Setari Cookie-uri

Relatie esuata!!! Ce mai pot face?

BUNA! Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. Poate parea lung si incarcat de informatii articolul postat de mine, dar in ciuda varstei, 24 de ani, ma simt foarte neexperimentata si dornica sa cunosc pareri ale oamenilor cu experienta. .Am avut o relatie de 1 an si cateva luni cu 2 perioade de despartire mai lungi, de 2-3luni cu un baiat care are 20 de ani. La inceput au fost doar conversatii telefonice si 3 intalniri, in ultima dintre ele ne-am sarutat. Dupa care nu a trebuit sa plec in vacanta de vara, dar hotarasem sa ne intalnim in continuare, eram abia la inceput, insa el nu a venit in ziua in care am venit eu in bucuresti. M-a sunat cam peste 2 sapt si mi-a spus ca m-am suparat aiurea atunci ca el mi-a dat un mesaj ca are ceva urgent de facut. Sa zicem ca am acceptat situatia, ni s-a mai intamplat mai tarziu ca mesajele sa nu ajunga la timp, insa i-am spus ca nu vreau sa continui relatia pt ca in astea 2 sapt putea sa mai incerce sa ma caute. Ne-am reintalnit in toamna, m-a cautat din nou, mi-a spus ca a simtit fiori cand m-a revazut, eu am simtit la fel, dupa discutii lungi la tel, mai multe saptamani, am hgotarat s areluam relatia care a mrs in iunie anul trecut, cand m-a inselat, dupa ce el fusese primul barbat din viata mea. Eu am aflat a doua zi, nu de la el; practic se intalnise seara cu o tipa. L-am intrebat dc nu mi-a spus sincer ca nu mai tine la mine si ne desparteam ca 2 oameni maturi, mi-a zis ca tine la mult, mult mai mult decat la tipa respectiva dar ca a inceput sa fie atras de ea pt ca noi ne certam mai mereu. Nu am avut certuri serioase niciodata, doar nimicuri sentimentale, zic eu. Adica avea obiceiul sa nu fie atat de receptiv la mesaje, desi nu ma consider o fire cicalitoare ci chiar distanta, mai ales la inceput. Cred ca adevaratul motiv a fost acela ca nu ne-am inteles in pat, eu nu simteam mai nimic si de fiecare data cand incercam sa fim impreuna aveam dureri, probabil si pt ca imi incepusem asa tarziu viata sexuala. In toamna aceasta din nou ne-am impacat, m-a cautat, a insistat ceva timp si a durat pana acum cateva zile.. Motivul a fost clar d edata asta: viata noastra sexuala. Relatia a fost alta, era mult mai atent mai grijuli cu mine, imi dadea aproape de fiecare data explicatii, unde se duce , ce face, fara sa le cer, dar eu nu am ajuns sa simt prea multa placere cu el, am incercat sa discutam, sa vedem ce e de facut; consider ca a facut si el unele incercari, dar la un moment dat s-a simtit foarte ofensat si a spus ca mai mult nu poate face. Am propus sa stam o saptamana fara sa ne vedem, am crezut ca va fi altfel dupa,ne vom da seama ca ne iubim, dar la sfarsitul sapt mi-a zis ca mai bn ne despartim ca el nu poate sa faca nimic mai mult si se simte ff prost. Au urmat unele discutii mai intepate la tel in care i-am spus ca ma voi impaca cu fostul prieten, de dinaintea lui cu care am stat 4 ani si cu care nu am avut nici o relatie sexuala, dar cauia i-am povestit ce s-a intamplat si mi-a spus ca l-a suparat faptul dar ma iubeste si vrea sa ne casatorim. Nu am rezistat decat cateva zile, cand mi-am dat seama ca pe fostul nu il mai iubesc si faptul ca este un om bun nu e suficient sa ma impac cu el. Si am incercat sa refac relatia cu ultimul meu prieten, i-am sus ca am unele indoieli in ce ne priveste, dar ca tin la el si ca la noi a fost lipsa de comunicare si de experienta Ce sa fac? Eu inca il iubesc si. Mi-a spus ca nu crede ca mai avem vreo sansa pt k am incercat de atatea ori. As vrea sa incerc sa redevin cum eram atunci cand s-a indragostit d emine, sau , ma rog, cand a spus asta. Pt ca simt ca nu s-a terminat si putea fi ceva mult mai frumos daca nu bateam amandoi in retragere.
hegemona_bmk
Postat pe 2 Decembrie 2009 19:16
Ai scris un adevarat roman aici! Parerea mea:nu te mai crampona aiurea de o relatie care pur si simplu nu mai merge, ca e el imatur, ca nu va potrivitzi la pat, nici nu mai conteaza motivele. Tu nu vrei sa stii cum este sa fi cu adevarat fericita intr-o relatie? Presupun ca raspunsul este da, atunci te rog eu nu te mai uita inapoi si treci la un alt nivel. Cauta fericirea in alta parte
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2009 19:43
Ai scris un adevarat roman aici! Parerea mea:nu te mai crampona aiurea de o relatie care pur si simplu nu mai merge, ca e el imatur, ca nu va potrivitzi la pat, nici nu mai conteaza motivele. Tu nu vrei sa stii cum este sa fi cu adevarat fericita intr-o relatie? Presupun ca raspunsul este da, atunci te rog eu nu te mai uita inapoi si treci la un alt nivel. Cauta fericirea in alta parte
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2009 19:43
Etete, s-a postat de doua ori! Mi scusi
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2009 19:44
De la: miss_darine, la data 2009-12-02 19:44:42Etete, s-a postat de doua ori! Mi scusi


darine
fa-mi si mie un rezumat la ce zice domshoara...ca mie imi fug ochii
Calandrinon
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:06
Ie greu, citeste inceputul si sfarsitul si vei intelege ce si cum!
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:09
De la: hegemona_bmk, la data 2009-12-02 19:16:46BUNA! Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. Poate parea lung si incarcat de informatii articolul postat de mine, dar in ciuda varstei, 24 de ani, ma simt foarte neexperimentata si dornica sa cunosc pareri ale oamenilor cu experienta. .Am avut o relatie de 1 an si cateva luni cu 2 perioade de despartire mai lungi, de 2-3luni cu un baiat care are 20 de ani. La inceput au fost doar conversatii telefonice si 3 intalniri, in ultima dintre ele ne-am sarutat. Dupa care nu a trebuit sa plec in vacanta de vara, dar hotarasem sa ne intalnim in continuare, eram abia la inceput, insa el nu a venit in ziua in care am venit eu in bucuresti. M-a sunat cam peste 2 sapt si mi-a spus ca m-am suparat aiurea atunci ca el mi-a dat un mesaj ca are ceva urgent de facut. Sa zicem ca am acceptat situatia, ni s-a mai intamplat mai tarziu ca mesajele sa nu ajunga la timp, insa i-am spus ca nu vreau sa continui relatia pt ca in astea 2 sapt putea sa mai incerce sa ma caute. Ne-am reintalnit in toamna, m-a cautat din nou, mi-a spus ca a simtit fiori cand m-a revazut, eu am simtit la fel, dupa discutii lungi la tel, mai multe saptamani, am hgotarat s areluam relatia care a mrs in iunie anul trecut, cand m-a inselat, dupa ce el fusese primul barbat din viata mea. Eu am aflat a doua zi, nu de la el; practic se intalnise seara cu o tipa. L-am intrebat dc nu mi-a spus sincer ca nu mai tine la mine si ne desparteam ca 2 oameni maturi, mi-a zis ca tine la mult, mult mai mult decat la tipa respectiva dar ca a inceput sa fie atras de ea pt ca noi ne certam mai mereu. Nu am avut certuri serioase niciodata, doar nimicuri sentimentale, zic eu. Adica avea obiceiul sa nu fie atat de receptiv la mesaje, desi nu ma consider o fire cicalitoare ci chiar distanta, mai ales la inceput. Cred ca adevaratul motiv a fost acela ca nu ne-am inteles in pat, eu nu simteam mai nimic si de fiecare data cand incercam sa fim impreuna aveam dureri, probabil si pt ca imi incepusem asa tarziu viata sexuala. In toamna aceasta din nou ne-am impacat, m-a cautat, a insistat ceva timp si a durat pana acum cateva zile.. Motivul a fost clar d edata asta: viata noastra sexuala. Relatia a fost alta, era mult mai atent mai grijuli cu mine, imi dadea aproape de fiecare data explicatii, unde se duce , ce face, fara sa le cer, dar eu nu am ajuns sa simt prea multa placere cu el, am incercat sa discutam, sa vedem ce e de facut; consider ca a facut si el unele incercari, dar la un moment dat s-a simtit foarte ofensat si a spus ca mai mult nu poate face. Am propus sa stam o saptamana fara sa ne vedem, am crezut ca va fi altfel dupa,ne vom da seama ca ne iubim, dar la sfarsitul sapt mi-a zis ca mai bn ne despartim ca el nu poate sa faca nimic mai mult si se simte ff prost. Au urmat unele discutii mai intepate la tel in care i-am spus ca ma voi impaca cu fostul prieten, de dinaintea lui cu care am stat 4 ani si cu care nu am avut nici o relatie sexuala, dar cauia i-am povestit ce s-a intamplat si mi-a spus ca l-a suparat faptul dar ma iubeste si vrea sa ne casatorim. Nu am rezistat decat cateva zile, cand mi-am dat seama ca pe fostul nu il mai iubesc si faptul ca este un om bun nu e suficient sa ma impac cu el. Si am incercat sa refac relatia cu ultimul meu prieten, i-am sus ca am unele indoieli in ce ne priveste, dar ca tin la el si ca la noi a fost lipsa de comunicare si de experienta Ce sa fac? Eu inca il iubesc si. Mi-a spus ca nu crede ca mai avem vreo sansa pt k am incercat de atatea ori. As vrea sa incerc sa redevin cum eram atunci cand s-a indragostit d emine, sau , ma rog, cand a spus asta. Pt ca simt ca nu s-a terminat si putea fi ceva mult mai frumos daca nu bateam amandoi in retragere.


mai bine uita-l..si gasete-ti pe unu care sa te placa asa cum esti...




Calandrinon
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:19
Dar astia doi sunt singurii din univers? fato mergi inainte nu te invarti in cerc, relatia care nu a mers nu o sa mearga. Nu sunteti compatibili si gata.
blue_angel31
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:27
De la: hegemona_bmk, la data 2009-12-02 19:16:46BUNA! Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. Poate parea lung si incarcat de informatii articolul postat de mine, dar in ciuda varstei, 24 de ani, ma simt foarte neexperimentata si dornica sa cunosc pareri ale oamenilor cu experienta. .Am avut o relatie de 1 an si cateva luni cu 2 perioade de despartire mai lungi, de 2-3luni cu un baiat care are 20 de ani. La inceput au fost doar conversatii telefonice si 3 intalniri, in ultima dintre ele ne-am sarutat. Dupa care nu a trebuit sa plec in vacanta de vara, dar hotarasem sa ne intalnim in continuare, eram abia la inceput, insa el nu a venit in ziua in care am venit eu in bucuresti. M-a sunat cam peste 2 sapt si mi-a spus ca m-am suparat aiurea atunci ca el mi-a dat un mesaj ca are ceva urgent de facut. Sa zicem ca am acceptat situatia, ni s-a mai intamplat mai tarziu ca mesajele sa nu ajunga la timp, insa i-am spus ca nu vreau sa continui relatia pt ca in astea 2 sapt putea sa mai incerce sa ma caute. Ne-am reintalnit in toamna, m-a cautat din nou, mi-a spus ca a simtit fiori cand m-a revazut, eu am simtit la fel, dupa discutii lungi la tel, mai multe saptamani, am hgotarat s areluam relatia care a mrs in iunie anul trecut, cand m-a inselat, dupa ce el fusese primul barbat din viata mea. Eu am aflat a doua zi, nu de la el; practic se intalnise seara cu o tipa. L-am intrebat dc nu mi-a spus sincer ca nu mai tine la mine si ne desparteam ca 2 oameni maturi, mi-a zis ca tine la mult, mult mai mult decat la tipa respectiva dar ca a inceput sa fie atras de ea pt ca noi ne certam mai mereu. Nu am avut certuri serioase niciodata, doar nimicuri sentimentale, zic eu. Adica avea obiceiul sa nu fie atat de receptiv la mesaje, desi nu ma consider o fire cicalitoare ci chiar distanta, mai ales la inceput. Cred ca adevaratul motiv a fost acela ca nu ne-am inteles in pat, eu nu simteam mai nimic si de fiecare data cand incercam sa fim impreuna aveam dureri, probabil si pt ca imi incepusem asa tarziu viata sexuala. In toamna aceasta din nou ne-am impacat, m-a cautat, a insistat ceva timp si a durat pana acum cateva zile.. Motivul a fost clar d edata asta: viata noastra sexuala. Relatia a fost alta, era mult mai atent mai grijuli cu mine, imi dadea aproape de fiecare data explicatii, unde se duce , ce face, fara sa le cer, dar eu nu am ajuns sa simt prea multa placere cu el, am incercat sa discutam, sa vedem ce e de facut; consider ca a facut si el unele incercari, dar la un moment dat s-a simtit foarte ofensat si a spus ca mai mult nu poate face. Am propus sa stam o saptamana fara sa ne vedem, am crezut ca va fi altfel dupa,ne vom da seama ca ne iubim, dar la sfarsitul sapt mi-a zis ca mai bn ne despartim ca el nu poate sa faca nimic mai mult si se simte ff prost. Au urmat unele discutii mai intepate la tel in care i-am spus ca ma voi impaca cu fostul prieten, de dinaintea lui cu care am stat 4 ani si cu care nu am avut nici o relatie sexuala, dar cauia i-am povestit ce s-a intamplat si mi-a spus ca l-a suparat faptul dar ma iubeste si vrea sa ne casatorim. Nu am rezistat decat cateva zile, cand mi-am dat seama ca pe fostul nu il mai iubesc si faptul ca este un om bun nu e suficient sa ma impac cu el. Si am incercat sa refac relatia cu ultimul meu prieten, i-am sus ca am unele indoieli in ce ne priveste, dar ca tin la el si ca la noi a fost lipsa de comunicare si de experienta Ce sa fac? Eu inca il iubesc si. Mi-a spus ca nu crede ca mai avem vreo sansa pt k am incercat de atatea ori. As vrea sa incerc sa redevin cum eram atunci cand s-a indragostit d emine, sau , ma rog, cand a spus asta. Pt ca simt ca nu s-a terminat si putea fi ceva mult mai frumos daca nu bateam amandoi in retragere.[/quote

cauta fericirea in bratele altuia si ai sa vezi ca ai gasesti dragostea succes
iulia069834
Postat pe 12 Decembrie 2009 20:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aventuri 24 ore - Anunturi 4 De la: Iris4ever 1 Decembrie 2008 23:46
Fetelor... As avea nevoie de un sfat . 9 De la: catyboy69 16 Aprilie 2010 09:27
e ingrozitor sa aflii ca cel pe care-l iubesti te inseala...dar mai ingrozitor e sa aflii cu cine... 272 De la: citystella 26 Mai 2010 00:01
eu pesti el leu=? 2 De la: razz 7 Martie 2009 22:04
Cum putem iesi cu capul sus dintr-o relatie? 28 De la: 18 Iunie 2013 09:58