Setari Cookie-uri

Voi gasi vreodata pe cineva care sa vrea sa ma pastreze?

Pana acuma nu am avut in viata mea o relatie stabila , de durata , cea mai lunga a fost de 4 luni si a fost o copilarie , acuma am iincheiat una de 2 luni , adika el a incheiat-o dintr-un motiv stupid si dupa ce am facut si dragoste cu el , a fost primul , asta si astepta cred , apoi si-a luat talpasita , in rest nici nu are rost sa mai zic, o zi , o sapt , 3 sapt . Nu stiu cum sa fac sa imi gasesc si eu pe cineva care sa ma vrea alaturi mai mult timp si nu sunt o persoana stresanta , am multe planuri pt mine , am un servicii , merg la scoala ,sunt destul de draguta, am simtul umorului , imi plac sporturile , iubesc muyica si activitatea , am multe planuri de viitor , nu depind de nimeni , mi-a placut experienta cu individul acela dar trebuie sa am incredere ca sa o mai incep cu altul , sa fiu sigura ca nu ma paraseste . Mai exista barbati serisoi ? e mai bine sa fiu indiferenta , ca pana acuma le-am cam aratat atentie . Voi ce ma sfatuiti sa fac?

Acuma 3 yile am fost la o intalnire si , baiatul arata bine , aceias varsta , s-a comportat bine dar insistent de la un punct ( cam de dupa ce m-a sarutat ) de nu mai stiam ce sa fac , ii-am zis nu , eu nu fac nimic pana nu am incredere si nu exista respect, am procedat gresit? De atunci nu m-a mai sunat , off e destul de clar ca nu a vrut decat sex , m-am si saturat de obsedati din astia

Postat pe 4 Decembrie 2009 21:00
Nu A aparut dar eu am postat subiectul :D , am un orgoliu destul de mare dar renunt la el destul de des cand stiu ca merita :( nu a meritat pana acuma , off
SexintheCity
Postat pe 4 Decembrie 2009 21:07
e greu de spus de ce se intampla unele lucruri insa important e ca din fiecare experienta sa inveti ceva. de ce nu ai reusit sa ai o relatie mai lunga...buna intrebare :) poate pentru ca toti partenerii tai erau de aceeasi varsta cu tine si in general barbatii de pana la 25 de ani vor sa experimenteze cat mai mult si abia dupa ce au testat cat mai multe persoane isi dau seama de ce anume isi doresc cu adevarat si indraznesc sa inceapa o relatie serioasa...asta este parerea mea :) bineinteles ca mai sunt si cazuri in care unul la 20 de ani stie exact ce vrea, dar in general nu se intampla asa...
Pax
Postat pe 5 Decembrie 2009 02:08
Speranta moare ultima! Da' mi se pare aiurea titlul topicului, cum sa te pastreze? Poate vrei pe cineva care sa-ti ramana cu adevarat alaturi !
miss_darine
Postat pe 7 Decembrie 2009 12:37
am eu o colivie! promit sa te pastrez intacta!
one_size
Postat pe 7 Decembrie 2009 12:45
ce tare e intrebarea

dar oare vei gasi vreodata pe cineva pe care vrei TU sa il pastrezi? eu zic ca da... si zic ca ar trebui sa privesti lucrurile din unghiul asta.
kitty_krieger
Postat pe 7 Decembrie 2009 12:54
De la: , la data 2009-12-04 21:00:34
Acuma 3 yile am fost la o intalnire si , baiatul arata bine , aceias varsta , s-a comportat bine dar insistent de la un punct ( cam de dupa ce m-a sarutat ) de nu mai stiam ce sa fac , ii-am zis nu , eu nu fac nimic pana nu am incredere si nu exista respect, am procedat gresit? De atunci nu m-a mai sunat , off e destul de clar ca nu a vrut decat sex , m-am si saturat de obsedati din astia


cat despre asta, nu ai facut nimic gresit, te-ai respectat, dar nu te-a respectat el
incearca sa mai schimbi anturajul
kitty_krieger
Postat pe 7 Decembrie 2009 12:55
Povestea ta e tripica pentru multe fete naive.Scuze dar e adevarul.Daca erai la fel de atenta cu primul baiat din viata ta,era altfel.De ce trebuie sa patesti ceva,sa ai o dezamagire ca abia apoi sa fii atenta si isteata?Nu e mai bine sa previi decat sa tratezi?E vina ta ca ai facut un pas atat de important pentru o femeie cu unul care nu te merita,trebuia sa fii muuult mai atenta,sa vezi lucruri pe care el nu ti le arata,sa nu fii atat de naiva.Logik k omul a profitat.Acum nu te mai stresa,o a gasesti un baiat serios dar fii mai vigilenta,nu te mai arunca cu capul inainte.Ai creier ca sa gandesti,nu mai crede tot ce ti se se spune,barbatii bat campii mult ca sa bage in pat o fata.Daca as fi avut un iubit ca la tau,il tineam ca pe fraier si apoi il lasam,il dadeam dracu' imediat,E usor sa-ti dai seama cand un baiat vrea doar sex dar n u te iubeste.Nu stiu de ce unele fete sunt atat de credule,mai bine fii mai pesimista,sa-ti dovdeasca prin fapte ca tine la tine,nu prin vorbe.Te iubeste?Sa astepte.
annna_larysssa
Postat pe 7 Decembrie 2009 19:45
Da ai dreptate , anna larysssa , am fost mult prea naiva , inca sunt dar incep sa ma indrept , nu stiu daca exista vreunu si pt mine , poate mai bine asa singura , si asa am multe planuri pt mine , ma voi concentra sa le inplinesc pe aceelea si daca apare vreunu calumea bine , daca nu tot acolo sunt . Stii care e problema , nu m-a iubit nimeni pana acuma si habar nu am cum e s a fii iubita , probabil ma cauta mult , ma suna , vrea sa fie cu mine mult .
SexintheCity
Postat pe 7 Decembrie 2009 20:26
va veni vremea cind s ail gasesti pe Alesul ! va fi oi chestie de feeling, vei simti pur si simplu asta , ins apin atunci e bine s ai un prieten, care s ate respecte , s ate iubeasca sa tina la tine macar si tu la el. Incearca s anu le dai din prima aaaceptul pentru cei barbatii isi doresc, sa ii testezi seriozitatea si fidelitatea si felul de a fi ala fiecaruia care ar dori sa iti fie prieten ca s anu ausferine pe mai tirziu !
Aproape_eu
Postat pe 12 Decembrie 2009 16:47
De la: , la data 2009-12-04 21:00:34Pana acuma nu am avut in viata mea o relatie stabila , de durata , cea mai lunga a fost de 4 luni si a fost o copilarie , acuma am iincheiat una de 2 luni , adika el a incheiat-o dintr-un motiv stupid si dupa ce am facut si dragoste cu el , a fost primul , asta si astepta cred , apoi si-a luat talpasita , in rest nici nu are rost sa mai zic, o zi , o sapt , 3 sapt . Nu stiu cum sa fac sa imi gasesc si eu pe cineva care sa ma vrea alaturi mai mult timp si nu sunt o persoana stresanta , am multe planuri pt mine , am un servicii , merg la scoala ,sunt destul de draguta, am simtul umorului , imi plac sporturile , iubesc muyica si activitatea , am multe planuri de viitor , nu depind de nimeni , mi-a placut experienta cu individul acela dar trebuie sa am incredere ca sa o mai incep cu altul , sa fiu sigura ca nu ma paraseste . Mai exista barbati serisoi ? e mai bine sa fiu indiferenta , ca pana acuma le-am cam aratat atentie . Voi ce ma sfatuiti sa fac?

Acuma 3 yile am fost la o intalnire si , baiatul arata bine , aceias varsta , s-a comportat bine dar insistent de la un punct ( cam de dupa ce m-a sarutat ) de nu mai stiam ce sa fac , ii-am zis nu , eu nu fac nimic pana nu am incredere si nu exista respect, am procedat gresit? De atunci nu m-a mai sunat , off e destul de clar ca nu a vrut decat sex , m-am si saturat de obsedati din astia


il vei gasi ce e al tau e pus deoparte
iulia069834
Postat pe 14 Decembrie 2009 17:07
Iulia, ai rabdare si priveste relatiile si intalnirile de pana acum nu ca esecuri ci ca experiente care sa te ajute sa te orientezi mai bine in materie de barbati. Pentru a intalni un partener pe termen lung va trebui sa treci prin mai multe etape, sa ii cerni pe unii la primele intalniri, si sa te apropii de cel cu care gasesti o afinitate pe mai multe planuri (comunicare, valori, activitati care va plac la ambii).
kudika076984
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:45
pur si simplu ai avut ghinion. nu te invinui, caci daca nu ai avut experienta nu prea aveai multe sanse sa iti dai seama ce intentii are. si pana la urma nici nu mai conteaza ce intentii avea el. nu e important ce a fost, ci ce va fi. o sa vezi ca o sa ai experiente mai bune in viitor. fii increzatoare in tine si pune-te pe primul plan. faza cu prima experienta e cea mai importanta e sooo overrated
DayC
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:15
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-12-07 12:54:09ce tare e intrebarea

dar oare vei gasi vreodata pe cineva pe care vrei TU sa il pastrezi? eu zic ca da... si zic ca ar trebui sa privesti lucrurile din unghiul asta.



Da, are dreptate pisicuta_razboinica...trebuie sa te pui pe tine pe primul plan. Sa fii mai pragmatica si sa nu mai fii "setata" sa crezi ce ti se spune...pregatita sa fii mintita...sa faci compromisuri...ce-ar fi sa faca altii asta pentru tine??
Bineinteles, intr-o relatie buna, ambii fac compromisuri, dar o fac pentru ca vor asta si atunci deja lucrurile sunt mult mai simple... atentie la relatiile dificile, complicate, imposibile...un prim semn ca nu e ce trebuie sa fie este atunci cand tu trebuie sa faci eforturi prea mari..

Fii cu capul pe umeri si judeca inainte sa te arunci intr-o relatie.
anda1979
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:29
Hmmm...stiu km te simti .si eu am avut o sg relatie serioasa care s-a sfarsit akm un an si de atunci am tot iesit in oras cu baietasi din astia care habar nu au pe ce lume traiesc.La un moment dat imi facusem cont pe pe un site de intalniri( ) in speranta k o sa-mi gasesc si eu un baiat ok dar akm mi-am dat seama k tot ce trebuie sa fac este sa nu-mi mai bat capu. .Ai rabdare.Stii km e, atunci knd te astepti mai putin apare dragostea si nu apare atunci knd o cauti cu disperare.
IULIA_IULIA_
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:49
De la: IULIA_IULIA_, la data 2009-12-15 16:49:39Hmmm...stiu km te simti .si eu am avut o sg relatie serioasa care s-a sfarsit akm un an si de atunci am tot iesit in oras cu baietasi din astia care habar nu au pe ce lume traiesc.La un moment dat imi facusem cont pe pe un site de intalniri( ) in speranta k o sa-mi gasesc si eu un baiat ok dar akm mi-am dat seama k tot ce trebuie sa fac este sa nu-mi mai bat capu. .Ai rabdare.Stii km e, atunci knd te astepti mai putin apare dragostea si nu apare atunci knd o cauti cu disperare.



... mai mai ce dreptate ai tu mai.....
gratuit89
Postat pe 15 Decembrie 2009 17:00
...crede-ma ca te inteleg perfect, ajungi la un moment dat in care te intrebi "ce am eu?", "cu ce gresesc?", si gandindu-te la astea ajungi sa devi mult mai stresata si sa indepartezi poate o personana care merita(cu toate k exista prea putine)...sa ai grija...
blue_moonbutterfly
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:46
Nu iti garanteaza nimeni ca nu vei avea esecuri din nou!
Ce trebuie sa stii sigur este ca nimic nu se intampla fara motiv, trebuie sa-ti asumi si esecurile, la fel cum banuiesc faptul ca iti asumi cu mandrie tot ce este pozitiv!
Ce nu sunt de acord este sa oferi celor de care te indoiesti ca ar avea intentii bune, totul ! Asteapta sa castigi putina incredere in el si apoi vezi tu cum evolueaza lucrurile!
Cu siguranta exista cineva si pentru tine!
Era o povestioara frumoasa care spunea ca Dumnezeu at cand ne creeaza ne si predestineaza pe cineva , cum zicem noi, perechea noastra.
Si o domnisoara tare draguta intalneste un cocosat pe care il indrageste f tare, dar tinand cont de ce spune lumea, nu vrea sa accepte cererea lui in casatorie pt ca era cocosat!
El ii spune cat de mult o iubeste si ii mai spune faptul ca at cand Dumnezeu a strigat numele ei, l-a strigat si pe al lui. Dar i-a spus ca trebuie sa stie ca fata e tare sluta si ca are o cocoasa mare in spate. At el a rugat pe Dumnezeu sa-i dea lui cocoasa , sa o poarte pentru aleasa lui.
Finalul banuiesc eu ca il intuiesti.
Ai grija de tine!
kudikaroxi
Postat pe 16 Decembrie 2009 14:23
Bine-nteles ca o sa vina, ce copilarie!

Si atunci cand o sa vina, o sa iti dai seama ca el e cel pe care il voiai.

Si - hai sa-ti spun un secret care nu e deloc secret - insistentii despre care vorbesti... Cei asa disperati inca de la prima intalnire... pe aia nu-i vrei nici tu, crede-ma. Cu ei, si daca zici "da" tot acolo ajungi. Adica nu la o relatie de duarata.
Deci, continua sa zici "nu", atunci cand nu iti doresti.
Si nu fii indiferenta, de ce ai fi? Adica de ce sa nu dai atentie oamenilor pe care-i placi (Acu'... sper sa nu exagerezi si atentia sa semene a hartuire, totusi )
Fii cum te simti tu bine sa fii si nu face compromisuri... Pana la urma, gandeste-te: Tu vrei asa, pe oricine n-are altceva de facut asa ca sta cu tine, sau pe cineva cu care sa-ti fie drag sa fii?

Dar un lucru e sigur: Intr-o buna zi, o sa gasesti pe cineva care ti se potriveste si te place exact asa cum esti.
Si cand o sa se intample, o sa ramai uimita de cat de simplu e...

Dor_a
Postat pe 16 Decembrie 2009 14:37
Esti pustanca si deocamdata n-ai experienta. Dar fiecare relatie aduce cu ea ceva nou si imbunatateste experienta. Ai grija insa sa nu-ti placa pana la urma sa fii usuratica, ca de te inveti asa, nu o sa mai vrei tu sa sa ai ceva stabil. Dar e ceva normal la varste fragede (ca ale ciutanilor cu care umblii) sa le tropaie si lor hormonii prin trup si sa vrea sa te aiba. mai ales daca arati cat de cat bine. pe urma... vezi sa nu-ti faca vreounul reclama, ca baietii se mai si vb intre ei si e posibil ca despre tine sa circule anumite opinii deja, mai ales daca vreunuia i-a umblat deja gura.
Casca ochii si alege cu intelepciune. Asta nu inseamna ca nu vei face pasul daca ceva bun o sa apara.
cristinarudi
Postat pe 16 Decembrie 2009 17:04
Multumesc mult , tuturor , pentru sfaturile primite si pentru comenturi , nu ma asteptam sa primesc atatea si nici sa fie atata de adevarate , sa mi se potriveasca atata de bine . Imi pare rau a nu am mai raspuns deloc , am avut treaba si o groaza de proiecte si in plus de asta am facut si gripa :(. Incerc sa ma fac rea , cum mi-a zis cineva si sa ma distrez cu orice ocazie cu prieteni , si de Craciun mai nou am planuri la munte :)) cu mai multi prieteni , si un prieten mai diferit care de vre-o cateva luni vrea sa fim impreuna dar nu am vrut eu , cine stie poate e sa fie ceva , el chiar ma vrea doar langa el , el m-a invitat fiindca am ramas tot timpul prieteni si am vorbit constant . Va poop pe toti scumpilor sa aveti griji de voi si multa , multa sanatate .


Wei ce dreptatea aveati cu pastratul , tre sa vreau eu sa ii pastrez :)
SexintheCity
Postat pe 17 Decembrie 2009 11:05
Stiu cum este.Incearca sa nu iti pierzi increderea.Eu am trecut-o printr-o relatie de un an si trei luni si ne-am despartit pe un motiv pe care mama si cumnata lui l-au scos impotriva mea.Asa ca barbati sunt ca niste copii si fac orce mai ales cand simt ca relatia lor avanseaza si nu sunt pregatiti.Sincer eu l-as ierta si m-as impaca cu el dar nu se poate.... Sunt prea lasi.
roxy_ela
Postat pe 18 Decembrie 2009 11:21
Si eu trec prin aceeasi situatie ca si tine... nu sunt adepta relatiilor pasagere ..cred ca am avut nesansa sa dam peste barbati imaturi care nu stiu cum sa tina o femeie langa ei de asta prefera relatiile pasagere...eu una inca mai sper sa intalnesc acea persoana care sa fie dispusa sa primeasca si la randul ei sa ofere dragoste nu afectiune de scurta durata...asa ca draga mea fruntea sus speranta moare ultima ! ;)
mirian_ella
Postat pe 22 Decembrie 2009 02:28
De la: Dor_a, la data 2009-12-16 14:37:15Bine-nteles ca o sa vina, ce copilarie!

Si atunci cand o sa vina, o sa iti dai seama ca el e cel pe care il voiai.

Si - hai sa-ti spun un secret care nu e deloc secret - insistentii despre care vorbesti... Cei asa disperati inca de la prima intalnire... pe aia nu-i vrei nici tu, crede-ma. Cu ei, si daca zici "da" tot acolo ajungi. Adica nu la o relatie de duarata.
Deci, continua sa zici "nu", atunci cand nu iti doresti.
Si nu fii indiferenta, de ce ai fi? Adica de ce sa nu dai atentie oamenilor pe care-i placi (Acu'... sper sa nu exagerezi si atentia sa semene a hartuire, totusi )
Fii cum te simti tu bine sa fii si nu face compromisuri... Pana la urma, gandeste-te: Tu vrei asa, pe oricine n-are altceva de facut asa ca sta cu tine, sau pe cineva cu care sa-ti fie drag sa fii?

Dar un lucru e sigur: Intr-o buna zi, o sa gasesti pe cineva care ti se potriveste si te place exact asa cum esti.
Si cand o sa se intample, o sa ramai uimita de cat de simplu e...







... din pacate ... ''pina la urma'' sa nu fie prea tirziu ... fiecare ''relatie'' care se termina prost inseamna inca un gol in increderea personala si in cantitatea si calitatea sentimentelor cu care este inzestrat orice om de la inceput ... ''pina la urma'' nu e suficient de bun ...
... din pacate ... sint tot mai multi ''barbati'' care nu prea isi merita denumirea ... sint fricosi, lasi, mincinosi, oportunisti (mai ales sexual), cinici si egoisti ... despre etica, caracter, stabilitate deja li se cere mult prea mult ... multi se pot defini ''barbati'' doar pentru ca au un organ in exterior, beau bere, se cearta cu vecinul din orice (ca sa isi dovedeasca o parte din ''barbatie''), si fug la mama ori de cite ori ramine sotia insarcinata ...
... din pacate ... atitudinea multor femei (incepind cu mamele lor care i-au selectionat si i-au acoperit de laude nemeritate) i-au facut sa devina niste PAPA-LAPTE ... usurinta cu care femeile se ofera si inconstienta de a nu cere garantii (nici macar morale) ii indeamna sa devina niste obsedati in devenire pentru care totul se reduce la femei, mincare si bautura ... e greu sa le ceri sa fie barbati cind exemplele din jurul lor si ''oferta disponibila'' e atit de usor de accesat ... si devine din ce in ce mai greu sa inteleaga ca un barbat trebuie sa aiba o coloana vertebrala si un rol, altul decit al femeilor cu care unii deja se confunda in realitate, intr-o societate sau intr-o familie ...
marco918
Postat pe 22 Decembrie 2009 02:44
Poate ca pur si simplu e un idiot si nici macar nu merita sa iti obosesti mintea gandidu-te la el. Si ce daca a spus la sfarsitul intalnirii, chiar inainte sa dispara in noapte, ca o sa te sune? Asta nu inseamna ca a fost sincer. Unii oameni spun unele lucruri doar pentru ca asa se obisnuieste (ca o urare standard pentru tinerii casatoriti) si nu isi dau seama ca persoana din fata lor nu lucreaza cu acelasi cod pragmatic al intalnirilor (daca il putem numi asa). Un astfel de barbat nu merita efortul si consideratia ta.



Cel mai adesea nu constientizam faptul ca prima intalnire are o alta insemnatate pentru un barbat decat pentru o femeie. Pentru o femeie o intalnire e ceva incarcat emotional. Daca a mers foarte bine deja ea isi fixeaza in minte faptul ca aceasta ar putea fi ziua in care si-a gasit jumatatea. Asa suntem noi femeile, ne autosugestionem uneori inutil ba chiar prosteste. Interpretam fiecare gest, fiecare privire ba chiar si fiecare cuvintel si uneori tragem niste concluzii care n-au nici o legatura cu realitatea. Nu conteaza daca e bine sau rau ci conteaza mai degraba faptul ca asta ne face sa fim femei. Creierul unui barbat lucreaza altfel decat al nostru; adesea un barbat va merge la intalniri deoarece ii place compania unei femei si pentru ca spera sa ii iasa ceva din asta. Incearca sa vezi intregul fenomen al intalnirilor ca o sedinta de cumparaturi in care femeile vin sa cumpere in timp ce barbatii vor doar sa prospecteze piata bucurandu-se de varietate.
Aphrodite
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:24
De la: , la data 2009-12-04 21:00:34Pana acuma nu am avut in viata mea o relatie stabila , de durata , cea mai lunga a fost de 4 luni si a fost o copilarie , acuma am iincheiat una de 2 luni , adika el a incheiat-o dintr-un motiv stupid si dupa ce am facut si dragoste cu el , a fost primul , asta si astepta cred , apoi si-a luat talpasita , in rest nici nu are rost sa mai zic, o zi , o sapt , 3 sapt . Nu stiu cum sa fac sa imi gasesc si eu pe cineva care sa ma vrea alaturi mai mult timp si nu sunt o persoana stresanta , am multe planuri pt mine , am un servicii , merg la scoala ,sunt destul de draguta, am simtul umorului , imi plac sporturile , iubesc muyica si activitatea , am multe planuri de viitor , nu depind de nimeni , mi-a placut experienta cu individul acela dar trebuie sa am incredere ca sa o mai incep cu altul , sa fiu sigura ca nu ma paraseste . Mai exista barbati serisoi ? e mai bine sa fiu indiferenta , ca pana acuma le-am cam aratat atentie . Voi ce ma sfatuiti sa fac?

Acuma 3 yile am fost la o intalnire si , baiatul arata bine , aceias varsta , s-a comportat bine dar insistent de la un punct ( cam de dupa ce m-a sarutat ) de nu mai stiam ce sa fac , ii-am zis nu , eu nu fac nimic pana nu am incredere si nu exista respect, am procedat gresit? De atunci nu m-a mai sunat , off e destul de clar ca nu a vrut decat sex , m-am si saturat de obsedati din astia
kudika096846
Postat pe 22 Decembrie 2009 20:48
De la: , la data 2009-12-04 21:00:34Pana acuma nu am avut in viata mea o relatie stabila , de durata , cea mai lunga a fost de 4 luni si a fost o copilarie , acuma am iincheiat una de 2 luni , adika el a incheiat-o dintr-un motiv stupid si dupa ce am facut si dragoste cu el , a fost primul , asta si astepta cred , apoi si-a luat talpasita , in rest nici nu are rost sa mai zic, o zi , o sapt , 3 sapt . Nu stiu cum sa fac sa imi gasesc si eu pe cineva care sa ma vrea alaturi mai mult timp si nu sunt o persoana stresanta , am multe planuri pt mine , am un servicii , merg la scoala ,sunt destul de draguta, am simtul umorului , imi plac sporturile , iubesc muyica si activitatea , am multe planuri de viitor , nu depind de nimeni , mi-a placut experienta cu individul acela dar trebuie sa am incredere ca sa o mai incep cu altul , sa fiu sigura ca nu ma paraseste . Mai exista barbati serisoi ? e mai bine sa fiu indiferenta , ca pana acuma le-am cam aratat atentie . Voi ce ma sfatuiti sa fac?

Acuma 3 yile am fost la o intalnire si , baiatul arata bine , aceias varsta , s-a comportat bine dar insistent de la un punct ( cam de dupa ce m-a sarutat ) de nu mai stiam ce sa fac , ii-am zis nu , eu nu fac nimic pana nu am incredere si nu exista respect, am procedat gresit? De atunci nu m-a mai sunat , off e destul de clar ca nu a vrut decat sex , m-am si saturat de obsedati din astia


nu pot sa inteleg cum barbatii daca intr-adevar vor doar sex..si le place pleaca doar dupa atat timp? doar 2 luni...daca vor doar sex si va simtiti amandoi bine pana si asta dureaza mai mult...cred ca alta a fost problema .tu ceri prea mult de la ceilalti si poate chiar de la tine si pana nu vei fii impacata cu relitatea..nu vei putea sa gandesti la rece ce ai tu cu adv nevoie
ionelaela
Postat pe 9 Ianuarie 2010 00:08
Niciodata sa nu spui...niciodata !! Iti spun din proprie experienta. Iti relatz, scurt, povestea mea. L-am cunoscut pe M. intr-o perioada a vietii mele cind nu vroiam nimic pt sufletul meu, suflet golit de pierderea unui om linga care am stat 20 ani ! Pe M. l-am "agatat" pe internet (si nu ma ironiza pt asta !!) Intr-o zi de septembrie ne-am vazut la ochi si am constatat ca avem multe in comun. Au urmat citeva luni de nesiguranta a lui, sau de neincredere in mine...pt ca si el fusese "lovit" de multe ori. Insa acum, dupa doi ani de relatie, pot spune ca ne-am linistit si deja facem planuri de viitor. In vremea in care ii ghiceam nesiguranta, ma intrebam si eu : oare stie ce vrea de la mine? oare o sa am rabdare sa il inteleg? Raspuns afirmativ la ambele intrebari. Am capatat curaj si l-am luat la intrebari, un adevarat interogatoriu. Nu prea imi place sa-mi amintesc de acele vremuri, dar au fost utile pt ca am reusit sa ne cunostem mai bine.
Eu sint o fire mai paminteasca, el mai vistoar, aproape aerian. Ei bine, ce crezi? A constatat ca-i place "pamintescul" meu, ba chiar se simte in siguranta asa.
Ce sa-ti soun draga mea? Ai incredere in tine si...never say never. Te imbratisez cu drag
MariaAchim
Postat pe 16 Martie 2010 05:30
Mersi mult de incurajare si de mesaj , in vremea de azi e un mod bun de a iti intalni jumatatea(netu) si am intlanit si eu pe cineva pe net acuma o luna, din pacate nu a fost sa fie , ieri ne-am despartit . S-a schimbat fata de cum era , nu ne mai intalneam si imi raspundea urat .
L-am luat si eu la intrebari cum ai facut tu , diferenta e ca el a raspuns foarte urat si eu m-am enervat si i-am zis gata , sa fie fericit , sanatos si sa aiba tot ce doreste , bine nu a fost singura cauza , aceasta a declansat despartirea.
Sunt pretentioasa , este adevarat , am pretentia sa imi spuna adevarul fiindca eu sunt foarte sincera , pana la extrem cateodata , daca eu fac ceva pentru el vreau sa faca si el pentru mine, sa ma caute , sa ne intalnim macar o data la 2-3 zile, sa isi dea interesul daca vrea ca eu sa mi-l dau pe al meu . Am multe de oferit dar trebuie sa am si cui sa i le ofer .
Eram foarte suparata cand am deschis postul acesta , acuma imi e bine , stiu ca fericirea mea nu depinde de un barbat , si nu imi mai doresc unul nepotrivit care mai mult sa ma supere . Multumesc tuturor pentru mesaje si incurajari


Sarbatori Fericite tuturor
SexintheCity
Postat pe 22 Martie 2010 16:01
Nu te mai arunca la primul care iti ese in cale.Daca vrei o relatie stabila, trebue sal testezi, un timp mai indelungat.Si la urma daca tu consideri ca te merita, fa pasul.
kudika098645
Postat pe 22 Martie 2010 16:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut o prietena care sa ma dezvirgineze inainte de a implini 28 de ani. 93 De la: Baiat_virgin 20 Ianuarie 2015 20:01
Ma cauta numai cand e beat! 49 De la: Cassey 13 Mai 2009 14:04
Vine ziua indragostitilor,,, 4 De la: freakbabe 1 Februarie 2010 03:34
multumiri..... 10 De la: Tazmanian 24 Mai 2010 10:46
cum sa o agatz? 34 De la: papusik_bad 15 Iunie 2009 05:02