrei sa iti inseli sotul, il iubesti si respecti.. asa si?! nu vad relevanta.. problema ta e ca nu sti de fapt ce te doare.
felixcat
Postat pe 22 Noiembrie 2009 23:46
De la: Lidia20033, la data 2009-11-22 21:21:28Dragii mei tin sa lamuresc cateva aspecte;m-am castorit cu sotul meu din dragoste care inca exista si va exista tot timpul deoarece am realizat impreuna foarte multe lucruri si pe langa dragoste exista si un respect mare intre noi.Am spus aici ca sexul este o activitate murdara si stupida de care te poti lipsi foarte bine in viata, iar cineva mi-a spus ca 'ai vrea sa incerci cu altul'...............asa si mi se pare doar ca probabil este influenta oamenilor,a prietenilor care vorbesc despe sex si povestesc detalii din viata lor intima am ajuns si eu sa ma gandesc oare cum e cu altul.............dar nu as fi in stare sa-l insel,nici nu-mi doresc ................de fapt aceste ganduri sunt o urmare fireasca probabil deoarece m-am maritat virgina............deci nu sfatuiesc nici o fata sa se marite virgina sau poate ca nu toate gandesc ca mine si nu se vor plictisi de sex dupa atat de putin timp..............oricum stiu ca cel mai bine este sa-mi vad cuminte de viata alaturi de sotul meu care e foarte buna cu exceptia sexului........... dar asta oricum nu este obligatoriu asa ca facem sex o data pe luna si ne vedem linistiti de viata
astept pareri si sfaturi.............


ioi.... lidia.......tu stii ce insemna sa te casatoresti din dragoste....? eu cred ca nu....
.....eu s[pun asa......si cine vrea sa ma contrazica al rog frumos.....
ma casatoresc din dragoste,sunt virgina ,al iubesc ,al respect,dar dupa un an de casnicie ancep si fac cu sotzul meu doar sex o data pe luna.......si toate sunt bune si frumoase....

.....ei ...draga lidia eu nu spun ca nu va iubitzi sau nu va respectatzi reciproc .......dar nu cred ca un barbat accepta "doar o data pe luna".....
......da ......asta in cazul in care "EL" face dragoste de mai multe ori pe pamant.....

.....si tu vrei sa cobori de pe luna pe pamant ,sa vezi cum ar fi cu altul.....ai grija ca s-ar putea sa cazi de pe glob......si atunci v-a fi mai grav.....
floryly
Postat pe 23 Noiembrie 2009 10:19
De la: Lidia20033, la data 2009-11-22 21:21:28Dragii mei tin sa lamuresc cateva aspecte;m-am castorit cu sotul meu din dragoste care inca exista si va exista tot timpul deoarece am realizat impreuna foarte multe lucruri si pe langa dragoste exista si un respect mare intre noi.Am spus aici ca sexul este o activitate murdara si stupida de care te poti lipsi foarte bine in viata, iar cineva mi-a spus ca 'ai vrea sa incerci cu altul'...............asa si mi se pare doar ca probabil este influenta oamenilor,a prietenilor care vorbesc despe sex si povestesc detalii din viata lor intima am ajuns si eu sa ma gandesc oare cum e cu altul.............dar nu as fi in stare sa-l insel,nici nu-mi doresc ................de fapt aceste ganduri sunt o urmare fireasca probabil deoarece m-am maritat virgina............deci nu sfatuiesc nici o fata sa se marite virgina sau poate ca nu toate gandesc ca mine si nu se vor plictisi de sex dupa atat de putin timp..............oricum stiu ca cel mai bine este sa-mi vad cuminte de viata alaturi de sotul meu care e foarte buna cu exceptia sexului........... dar asta oricum nu este obligatoriu asa ca facem sex o data pe luna si ne vedem linistiti de viata
astept pareri si sfaturi.............


esti in faza de negare

cred ca nici nu stii ce inseamna sa iubesti, cea mai mare dovada fiind atitudinea ta fata de sex. (ma refer la iubirea unei femei fata de barbat)

Sau.... poate tipul habar n-are cum sa satisfaca o femeie sau... tu nu-i spui ce-ti doresti exact, unde vrei sa fii atinsa, chestii d-astea. Sau pur si simplu nu va potriviti in pat (unde esti ioanaaa ?)

Schimb: ai nevoie de psiholog, dar nu de oricare, ci de un sexolog.
kitty_krieger
Postat pe 23 Noiembrie 2009 12:09
salut,

si eu am aceeasi situatie ca a ta, doar ca anii petrecuti impreuna sunt mai multi ( 13 )
primul si unicul deocamdata...
si noi am trecut prin momente mai plictisitoare, aproximativ in al 2-lea , respectiv al 3-lea an de casnicie, dar au trecut
si cu putina atentie din partea amandurora ne-am redresat
au mai trecut alti ani, acum in schim avem un alt hop de trecut
imi place de altcineva
mi-e rusine sa spun, dar m-am indragostit copilareste de un alt barbat si mi-e foarte greu sa-mi controlez sentimentele...
amorul nou este foarte fresh, dar deja mi-e frica, de consecinte...
sunt total de acord cu ideea, ca daca in tinerete as fi avut alti barbati, probabil, acum eram mai puternica in sentimente
nopti nedormite cu gramada, stau la geam in bucatarie, si ma holbez la ceata de afara, si nu prea stiu care ar fi decizia corecta in asa fel, incat nimeni sa nu ramana cu sechele morale...
pentru ca avem si o fetita de 2 ani in casnicie...
mi-ar prinde bine si mie niste sfaturi...
dorsolya
Postat pe 30 Noiembrie 2009 08:21
pãrerea mea e sã rãmâi la stadiul acesta de relaþie extra daca el (adik amantul) nu þi a cerut sã faceþi amândoi acest pas, de a fi împreunã (daca si el este pregãtit)...ºi eu am trecut prin ceea ce treci tu la acest moment însã eu i am cerut sã fim împreunã însã rãspunsul lui a fost categoric...nu va divorþa niciodata pentru cã are doi copii....nu mi a venit sã cred când m a respins pentru cã ºi eu am doi copii...acum realizez cã de fapt a fost o greºealã când i am cerut sã divorþeze...nu regret aceasta relaþie din trecut pentru cã am avut ceva de învãþat iar ceea ce am simþit pentru el nu am simþit niciodata pentru nimeni ºi nici nu voi mai simþi...ºi o ultimã pãrere...eu cred cã, copiii nu sunt o piedicã in a ne implini visul de a fi cu persoana iubitã...de vinã este doar societatea in care trãim...legile nescrise...prejudecãþile....pe care le acceptãm ºi nu cã ni s-ar impune....facem ce fac ºi alþii...poate cândva, în viitor, aceste prejudecãþi vor dispãrea....
catalina69
Postat pe 30 Noiembrie 2009 09:17
daraga lidia, chiar daca diferenþa de vârstã dintre noi douã e mare nu mi permit sã þi dau un sfat....ºi totuºi....pãrerea mea este cã amândoi sunteþi vinovaþi...eu nu cred cã aþi fãcut totul pentru a reaprinde acea scânteie care, încã mocneºte....intrã pe net....citeºte zodiile ( a ta ºi a lui), vezi compatibilitatea, cum il poþi recuceri...apeleazã la diferite trucuri în materie de sex....ºi consider cã voi doi, nu faceþi sex ci dragoste...cred cã amândoi nu sunteþi bine educaþi în ceea ce priveºte cuplul, secretele lui, ceea ce menþine vie flacara cãsniciei ºi a dragostei..pãrerea mea este cã nu existã femei frigide....ºi nu uita, comunicarea este unul din cei mai importanþi factori într o relaþie....daca nu faci tu mãcar ceva pentru a readuce ceea ce a fost odata intre voi te vei trezi intr o bunã zi singurã (el va fi in braþele altei femei)...îþi urez succes ºi aºtept veºti bune privitoare la voi doi...
catalina69
Postat pe 30 Noiembrie 2009 09:23
Iti spun din propria mea experienta.Nu sunt maritata legal dar sunt cu prietenul meu de 3 ani el fiind primul din viata mea.La 1 an jumatate dupa relatie eu fiind din alt judet, am plecat la bucuresti sa lucrez si atunci totul s-a schimbat ajunsesem la fel ca tine sa ma saturat de sexul cu el.Fiind mai departe de el am zis ca nu are de unde sa afle ce fac eu.La un moment am cunoscut un baiat in bucuresti cu care am facut sex.Nu pot sa spun ca nu mia placut dar a doua zii mi-am dat seama de ce am facut, aveam langa mine un baiat era cel care ma astepta in fiecare weekend sa vin acasa care imi spunea ca ma iubeste care ma suna in fiecare ora sa ma intrebe ce fac.Am regretat aceea seara si inca o regret dupa un an de zile.Dupa aceea aventura am venit acasa definitiv m-am mutat cu el si am experimentat tot felul de locatii sa facem sex.Incearca sa schimbi si locatia ca daca acest lucru il faci numai in casa la tine zi de zi te plictisesti.Incearca si sub dus, in masina, in padure noaptea tarziu, pe malul marii cand rasare soarele.Sa vezii ce senzatii ai, lasa la o parte rusinea si propunei.
euanca
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:22
cum o fi, sa fi maritata ilegal?
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tineri cautam nasi in judetul Buzau 1 De la: kudika_991904 6 Aprilie 2017 15:49
cum sa fii un sot perfect 176 De la: 27 Decembrie 2013 12:31
frica de casatorie.... 47 De la: stem_29 27 Iunie 2011 09:08
Oare gresesc sau nu? 24 De la: Marius_Dragutzzu_1 27 Ianuarie 2014 10:34
salut 17 De la: donttouch 7 Aprilie 2009 10:09