Setari Cookie-uri

actualul iubit..de 3ani vs. actualul iubit de 2 saptamani

trec printr-o perioada foarte proasta ,privind relatia mea cu cel cu care sunt de 3ani...dar pe-o parte una foarte placuta cu "noul meu iubit"....In ideea ca relatia mea cu Mihai(cel de 3 ani),nu mai merge,am de gand sa rup orice legatura cu acesta...in plus,pe toata perioada relatiei,nu am ajuns sa-l iubesc...am ajuns sa tin doar la el,si sa accept sa raman q el,doar pt ca nu suport sa ranesc pe cineva,sa fac sa sufere...Si tokmai asta e si motivul,pe-o parte,nu vreau sa ma mai mint,nu pe mine,nu pe el...pe nimeni!!! probabil,multi vor crede ca fac asta doar pt ca l-am cunoscut pe Marius.,...okay,as putea spune nu,dar as minti!!!il plac atat de mult pe individul asta,inkat...nu pot sa accept sa fiu in paralel cu 2 persoane,in plus cui i-ar placea sa imparta ceva ce-i al lui,cu o alta persoana?nimanui!!!!vreau sa fac pasul asta,dar nu vreau sa am regrete,nu vreau ca mai apoi sa ma impac iar cu Mihai(doar pt ca mi se face mila ca sufera)...nu stiu...sunt intr-o situatie foarte aiurea...pe-o parte as vrea sa pot sa-mi ascult inima...sa fiu cu Marius(intre noi fiind o atractie atat de mare...si un sentiment foarte placut...)..dar pe-o parte mi-as asculta cealalta voce interioara care-mi spune ca nu merita sa renunt la o relatie de 3 ani..pt ceva care nu e chiar atat de adevarat pe cat pare...dar orice-ar fi,,,trebuie sa-i multumesc lui Marius ,asta pt ca datorita lui am taria de a putea spune STOP unei relatii care nu mai tine..si-a murit de mult...voi ce-ati face daka ati fi intr-o situatie asemanatoare?vi s-a mai intamplat?
cheryevampire
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:39
Asta da problema existentiala, sa raman cu ala pe care nu-l iubesc da' sunt cu el de 3 ani, sau sa raman cu asta pe care-l iubesc da'l stiu de 2 saptamani. Io zic sa dai cu banu' cap=iubire, pajura=obisnuinta
miss_darine
Postat pe 4 Decembrie 2009 21:57
De la: cheryevampire, la data 2009-12-04 16:39:23 nu merita sa renunt la o relatie de 3 ani..


Nu merita sa renunti la o relatie pe care oricum nu o apreciezi ?

Ce aveti fratilor de puneti timpul inaintea sentimentelor ?
Cu ce te avantajeaza faptul ca il stii pe Mihai de 3 ani de zile daca in acest timp nu ai simtit nici macar aripa unui fluturas ce sa mai zic de o turma intreaga ?

iris_4_ever
Postat pe 4 Decembrie 2009 22:48
mda...asta asa e...imi spuneam si eu woooful:D
cheryevampire
Postat pe 7 Decembrie 2009 12:04
ideea e ca...nu-mi place sa-l vad suferind...asta pt ca stiu ca el ma iubeste!!desi uneori imi arata cu totul si cu totul altceva...oriqm,voi incheia aceasta relatie fara doar si poate:D
cheryevampire
Postat pe 7 Decembrie 2009 12:06
Inceputul e frumos ....lasa-i pe amandoi !stai singura o perioada si gandeste-te...la ceea ce vei simtzi fara nici unul !vei afla raspunsul singura .
blaa
Postat pe 12 Decembrie 2009 00:12
Marius e cel insurat cu doi copii

Eu i-as lasa pe amandoi si mi-as gasi altul
iris_4_ever
Postat pe 12 Decembrie 2009 02:10
daca nu-l mai iubesti pe primul,nu mai sta q el.....dar nici cel de-al doilea nu e rupt din soare....sau na poate vrei sa ramai q amandoi....si q timpul ai sa te decizi u...asculta-ti inima si nu te indoi indiferent catre cine te va indruma..
freakbabe
Postat pe 12 Decembrie 2009 05:38
Ar trebui sa te hotarasti. Cine stie? Poate nu o sa ramai cu niciunul...dar asuma'ti riscul.
ayyryynn
Postat pe 14 Decembrie 2009 10:54
De la: cheryevampire, la data 2009-12-04 16:39:23trec printr-o perioada foarte proasta ,privind relatia mea cu cel cu care sunt de 3ani...dar pe-o parte una foarte placuta cu "noul meu iubit"....In ideea ca relatia mea cu Mihai(cel de 3 ani),nu mai merge,am de gand sa rup orice legatura cu acesta...in plus,pe toata perioada relatiei,nu am ajuns sa-l iubesc...am ajuns sa tin doar la el,si sa accept sa raman q el,doar pt ca nu suport sa ranesc pe cineva,sa fac sa sufere...Si tokmai asta e si motivul,pe-o parte,nu vreau sa ma mai mint,nu pe mine,nu pe el...pe nimeni!!! probabil,multi vor crede ca fac asta doar pt ca l-am cunoscut pe Marius.,...okay,as putea spune nu,dar as minti!!!il plac atat de mult pe individul asta,inkat...nu pot sa accept sa fiu in paralel cu 2 persoane,in plus cui i-ar placea sa imparta ceva ce-i al lui,cu o alta persoana?nimanui!!!!vreau sa fac pasul asta,dar nu vreau sa am regrete,nu vreau ca mai apoi sa ma impac iar cu Mihai(doar pt ca mi se face mila ca sufera)...nu stiu...sunt intr-o situatie foarte aiurea...pe-o parte as vrea sa pot sa-mi ascult inima...sa fiu cu Marius(intre noi fiind o atractie atat de mare...si un sentiment foarte placut...)..dar pe-o parte mi-as asculta cealalta voce interioara care-mi spune ca nu merita sa renunt la o relatie de 3 ani..pt ceva care nu e chiar atat de adevarat pe cat pare...dar orice-ar fi,,,trebuie sa-i multumesc lui Marius ,asta pt ca datorita lui am taria de a putea spune STOP unei relatii care nu mai tine..si-a murit de mult...voi ce-ati face daka ati fi intr-o situatie asemanatoare?vi s-a mai intamplat?


Da ce inima mare ai? Catzi poti sa duci in ea? Poate incape si al treilea.

Postat pe 14 Decembrie 2009 10:57
De la: iris_4_ever, la data 2009-12-12 02:10:49Marius e cel insurat cu doi copii

Eu i-as lasa pe amandoi si mi-as gasi altul


nope...marius nu e insurat!!cel insurat si cu 2 copii,se numeste Alin
cheryevampire
Postat pe 14 Decembrie 2009 11:15
De la: cheryevampire, la data 2009-12-14 11:15:02
De la: iris_4_ever, la data 2009-12-12 02:10:49Marius e cel insurat cu doi copii

Eu i-as lasa pe amandoi si mi-as gasi altul


nope...marius nu e insurat!!cel insurat si cu 2 copii,se numeste Alin

Ai trei deja Alin, Marius si Mihai. Iti mai lipsesc ???? pentru echipa de futball?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:46
De la: cheryevampire, la data 2009-12-14 11:15:02
De la: iris_4_ever, la data 2009-12-12 02:10:49Marius e cel insurat cu doi copii

Eu i-as lasa pe amandoi si mi-as gasi altul


nope...marius nu e insurat!!cel insurat si cu 2 copii,se numeste Alin




... cred ca habar nu ai ce vrei ... confunzi dragostea cu sexul ... la genul asta de femeie o sa mai ai parte de multe ''iubiri'' ... insa, vai de cel in circa caruia te vei opri ...
marco918
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:50
astept topicul numarul 3 in care v a aparea ionut:)))al patrulea "iubit"
mda..deja suna a "ma plictisesc la munca si deschid topicuri"


anot
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:59
De la: cheryevampire, la data 2009-12-14 11:15:02
De la: iris_4_ever, la data 2009-12-12 02:10:49Marius e cel insurat cu doi copii

Eu i-as lasa pe amandoi si mi-as gasi altul


nope...marius nu e insurat!!cel insurat si cu 2 copii,se numeste Alin



Deci :

Mihai e tipul cu care ai o relatie de trei ani si de care esti satula pana in gat dar nu vrei sa-i spui cum sta treaba lui ca sa nu sufere omu right ?


Marius e cel care a reusit sa te faca sa iti dai seama cum sta treaba defapt cu Mihai

Iar Alin e tipul casatorit cu doi copii la 32 de ani bun la pat right ?

iris_4_ever
Postat pe 14 Decembrie 2009 21:24
... iar ''doamna'' caruia nu-i face face fata nici un vibrator unde este ??? ... right ! ...
marco918
Postat pe 15 Decembrie 2009 02:16
nu te poti chinui ramannand cu un tip pe care nu-l iubesti doar de dragul timpului in care ati fost voi doi impreuna..daca iubesti altul go for it
iulia069834
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:36
De la: iulia069834, la data 2009-12-19 20:36:47nu te poti chinui ramannand cu un tip pe care nu-l iubesti doar de dragul timpului in care ati fost voi doi impreuna..daca iubesti altul go for it





... si daca acel altul ... nu o iubeste asa cum isi inchipuie ea ? ... asa ca ramine cu go-ul, dar sub paravanul unei ''relatii'' stabile ... standard de romanica ...
marco918
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:53
De la: marco918, la data 2009-12-29 22:53:44
De la: iulia069834, la data 2009-12-19 20:36:47nu te poti chinui ramannand cu un tip pe care nu-l iubesti doar de dragul timpului in care ati fost voi doi impreuna..daca iubesti altul go for it





... si daca acel altul ... nu o iubeste asa cum isi inchipuie ea ? ... asa ca ramine cu go-ul, dar sub paravanul unei ''relatii'' stabile ... standard de romanica ...


Lol...mi se pare mie, sau fata asta este puþin curvã?!
Ochi_albastri
Postat pe 30 Decembrie 2009 14:44
De la: Ochi_albastri, la data 2009-12-30 14:44:04
De la: marco918, la data 2009-12-29 22:53:44
De la: iulia069834, la data 2009-12-19 20:36:47nu te poti chinui ramannand cu un tip pe care nu-l iubesti doar de dragul timpului in care ati fost voi doi impreuna..daca iubesti altul go for it





... si daca acel altul ... nu o iubeste asa cum isi inchipuie ea ? ... asa ca ramine cu go-ul, dar sub paravanul unei ''relatii'' stabile ... standard de romanica ...


Lol...mi se pare mie, sau fata asta este puþin curvã?!



Hmm scuzati ca intrerup doamnelor....dar totusi....daca e ceva de moment? daca e doar o pasiune care peste 1, 2, 3, zile, 1 luna dispare si ti se face dor de fostul? eu cred ca e un pas mult mai complicat de cat crezi, orice ai face iti va fi o lectie de viata importanta iar pe viitor no sa mai faci aceeiasi greseala. Nimeni de aici nu te poate ajuta pentru ca oamenii trebuie sasi treaca prin viata singuri sa invete.
maxidanny
Postat pe 30 Decembrie 2009 14:53
Salve.Citesc citesc si imi aduc aminte ca lumea a uitat ce inseamna sa iubesti. Intradevar poti "iubi" pe cineva de prima data ce l-ai vazut(mai bine zis e faza de indragosteala des confundata cu iubirea), dar mai stie cineva cum ii sa iubesti si ce inseamna asta?eu nu prea cred...in ziua de azi e:imi place cum arata si cum se comporta cu mine si mai ales imi place sexul cu elea=ilo iubsc...dar nu e doar atat!Cel de 3 ani nu are rost sa il chinui.oricum se va termina la un moment dat si nu cred ca vrei sa te trezesti peste inca 3 ani cu aceleasi sentimente si sa zici ca ti sau dus 6 ani iurea din viata...Marius dak e sa fie va fi si basta amincheiat:) va pup
ScorpionQueen
Postat pe 30 Decembrie 2009 17:30
De la: ScorpionQueen, la data 2009-12-30 17:30:21Salve.Citesc citesc si imi aduc aminte ca lumea a uitat ce inseamna sa iubesti. Intradevar poti "iubi" pe cineva de prima data ce l-ai vazut(mai bine zis e faza de indragosteala des confundata cu iubirea), dar mai stie cineva cum ii sa iubesti si ce inseamna asta?eu nu prea cred...in ziua de azi e:imi place cum arata si cum se comporta cu mine si mai ales imi place sexul cu elea=ilo iubsc...dar nu e doar atat!Cel de 3 ani nu are rost sa il chinui.oricum se va termina la un moment dat si nu cred ca vrei sa te trezesti peste inca 3 ani cu aceleasi sentimente si sa zici ca ti sau dus 6 ani iurea din viata...Marius dak e sa fie va fi si basta amincheiat:) va pup




cata dreptate ai...din pacate asa e si e trist
maxidanny
Postat pe 30 Decembrie 2009 17:42
Parerea mea este ca daca nu il iubesti pe cel de 3 ani sa il lasi, nu are rost sa iti irosesti viata langa un tip din mila, din teama de a nu fi singura sau oricare alt motiv, atata timp cat exista mari semne de intrebare. Si ti-o spun din proprie experienta. Si eu am trecut prin asta dar nu am avut suficient curaj sa o iau de la capat cu altcineva si am continuat relatia in care eram...si ghici ce...in cateva luni tot ne-am despartit...dupa 3 ani si ceva de relatie. Gandeste-te, peste 10 ani te vezi tot cu el? Te vezi intemeind o familie alaturi de el? Daca raspunsul este nu, parerea mea este ca mai bine ii pui capat la timp... Acum sunt singura, pasul l-am facut tot pentru ca ma indragostisem de altcineva, si desi stiam ca el va pleca si ca nu este posibil sa avem o relatie ma bucur ca de data asta am avut curajul sa pun punct unei relatii in care oricum nu ma mai simteam bine.
Decizia iti apartine, si indiferent daca vei fi sau nu cu cel cu care esti acum de 2 saptamani, gandeste-te in primul rand daca o sa fii fericita langa cel cu care esti de 3 ani... Iar daca celalat tip nu are nicio obligatie, cine stie, poate chiar o sa mearga ;)
anda_isa
Postat pe 30 Decembrie 2009 17:51
arunca o privire si poti sa intrii intr-un concurs cu premii la alegere http://versu.ro/ada-184.htm
ada_adussa
Postat pe 30 Decembrie 2009 19:20
Cel mai bine e sa iei o pauza....prea multe relatii in acelasi timp.....deja esti si tu derutata...nu sti nici tu ce simti pt fiecare....dupa pauza o sa iti dai seama cine iti lipseste si pe cine ai vrea sa ai alaturi...an nou fericit...pup
monik21
Postat pe 30 Decembrie 2009 19:37
ntz...ntz...cu minori de tzatza?
greierash_is_back
Postat pe 31 Decembrie 2009 16:50
cati iubiti actuali ai?2...3..7?esti genul ala care chiar dak esti intr-o relatie lasi loc pt altii.genul de femeie care in permanenta va alerga dintr-o relatie in alta cautand altceva si altceva...ala care te va lua de nevasta va avea viata grea.
aici se vede meschinaria femeii care pretinde loialitate absoluta barbatului in timp ce ea ii poate schimba cand are chef sau cand apare altul mai "scula",mai "cocosh" dekat actualul sub pretextul ca vezi Doamne "nu il mai iubeste" sau chiar "nu l-am iubit niciodata".femeile de genul asta merita barbati care sa le aplice acelasi tratament de rahat,ca apoi sa le lase plangand si smiorcaindu-se ca sunt victimele nevinovate ale speciei porcine de ultima spetza reprezentata de barbati.
razz
Postat pe 19 Ianuarie 2010 21:39
De la: cheryevampire, la data 2009-12-04 16:39:23trec printr-o perioada foarte proasta ,privind relatia mea cu cel cu care sunt de 3ani...dar pe-o parte una foarte placuta cu "noul meu iubit"....In ideea ca relatia mea cu Mihai(cel de 3 ani),nu mai merge,am de gand sa rup orice legatura cu acesta...in plus,pe toata perioada relatiei,nu am ajuns sa-l iubesc...am ajuns sa tin doar la el,si sa accept sa raman q el,doar pt ca nu suport sa ranesc pe cineva,sa fac sa sufere...Si tokmai asta e si motivul,pe-o parte,nu vreau sa ma mai mint,nu pe mine,nu pe el...pe nimeni!!! probabil,multi vor crede ca fac asta doar pt ca l-am cunoscut pe Marius.,...okay,as putea spune nu,dar as minti!!!il plac atat de mult pe individul asta,inkat...nu pot sa accept sa fiu in paralel cu 2 persoane,in plus cui i-ar placea sa imparta ceva ce-i al lui,cu o alta persoana?nimanui!!!!vreau sa fac pasul asta,dar nu vreau sa am regrete,nu vreau ca mai apoi sa ma impac iar cu Mihai(doar pt ca mi se face mila ca sufera)...nu stiu...sunt intr-o situatie foarte aiurea...pe-o parte as vrea sa pot sa-mi ascult inima...sa fiu cu Marius(intre noi fiind o atractie atat de mare...si un sentiment foarte placut...)..dar pe-o parte mi-as asculta cealalta voce interioara care-mi spune ca nu merita sa renunt la o relatie de 3 ani..pt ceva care nu e chiar atat de adevarat pe cat pare...dar orice-ar fi,,,trebuie sa-i multumesc lui Marius ,asta pt ca datorita lui am taria de a putea spune STOP unei relatii care nu mai tine..si-a murit de mult...voi ce-ati face daka ati fi intr-o situatie asemanatoare?vi s-a mai intamplat?



fara suparare insa te consider o ipocrita pentru faptul k ai stat atata timp alaturi de o persoana pe care nu o iubeai pentru ce?iti era bine sau iti placea sa ti fie mila de cineva?
horry
Postat pe 20 Ianuarie 2010 15:24
De la: cheryevampire, la data 2009-12-04 16:39:23trec printr-o perioada foarte proasta ,privind relatia mea cu cel cu care sunt de 3ani...dar pe-o parte una foarte placuta cu "noul meu iubit"....In ideea ca relatia mea cu Mihai(cel de 3 ani),nu mai merge,am de gand sa rup orice legatura cu acesta...in plus,pe toata perioada relatiei,nu am ajuns sa-l iubesc...am ajuns sa tin doar la el,si sa accept sa raman q el,doar pt ca nu suport sa ranesc pe cineva,sa fac sa sufere...Si tokmai asta e si motivul,pe-o parte,nu vreau sa ma mai mint,nu pe mine,nu pe el...pe nimeni!!! probabil,multi vor crede ca fac asta doar pt ca l-am cunoscut pe Marius.,...okay,as putea spune nu,dar as minti!!!il plac atat de mult pe individul asta,inkat...nu pot sa accept sa fiu in paralel cu 2 persoane,in plus cui i-ar placea sa imparta ceva ce-i al lui,cu o alta persoana?nimanui!!!!vreau sa fac pasul asta,dar nu vreau sa am regrete,nu vreau ca mai apoi sa ma impac iar cu Mihai(doar pt ca mi se face mila ca sufera)...nu stiu...sunt intr-o situatie foarte aiurea...pe-o parte as vrea sa pot sa-mi ascult inima...sa fiu cu Marius(intre noi fiind o atractie atat de mare...si un sentiment foarte placut...)..dar pe-o parte mi-as asculta cealalta voce interioara care-mi spune ca nu merita sa renunt la o relatie de 3 ani..pt ceva care nu e chiar atat de adevarat pe cat pare...dar orice-ar fi,,,trebuie sa-i multumesc lui Marius ,asta pt ca datorita lui am taria de a putea spune STOP unei relatii care nu mai tine..si-a murit de mult...voi ce-ati face daka ati fi intr-o situatie asemanatoare?vi s-a mai intamplat?


Si eu am fost oarecum in situatia ta dar am luat decizia in

secunda 2. Spuneai ca nu esti fericita cu primul atunci da-i drumul,

lasa-l sa isi gaseasca si el fericirea daca alaturi de tine nu se

poate. Al meu imi zicea ca nu poate trai fara mine si ca ma asteapta

si dupa cateva saptamani a inceput o noua relatie cu alta fata.

Stai linistita ca nu moare, il va durea logic dar ii va trece cand

va gasi fata cu care va fi fericit si iti va multumi ca i-ai dat

drumul. Am o prietena ce nu se poate hotara de vreo 2 ani pe cine sa

aleaga. Nu te gandi ca poate ramai fara niciunul, asta te

intereseaza? Daca nu va merge cu al doilea sau crezi ca nu merita

nu te complica.

In nici un caz nu merge cu farsa asta pana la nesfarsit.

Hotaraste-te si repede.
petaloudita
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRODUSE PROFESIONALE JOICO, TIGI BED HEAD, L`OREAL EXPERT SERIE online 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 18:01
Parasita de Craciun... 23 De la: donttouch 6 Februarie 2009 09:14
Cate poate suporta o femeie, din dragoste? 41 De la: pinkpussy10 12 August 2009 23:28
cadou 30 De la: mitura 30 Noiembrie 2009 00:15
ce gandesc barbatii? 126 De la: marco918 27 Noiembrie 2010 21:35