Setari Cookie-uri

de ce jignesc barbatii?

buna, sunt noua pe aici.am si eu o problema.am nevoie de niste sfaturi.am avut un amic de care imi era foarte drag.dar eu il vedeam doar ca pe un prieten.a fost sambata la mine sa ne uitam la un film, bineinteles erau si ai mei acasa.ne`am uitat la un film si a inceput sa se dea la mine, eu i`am zis ca nu vreau si a plecat de langa mine sunand o fata.dar pe mine nu ma interesa ca a sunat pe cineva, ci faptul ca a plecat din camera mea sa vb la tel.era pe hol.atunci a intrat in casa fratele meu cel mare facandu`i semn sa taca, dar ei nu se stiau.fratele meu s`a luat de mine,eu ne stiind motivul supararii lui.a revenit in camera mea spunandu`mi ca pleaca si ca mai vb.atunci mi`ai dat seama pt ce venise el de fapt.in seara asta am vb cu fratele meu si mi`a spus ca ii facuse semn sa taca si ca nu i se paruse frumos gestul lui.asa ca am incercat sa il sun sa ii spun calma, ca eu imi respect fratele si ca gestul lui a fost urat.nu a raspuns la telefon asa ca i`am trimis sms.simtindu`se jignit a inceput sa ma jigneasca si sa ma injure, vorbindu`mi ca unei femei usoare...as vrea sa stiu de ce s` a comportat asa?s`a ofticat fiindca l`am refuzat...oameni cu astfel de comportament ar trebui sa ii ocolesc,nu i`am stiu comportamentul...multumesc.o seara buna:)
annaannaa
Postat pe 25 Noiembrie 2009 02:58
daca nu a obtinut si el ce voia de la tine!
one_size
Postat pe 25 Noiembrie 2009 15:10
raspunsul la intrebarea din titlu este: din acelasi motiv pentru care jignesc si femeile. Legatura prea mare cu ce ai povestit tu nu prea are.

De ce te-a jignit respectivul? De magar ce e si pentru ca, in mod evident, nu respecta femeile.
kitty_krieger
Postat pe 25 Noiembrie 2009 15:22
ce gest a facut fazta de fratele tau?!?
iacinta
Postat pe 25 Noiembrie 2009 15:35
De la: kudika086195, la data 2009-11-25 02:58:42buna, sunt noua pe aici.am si eu o problema.am nevoie de niste sfaturi.am avut un amic de care imi era foarte drag.dar eu il vedeam doar ca pe un prieten.a fost sambata la mine sa ne uitam la un film, bineinteles erau si ai mei acasa.ne`am uitat la un film si a inceput sa se dea la mine, eu i`am zis ca nu vreau si a plecat de langa mine sunand o fata.dar pe mine nu ma interesa ca a sunat pe cineva, ci faptul ca a plecat din camera mea sa vb la tel.era pe hol.atunci a intrat in casa fratele meu cel mare facandu`i semn sa taca, dar ei nu se stiau.fratele meu s`a luat de mine,eu ne stiind motivul supararii lui.a revenit in camera mea spunandu`mi ca pleaca si ca mai vb.atunci mi`ai dat seama pt ce venise el de fapt.in seara asta am vb cu fratele meu si mi`a spus ca ii facuse semn sa taca si ca nu i se paruse frumos gestul lui.asa ca am incercat sa il sun sa ii spun calma, ca eu imi respect fratele si ca gestul lui a fost urat.nu a raspuns la telefon asa ca i`am trimis sms.simtindu`se jignit a inceput sa ma jigneasca si sa ma injure, vorbindu`mi ca unei femei usoare...as vrea sa stiu de ce s` a comportat asa?s`a ofticat fiindca l`am refuzat...oameni cu astfel de comportament ar trebui sa ii ocolesc,nu i`am stiu comportamentul...multumesc.o seara buna:)



poi...motivul vizitei era evidenta....

da mai sunt si deastia care daca nu le dai ce vor sa comporta ca vitele
Calandrinon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 20:52
incearca sa vezi situatia prin ochii lui. poate s-a simtit prost, rusinat... gandeste-te, tu cand te afli intr-o situatie usor penibila, cum reactionezi? iti creste tensiunea, devii agitata si spui lucruri pe care nu le gandesti.

sa ocolesti astfel de oameni ar insemna sa ocoesti cam ..peste 99% din populatia globului. incearca mai bine sa il intelegi si sa te gandesti la felul in care a interpretat el anumite lucruri sau gesturi, la urma urmai tu esti fata, el e baiat, iar lucrurile pot fi interpretate in multe feluri.
baiat_anonim
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:02
De la: kudika086195, la data 2009-11-25 02:58:42buna, sunt noua pe aici.am si eu o problema.am nevoie de niste sfaturi.am avut un amic de care imi era foarte drag.dar eu il vedeam doar ca pe un prieten.a fost sambata la mine sa ne uitam la un film, bineinteles erau si ai mei acasa.ne`am uitat la un film si a inceput sa se dea la mine, eu i`am zis ca nu vreau si a plecat de langa mine sunand o fata.dar pe mine nu ma interesa ca a sunat pe cineva, ci faptul ca a plecat din camera mea sa vb la tel.era pe hol.atunci a intrat in casa fratele meu cel mare facandu`i semn sa taca, dar ei nu se stiau.fratele meu s`a luat de mine,eu ne stiind motivul supararii lui.a revenit in camera mea spunandu`mi ca pleaca si ca mai vb.atunci mi`ai dat seama pt ce venise el de fapt.in seara asta am vb cu fratele meu si mi`a spus ca ii facuse semn sa taca si ca nu i se paruse frumos gestul lui.asa ca am incercat sa il sun sa ii spun calma, ca eu imi respect fratele si ca gestul lui a fost urat.nu a raspuns la telefon asa ca i`am trimis sms.simtindu`se jignit a inceput sa ma jigneasca si sa ma injure, vorbindu`mi ca unei femei usoare...as vrea sa stiu de ce s` a comportat asa?s`a ofticat fiindca l`am refuzat...oameni cu astfel de comportament ar trebui sa ii ocolesc,nu i`am stiu comportamentul...multumesc.o seara buna:)




pai daca ti era amic ... ar fi trebuit sa i cunosti cat de cat "dedesub`urile" ... in fine ..
sa trecem peste faza cu datul la tine si sa ajungem la faza din hol... cand i a facut semn fratelui tau sa taca .. el avea o conversatie la tel destul de interesanta ... iar persoana de pe "fir" nu trebuia sa stie ca e cu inca cineva sau ceva de genul .. e posibil sa fi avut prietena .. si sa se mai dea si la tine .. nu ca asta te ar afecta in vre un fel .. dar iti confirma faptul ca e fustangiu .... mitocan ...

de injurat ... poate a facut o pentru ca era nervos .. in urma refuzului ... sau poate asa se comporta el de obicei si abia acum si a dat arama de pe fata .... sauuuu poate era cu tipa aia ... care poate era prietena lui .. si vroia sa para complet dezinteresat de tine pentru a nu si crea probleme in relatie ..


and the answer for the main idea is that ... cum a mai raspuns cineva .. nu sunt categorii diferite .. si femeile si barbatii vbesc urat si jignesc in multe multe situatii .. daca stai sa te analizezi pe tine ai sa gasesti raspunsul la intrebare.
InnocentChild
Postat pe 25 Noiembrie 2009 22:25
De la: iacinta, la data 2009-11-25 15:35:28ce gest a facut fazta de fratele tau?!?

gen shht, totusi fratele meu abia intra in casa, in casa lui, nu mi s`a parut frumos gestul lui...in fine, multumesc.
annaannaa
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:41
De la: baiat_anonim, la data 2009-11-25 21:02:14incearca sa vezi situatia prin ochii lui. poate s-a simtit prost, rusinat... gandeste-te, tu cand te afli intr-o situatie usor penibila, cum reactionezi? iti creste tensiunea, devii agitata si spui lucruri pe care nu le gandesti.

sa ocolesti astfel de oameni ar insemna sa ocoesti cam ..peste 99% din populatia globului. incearca mai bine sa il intelegi si sa te gandesti la felul in care a interpretat el anumite lucruri sau gesturi, la urma urmai tu esti fata, el e baiat, iar lucrurile pot fi interpretate in multe feluri.

nu am nimic cu baietii, doar ca sa nu`l jignesc..trebuia sa accept ce vroia el?ca doar suntem oameni, putem vb calmi, putem astepta...daca nu facem asa, unde am ajunge?
annaannaa
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:46
De la: annaannaa, la data 2009-11-26 11:46:01
De la: baiat_anonim, la data 2009-11-25 21:02:14incearca sa vezi situatia prin ochii lui. poate s-a simtit prost, rusinat... gandeste-te, tu cand te afli intr-o situatie usor penibila, cum reactionezi? iti creste tensiunea, devii agitata si spui lucruri pe care nu le gandesti.

sa ocolesti astfel de oameni ar insemna sa ocoesti cam ..peste 99% din populatia globului. incearca mai bine sa il intelegi si sa te gandesti la felul in care a interpretat el anumite lucruri sau gesturi, la urma urmai tu esti fata, el e baiat, iar lucrurile pot fi interpretate in multe feluri.

nu am nimic cu baietii, doar ca sa nu`l jignesc..trebuia sa accept ce vroia el?ca doar suntem oameni, putem vb calmi, putem astepta...daca nu facem asa, unde am ajunge?




... UITA ... nu conteaza ''amicitia'' cind e vorba de sex gratis ... multi baietei mucosi de astazi imediat ce au o mica erectie auto provocata (reviste, filme, ...), innebunesc la propriu ca animalele ... daca exagereaza, asa cum a facut put_iul ranit ca nu ia iesit pasenta, e bine sa il tratezi cu flit ... nu pierzi nimic ... oricum el se pare ca a uitat foarte repede ''prietenia'' voastra ...
marco918
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:54
De la: annaannaa, la data 2009-11-26 11:41:39
De la: iacinta, la data 2009-11-25 15:35:28ce gest a facut fazta de fratele tau?!?

gen shht, totusi fratele meu abia intra in casa, in casa lui, nu mi s`a parut frumos gestul lui...in fine, multumesc.

aham..am inteles..deci e un tampit(eu cred k fratele meu i-ar fi dat una peste cap )
iacinta
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:28
De la: baiat_anonim, la data 2009-11-25 21:02:14incearca sa vezi situatia prin ochii lui. poate s-a simtit prost, rusinat... gandeste-te, tu cand te afli intr-o situatie usor penibila, cum reactionezi? iti creste tensiunea, devii agitata si spui lucruri pe care nu le gandesti.

sa ocolesti astfel de oameni ar insemna sa ocoesti cam ..peste 99% din populatia globului. incearca mai bine sa il intelegi si sa te gandesti la felul in care a interpretat el anumite lucruri sau gesturi, la urma urmai tu esti fata, el e baiat, iar lucrurile pot fi interpretate in multe feluri.


esti cu capu'
tu asa faci? te refuza una si incepi sa o injuri??
kitty_krieger
Postat pe 26 Noiembrie 2009 18:56
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-26 18:56:54
De la: baiat_anonim, la data 2009-11-25 21:02:14incearca sa vezi situatia prin ochii lui. poate s-a simtit prost, rusinat... gandeste-te, tu cand te afli intr-o situatie usor penibila, cum reactionezi? iti creste tensiunea, devii agitata si spui lucruri pe care nu le gandesti.

sa ocolesti astfel de oameni ar insemna sa ocoesti cam ..peste 99% din populatia globului. incearca mai bine sa il intelegi si sa te gandesti la felul in care a interpretat el anumite lucruri sau gesturi, la urma urmai tu esti fata, el e baiat, iar lucrurile pot fi interpretate in multe feluri.


esti cu capu'
tu asa faci? te refuza una si incepi sa o injuri??


nu nu reactionez asa. si nu s-a inteles nimic din ce am scris.
(am avut mai multe de spus acum dar de 2 ori nu mi-a afisat ce am scris si m-am enervat.)
baiat_anonim
Postat pe 26 Noiembrie 2009 22:20
De la: baiat_anonim, la data 2009-11-26 22:20:53
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-26 18:56:54
De la: baiat_anonim, la data 2009-11-25 21:02:14incearca sa vezi situatia prin ochii lui. poate s-a simtit prost, rusinat... gandeste-te, tu cand te afli intr-o situatie usor penibila, cum reactionezi? iti creste tensiunea, devii agitata si spui lucruri pe care nu le gandesti.

sa ocolesti astfel de oameni ar insemna sa ocoesti cam ..peste 99% din populatia globului. incearca mai bine sa il intelegi si sa te gandesti la felul in care a interpretat el anumite lucruri sau gesturi, la urma urmai tu esti fata, el e baiat, iar lucrurile pot fi interpretate in multe feluri.


esti cu capu'
tu asa faci? te refuza una si incepi sa o injuri??


nu nu reactionez asa. si nu s-a inteles nimic din ce am scris.
(am avut mai multe de spus acum dar de 2 ori nu mi-a afisat ce am scris si m-am enervat.)


mai si eu am patita sa nu mi se afizeze ce am postat, iar sunt probleme cu site-ul asta...
si acum on topic: baiatul s-a frustrat ca nu a primit ce a vrut, ba mai mult (cum zicea altcineva) poate are si prietena si s-a riscat omu sa-si petreaca seara cu tin e fara sa primeasca nimic!!!! asta da frustrare pe capu lui...
Nu merita nici macar atentia ta... eu am patit aceeasi chestie cu un prieten (fostul meu coleg de banca) de 10 ani... si pt o chestie de genul asta s-a dus pe apa sambetei toata "amicitia" noastra... deci pt unii masculi nu e importanta prietenaia, dau foarte repede cu piciorul pt un simplu refuz... da-l incolo ca nu merita prietenia ta
pisicuta_trista
Postat pe 26 Noiembrie 2009 23:14
eu am inteles din ce ai scris tu ca fratele tau a intrat in casa si a facut amicului tau semn sa taca:/.. ma rog..poate e prea tarziu
felixcat
Postat pe 26 Noiembrie 2009 23:34
De la: felixcat, la data 2009-11-26 23:34:52eu am inteles din ce ai scris tu ca fratele tau a intrat in casa si a facut amicului tau semn sa taca:/.. ma rog..poate e prea tarziu


e plin de pisici la topicul asta... traiasca felineleeeee.... MIAAAAUUUUU
pisicuta_trista
Postat pe 26 Noiembrie 2009 23:44
De la: pisicuta_trista, la data 2009-11-26 23:44:00
De la: felixcat, la data 2009-11-26 23:34:52eu am inteles din ce ai scris tu ca fratele tau a intrat in casa si a facut amicului tau semn sa taca:/.. ma rog..poate e prea tarziu


e plin de pisici la topicul asta... traiasca felineleeeee.... MIAAAAUUUUU

nu ma atinge >_> sunt sceptic in privinta ta.
felixcat
Postat pe 28 Noiembrie 2009 00:07
Draga mea, nu inteleg de ce iti irosesti timpul cautand un raspuns logic nesimtirii de care individul a dat abundenta dovada.
Ai perfecta dreptate: nu avea nici cel mai mic drept de a-i face semn fratelui tau sa taca!
Nici sa iti scrie ca "unei femei usoare".
Individul este un egocentric bun de nimic. Si las!
Probabil, ca orice specimen de felul lui, s-a purata cuviincios atata vreme cat a crezut ca "ii pica ceva", dupa care s-a dat in stamba.
ClassyCat
Postat pe 28 Noiembrie 2009 05:23
Problema cu jignirile este una reala, insa tocmai am vazut la TV niste imagini care m-au socat! Primul om in stat, seful statului (marele Traian Basescu) loveste un copil in public (lucru care a fost ascuns multi ani) si cu siguranta l-a si jignit..(asteptam si restul inregistrarii)! Mie se pare culmea jignirii, o jignire- o palma adusa insasi poporului roman, un popor care nu mai crede in minciunile si aberatiile unui dictator. Probabil ca mult timp nu vom mai vedea asa ceva!!Incredibil, dar omul asta mai vreea un mandat!!!
kudika087600
Postat pe 28 Noiembrie 2009 15:51
De la: kudika087600, la data 2009-11-28 15:51:45Problema cu jignirile este una reala, insa tocmai am vazut la TV niste imagini care m-au socat! Primul om in stat, seful statului (marele Traian Basescu) loveste un copil in public (lucru care a fost ascuns multi ani) si cu siguranta l-a si jignit..(asteptam si restul inregistrarii)! Mie se pare culmea jignirii, o jignire- o palma adusa insasi poporului roman, un popor care nu mai crede in minciunile si aberatiile unui dictator. Probabil ca mult timp nu vom mai vedea asa ceva!!Incredibil, dar omul asta mai vreea un mandat!!!


filmuletul ala nu poate fi real si sa nu fi parut pana acum la TV, tinand cont ca actiunea s-a intamplat in 2004. e un trucaj amarat pe care cred ca-l pot explica usor, menit sa ne provoace sila (si a reusit sa-mi provoace sila, dar nu catre basescu). sunt de acor ca basescu e un bou, precum orice alta latura din politica, da e nevoie de niste nenorociti sa faca un astfel de trucaj.

p.s.
a deschis cineva un topic pe tema asta:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/30099/Base-loveste-un-copil-de-neiertat.html/#post-759401
baiat_anonim
Postat pe 28 Noiembrie 2009 16:39
De la: kudika087600, la data 2009-11-28 15:51:45Problema cu jignirile este una reala, insa tocmai am vazut la TV niste imagini care m-au socat! Primul om in stat, seful statului (marele Traian Basescu) loveste un copil in public (lucru care a fost ascuns multi ani) si cu siguranta l-a si jignit..(asteptam si restul inregistrarii)! Mie se pare culmea jignirii, o jignire- o palma adusa insasi poporului roman, un popor care nu mai crede in minciunile si aberatiile unui dictator. Probabil ca mult timp nu vom mai vedea asa ceva!!Incredibil, dar omul asta mai vreea un mandat!!!



hai, fuguta pe topicurile electorale
kitty_krieger
Postat pe 28 Noiembrie 2009 18:20
trucaj clar atata timp cat vreme de ani de zile nu apare si tup acu se gasira cu totii sa -l dea etete na...
GYPSI
Postat pe 28 Noiembrie 2009 18:26
vad ca sunt mai multi decat credeam cei ce cred ca filmuletul e pe bune.

parerea mea e ca un asemenea filmulet s-ar fi difuzat inca din 2004 daca era, dar nu a fost, ceea ce inseamna ca e facatura unor nemernici ca sa influenteze rezultatul turului 2 al alegerilor electorale.

intr-adevar oamenii se intorc, gestul a fost facut de basescu, dar dc copilul rade apoi ?

cred eu ca in filmul original basescu doar a dat putin din mana ca sa-l alunge pe baiatul care probabil spunea ceva f inteligent langa scena, iar copilul s-a dat in spate (fara sa fi fost atins de mana lui basescu), si a ras emanand aceeasi inteligenta. trucajul consta in faptul ca fata copilului ramane nemiscata o clipa, cat sa para ca mana lui basescu trece peste ea si nu pe langa, nemaiparand o atentionare ci un pumn in fata.

am vazut tot felu de analisti ai lu peste la tv care explicau ca mana lui basescu intr-adevar se misca, si ca baiatul reactioneaza (pasind inapoi). uite si o ipoteza pe care n-au spus-o la tv, in care intradevar si mana lui basescu si copilul se misca.

si inca ceva, mai spuneau astia de ajung la tv sa-si dea cu parerea ca reactia copilului a fost una de aparare prin fatul ca radea dupa ce a fost lovit. e posibil sa razi dupa ce esti lovit din senin, da eu ma intreb dc nu a fost nici o urma de soc, mirare pe fata lui, eu zic ca daca te pocneste cineva in fata, intai te sochezi si abia dupa ce procesezi informatia razi ca blegu.

zicea cineva si de alte nazdravanii ale boului politic. a gresit, e om, chiar daca multora nu va vine sa credeti. nu inteleg in schimb ce legatura au aceste aventuri ale lui cu aptitudinile politice (nu ca ar avea el multe).

p.s. nu sunt pro-basescu si nici contra lui, incerc sa fiu obiectiv.
baiat_anonim
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:22
si uite asa am postat eu pe alt topic din greseala...scz
baiat_anonim
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:23
De la: baiat_anonim, la data 2009-11-28 20:23:41si uite asa am postat eu pe alt topic din greseala...scz

si tu te-ai intimifastacit! e sambata si ne joaca feste kudica
miss_darine
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:25
Acesta este un mod normal de a se apera barbati in general .Este parerea unei femei care o casnicie normala .
kudika083615
Postat pe 28 Noiembrie 2009 22:24
De la: kudika083615, la data 2009-11-28 22:24:03 Acesta este un mod normal de a se apera barbati in general .Este parerea unei femei care o casnicie normala .

Hai zi zau cu limba scoasa! pe bune?Deci intr-o casnicie normala, sotul jigneste pt ca se apara de ...?
miss_darine
Postat pe 28 Noiembrie 2009 22:28
De la: miss_darine, la data 2009-11-28 22:28:10
De la: kudika083615, la data 2009-11-28 22:24:03 Acesta este un mod normal de a se apera barbati in general .Este parerea unei femei care o casnicie normala .

Hai zi zau cu limba scoasa! pe bune?Deci intr-o casnicie normala, sotul jigneste pt ca se apara de ...?


adica sa nu-si exprime sentimentele,Dariine...mai pe intelese,cand unu` zice-"Du-te-n pana mea,de proasta!!",de fapt el vrea sa zica "Ti iubesc die nu mai pot!!"
mitura
Postat pe 28 Noiembrie 2009 22:39
De la: mitura, la data 2009-11-28 22:39:03
De la: miss_darine, la data 2009-11-28 22:28:10
De la: kudika083615, la data 2009-11-28 22:24:03 Acesta este un mod normal de a se apera barbati in general .Este parerea unei femei care o casnicie normala .

Hai zi zau cu limba scoasa! pe bune?Deci intr-o casnicie normala, sotul jigneste pt ca se apara de ...?


adica sa nu-si exprime sentimentele,Dariine...mai pe intelese,cand unu` zice-"Du-te-n pana mea,de proasta!!",de fapt el vrea sa zica "Ti iubesc die nu mai pot!!"

Aaaaaaaaa, am inteles! e ceva de genu' "te iubesc, du-te dreacu!"
miss_darine
Postat pe 28 Noiembrie 2009 22:45
De la: kudika083615, la data 2009-11-28 22:24:03 Acesta este un mod normal de a se apera barbati in general .Este parerea unei femei care o casnicie normala .
M-as mira sa ai o casnicie normala te inseli amarnic
puiu66
Postat pe 28 Noiembrie 2009 22:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E din ce in ce mai dureros, pe zi ce trece 57 De la: kudika_1000366 13 Februarie 2016 15:28
o parere....? confuza :( 21 De la: ana_34 21 Septembrie 2010 16:26
Cum as putea sa il fac sa inceteze? 4 De la: rashela 29 Iulie 2009 03:27
ce parere aveti despre "inaltime"? 99 De la: Mircea_O 6 Septembrie 2009 21:29
ce stiti despre relatiile rac-taur ? 2 De la: kudika053444 29 Iulie 2009 09:02