Setari Cookie-uri

Help!!

Buna.. am si yo o mare dilema..pe care sper sa ma puteti ajuta..si sa nu fi-ti rautacioase...Am o relatie cu un baiat de 9 luni..aman2 stam in bucuresti.. la facultate aman2( facultati diferite),,,ne iubim foarte mult..sincer nici nush ce m-as face fara el.. si el la fel are acelasi sentiment ca si mine..numai ca.. a uitat sa-mi zica un lucru..atnci cand va termina facultatea el se va muta in elvetia...de tot..ca parintii lui i-a cumparat o casa.. am justificat raspunsul.. asa e..:((..el acuma e anu 3.. si l-am intrebat dak mai face master si a zis ca nu.. ca vroia sa plece dinainte s inceapa anu 3 de facultate numai c anu a putut ca eram yo... si acuma nush ce s fac:( ma doare sufletul cand ma gandesc..el mi-a zis ca s nu ma mai gandesc..ma iubeste f mult.. si am zis sa continuam relatia.. faza e ca.. mereu ne certam si imi baga motive aiurea de despartit.. numa ca s nu mai continuam.. dar nu a tinut..a zis ca mai bine stam asa impreuna si ne traim clipele pana atnci si apoi vedem.. eu deabea sunt anul 1.. si vreau s fac si master.. deci e vorba de 5 ani..:|... yo i-am zis ca vreau sa fiu cu el.. pana cand voi muri..si el a zis l fel..stiu ca nu ma minte..snt f convinsa..si spune adevarul..M-am gandit totusi ca s m duk la el.. cand voi termina.. dar stiu yo..ca va gasi pe cineva:(... si poate o sa aiba si o relatie.. el mi-a zis ca indiferent cu cn va fi.. dak m voi muta la el.. acolo.. va fi din nou cu mine.. nush ce s mai zic.. voi ce parere aveti..?
pappy
Postat pe 29 Noiembrie 2009 11:20
"faza e ca.. mereu ne certam si imi baga motive aiurea de despartit.. numa ca s nu mai continuam.. dar nu a tinut..a zis ca mai bine stam asa impreuna si ne traim clipele pana atnci si apoi vedem.. eu deabea sunt anul 1.. si vreau s fac si master.. deci e vorba de 5 ani..:|... yo i-am zis ca vreau sa fiu cu el.. pana cand voi muri..si el a zis l fel..stiu ca nu ma minte"
Intr-o singura fraza, te-ai contrazis singura termina tu facultatea si pana atunci va mai curge muuuuulta apa pe dambovita.In 4 ani, ti se vor decanta mai bine feelingurile!
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2009 17:04
De la: miss_darine, la data 2009-11-29 17:04:39"faza e ca.. mereu ne certam si imi baga motive aiurea de despartit.. numa ca s nu mai continuam.. dar nu a tinut..a zis ca mai bine stam asa impreuna si ne traim clipele pana atnci si apoi vedem.. eu deabea sunt anul 1.. si vreau s fac si master.. deci e vorba de 5 ani..:|... yo i-am zis ca vreau sa fiu cu el.. pana cand voi muri..si el a zis l fel..stiu ca nu ma minte"
Intr-o singura fraza, te-ai contrazis singura termina tu facultatea si pana atunci va mai curge muuuuulta apa pe dambovita.In 4 ani, ti se vor decanta mai bine feelingurile!



Stai s ma exprim mai bine..:)) Inainte sa aflu eu ca pleaca el in elvetia.. el s purta cam ciudat fata de mine.. si-mi baga ceva motive de despartit.. dar yo nu renuntzam yo tot luptam ptr el... si faza e ca yo chiar nu greseam cu nik..si a vzt ca nu prea ii merge si ca nu poate renuntza in halul ala asa la mine.. si s-a lasat de prostii.. si cum stiu si adevarul si a vzt ca tot raman langa el s-a potolit si ne este mult mai bine:)... dar problema dak o sa ne fie bine cand va pleca:(?
pappy
Postat pe 30 Noiembrie 2009 10:55
'dar problema dak o sa ne fie bine cand va pleca:(?" asta va fi testul vostru de anduranta! daca o sa-l treceti, veti avea cea mai frumoasa relatie
miss_darine
Postat pe 30 Noiembrie 2009 11:00
De la: pappy, la data 2009-11-29 11:20:21yo i-am zis ca vreau sa fiu cu el.. pana cand voi muri..si el a zis l fel..stiu ca nu ma minte..snt f convinsa..si spune adevarul..M-am gandit totusi ca s m duk la el.. cand voi termina.. dar stiu yo..ca va gasi pe cineva:(... si poate o sa aiba si o relatie.. el mi-a zis ca indiferent cu cn va fi.. dak m voi muta la el.. acolo.. va fi din nou cu mine.. nush ce s mai zic.. voi ce parere aveti..?


daca veti sta despartiti 4 ani, in mod sigur va gasi pe altcineva si la fel si tu. Singurul mod (pe care il vad eu) de a va continua relatia intr-un mod frumos si armonios este ca tu sa te transferi acolo (nu e atat de greu precum pare). Daca ti-a propus asta, inseamna ca intr-adevar te iubeste si vrea sa fie cu tine toata viata. Daca nu.... imi pare rau
kitty_krieger
Postat pe 30 Noiembrie 2009 11:24
De la: pappy, la data 2009-11-29 11:20:21.. el mi-a zis ca indiferent cu cn va fi.. dak m voi muta la el.. acolo.. va fi din nou cu mine.. nush ce s mai zic.. voi ce parere aveti..?


eu zic ca minte asa se frumos!si ca deja se gandeste ca acolo va fi cu altcineva pana vii tu! asta asa ca te iubeste mult ..o sa renunte la cea de atunci pt tine! sigur ca da!
one_size
Postat pe 30 Noiembrie 2009 12:54
sincer e cam rau daca el o sa plece si tu o sa ramai aici...cel mai bine ar fi sa gasiti o metoda de comun acord sa fie bine...pt ca tu mai ai inca 4 ani .,,pana termini cu toate studiile si el in tot timpul acesta nu va fi acolo....gandeste-te ca poate iti gasesti tu pe cineva in primul rand....dar la fel si el poate isi va gasi pe cineva pt ca in 4 ani de zile nu poti sa stai asa "pe uscat"...mai ales ca baiat...cel mai bine ar fi sa vb cu el...calm linistiti si sa afli el ce are de gand sa faca in tot timpul asta cand va fi plecat....
alexandra1907
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:13
De ce trebuie sa plece ACUM ? nu are unde sa stea aici ?
Sabrina_Nede
Postat pe 30 Noiembrie 2009 14:54
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-11-30 14:54:14De ce trebuie sa plece ACUM ? nu are unde sa stea aici ?


:(.. pai a zis ca s-a saturat aici ca nu are ce sa faca.. aici.. nu isi va gasi de munca... nush poate....poate.. o sa-l conving... as da orice iti dai seama sa fiu cu el ptr totdeauna.. el de obicei nu depinde de parinti.. intotdeauna a fost asa.. sa se descurce singur.. ii place orikm si foarte mult sa calatoreasca...dar a zis ca nu crede ca ar putea sa stea fara mn si daia imi si spune sa ma gandesc bine.. ce o s fac mai departe.. si orikm il vreau si pe el.. dar dak totusi m duk la el.. trebuie s am o cariera ....yo snt sportiva de performanta.. bineinteles am si yo sanse mari in strainatate.. mai ales ca-s la UNEFS in fine nu conteaza asta.. dar nah:) il iubesc...pfuu.. orikm ne-am promis unul altuia ca nu ne inselam atata timp cat suntem impreuna si atnci.. cand va pleca.. mi-a zis ca indiferent cu cn va fi .... o s fie din nou cu mn...si bineinteles si eu..
pappy
Postat pe 1 Decembrie 2009 12:16
Daca te iubeste cu adevarat va face ceva ca sa ramaneti impreuna.Cand iubesti orice e posibil..Din cate vad el se gandeste ca o sa aiba pe cineva acolo iar asta da semne de intrebare.TU STI.....E greu dar....asa e viata.
gigela_plesanu
Postat pe 1 Decembrie 2009 12:52
Doar si pentru faptul ca tu ai venit disperata pe un forum.. plin de straini sa intrebi ce sa faci.... pentru mine e clar cum stau lucrurile. In mod normal, barbatul care ti-a spus ca va fi cu tine pana la moarte, in momentul cand a aparut oportunitatea plecarii definitive din tara.. ar fi stat urgent de vorba cu tine despre asta, ar fi spus "facem asa, asa si asa".. iar acum tu erai linistita. Faptul ca el a cautat motive de despartire la inceput.. nu-i de mirare. Era in culmea fericirii ca va pleca... si trebuia sa scape cumva de tine. Pe urma si-a dat seama ca mai sunt cativa ani pana atunci si ca e bine sa stai acolo unde esti.. sa nu se plictiseasca baiatul.

Revenind la prima idee.... nu cred ca exista viitor cu el. Pentru ca nu-l intereseaza asta! Altfel ai fi stiut deja.
rashela
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:10
of of !mãi mãi !
Ce de probleme !
Pune mana pe carte si lasa -l dracu ... sã se duca invartindu-se !

blaa
Postat pe 6 Decembrie 2009 19:06
De la: blaa, la data 2009-12-06 19:06:49 of of !mãi mãi !
Ce de probleme !
Pune mana pe carte si lasa -l dracu ... sã se duca invartindu-se !



ce tare
mishaHeart
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:04
De la: rashela, la data 2009-12-01 13:10:17Doar si pentru faptul ca tu ai venit disperata pe un forum.. plin de straini sa intrebi ce sa faci.... pentru mine e clar cum stau lucrurile. In mod normal, barbatul care ti-a spus ca va fi cu tine pana la moarte, in momentul cand a aparut oportunitatea plecarii definitive din tara.. ar fi stat urgent de vorba cu tine despre asta, ar fi spus "facem asa, asa si asa".. iar acum tu erai linistita. Faptul ca el a cautat motive de despartire la inceput.. nu-i de mirare. Era in culmea fericirii ca va pleca... si trebuia sa scape cumva de tine. Pe urma si-a dat seama ca mai sunt cativa ani pana atunci si ca e bine sa stai acolo unde esti.. sa nu se plictiseasca baiatul.

Revenind la prima idee.... nu cred ca exista viitor cu el. Pentru ca nu-l intereseaza asta! Altfel ai fi stiut deja.


ai dreptate
mishaHeart
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce inseala barbatii? 180 De la: matic888 12 Iulie 2014 18:06
O relatie...ciudata 28 De la: Cristinakitty 27 Ianuarie 2010 18:57
Ce se intampla? 9 De la: ella_c 26 Aprilie 2010 23:04
Tatal autoritar 7 De la: KunstA 20 Martie 2012 19:06
Taur si Capricorn ?? :sml-jumping0044: 10 De la: one_size 19 Octombrie 2009 13:29