Setari Cookie-uri

***RELATIE LA DISTANTA ***

Buna - cer sfatul celor care sunt implicati in relatii la distanta dar si parerile celorlalti - cum faceti ca lucrurile sa fie echilibrate si sa va intelegeti si ce pareri si experiente de viata ati avut in ceea ce priveste relatiile la distanta?
kudika_nikole
Postat pe 8 Februarie 2013 00:38
Aiurea parerea ....tu stii mai bine. teoria e teorie , practica e alta
kind_er
Postat pe 8 Februarie 2013 08:19
De la: kudika_nikole, la data 2013-02-08 00:38:44Buna - cer sfatul celor care sunt implicati in relatii la distanta dar si parerile celorlalti - cum faceti ca lucrurile sa fie echilibrate si sa va intelegeti si ce pareri si experiente de viata ati avut in ceea ce priveste relatiile la distanta?



Am urmatoarea parere,sunt nule din toate punctele de vedere,personal,nu am putut sa ma acomodez cu astfel de relatii,neacceptandu-le in viata mea,nu cred in ele!!!Exista si exceptii,dar am rezerve legate si de acestea,caci chiar daca se deruleaza,ascund multe compromisuri facute,si partea aceasta ma dezgusta total,caci nu trebuie sa traim din compromisuri!!!Insasi viata este un compromis facut cu tine insati/insuti!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2013 08:25
totusi s-ar futea sa mearga relatia.

Pardon ... s-ar putea .....
kind_er
Postat pe 8 Februarie 2013 09:44
De la: kudika_25578, la data 2013-02-08 09:44:42totusi s-ar futea sa mearga relatia.

Pardon ... s-ar putea .....



Atentie la neatentie!!!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2013 10:37
Sunt o pierdere de vreme...
Micaell
Postat pe 8 Februarie 2013 13:28
De la: kudika_nikole, la data 2013-02-08 00:38:44Buna - cer sfatul celor care sunt implicati in relatii la distanta dar si parerile celorlalti - cum faceti ca lucrurile sa fie echilibrate si sa va intelegeti si ce pareri si experiente de viata ati avut in ceea ce priveste relatiile la distanta?


Nu mere. Vb din experienþã. Sfaturi nu dau.
Rebekka_
Postat pe 8 Februarie 2013 13:44
De la: kudika_20884, la data 2013-02-08 13:44:42
De la: kudika_nikole, la data 2013-02-08 00:38:44Buna - cer sfatul celor care sunt implicati in relatii la distanta dar si parerile celorlalti - cum faceti ca lucrurile sa fie echilibrate si sa va intelegeti si ce pareri si experiente de viata ati avut in ceea ce priveste relatiile la distanta?


Nu mere. Vb din experienþã. Sfaturi nu dau.

merge, vorbesc din experienta
muza_ta
Postat pe 8 Februarie 2013 13:54
De la: muza_ta, la data 2013-02-08 13:54:44
De la: kudika_20884, la data 2013-02-08 13:44:42
De la: kudika_nikole, la data 2013-02-08 00:38:44Buna - cer sfatul celor care sunt implicati in relatii la distanta dar si parerile celorlalti - cum faceti ca lucrurile sa fie echilibrate si sa va intelegeti si ce pareri si experiente de viata ati avut in ceea ce priveste relatiile la distanta?


Nu mere. Vb din experienþã. Sfaturi nu dau.

merge, vorbesc din experienta



Relatia voastra este una dintre exceptiile existente!!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2013 13:59
De la: kudika_15804, la data 2013-02-08 13:59:36
De la: muza_ta, la data 2013-02-08 13:54:44
De la: kudika_20884, la data 2013-02-08 13:44:42
De la: kudika_nikole, la data 2013-02-08 00:38:44Buna - cer sfatul celor care sunt implicati in relatii la distanta dar si parerile celorlalti - cum faceti ca lucrurile sa fie echilibrate si sa va intelegeti si ce pareri si experiente de viata ati avut in ceea ce priveste relatiile la distanta?


Nu mere. Vb din experienþã. Sfaturi nu dau.

merge, vorbesc din experienta



Relatia voastra este una dintre exceptiile existente!!!!


muza_ta
Postat pe 8 Februarie 2013 14:03
Nikole,nu exista relatie la distanta.Inseamna ca ii dai libertate totala celuilalt,iar riscul este mare.De unde stii c anu te inseala?Ii este mai simplu sa isi faca acolo o relatie,decat relatia cu tine
kudika172071
Postat pe 8 Februarie 2013 19:59
Daca partenerii stiu ce vor unul de la altul si se compenseaza, merge! Am avut o astfel de relatie 1 an si ceva. Dupa, ne-am dat seama ca nu mai merge si am ramas amici! Cunosc cazuri care erau din tari diferite, dar trebuie sa existe loialitate reciproca! Nu cred ca e un argument negativ , distanta!
Darius_
Postat pe 8 Februarie 2013 20:54
nu merge spun din experienta.
kind_er
Postat pe 9 Februarie 2013 07:53
Nu vad rostul unei astfel de relatii. De ce vrei ca tu sa oftezi cu capul pe monitor,pupind poza lui.....iar el oftand cu ea in mana si cu ochii la poza ta ???
GHEISA_
Postat pe 9 Februarie 2013 08:23
NU,clar!!!!In general,nu imi place sa fiu dezamagita de ceva sau de cineva,cu atat mai mult daca as face referire la o relatie petrecuta la distanta!Iubirea se traieste,nu se viseaza,cu cat visezi mai mult,cu atat loviturile vor fi mai dure!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Februarie 2013 09:36
De la: kudika_15804, la data 2013-02-09 09:36:43NU,clar!!!!In general,nu imi place sa fiu dezamagita de ceva sau de cineva,cu atat mai mult daca as face referire la o relatie petrecuta la distanta!Iubirea se traieste,nu se viseaza,cu cat visezi mai mult,cu atat loviturile vor fi mai dure!!!!
te contrazici singura,,maai sus ii ziceai lu muza ca e o rexceptie,,cate exceptii mai sunt,,nu mai spune tu ,,nu clar,,ca habar n ai,,nu te mai prostii curcubeaico
kudika_28071
Postat pe 9 Februarie 2013 10:07
De la: kudika_28071, la data 2013-02-09 10:07:32
De la: kudika_15804, la data 2013-02-09 09:36:43NU,clar!!!!In general,nu imi place sa fiu dezamagita de ceva sau de cineva,cu atat mai mult daca as face referire la o relatie petrecuta la distanta!Iubirea se traieste,nu se viseaza,cu cat visezi mai mult,cu atat loviturile vor fi mai dure!!!!
te contrazici singura,,maai sus ii ziceai lu muza ca e o rexceptie,,cate exceptii mai sunt,,nu mai spune tu ,,nu clar,,ca habar n ai,,nu te mai prostii curcubeaico



Nu ma contrazic deloc,exista si exceptii,asta neinsemnand ca imi pot schimba atitudinea fata de o astfel de relatie,este strict opinia mea,fiecare traieste asa cum considera de cuviinta!!!Nu mai interpreta cum doresti,ca nu impresionezi pe nimeni!!!Zi buna si tie!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Februarie 2013 10:12
De la: kudika_15804, la data 2013-02-09 10:12:59
De la: kudika_28071, la data 2013-02-09 10:07:32
De la: kudika_15804, la data 2013-02-09 09:36:43NU,clar!!!!In general,nu imi place sa fiu dezamagita de ceva sau de cineva,cu atat mai mult daca as face referire la o relatie petrecuta la distanta!Iubirea se traieste,nu se viseaza,cu cat visezi mai mult,cu atat loviturile vor fi mai dure!!!!
te contrazici singura,,maai sus ii ziceai lu muza ca e o rexceptie,,cate exceptii mai sunt,,nu mai spune tu ,,nu clar,,ca habar n ai,,nu te mai prostii curcubeaico



Nu ma contrazic deloc,exista si exceptii,asta neinsemnand ca imi pot schimba atitudinea fata de o astfel de relatie,este strict opinia mea,fiecare traieste asa cum considera de cuviinta!!!Nu mai interpreta cum doresti,ca nu impresionezi pe nimeni!!!Zi buna si tie!!!!
pai ai zis ,,nu clar,,sau esti amnezica,,daca exista ,,exceptii,,dc nu i zici ca poate fi una dintre ele,,,curcybeaici nu mai sfatui lumea ca nu esti in stare,,in primul rabd n ai experienta in al doilea vb tampenii
kudika_28071
Postat pe 9 Februarie 2013 10:18
iar o sa zici ca am cva cu tn,,aca vrei sa sfatuesti dc nu i ai zis asa,,este mai greu sa ai o rel la distanta dar este posibil,,,ca doar nu or sta pana la adanci batraneti la distanta,,,e asa greu ma curcubeaico
kudika_28071
Postat pe 9 Februarie 2013 10:26
De la: kudika_15804, la data 2013-02-09 09:36:43NU,clar!!!!In general,nu imi place sa fiu dezamagita de ceva sau de cineva,cu atat mai mult daca as face referire la o relatie petrecuta la distanta!Iubirea se traieste,nu se viseaza,cu cat visezi mai mult,cu atat loviturile vor fi mai dure!!!!
auzi si tu ce zici,,in general nu mi place sa fiu dezamagita de cnva sau cva,,,dar tu crezi ca exista cnva care i place sa fie dezamagit
kudika_28071
Postat pe 9 Februarie 2013 10:34
AM CUNOSCUT SI EU UN TIP DE LA DISTANTA ...PAREA FOARTE ROMANTIC ..INSA CURIND M-A DEZAMAGIT II PLACEA SA FACA DRAGOSTE VIRTUAL ...SCIRBOS
kudika_26422
Postat pe 9 Februarie 2013 19:53
De la: kudika_26422, la data 2013-02-09 19:53:11AM CUNOSCUT SI EU UN TIP DE LA DISTANTA ...PAREA FOARTE ROMANTIC ..INSA CURIND M-A DEZAMAGIT II PLACEA SA FACA DRAGOSTE VIRTUAL ...SCIRBOS


Pãi cum altfel la distanþã?
Rebekka_
Postat pe 9 Februarie 2013 19:56
Mãi, greu cunoºti omu' de lângã tine, la distanþã...
Rebekka_
Postat pe 9 Februarie 2013 19:57
De la: kudika_20884, la data 2013-02-09 19:57:44Mãi, greu cunoºti omu' de lângã tine, la distanþã...




Niciodata nu il vei cunoaste cu adevarat!!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Februarie 2013 20:05
Relatiile la distanta nu dureaza mai mult de 2 ani. Ele se transforma apoi in neimpliniri ...
kudika099866
Postat pe 10 Februarie 2013 04:53
Eu am avut una in 2009-2010. A fost f aprinsa, si pe alocuri minunata. Pana la urma am aflat ca respectiva ducea o viata paralela, maritata, etc si eram doar o jucarie. Cand s-a plicti de mine, m-a aruncat brusc la gunoi. Am suferit f mult, si am avut nevoie de mai mult de un an sa-mi revin. De atunci resping orice tip de astfel de relatie. Caut una adevarata. La distanta pot fi doar prietenii ..... dar o relatie ..... ochii care nu se vad se uita ..........
Misterio
Postat pe 10 Februarie 2013 07:57
De la: kudika099866, la data 2013-02-10 04:53:01Relatiile la distanta nu dureaza mai mult de 2 ani. Ele se transforma apoi in neimpliniri ...
eva_16a12
Postat pe 10 Februarie 2013 09:59
De la: kudika099866, la data 2013-02-10 04:53:01Relatiile la distanta nu dureaza mai mult de 2 ani. Ele se transforma apoi in neimpliniri ...



sunt totalmente deacord, nu functioneaza, fiind departe unul de celalalt atunci cand va vedeti totu-i roz , va iubariti 2-3 zile dupa care va intoarceti la problemele cotidiene, la viata fiecaruia, nu puteti consuma relatia in detaliu... reusesti sa vezi doar partea frumoasa a lucrurilor, dar nu reusesti sa il vezi in mediul sau natural.... eu asa am patit, adica m-am fript rau de tot, eram la 200km distanta, ne vedeam in weekend si cand am ajuns sa ne mutam impreuna ne-am urcat unul pe capul celuilalt.... parerea mea ca relatiile la distanta sunt doar aventuri, pasagere, cat se poate de pasionale, o experienta de viata, dar nu se poate cladi o relatie adevarata pe asa ceva... dar vorba aceea mult succes iti doresc!!!
eva_16a12
Postat pe 10 Februarie 2013 10:04
De la: kudika172071, la data 2013-02-08 19:59:59Nikole,nu exista relatie la distanta.Inseamna ca ii dai libertate totala celuilalt,iar riscul este mare.De unde stii c anu te inseala?Ii este mai simplu sa isi faca acolo o relatie,decat relatia cu tine


Apropierea este ceva care uneºte douã sau mai multe fiinþe care sunt "în aceeaºi frecvenþã"...ºi asta e minunat (mai ales la începutul relaþiei dintre 2 fiinþe umane)... Desigur, apropierea aceasta a 2 suflete poate exista ºi la distanþã, dacã Fiinþele depãºesc stãrile de îndoialã care apar, gândurile produse de imoralitatea Minþii (iar aceasta existã, chiar dacã mãcar o datã-n viaþã ai gândit ceva "mai pervers" - Mintea se poate seta foarte uºor pe astfel de gânduri joase, dacã le acceptã)... Relaþia la distanþã poate exista doar dacã Mintea devine una cu Inima. Asta înseamnã Iubire... Iubirea este infinitã ºi nu poate fi cumpãratã...
Iubirea existã dacã o laºi cu toatã fiinþa... ºi nu poate fi închisã...fãrã Libertate.
Precum cred cã bine ºtii, în profunzimea Fiinþei tale, Liberul tãu Arbitru este imbatabil ºi nu rãspunde decât Voinþei tale, alegerii tale.
Dacã alegi Iubirea, atunci Iubire este... ªi este o experienþã minunatã din care poþi ieºi doar câºtigãtor. Energia Iubirii este cea care dã Viaþã.
Oricum, orice experienþã alegi sã trãieºti, ea este pentru deschiderea Fiinþei, pentru evoluþia TA spiritualã... Desigur, chiar ºi suferinþa, dacã o alegi, este tot pentru evoluþia ta spiritualã.
Orice experienþã trãitã îþi aduce o stare de Luminã, de claritate... Chiar ºi cuvântul "dezamãgire" folosit de cineva prin rãspunsul sãu înseamnã doar dez-amãgire, adicã o stare situatã "mai sus" de cea de amãgire, de înºelare a minþii...
Dacã alegi sã trãieºti Iubirea...liberã (cãci doar aºa e EA), ea te face sã CREªTI, sã te "înalþi" mult mai uºor ºi mai repede.
Aºadar, fiþi VOI ÎNªIVÃ ºi FIÞI IUBIÞI !!!
Luminadestele
Postat pe 10 Februarie 2013 12:04
De la: Luminadestele, la data 2013-02-10 12:04:00[quote name='
Apropierea este ceva care uneºte douã sau mai multe fiinþe care sunt "în aceeaºi frecvenþã"...ºi asta e minunat (mai ales la începutul relaþiei dintre 2 fiinþe umane)... Desigur, apropierea aceasta a 2 suflete poate exista ºi la distanþã, dacã Fiinþele depãºesc stãrile de îndoialã care apar, gândurile produse de imoralitatea Minþii (iar aceasta existã, chiar dacã mãcar o datã-n viaþã ai gândit ceva "mai pervers" - Mintea se poate seta foarte uºor pe astfel de gânduri joase, dacã le acceptã)... Relaþia la distanþã poate exista doar dacã Mintea devine una cu Inima. Asta înseamnã Iubire... Iubirea este infinitã ºi nu poate fi cumpãratã...
Iubirea existã dacã o laºi cu toatã fiinþa... ºi nu poate fi închisã...fãrã Libertate.
Precum cred cã bine ºtii, în profunzimea Fiinþei tale, Liberul tãu Arbitru este imbatabil ºi nu rãspunde decât Voinþei tale, alegerii tale.
Dacã alegi Iubirea, atunci Iubire este... ªi este o experienþã minunatã din care poþi ieºi doar câºtigãtor. Energia Iubirii este cea care dã Viaþã.
Oricum, orice experienþã alegi sã trãieºti, ea este pentru deschiderea Fiinþei, pentru evoluþia TA spiritualã... Desigur, chiar ºi suferinþa, dacã o alegi, este tot pentru evoluþia ta spiritualã.
Orice experienþã trãitã îþi aduce o stare de Luminã, de claritate... Chiar ºi cuvântul "dezamãgire" folosit de cineva prin rãspunsul sãu înseamnã doar dez-amãgire, adicã o stare situatã "mai sus" de cea de amãgire, de înºelare a minþii...
Dacã alegi sã trãieºti Iubirea...liberã (cãci doar aºa e EA), ea te face sã CREªTI, sã te "înalþi" mult mai uºor ºi mai repede.
Aºadar, fiþi VOI ÎNªIVÃ ºi FIÞI IUBIÞI !!!


Hmm,iata si o exprimare idealista a iubirii!!Continutul postului tau este curat,purificat de orice urma a realitatii,frumos ilustrat ,subscriu la esenta a tot ce ai vrut sa redai prin tastarea ta,cu rezerva ca ,in realitate,lucrurile nu sunt atat de perfecte,cum le prezinti!!!Cred in puterea spiritului si in libertatea iubirii,dar nu cred in acea "apropiere", in ciuda distantei existente!!!Sau daca exista,este temporara,supusa vitregiei vietii si instabila,din punct de vedere sentimental!!!Ai uitat sa punctezi un aspect legat de iubire,reciprocitatea!!!!!!Iubirea este lumina,da,dar bilaterala si ,eu,una,nu cred in statornicia bilateralitatii ,in cazul relatiilor la distanta!!!Incet,incet,aceasta se estompeaza ,ducand pana la disparitia ei!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Februarie 2013 12:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DIN CATEGORIA CUM SA II INTELEGEM PE BARBATI????? 13 De la: andra_05 23 Mai 2009 15:28
Lichid 2 De la: kudika_961383 8 August 2014 09:48
Barbatii..cine poate sa-i inteleaga? 18 De la: mihaibilie 5 Septembrie 2010 12:14
relatii;viata.tampenii 11 De la: iulia069834 14 Aprilie 2010 20:01
Ce credeti ca ii innebuneste pe barbati la o femeie? 110 De la: Melek88_88 2 Octombrie 2010 21:30