Setari Cookie-uri

ma simt urmarit de unbra fostului in relatia mea cu ea

ce pot face sa ies din acest cerc daunator relatiei ?
ce as putea face sa-l uite pe fostul ?
niku005
Postat pe 10 August 2008 16:34
Depinde de cat timp s-a despartit de fostul si de cat timp sunteti voi impreuna .....de ce cerc daunator ? te pune sa te vezi cu el ?
iris_4_ever
Postat pe 10 August 2008 20:33
da' de ce ii spune cerc , cand este triunghi toata ziua!!?

Postat pe 10 August 2008 20:41
De la: geo32, la data 2008-08-10 20:41:47da' de ce ii spune cerc , cand este triunghi toata ziua!!?

Geo,cat in gluma,cat in serios da' ai dreptate
In rest,nush ce sa zic,depinde de felul in care te comporti tu cu ea,de efortul pe care il depui in relatia voastra,dar si de vointa ei de a-l uita.Bafta multa

Postat pe 11 August 2008 15:10
NIKU tre sa ne dai mai multe detalii...din ce ne spui nu intelegem mare lucru...





Cine isi uita istoria risca sa si-o repete.
Felicia_29
Postat pe 11 August 2008 15:46
nu dar vb despre el mereu
niku005
Postat pe 11 August 2008 23:22
pai cu sa va spun ca sa intelegeti ei eu avut o relatie care sa terminat prusc fara alte explicati (el plecase un timp din tara )eu am cunoscuto pe mess si vb de 3 luni .isa ea vb mereu despre el ca el face asta ca el a facut aia si nu parca regreta ca nu a avut un alfel de sfarsit al relatiei lor
niku005
Postat pe 11 August 2008 23:29
Nu esti prea vorbaret se pare ...mai ai putin si iti pare rau ca ai deschis subiectul

Glumeam , ideea este ca daca nu dai detalii nu putem arunca cu sfaturi/pareri asa in necunostiinta de cauza.

Daca este vorba strict de faptul ca ti-l baga in fata cand ti-e lumea mai draga .....singura modalitate de a scapa de ,,el'' ar fi sa-i demonstrezi fetei ca tu esti mai bun decat el in orice privinta,

E greu dar se poate :)
iris_4_ever
Postat pe 12 August 2008 00:36
Din cate inteleg ea a cam ramas cu "ochii in soare". In primul rand este f important sa ai rabdare cu ea, pe acel barbat care a facut parte din viata ei o buna bucata de vreme, nu il poate uita instant, stii cum e, ca tre sa fii avut si tu alte relatii. Deci...rabdare si f important exact cum a spus si iris arata-i ca nu a meritat-o prin felul tau bun de a fi, demonstreaza-i ca esti mult mai bun ca fostul.
Succes!




Cine isi uita istoria risca sa si-o repete.
Felicia_29
Postat pe 12 August 2008 11:44
acest treiunghi rotund nu se va termina niciodata..daca persoana de dinainte a fost buna...incepi cu comparatii ca facea asa ..facea asa...daca nu incepi cu teama o face si el/ea ca fostu'/a..
si tu vei fi mereu in concurenta cu trecutul..parerea mea este ca trebuie sa ii spui sa te accepte asa cum esti..
beem
Postat pe 12 August 2008 12:25
da imi dau seama de unele lucruri si am cazut de acord ca o relatie ca asta nu poate merge azi mi-am luat ramas bun de la ea . imi pare rau dar sper sa gasesc pe cineva care sa ma inteleaga si sa ma aprecieze pt cea ce pot face pentru ea .
niku005
Postat pe 13 August 2008 17:51
bine ai facut
fluturasalb85
Postat pe 30 Noiembrie 2008 17:01
bine ai facut.ea dak tinea la tn cu adevarat nu mai aducea vb despre fostu' chiar dak in sinea ei se mai gandea la el.este lipsa de respect cand incerci sa fi intr-o relatie cu cineva sa vb de fosti.p;oate e mai bn si pt ea in felul asta ca poate trece peste despartirea cu fostu.are nevoie de un time out,sa isi faca ordine in minte
razz
Postat pe 3 Decembrie 2008 00:27
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 02:05
Este bine ca e doar umbra , si nu fostul in carne si oase, ca era mai rau !
tinel
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:01
Deeci?? Ce s-a mai intamplat??

Singura modalitate de a face o fata sa uite "un fost" care a fost important pentru ea este sa fii tu mai bun decat el. Asta inseamna ca trebuie sa faci mai multe lucruri pentru ea decat a facut el pentru ca mereu comparam constient sau nu. Inseamna sa ai principii mai solide decat el si tot asa. In mare parte se reduce la comportamentul tau fata de ea care trebuie sa il umbreasca pe cel al fostului.
Si eu am un fost care 7 ani de zile s-a comportat impecabil si barbatii astia nu-i uiti usor, nu treci peste ei cu una cu doua. Normal ca o sa compar mereu dar asta nu inseamna ca cineva din prezent sau din viitor n-o sa ma faca sa cred ca e cel putin la fel de bun, daca nu mai bun, pentru ca se potriveste personalitatii mele.
liliana2005
Postat pe 19 Februarie 2009 16:07
Eu poate is mai greu de cap..lamuriti-ma
"Ma simt urmarit de unbra fostului in relatia mea cu ea"
e vorba de un tip care a avut o relatie cu un alt tip, ceea ce il bantuie in relatia cu o tipa?
sau
e vorba de o tipa care a avut o relatie cu un tip, ceea ce ii bantuie relatia cu un alt tip?
sau
...tui' mama masii..despre ce vorbim aici?
Iradiatu_
Postat pe 19 Februarie 2009 17:28
De la: niku005, la data 2008-08-10 16:34:20ce pot face sa ies din acest cerc daunator relatiei ?
ce as putea face sa-l uite pe fostul ?

simplu deschizi usa si facei un pas peste prag si GATA...........
everything_for_you
Postat pe 1 Aprilie 2009 14:34
De la: razz, la data 2008-12-03 00:27:06bine ai facut.ea dak tinea la tn cu adevarat nu mai aducea vb despre fostu' chiar dak in sinea ei se mai gandea la el.este lipsa de respect cand incerci sa fi intr-o relatie cu cineva sa vb de fosti.p;oate e mai bn si pt ea in felul asta ca poate trece peste despartirea cu fostu.are nevoie de un time out,sa isi faca ordine in minte

poate fat a incercat sa fie cat ai transparenta in relatie si sa spuna tot ce gandeste....
everything_for_you
Postat pe 1 Aprilie 2009 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O relatie...ciudata 28 De la: Cristinakitty 27 Ianuarie 2010 18:57
mai are rost sa lupt pt o cauza pierduta???? 31 De la: fluturas_ 5 Februarie 2010 16:48
ajutor fetelor! 5 De la: SfDuminica 16 Octombrie 2010 23:32
cadou pt el 26 De la: flaviadragomir 1 Iunie 2011 18:19
OARE DE CE SUNT FEMEILE ATAT DE NEFERICITE???? 4 De la: geo_reincarcat_iara 21 Septembrie 2010 18:33