Setari Cookie-uri

Nesimtirea....un nou trend?

Nu stiu daca sunt eu ciudata...dar observ ca pe zi ce trece..bunul simt pierde teren, si nesimtirea ii ia locul cu pasi repezi. Sa fie oare vina acestor vremuri in care pur si simplu vietile altora se naruie sub ochii nostri iar noi nu facem nimik? Sau poate, faptul ca tupeul oamenilor nu mai are limite, si nesimtirea prinde aripi puternice..Voi ce credeti? Mai cunoasteti oameni cu bun simt? Eu una, nu mai cunosc...
love_strike
Postat pe 8 Noiembrie 2009 23:13
hm!
geo_xx
Postat pe 8 Noiembrie 2009 23:21
Din pacate in ziua de azi cam toata lumea isi face loc cu "coatele" peste tot, iar cei cu bun simt sunt luati de fraieri, asa ca incet-incet trebuie sa se alinieze si ei nesimtirii generale... cam asta am observat eu in ultima vreme.
Din pacate nesimtirea se extinde cu pasi repezi,.. oare ce putem face sa orpim asta?
pisicuta_trista
Postat pe 8 Noiembrie 2009 23:33
De la: pisicuta_trista, la data 2009-11-08 23:33:09Din pacate in ziua de azi cam toata lumea isi face loc cu "coatele" peste tot, iar cei cu bun simt sunt luati de fraieri, asa ca incet-incet trebuie sa se alinieze si ei nesimtirii generale... cam asta am observat eu in ultima vreme.
Din pacate nesimtirea se extinde cu pasi repezi,.. oare ce putem face sa orpim asta?


a nu, domnisoara cred ca tocmai a dat de un exemplar ce a tratat-o cu fundu' si acum crede ca toata lumea e asa!
geo_xx
Postat pe 8 Noiembrie 2009 23:39
eu cred ca gresesti mult ,eu cunosc destui oameni cu bun simt si nu imi place sa cred ca ma incadrez in alta categorie ...
danutzza_stefi
Postat pe 9 Noiembrie 2009 00:07
Nu Geo, cu oameni nesimtiti am de aface in fiecare zi crede-ma. Nu este ceva ce mi s-a intamplat doar ieri sau azi.Eu nu vreau sa jugnesc pe nimeni pe forum, deoarece consider ca oamenii care incerca sa ajute printr-un fel sau altul cu un sfat alti oameni...ii consider cu bun simt. Aici vorbesc de acesti tupeisti de care nu mai ai loc, oameni care din senin incep sa se ia la cearta pt fleacuri, de oameni care rad si comenteaza in gura mare de problemele altora, care se cred cu mult deasupra altora si de fapt...nu au de ce. E foarte frumos ca voi cunoasteti oameni cu bun simt, dar eu in afara de 3 prietene si familia mea... nu cunosc. Poate voi avea si eu surpriza placuta ca in viata asta, sa mai cunosc oameni demni de apreciere, oameni calumea..
love_strike
Postat pe 9 Noiembrie 2009 00:22
De la: love_strike, la data 2009-11-09 00:22:48Nu Geo, cu oameni nesimtiti am de aface in fiecare zi crede-ma. Nu este ceva ce mi s-a intamplat doar ieri sau azi.Eu nu vreau sa jugnesc pe nimeni pe forum, deoarece consider ca oamenii care incerca sa ajute printr-un fel sau altul cu un sfat alti oameni...ii consider cu bun simt. Aici vorbesc de acesti tupeisti de care nu mai ai loc, oameni care din senin incep sa se ia la cearta pt fleacuri, de oameni care rad si comenteaza in gura mare de problemele altora, care se cred cu mult deasupra altora si de fapt...nu au de ce. E foarte frumos ca voi cunoasteti oameni cu bun simt, dar eu in afara de 3 prietene si familia mea... nu cunosc. Poate voi avea si eu surpriza placuta ca in viata asta, sa mai cunosc oameni demni de apreciere, oameni calumea..


Da unde intalnesti tu numai oameni "nesimtiti" in fiecare zi si ma rog de ce trebuie sa intri in discutii (relatii)cu acestia ??
Cu regret dar imi vine sa ti spun ca de multe ori in viata primesti ceea ce oferi.
valivieru96
Postat pe 9 Noiembrie 2009 00:38
De la: love_strike, la data 2009-11-09 00:22:48Nu Geo, cu oameni nesimtiti am de aface in fiecare zi crede-ma. Nu este ceva ce mi s-a intamplat doar ieri sau azi.Eu nu vreau sa jugnesc pe nimeni pe forum, deoarece consider ca oamenii care incerca sa ajute printr-un fel sau altul cu un sfat alti oameni...ii consider cu bun simt. Aici vorbesc de acesti tupeisti de care nu mai ai loc, oameni care din senin incep sa se ia la cearta pt fleacuri, de oameni care rad si comenteaza in gura mare de problemele altora, care se cred cu mult deasupra altora si de fapt...nu au de ce. E foarte frumos ca voi cunoasteti oameni cu bun simt, dar eu in afara de 3 prietene si familia mea... nu cunosc. Poate voi avea si eu surpriza placuta ca in viata asta, sa mai cunosc oameni demni de apreciere, oameni calumea..


Am sa te contrazic un pic.. Bunul simt despre care vorbesti tu... (adica a nu da din coate) nu prea are nicio legatura cu cei 7 ani de acasa ci doar cu supravietuirea intr-o lume vesnic pe goana, vesnic flamanda (la propriu), plina de iluzii, de vise s.a.m.d. Chiar si familia ta si-ar pierde bunul simt daca ar fi vorba de ea (in intregime sau doar un membru al ei) versus un neica nimeni care i-ar putea clinti linistea sau bunastarea.
Asa ca, din punctul meu de vedere... toti avem bun simt cand nu ne pasa ce se intampla in jurul nostru. atat timp cat nu ne afecteaza in mod direct. Altfel, devenim al dracului de nesimtiti si luptam cu coatele si picioarele pentru a ne fi (mai) bine.
rashela
Postat pe 9 Noiembrie 2009 01:20
De la: love_strike, la data 2009-11-08 23:13:05Nu stiu daca sunt eu ciudata...dar observ ca pe zi ce trece..bunul simt pierde teren, si nesimtirea ii ia locul cu pasi repezi. Sa fie oare vina acestor vremuri in care pur si simplu vietile altora se naruie sub ochii nostri iar noi nu facem nimik? Sau poate, faptul ca tupeul oamenilor nu mai are limite, si nesimtirea prinde aripi puternice..Voi ce credeti? Mai cunoasteti oameni cu bun simt? Eu una, nu mai cunosc...


Nu esti ciudata, pur si simplu ai nenorocul de a locui in bucuresti, ca si mine de altfel!
miss_darine
Postat pe 9 Noiembrie 2009 13:34
De la: miss_darine, la data 2009-11-09 13:34:26
De la: love_strike, la data 2009-11-08 23:13:05Nu stiu daca sunt eu ciudata...dar observ ca pe zi ce trece..bunul simt pierde teren, si nesimtirea ii ia locul cu pasi repezi. Sa fie oare vina acestor vremuri in care pur si simplu vietile altora se naruie sub ochii nostri iar noi nu facem nimik? Sau poate, faptul ca tupeul oamenilor nu mai are limite, si nesimtirea prinde aripi puternice..Voi ce credeti? Mai cunoasteti oameni cu bun simt? Eu una, nu mai cunosc...


Nu esti ciudata, pur si simplu ai nenorocul de a locui in bucuresti, ca si mine de altfel!

Va invit la Cluj. Nu e Mecca nesimtitilor, dar mai sunt si pe-aici specimene de astea...
Lucia38
Postat pe 9 Noiembrie 2009 13:36
De la: miss_darine, la data 2009-11-09 13:34:26
De la: love_strike, la data 2009-11-08 23:13:05Nu stiu daca sunt eu ciudata...dar observ ca pe zi ce trece..bunul simt pierde teren, si nesimtirea ii ia locul cu pasi repezi. Sa fie oare vina acestor vremuri in care pur si simplu vietile altora se naruie sub ochii nostri iar noi nu facem nimik? Sau poate, faptul ca tupeul oamenilor nu mai are limite, si nesimtirea prinde aripi puternice..Voi ce credeti? Mai cunoasteti oameni cu bun simt? Eu una, nu mai cunosc...


Nu esti ciudata, pur si simplu ai nenorocul de a locui in bucuresti, ca si mine de altfel!


Nici eu nu sufar Bucurestiul,dar n-am ce face!

Postat pe 9 Noiembrie 2009 13:36
De la: Lucia38, la data 2009-11-09 13:36:02
De la: miss_darine, la data 2009-11-09 13:34:26
De la: love_strike, la data 2009-11-08 23:13:05Nu stiu daca sunt eu ciudata...dar observ ca pe zi ce trece..bunul simt pierde teren, si nesimtirea ii ia locul cu pasi repezi. Sa fie oare vina acestor vremuri in care pur si simplu vietile altora se naruie sub ochii nostri iar noi nu facem nimik? Sau poate, faptul ca tupeul oamenilor nu mai are limite, si nesimtirea prinde aripi puternice..Voi ce credeti? Mai cunoasteti oameni cu bun simt? Eu una, nu mai cunosc...


Nu esti ciudata, pur si simplu ai nenorocul de a locui in bucuresti, ca si mine de altfel!

Va invit la Cluj. Nu e Mecca nesimtitilor, dar mai sunt si pe-aici specimene de astea...



Multumesc pt invitatie, stii cum as veni? Cu viteza unui supersonic! Dar sunt tintuita de o gramada de lucruri, aici in mizeria asta de metropola! In primul rand familia, dupa aceea un job f bun si altele
miss_darine
Postat pe 9 Noiembrie 2009 14:19
De la: scorpio67, la data 2009-11-09 13:36:34
De la: miss_darine, la data 2009-11-09 13:34:26
De la: love_strike, la data 2009-11-08 23:13:05Nu stiu daca sunt eu ciudata...dar observ ca pe zi ce trece..bunul simt pierde teren, si nesimtirea ii ia locul cu pasi repezi. Sa fie oare vina acestor vremuri in care pur si simplu vietile altora se naruie sub ochii nostri iar noi nu facem nimik? Sau poate, faptul ca tupeul oamenilor nu mai are limite, si nesimtirea prinde aripi puternice..Voi ce credeti? Mai cunoasteti oameni cu bun simt? Eu una, nu mai cunosc...


Nu esti ciudata, pur si simplu ai nenorocul de a locui in bucuresti, ca si mine de altfel!


Nici eu nu sufar Bucurestiul,dar n-am ce face!

e lasa scapam noi de nesimtire si o transformam in simtire
yumy
Postat pe 9 Noiembrie 2009 15:15
De la: yumalai, la data 2009-11-09 15:15:02
De la: scorpio67, la data 2009-11-09 13:36:34
De la: miss_darine, la data 2009-11-09 13:34:26
De la: love_strike, la data 2009-11-08 23:13:05Nu stiu daca sunt eu ciudata...dar observ ca pe zi ce trece..bunul simt pierde teren, si nesimtirea ii ia locul cu pasi repezi. Sa fie oare vina acestor vremuri in care pur si simplu vietile altora se naruie sub ochii nostri iar noi nu facem nimik? Sau poate, faptul ca tupeul oamenilor nu mai are limite, si nesimtirea prinde aripi puternice..Voi ce credeti? Mai cunoasteti oameni cu bun simt? Eu una, nu mai cunosc...


Nu esti ciudata, pur si simplu ai nenorocul de a locui in bucuresti, ca si mine de altfel!


Nici eu nu sufar Bucurestiul,dar n-am ce face!

e lasa scapam noi de nesimtire si o transformam in simtire


Cum, ca praf de eradicare a nesimtirii nu s-a inventat.Cica e cool sa fii nesimtit ,asta e fitza de capitala.

Postat pe 9 Noiembrie 2009 15:16
Voi sa nu uitati nicio clipa ca orice capitala e un amestesc. Si nici Bucurestiul nu face exceptie. Acolo sunt oameni veniti din toata tara, fiecare cu obiceiurile lui, cu graiul lui, cu nervii lui, cu modul lui de a riposta. Asa ca, de cele mai multe ori, e firesc sa iasa scantei.
Personal nu cunosc alt oras. Mai mult de o saptamana nu am stat prin orasele din Ardeal sau Banat, iar in Moldova n-am fost niciodata. Asa ca, exceptand faptul ca nici mcaar nu mai locuiesc in RO, n-as putea pleca din Bucurestiul aglomerat, imputit si plin de gropi... niciodata. Ca deh, acolo e casa mea, alta n-am avut.
rashela
Postat pe 9 Noiembrie 2009 15:21
De la: rashela, la data 2009-11-09 15:21:46Voi sa nu uitati nicio clipa ca orice capitala e un amestesc. Si nici Bucurestiul nu face exceptie. Acolo sunt oameni veniti din toata tara, fiecare cu obiceiurile lui, cu graiul lui, cu nervii lui, cu modul lui de a riposta. Asa ca, de cele mai multe ori, e firesc sa iasa scantei.
Personal nu cunosc alt oras. Mai mult de o saptamana nu am stat prin orasele din Ardeal sau Banat, iar in Moldova n-am fost niciodata. Asa ca, exceptand faptul ca nici mcaar nu mai locuiesc in RO, n-as putea pleca din Bucurestiul aglomerat, imputit si plin de gropi... niciodata. Ca deh, acolo e casa mea, alta n-am avut.

Cand te intorci in Bucuresti, iti recomand cu multa caldura o cura de acomodare in noile mall-uri , o mica tura pe la administratia de sector, ca sa-ti platesti impozitul si dupa aceea o mica plimbare cu tramvaiul, pana in herastrau. O sa te delectezi cu cele mai frumoase discutii (elevate de-a dreptul), urlete si injuraturi "new entry" de pe piatza!
miss_darine
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:12
De la: scorpio67, la data 2009-11-09 15:16:38 Cum, ca praf de eradicare a nesimtirii nu s-a inventat.Cica e cool sa fii nesimtit ,asta e fitza de capitala.

pey inventam noi un praf poate ne breveteaza astia la categoria inventii
yumy
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:45
De la: pisicuta_trista, la data 2009-11-08 23:33:09Din pacate in ziua de azi cam toata lumea isi face loc cu "coatele" peste tot, iar cei cu bun simt sunt luati de fraieri, asa ca incet-incet trebuie sa se alinieze si ei nesimtirii generale... cam asta am observat eu in ultima vreme.
Din pacate nesimtirea se extinde cu pasi repezi,.. oare ce putem face sa orpim asta?


if you can't beat them, join them!
cam toata lumea merge pe deviza ca oamenii cu bun simt sunt luati de "fraieri"...si din pacate..la noi in tara nu prea "are priza" bunatatea prin randul populatiei...ce e rau se invata mai repede si mai usor decat sa faci bine sau sa fii corect si simtit....

oricum...eu merg pe principiul ca peste tot pe unde mergi trebuie sa lasi loc de "buna ziua"!
Calandrinon
Postat pe 9 Noiembrie 2009 18:55
De la: Calandrinon, la data 2009-11-09 18:55:59
De la: pisicuta_trista, la data 2009-11-08 23:33:09Din pacate in ziua de azi cam toata lumea isi face loc cu "coatele" peste tot, iar cei cu bun simt sunt luati de fraieri, asa ca incet-incet trebuie sa se alinieze si ei nesimtirii generale... cam asta am observat eu in ultima vreme.
Din pacate nesimtirea se extinde cu pasi repezi,.. oare ce putem face sa orpim asta?


if you can't beat them, join them!
cam toata lumea merge pe deviza ca oamenii cu bun simt sunt luati de "fraieri"...si din pacate..la noi in tara nu prea "are priza" bunatatea prin randul populatiei...ce e rau se invata mai repede si mai usor decat sa faci bine sau sa fii corect si simtit....

oricum...eu merg pe principiul ca peste tot pe unde mergi trebuie sa lasi loc de "buna ziua"!



Sunt de acord cu tine aici. Respectand pe altii te respecti pe tine. Educatia primita nu-mi permite sa fiu nesimtita cu oamenii, doar pt ca asa se "poarta". Ii tolerez pe cei nesimtit, dar nu-i am la inima. Eu spre deosebire de unii, chiar dau sfaturi neconditionate, sfaturi pe care le-as urma si eu...nu induc oamenii in eroare...si ajut cu cat pot eu..."Da, si vei primi inzecit"..
love_strike
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:31
De la: miss_darine, la data 2009-11-09 13:34:26
De la: love_strike, la data 2009-11-08 23:13:05Nu stiu daca sunt eu ciudata...dar observ ca pe zi ce trece..bunul simt pierde teren, si nesimtirea ii ia locul cu pasi repezi. Sa fie oare vina acestor vremuri in care pur si simplu vietile altora se naruie sub ochii nostri iar noi nu facem nimik? Sau poate, faptul ca tupeul oamenilor nu mai are limite, si nesimtirea prinde aripi puternice..Voi ce credeti? Mai cunoasteti oameni cu bun simt? Eu una, nu mai cunosc...


Nu esti ciudata, pur si simplu ai nenorocul de a locui in bucuresti, ca si mine de altfel!


ms, ms
Bucuresti - orasul unde holcaie nesimtitii! chiar nu am mai intalnit in alte orase fenomenul asta dus la extrem.... si slava domnului ca m-am plimbat ceva
adina_black
Postat pe 13 Noiembrie 2009 14:09
De la: geo_xx, la data 2009-11-08 23:39:57
De la: pisicuta_trista, la data 2009-11-08 23:33:09Din pacate in ziua de azi cam toata lumea isi face loc cu "coatele" peste tot, iar cei cu bun simt sunt luati de fraieri, asa ca incet-incet trebuie sa se alinieze si ei nesimtirii generale... cam asta am observat eu in ultima vreme.
Din pacate nesimtirea se extinde cu pasi repezi,.. oare ce putem face sa orpim asta?


a nu, domnisoara cred ca tocmai a dat de un exemplar ce a tratat-o cu fundu' si acum crede ca toata lumea e asa!


Geo..nu crede asta..bravo ei ca e aia tratata cu fundul
kudika084168
Postat pe 16 Noiembrie 2009 17:11
De la: adina_black, la data 2009-11-13 14:09:06
De la: miss_darine, la data 2009-11-09 13:34:26
De la: love_strike, la data 2009-11-08 23:13:05Nu stiu daca sunt eu ciudata...dar observ ca pe zi ce trece..bunul simt pierde teren, si nesimtirea ii ia locul cu pasi repezi. Sa fie oare vina acestor vremuri in care pur si simplu vietile altora se naruie sub ochii nostri iar noi nu facem nimik? Sau poate, faptul ca tupeul oamenilor nu mai are limite, si nesimtirea prinde aripi puternice..Voi ce credeti? Mai cunoasteti oameni cu bun simt? Eu una, nu mai cunosc...


Nu esti ciudata, pur si simplu ai nenorocul de a locui in bucuresti, ca si mine de altfel!


ms, ms
Bucuresti - orasul unde holcaie nesimtitii! chiar nu am mai intalnit in alte orase fenomenul asta dus la extrem.... si slava domnului ca m-am plimbat ceva


dar cat timp ai si locuit in acele orase?

nu neaparat ca te-as contrazice, sunt multi nesimtiti in Bucuresti din motivele expuse de rashela (inutil sa le repet). Dar nu poti face afirmatii atat de categorice daca n-ai si trait/locuit/muncit cel putin 3 luni altundeva. Ca eu am mai intalnit unii si mai rau ca noi prin alta tara...
kitty_krieger
Postat pe 16 Noiembrie 2009 17:21
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-16 17:21:59
De la: adina_black, la data 2009-11-13 14:09:06
De la: miss_darine, la data 2009-11-09 13:34:26
De la: love_strike, la data 2009-11-08 23:13:05Nu stiu daca sunt eu ciudata...dar observ ca pe zi ce trece..bunul simt pierde teren, si nesimtirea ii ia locul cu pasi repezi. Sa fie oare vina acestor vremuri in care pur si simplu vietile altora se naruie sub ochii nostri iar noi nu facem nimik? Sau poate, faptul ca tupeul oamenilor nu mai are limite, si nesimtirea prinde aripi puternice..Voi ce credeti? Mai cunoasteti oameni cu bun simt? Eu una, nu mai cunosc...


Nu esti ciudata, pur si simplu ai nenorocul de a locui in bucuresti, ca si mine de altfel!


ms, ms
Bucuresti - orasul unde holcaie nesimtitii! chiar nu am mai intalnit in alte orase fenomenul asta dus la extrem.... si slava domnului ca m-am plimbat ceva


dar cat timp ai si locuit in acele orase?

nu neaparat ca te-as contrazice, sunt multi nesimtiti in Bucuresti din motivele expuse de rashela (inutil sa le repet). Dar nu poti face afirmatii atat de categorice daca n-ai si trait/locuit/muncit cel putin 3 luni altundeva. Ca eu am mai intalnit unii si mai rau ca noi prin alta tara...


suficient cat sa imi fac o parere Buc le intrece pe toate la rautate / nesimtire
adina_black
Postat pe 16 Noiembrie 2009 18:31
fraier probabil ca sunt, dar de facut loc cu coatele sigur nu obisnuiesc sa imi fac

"A fi bine adaptat la o societate profund bolnava nu reprezinta un semn de sanatate". (Krishnamurti)
voi cum comentati asta ?
heretic
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:19
De la: heretic, la data 2009-11-19 13:19:38fraier probabil ca sunt, dar de facut loc cu coatele sigur nu obisnuiesc sa imi fac

"A fi bine adaptat la o societate profund bolnava nu reprezinta un semn de sanatate". (Krishnamurti)
voi cum comentati asta ?


E perfect adevarata.

Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:29
Tu esti realista,nu ciudata,si cred ca ne asemanam intr-un fel sau altul.Petru mine,nesimtitii sunt cei care privesc precum calul,care nu reusesc sa se ridice de la gradul de indivizi biologici;pentru ei singurul scop in viata esti mancarea,statul si nesimtirea.Crede-ma ca persoane educate intalnesti destule.Nu le vei gasi mereu brambura pe strada,au alte lucruri mai importante in viata de facut ..
Eu personal ma consider facand parte dintre ele,iar prietenele mele sunt aidoma :)
Si ca raspuns la titlu',stii...orice trend are un sfarsit tot atat de rapid precum initierea lui ;)
Corall17
Postat pe 20 Noiembrie 2009 18:15
De la: Corall17, la data 2009-11-20 18:15:42
Si ca raspuns la titlu',stii...orice trend are un sfarsit tot atat de rapid precum initierea lui ;)


probabil se va termina in 2012!
geo_xx
Postat pe 20 Noiembrie 2009 20:21
De la: geo_xx, la data 2009-11-20 20:21:03
De la: Corall17, la data 2009-11-20 18:15:42
Si ca raspuns la titlu',stii...orice trend are un sfarsit tot atat de rapid precum initierea lui ;)


probabil se va termina in 2012!


greierash_is_back
Postat pe 21 Noiembrie 2009 01:39
De la: miss_darine, la data 2009-11-09 18:12:53
De la: rashela, la data 2009-11-09 15:21:46Voi sa nu uitati nicio clipa ca orice capitala e un amestesc. Si nici Bucurestiul nu face exceptie. Acolo sunt oameni veniti din toata tara, fiecare cu obiceiurile lui, cu graiul lui, cu nervii lui, cu modul lui de a riposta. Asa ca, de cele mai multe ori, e firesc sa iasa scantei.
Personal nu cunosc alt oras. Mai mult de o saptamana nu am stat prin orasele din Ardeal sau Banat, iar in Moldova n-am fost niciodata. Asa ca, exceptand faptul ca nici mcaar nu mai locuiesc in RO, n-as putea pleca din Bucurestiul aglomerat, imputit si plin de gropi... niciodata. Ca deh, acolo e casa mea, alta n-am avut.

Cand te intorci in Bucuresti, iti recomand cu multa caldura o cura de acomodare in noile mall-uri , o mica tura pe la administratia de sector, ca sa-ti platesti impozitul si dupa aceea o mica plimbare cu tramvaiul, pana in herastrau. O sa te delectezi cu cele mai frumoase discutii (elevate de-a dreptul), urlete si injuraturi "new entry" de pe piatza!


cata dreptate ai
Valitza88
Postat pe 21 Noiembrie 2009 09:18
De la: Calandrinon, la data 2009-11-09 18:55:59
De la: pisicuta_trista, la data 2009-11-08 23:33:09Din pacate in ziua de azi cam toata lumea isi face loc cu "coatele" peste tot, iar cei cu bun simt sunt luati de fraieri, asa ca incet-incet trebuie sa se alinieze si ei nesimtirii generale... cam asta am observat eu in ultima vreme.
Din pacate nesimtirea se extinde cu pasi repezi,.. oare ce putem face sa orpim asta?


if you can't beat them, join them!
cam toata lumea merge pe deviza ca oamenii cu bun simt sunt luati de "fraieri"...si din pacate..la noi in tara nu prea "are priza" bunatatea prin randul populatiei...ce e rau se invata mai repede si mai usor decat sa faci bine sau sa fii corect si simtit....

oricum...eu merg pe principiul ca peste tot pe unde mergi trebuie sa lasi loc de "buna ziua"!

asa este...ar fi bine daca noi ca si tara am invata sa lasam loc de buna ziua.
Valitza88
Postat pe 21 Noiembrie 2009 09:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aceasta este povestea mea de dragoste.. sa arat ca exista si iubire adevarata...sper sa nu ma injurati dupa..:( 112 De la: stem_29 10 August 2010 16:09
2 sufletele 4 De la: diana1981 9 Aprilie 2010 00:38
pareri 2 De la: Barbie30 9 Octombrie 2010 11:11
Cadouri 3 De la: Mike_Dex 16 August 2014 07:39
DESPRE PERFECTIUNE 33 De la: greierash_is_back 22 Noiembrie 2009 19:54