Setari Cookie-uri

help:-??

buna..poate ca o sa muriti de ras sau o sa spuneti chestii rautacioase,dar va rog sa nu faceti asta,sunt o persoana cam sensibila:D. azi nu am fost la scoala, si 3 colege de clasa vorbeau despre mn, ceva de genul " pacat ca nu vorbeste cu baiatul "X"(aici ,se refereau la mn) si se pare ca din intamplare, acesta era fix in zona, si la un moment dat radea.in general,in pauze,din spusele unei colege :"X" se uita la mn.. nu-l cunosc de mult timp, in pauze sta linistit,dar nu stiu ce-i poate pielea.
problema e urmatoarea, nu stiu ce sa fac ,imi este foarte rusine sa dau cu ochii cu el si pt ca nu-l cunosc prea bn, imi este frica sa nu afle colegele de clasa, sa inceapa cu lucrurile extrem de rautacioase, astfel incat sa ajung sa numai ies din clasa de rusine..sa se apuce baiatul "x" sa faca misto de mn,cum se intampla in zilele noastre..sau pur si simplu sa ma vada cand ies din clasa si sa ma intrebe nu stiu ce..
stiu ca nu e o problema extrem de grava..
va rog, sa-mi dati niste sfaturi,daca se poate, cum sa fac sa maschez aceasta situatie neplacuta
va multumesc!
smm18
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:14
colegele tale cred ca te-ai potrivi cu X, de ce nu vrei sa stai de vb cu el, mai ales daca zici ca e linistit?

intreaba-l ceva banal... "nu l-ai vazut pe proful Y?" si improvizezi
adina_black
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:18
ms pt sfat..chestia nasoala ca sa-i zic asa, e ca sunt timida,am vorbit cu el o singura data. eram noi fetele in gasca, si ne-a intrebat daca ne ducem la bal,si fara sa aud a zis (el) ca o sa ma invite la bal,iar de atunci nu am mai vorbit cu el nimic...
smm18
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:28
pai fa-ti curaj si intra in vb cu el... macar saluta-l cand il vezi la scoala, intreaba-l ce mai face
intreaba-l de bal - daca se duce cu cineva

nu are ce sa iasa rau din discutii banale
adina_black
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:32
de cele mai multe cand ma gandesc prea mult la o situatie - cum se va intampla, ce reactie o sa am eu, celalalt... reusesc sa strict totul
in schimb, cand actionez din impuls... iese mereu bine

fii mai increzatoare
adina_black
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:34
De la: smm18, la data 2009-11-26 15:14:08buna..poate ca o sa muriti de ras sau o sa spuneti chestii rautacioase,dar va rog sa nu faceti asta,sunt o persoana cam sensibila:D. azi nu am fost la scoala, si 3 colege de clasa vorbeau despre mn, ceva de genul " pacat ca nu vorbeste cu baiatul "X"(aici ,se refereau la mn) si se pare ca din intamplare, acesta era fix in zona, si la un moment dat radea.in general,in pauze,din spusele unei colege :"X" se uita la mn.. nu-l cunosc de mult timp, in pauze sta linistit,dar nu stiu ce-i poate pielea.
problema e urmatoarea, nu stiu ce sa fac ,imi este foarte rusine sa dau cu ochii cu el si pt ca nu-l cunosc prea bn, imi este frica sa nu afle colegele de clasa, sa inceapa cu lucrurile extrem de rautacioase, astfel incat sa ajung sa numai ies din clasa de rusine..sa se apuce baiatul "x" sa faca misto de mn,cum se intampla in zilele noastre..sau pur si simplu sa ma vada cand ies din clasa si sa ma intrebe nu stiu ce..
stiu ca nu e o problema extrem de grava..
va rog, sa-mi dati niste sfaturi,daca se poate, cum sa fac sa maschez aceasta situatie neplacuta
va multumesc!

esti in a9a? Desi pare usor atitudinea unei fete de clasa a 6-a..
iacinta
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:52
Ce le f...te grija pe colegele tale cu cine vorbesti sau nu vorbesti tu? Daca individul X ar vrea sa te cunoasca mai bine, ar veni el la tine sa-ti vorbeasca, nu ar astepta sa te duci tu la el...
Lucia38
Postat pe 26 Noiembrie 2009 15:57
ce o fi o fi..acum depinde de reactia lui daca a auzit sigur sau nu
smm18
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:15
Iubita, cine doreste sa te cunoasca, nu asteapta ci te abordeaza el...
Lucia38
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:23
ms mult pt. cuvintele voastre,sincer mi-au ridicat putin moralul:D
smm18
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:28
De la: Lucia38, la data 2009-11-26 16:23:52Iubita, cine doreste sa te cunoasca, nu asteapta ci te abordeaza el...


si daca el e timid ca si ea? daca nu face primul pas? ramane ca in pom, nu?
adina_black
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:33
grow up.
felixcat
Postat pe 26 Noiembrie 2009 17:06
se pare ca gura mare a colegelor,uneori e buna .azi "x" m-a intrebat daca il plac,si am zis ca da ..se pare ca noi 2 vom fi fericiti impreuna ..inca o data,va multumesc ca mi-ati impartasit anumite lucruri.aveti grija de voi1
smm18
Postat pe 27 Noiembrie 2009 18:41
De la: adina_black, la data 2009-11-26 16:33:07
De la: Lucia38, la data 2009-11-26 16:23:52Iubita, cine doreste sa te cunoasca, nu asteapta ci te abordeaza el...


si daca el e timid ca si ea? daca nu face primul pas? ramane ca in pom, nu?

pierderea lui...
Lucia38
Postat pe 27 Noiembrie 2009 18:43
lasa-l pe el sa faca primul pas ,de baieti nu ai sa duci tu lipsa (ai sa vezi pe parcurs)...sunt ca si trenurile vin si pleaca ...si inca ceva daca iti zice cineva sa te arunci in fantana ,tu te arunci?...esti stapana pe viata ta ,tu stii cel mai bine ce trebuie sa faci...mda asculti sfaturi si nu trebuie sa le urmezi ,trebuie sa tragi linie si sa le gandesti si apoi decizia e a ta...te-ai intrebat daca tie iti place de baiatul acela cu adevarat sau doar te gandesti la el pt ca ti-au indus prietenele/colegele tale acest lucru.Daca te place va veni el la tine fi sigura,daca nu, pierderea lui ,castigul tau ,nu ai nevoie de un fricos crede-ma .
kudika034806
Postat pe 28 Noiembrie 2009 09:59
De la: felixcat, la data 2009-11-26 17:06:45grow up.


agree....vorbiti si vedeti daca va potriviti si gata ..nu cred ca e o problema care necesita o rezolvare aci defapt nu e o problema....daca zici ca te place du-te cu el si ce daca nu tine .macar sti ca o fosot ceva..hai succes
iulia069834
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se poate crea o relatie cu un barbat intalnit pe internet? 21 De la: Barbie30 2 Octombrie 2010 10:19
cum trebuie sa procedez , mi am pierdut toate ideile 38 De la: kudika_16195 23 Octombrie 2012 19:30
incercarea moarte n-are 87 De la: PICCKARD 2 Octombrie 2011 16:41
BARBATI!!!!PAREREA VOASTRA CONTEAZA!!!! 86 De la: kudika074856 23 Noiembrie 2009 19:46
un bou... 34 De la: dulcyka 21 August 2009 17:02