Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac

am si eu o povestioara...si cam am nevoie de un sfat...deci este vorba de doi baieti G si A...pe G il stiu de foarte mult timp(cam 2 ani) si la inceput eram prieteni foarte buni.El este din alt oras dar ne vedeam destul de des...apoi am inceput sa ne indragostim unul de celalalt...din cauza distantei am vorbit si am zis ca mai bine ramanem doar foarte buni prieteni...insa vorbeam ca si cum am fi fost iubiti..la un moment dat si el si eu aveam iubiti...dar tot mai vb pe mess nu la fel de des ca si inainte...A este iubitul de mai inainte cu care`s impreuna de vreo 5 luni...desi ii spun ca`l iubesc nu prea o simt..o spun mai mult din obligatie ca sa nu se simta prost.Ne intelegem destul de bine insa nu stiu...ceva lipseste...De curand G s`a despartit de prietena lui si vorbeam noi despre asta si multe altele si de atunci numai la el ma gandesc...A a observat ca sunt mai distanta si ma enervez cam din orice mai ales cand vorbesc cu el si m`a intrebat daca am patit ceva...daca vreau sa ma despart de el si chestii de genu`...Si cam asta`i poveste... si nu prea stiu ce sa fac...
mi`am facut si topic....gata
rio
Postat pe 25 Noiembrie 2009 22:13
Ai putea sa incetezi sa mai fii o jigodie sa minti ca iubesti cand nu e asa.

Desparte-te, ce faci tu e un feld e inselat emotional, practic iti bati joc de cel cu care esti. El e doar o alternativa iar mintea iti sta la altu, esti egoista si n-ai caracter!
UnCopac
Postat pe 26 Noiembrie 2009 01:56
de ce adica n`am caracter???...si la A tin nush cum sa`ti explic ...din cauza asta nush ce sa fasc
rio
Postat pe 26 Noiembrie 2009 10:11
lol :)) ai primit un sfat jos palaria ! Nu mai fi o jigodie :))

Ai putea sa-i dai o sansa prietenului tau cu care vorbesti de atata timp..si despre care stii multe ..il cunosti destul de bine presupun. Poate ca nimic nu e intamplator , iar daca relatia voastra a rezistat atat, inseamna intradevar ceva.
Daca ai dubii in privinta actualului , fa-ti o lista cu ce iti place si ce nu la fiecare in momentul de fata. Analizeaza daca ceea ce simti, este exact ceea ce vrei. Pune in balant fericirea ta , cu unul din cei doi " candidati ". Numai tu poti fi cea care decide. Dar gandeste-te ca poti sa il ranesti si pe actualul...si poate nu merita asta .
Succes !
Sabrina_Nede
Postat pe 26 Noiembrie 2009 10:19
...parerea mea este ca tu de fapt nu il iubesti nici pe G nici pe A....A este o alternativa ...doar ...cand ajungi sa iubesti cu adevarat..nu te mai gandesti la ..CUM ar fi daca as fi cu G,I,B.etc....
furnicuta
Postat pe 26 Noiembrie 2009 10:22
De la: rio, la data 2009-11-26 10:11:15de ce adica n`am caracter???...si la A tin nush cum sa`ti explic ...din cauza asta nush ce sa fasc


una e sa tii la cineva shi cu totul altceva e sa iubesti... shi faptul k ti a zis k n ai caracter.... pai nici in caruta, nici p langa... ce vina poarta A k tie ti e gandul la G? d c tb sa tipi la el shi sa t porti urat? dc ar stii el k tu esti cu mintea... pe campiile altuia... ti ar zice shi el k ai fi o jigodie auzi la tn... nu stii ce sa faci....cat timp G era combinat se pare k ai stiut ce sa faci... dar acu... k masculul e liber, parca ai ridica coditza.... shi d c nu ati incercat sa aveti o relatie in astia 2 ani.... nu baga la inaintare distanta... k spuneai k va vedeati destul de des... acu dc G e liber... distanta nu ar mai fi un impediment k mai inainte? te cam mananca.... shi vrei sa stii dc poti sa te scarpini? sau sa fii scarpinata? pai dc te scarpini... shi renunti la A - care oricum saracu... e cam in plus in peisajul tau... shi te combini la scarpinat cu G.... shi nu ti place scarpinatura...o sa vrei sa stii dc mai ai vreo sansa cu A, nu? cam asta ar fi urm topic p care ti l vei face
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 26 Noiembrie 2009 10:23
Pune totul pe seama distantei ..tocmai pentru ca ea e indecisa in tot ce face ...si nu iubeste ...o zice doar asa......ca o usoara forma de salut ..
furnicuta
Postat pe 26 Noiembrie 2009 10:26
Normal ca e lipsa de caracter...daca spui cuiva TE IUBESC doar sa nu se simta ranit ...il ranesti mai mult decat iti dai seama....
furnicuta
Postat pe 26 Noiembrie 2009 10:27
nu ne`am combinat mai devreme ptr ca amandoi mai avusesem relatii la distanta si s`au terminat cam naspa si de asta am hotarat sa ramanem doar buni pr...dar asta nu inseamna ca nu ne mai placem la fel de mult....si pt uitarea_aducerii_aminte...nu caut sa fiu scarpinata sau sa scarpin...cautam doar niste sfaturi...nu sa`mi dati in cap
rio
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:15
si am uitat sa spun tot pentru uitarea_aducerii_aminte...ca nu doar acuma n`am stiut ce sa fac...tot timpu n`am stiut...diferenta este ca acuma mi`am facut curaj sa va cer voua un sfat...asa ca nu mai arunca in stg si`n dr cuvinte aiurea ...puteai sa ma intrebi inainte sa vorbesti
rio
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:25
deci am avut dreptate ca esti o fire indecisa
furnicuta
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:27
pai oricine care isi face un topic aici eu cred ca este indecis...daca stiam ce sa fac nu va mai intrebam pe voi ...nu crezi????ii ceva logic ce zici tu:)):)):))asta puteam sa`ti spun si eu
rio
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:46
www.alpeclean.ro - firma de curatenie, reduceri in perioada sarbatorilor, premii surpriza
addah
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:48
De la: rio, la data 2009-11-26 11:46:48pai oricine care isi face un topic aici eu cred ca este indecis...daca stiam ce sa fac nu va mai intrebam pe voi ...nu crezi????ii ceva logic ce zici tu:)):)):))asta puteam sa`ti spun si eu


traducere :-oamenii nehotarati nu se cunosc foarte bine pe ei insisi
si nici nu vor sa se cunoasca.De obicei sunt cei care nu pot sa stea foarte mult singuri, capatand o stare de disconfort cand sunt pusi sa priveasca in interiorul lor.....si nu cauta singuri o solutie ...ei doar asteapta asa si tu astepti ca ..unele sfaturi de pe forum..sati faca ordine in viata ta?
Cum ar fi daca toti am spune ” Te iubesc” doar pentru ca ne place cum suna?
furnicuta
Postat pe 26 Noiembrie 2009 12:02
De la: furnicuta, la data 2009-11-26 10:22:45...parerea mea este ca tu de fapt nu il iubesti nici pe G nici pe A....A este o alternativa ...doar ...cand ajungi sa iubesti cu adevarat..nu te mai gandesti la ..CUM ar fi daca as fi cu G,I,B.etc....


sau B.U.G
sau ABS
sau ING
geo_xx
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:05
De la: geo_xx, la data 2009-11-26 13:05:30
De la: furnicuta, la data 2009-11-26 10:22:45...parerea mea este ca tu de fapt nu il iubesti nici pe G nici pe A....A este o alternativa ...doar ...cand ajungi sa iubesti cu adevarat..nu te mai gandesti la ..CUM ar fi daca as fi cu G,I,B.etc....


sau B.U.G
sau ABS
sau ING


Sau te mai sun eu dak e
Sabrina_Nede
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:06
call me i'm H.O.T!
geo_xx
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:09
De la: rio, la data 2009-11-26 10:11:15de ce adica n`am caracter???...si la A tin nush cum sa`ti explic ...din cauza asta nush ce sa fasc


ete d-aia ..................nici eu nu stiu cum sa-ti explic
Dontyyy
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:15
nu ironiza fata ..pretinde ca are caracter
furnicuta
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:30
De la: furnicuta, la data 2009-11-26 13:30:33nu ironiza fata ..pretinde ca are caracter


daaaaaaaaaaaa?....................si unde il tzine?
Dontyyy
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:31
De la: Dontyyy, la data 2009-11-26 13:31:40
De la: furnicuta, la data 2009-11-26 13:30:33nu ironiza fata ..pretinde ca are caracter


daaaaaaaaaaaa?....................si unde il tzine?


In cos ! De ce sunteti ma rai ?
Sabrina_Nede
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:33
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-11-26 13:33:18
De la: Dontyyy, la data 2009-11-26 13:31:40
De la: furnicuta, la data 2009-11-26 13:30:33nu ironiza fata ..pretinde ca are caracter


daaaaaaaaaaaa?....................si unde il tzine?


In cos ! De ce sunteti ma rai ?


in cosul cui?..................... nu sunt rea deloc doar curioasa
Dontyyy
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:34
nu suntem rai ...dar ea a inceput cu G,A....cine stie maine incepe cu toate initialele ..care le gaseste in alfabet....si iarasi nu stie ce sa faca si citez"mi-am facut si topic si gata:P"
furnicuta
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:42
De la: rio, la data 2009-11-25 22:13:03am si eu o povestioara...si cam am nevoie de un sfat...deci este vorba de doi baieti G si A...pe G il stiu de foarte mult timp(cam 2 ani) si la inceput eram prieteni foarte buni.El este din alt oras dar ne vedeam destul de des...apoi am inceput sa ne indragostim unul de celalalt...din cauza distantei am vorbit si am zis ca mai bine ramanem doar foarte buni prieteni...insa vorbeam ca si cum am fi fost iubiti..la un moment dat si el si eu aveam iubiti...dar tot mai vb pe mess nu la fel de des ca si inainte...A este iubitul de mai inainte cu care`s impreuna de vreo 5 luni...desi ii spun ca`l iubesc nu prea o simt..o spun mai mult din obligatie ca sa nu se simta prost.Ne intelegem destul de bine insa nu stiu...ceva lipseste...De curand G s`a despartit de prietena lui si vorbeam noi despre asta si multe altele si de atunci numai la el ma gandesc...A a observat ca sunt mai distanta si ma enervez cam din orice mai ales cand vorbesc cu el si m`a intrebat daca am patit ceva...daca vreau sa ma despart de el si chestii de genu`...Si cam asta`i poveste... si nu prea stiu ce sa fac...
mi`am facut si topic....gata

cu g iti place sa comunici pe net mult...insa distanta nu va lasa sa fiti iubiti....nu inteleg de ce vrei sa renunti la aA ?....
cristiana_cris
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:41
am scris ca mi`am facut si topic pt ca scrisesem in alta parte si mi`o zis cineva sa`mi fac topic...si nu mai vb asa de mine furnicutso ca nici nu ma cunosti...cam vb aiurea...caracteru` il tin in cosu de la iepurasul de Paste
rio
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:52
De la: rio, la data 2009-11-26 14:52:36am scris ca mi`am facut si topic pt ca scrisesem in alta parte si mi`o zis cineva sa`mi fac topic...si nu mai vb asa de mine furnicutso ca nici nu ma cunosti...cam vb aiurea...caracteru` il tin in cosu de la iepurasul de Paste


cam zgarcit iepurasu' de pasti!! sau IP
geo_xx
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:54
asta pt cei care erau curiosi
rio
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:55
De la: rio, la data 2009-11-26 14:55:27asta pt cei care erau curiosi


las' ca MC e mai darnic!
geo_xx
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:56
crezi tu ca`i zgarcit
rio
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:59
De la: geo_xx, la data 2009-11-26 14:56:23
De la: rio, la data 2009-11-26 14:55:27asta pt cei care erau curiosi


las' ca MC e mai darnic!


chiar vorbesc aiurea?
furnicuta
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
read it!!! 11 De la: hystria1 28 Ianuarie 2011 15:48
De ce barbatii se cred superiori, cand ei de fapt... 9 De la: yumalai 20 Mai 2009 15:36
barbatul ideal..oare exista??? 180 De la: mamaia22 5 Septembrie 2014 12:37
dece nu mai pot avea incredere in barbati cred ca toti sunt la fel ? 19 De la: stardancer 30 Octombrie 2009 13:02
Cat de important este marimea sanilor pentru barbati?? help pls 103 De la: yassSmin 15 Ianuarie 2015 14:35