Setari Cookie-uri

Voi gasi vreodata pe cineva care sa vrea sa ma pastreze?


Sa stii ca exista foarte multi barbati seriosi atat noi barbatii cat si voi femeile avem nevoie de : afectiune , fidelitate , stabilitate etc. E o prostie sa generalizezi si intreaga tagma a barbatilor sa o tratezi la fel , sa stii ca suntem diferiti unii de altii , este adevarat sunt unii care vor momente de placere nu o viata , lasa-i sa caute in continuare si sa se iroseasca inutil dupa placeri efemere .Parerea mea este sa astepti , sa stii ce-ti doresti si sa nu faci copromisuri doar de dragul de a nu ramane singura , cu siguranta v-a venii la tine Fat Frumos o data si-o data si va fii bine.Cred ca este bine pe viitor sa pastrezi o rezerva si sa lasi o perioada mai mare de timp inainte de a intra in intimitate cu el , insusi perioada de asteptare poate fii foarte buna deoarece e o proba de rezistenta si sa-ti dovedeasca ca merita si poate sa astepte momentul acela care ptr voi sau unele dintre voi mai bine spus ...E UNIC SI MEMORABIL ,chiar daca se poate repeta de mai multe ori in viata voastra chiar cu persoane diferite.Eu am incredere in tine si cred ca nu ve-i mai repeta greseala pe viitor , daca iti voi mai putea fii de folos o sa o fac cu mare placere .Tot ce trebuie sa intelegi este ca viata te incearca , se vede ca ai scos capul tarziu in viata si incepi sa te lovesti de una si alta , ai neglijat viata intima sau viata sentimentala in detrimentul scolii , carierei si e cumplit de greu acum , dar ceea ce ti se intampla acum te caleste .Pot daca vrei sa iti spun ce sa cauti daca-mi dai data ta de nastere si atunci lucrurile si cautarile tale capata contur , daca doresti ca informatiile sa fie confidentiale poti intra pe privat .Nu mai fii trista ,-ar putea ca cel care isi doreste sa te pastreze e poate aproape.
banalulanonim
Postat pe 22 Martie 2010 17:00
kudika098645
Postat pe 22 Martie 2010 17:06
Dar cati ani ai de treci prin sindromul cainelui ud lasat in fata usii si care vrea sa fie adoptat?
putinkova
Postat pe 22 Martie 2010 21:42
daca-i fi fata mea te-as bate ! rau ! ce e cu lipsa asta de incredere in tine ? auzi... cineva care sa te pastreze...dar ce esti tu ? timbru ? si nici nu te sfatuiesc sa te lasi pastrata...mai stiu eu pe cineva care s-a lasat pastrata...20 de ani... si dupa 20 de ani si-a dat seama ca traieste viata altcuiva...
asculta la mine bine... traieste-ti viata, traieste-ti anii si tineretea, nu cauta sa fii pastrata...si nu pastra! e timpul sa cercetezi, sa acumulezi experiente...fa asta si atat! nu e cazul sa te mariti cu cel care te-a dezvirginat, sigur se va gasi unul care te va iubi pentru ceea ce esti...
dancombi
Postat pe 23 Martie 2010 14:25
Bãieþii au dreptate, în tot ceea ce þi-a postat:).
Urmeazã-le sfaturile, ºi sã ne auzim cu bine!
Succes!
Irene82
Postat pe 23 Martie 2010 14:31
De la: , la data 2009-12-04 21:00:34Pana acuma nu am avut in viata mea o relatie stabila , de durata , cea mai lunga a fost de 4 luni si a fost o copilarie , acuma am iincheiat una de 2 luni , adika el a incheiat-o dintr-un motiv stupid si dupa ce am facut si dragoste cu el , a fost primul , asta si astepta cred , apoi si-a luat talpasita , in rest nici nu are rost sa mai zic, o zi , o sapt , 3 sapt . Nu stiu cum sa fac sa imi gasesc si eu pe cineva care sa ma vrea alaturi mai mult timp si nu sunt o persoana stresanta , am multe planuri pt mine , am un servicii , merg la scoala ,sunt destul de draguta, am simtul umorului , imi plac sporturile , iubesc muyica si activitatea , am multe planuri de viitor , nu depind de nimeni , mi-a placut experienta cu individul acela dar trebuie sa am incredere ca sa o mai incep cu altul , sa fiu sigura ca nu ma paraseste . Mai exista barbati serisoi ? e mai bine sa fiu indiferenta , ca pana acuma le-am cam aratat atentie . Voi ce ma sfatuiti sa fac?

Acuma 3 yile am fost la o intalnire si , baiatul arata bine , aceias varsta , s-a comportat bine dar insistent de la un punct ( cam de dupa ce m-a sarutat ) de nu mai stiam ce sa fac , ii-am zis nu , eu nu fac nimic pana nu am incredere si nu exista respect, am procedat gresit? De atunci nu m-a mai sunat , off e destul de clar ca nu a vrut decat sex , m-am si saturat de obsedati din astia

In primul rand din experienta stiu.......viata nu dureaza trei zile, un an , doi.......ci mult, mult mai mult.
O relatie stabila nu e ceva ce se gaseste pe toate drumurile.Sunt doua variabile partenera si partenerul.
Ce inseamna sa gasesti o relatie stabila?
Inseamna sa cauti persoana cu care rezonezi in asemenea masura incat sa-i fii exact ce a cauat iar el sa fie idem la randul sau.
Exista asa ceva? La acest moment pe mapamond sunt dupa cum spui doar putine persoane care te cunosc intr-atat incat sa isi inchipuiasca macar cum e o relatie cu tine.
De ce? Persoanele intalnite pana acum, dupa cum spui....au un singur interes.....
Corect...poate ca asa este! Ai doua optiuni.....ori schimbi metoda prin care ii gasesti si locul unde cauti, ori modifici modul tau de a reactiona....dupa ce ii gasesti.
E foarte posibil ca ceva din comportamentul tau sa promita momente de acest gen...astfel sa atraga doar pe cei care cauta momente de acest gen si ii indeparteaza pe ceilalti.
Deasemenea varsta e importanta.......dorinta de stabilitate, de casatorie, de copii.....nu prea apare la barbati pana la 25 de ani poate nici mai incolo. Pana atunci experimenteaza, traiesc momentul, cauta.
La aceasta varsta probabilitatea de a gasi pe cel harazit......e mult micrsorata de ceea ce urmareste la acesta ora....cel harazit. In schimb sunt sute de baieti care cauta ceva stabil....doar ca sa rezolve problema care ii streseaza definitiv, alte sute la care nu se prea uita nimeni ca sunt stangaci....pierd partenerele imediat cand ajung in camera, asta le adanceste teama si lipsa de experienta. Vor fi si cativa maniaci...., altii care nu au avut curajul niciodata, multi care invata sa uite de ce ii chinuie......deci o gramada pestrita de liberi. Cei care arata bine in general....au potential de a cuceri pe cine doresc....si le schimba ca ciorapii....ca sunt la varsta la care hormonii le canta prin vene.
Cu alte cuvinte, in afara de cazul in care doresti unul copt gata.....va trebui sa mai astepti ca generatia ta sa se coaca. Oricat de nerebdatoare esti sa obtii acum....siguranta....vei obtine mai multa...experienta. Asta prin momente de extaz sau din contra suferinta.
Ca sa il gasesti pe cel cautat sunt doua metode:
Astepti sa fii gasita......sau cauti.
Concepe un mesaj care sa fie inteles doar de persoana care indeplineste anumite criterii de maturitate in gandire si in relatii. Plaseaza-l pe matrimoniale....si recunosti persoana dupa cat il incanta mesajul.....nu dupa cu arati. Sunt sute de maturi care il vor intelege.....dintre ei sunt iar cativa care inteleg povestea dar sunt la vanatoare . Vei constata deasemenea ca multi....care stiu ce vor....sunt sau au fost casatoriti. Cu alte cuvinte experienta in relatii , de care ai nevoie pentru o familie sigura si reusita.....se castiga....relationand, direct sau online cu cat mai multe persoane.
Nu e cazul sa ii iei pe rand, cu toate ca nu te opreste nimeni. Alegi......facand in cele din urma un filtru de selectie care iti indica clar cine e cel cautat.
Conditia de baza ca sa alegi pe cel mai bun dintre cei buni......e sa cunosti cat mai bine natura umana. La acesta ajungi relationand cu succese si insucceste aferente fiecarui caz in parte.
Si apropo de siguranta......cel mai sigur barbat frumos si sufletist, si de casa, si tata, cel care nu te va supara niciodata, care iti va fi alaturi oricand vei avea nevoie, care nu te va insela niciodata.......e la 2,5 m sub pamant. Ala e sigur.
Cu restul....e viata...adaptare continua, relatie care evolueaza , comunicare care evolueaza....si bineinteles concurenta! C'est la vie!
catyboy69
Postat pe 1 Aprilie 2010 18:55
De la: , la data 2009-12-04 21:00:34Pana acuma nu am avut in viata mea o relatie stabila , de durata , cea mai lunga a fost de 4 luni si a fost o copilarie , acuma am iincheiat una de 2 luni , adika el a incheiat-o dintr-un motiv stupid si dupa ce am facut si dragoste cu el , a fost primul , asta si astepta cred , apoi si-a luat talpasita , in rest nici nu are rost sa mai zic, o zi , o sapt , 3 sapt . Nu stiu cum sa fac sa imi gasesc si eu pe cineva care sa ma vrea alaturi mai mult timp si nu sunt o persoana stresanta , am multe planuri pt mine , am un servicii , merg la scoala ,sunt destul de draguta, am simtul umorului , imi plac sporturile , iubesc muyica si activitatea , am multe planuri de viitor , nu depind de nimeni , mi-a placut experienta cu individul acela dar trebuie sa am incredere ca sa o mai incep cu altul , sa fiu sigura ca nu ma paraseste . Mai exista barbati serisoi ? e mai bine sa fiu indiferenta , ca pana acuma le-am cam aratat atentie . Voi ce ma sfatuiti sa fac?

Acuma 3 yile am fost la o intalnire si , baiatul arata bine , aceias varsta , s-a comportat bine dar insistent de la un punct ( cam de dupa ce m-a sarutat ) de nu mai stiam ce sa fac , ii-am zis nu , eu nu fac nimic pana nu am incredere si nu exista respect, am procedat gresit? De atunci nu m-a mai sunat , off e destul de clar ca nu a vrut decat sex , m-am si saturat de obsedati din astia





Nu fii nici cum(indiferenta ,distanta),fii tu,asa cum esti.
Nu stiu ce sfat sa-ti dau insa pot sa-ti vorbesc un pic despre mine si tragi tu concluzi ,daca vrei poti lua ceva din comportamentul meu,daca ti se pare util.
Bun ,eu pot spune ca am avut o relatie serioasa(1 an jumatate,m-a inselat si s-a terminat,nu l-am putut ierta)si momentan sun implicata in ce-a de-a 2 relatie(implinim luna aceasta 2 ani).Ce pot spune este ca eu intai daca nu-l cunosc personal pe baiat ,vorbesc cu el pe mess,nu-mi dau nr de telefon,dupa o perioada cand simt ca este in regula persoana respectiva ii dau nr meu de telefon,dupa cateva zile 1 sapt maxim ne vedem,iesim o perioada(1-2 sapt sau mai mult) ca amici(pupic doar pe obraz,daca incearca pe gurita,il evit,spunandui:toate la timpul lor)..Daca observ ca suntem compatibili ,accept sa fim impreuna.Bineinteles in perioada in care iesim ca amici ii spun direct:mai uite pe mine nu ma intereseaza aventurile,etc.Important este sa fi sincera,sa-i spui ce cauti,ce-ti doresti.Perioadele de timp ti le alegi singura in functie de siguranta pe care ti-o ofera .
Poate spui ca sunt complicata,dar sti ceva?..cine te place cu adevarat si vrea ceva serios cu tine,trece prin toate etapele cu toata rabdarea din lume.
Eu cred ca baietilor nu le prea plac fetele care se ofera singura pe tava,le place mai mult sa te lasi mai greu,parerea mea.
Iti doresc multa bafta!
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:30
De la: , la data 2009-12-04 21:00:34Pana acuma nu am avut in viata mea o relatie stabila , de durata , cea mai lunga a fost de 4 luni si a fost o copilarie , acuma am iincheiat una de 2 luni , adika el a incheiat-o dintr-un motiv stupid si dupa ce am facut si dragoste cu el , a fost primul , asta si astepta cred , apoi si-a luat talpasita , in rest nici nu are rost sa mai zic, o zi , o sapt , 3 sapt . Nu stiu cum sa fac sa imi gasesc si eu pe cineva care sa ma vrea alaturi mai mult timp si nu sunt o persoana stresanta , am multe planuri pt mine , am un servicii , merg la scoala ,sunt destul de draguta, am simtul umorului , imi plac sporturile , iubesc muyica si activitatea , am multe planuri de viitor , nu depind de nimeni , mi-a placut experienta cu individul acela dar trebuie sa am incredere ca sa o mai incep cu altul , sa fiu sigura ca nu ma paraseste . Mai exista barbati serisoi ? e mai bine sa fiu indiferenta , ca pana acuma le-am cam aratat atentie . Voi ce ma sfatuiti sa fac?

Acuma 3 yile am fost la o intalnire si , baiatul arata bine , aceias varsta , s-a comportat bine dar insistent de la un punct ( cam de dupa ce m-a sarutat ) de nu mai stiam ce sa fac , ii-am zis nu , eu nu fac nimic pana nu am incredere si nu exista respect, am procedat gresit? De atunci nu m-a mai sunat , off e destul de clar ca nu a vrut decat sex , m-am si saturat de obsedati din astia

.......si cam cat timp vrei sa te pastrez??????

gratuit89
Postat pe 9 Aprilie 2010 00:24
De la: annna_larysssa, la data 2009-12-07 19:45:53Povestea ta e tripica pentru multe fete naive.Scuze dar e adevarul.Daca erai la fel de atenta cu primul baiat din viata ta,era altfel.De ce trebuie sa patesti ceva,sa ai o dezamagire ca abia apoi sa fii atenta si isteata?Nu e mai bine sa previi decat sa tratezi?E vina ta ca ai facut un pas atat de important pentru o femeie cu unul care nu te merita,trebuia sa fii muuult mai atenta,sa vezi lucruri pe care el nu ti le arata,sa nu fii atat de naiva.Logik k omul a profitat.Acum nu te mai stresa,o a gasesti un baiat serios dar fii mai vigilenta,nu te mai arunca cu capul inainte.Ai creier ca sa gandesti,nu mai crede tot ce ti se se spune,barbatii bat campii mult ca sa bage in pat o fata.Daca as fi avut un iubit ca la tau,il tineam ca pe fraier si apoi il lasam,il dadeam dracu' imediat,E usor sa-ti dai seama cand un baiat vrea doar sex dar n u te iubeste.Nu stiu de ce unele fete sunt atat de credule,mai bine fii mai pesimista,sa-ti dovdeasca prin fapte ca tine la tine,nu prin vorbe.Te iubeste?Sa astepte.


Tu ai dreptate,dar e usor sa zici asta atunci cand ai o anumita experienta.Dar candesti la inceput,e normal ca visezi la o mare iubire,cu scene din astea telenovelistice(ma rog,daca e corect cuvantul).In plus eu cred ca ea nici nu are incredere in ea,iar asta nu se castiga de pe-o zi pe alta,se castiga in timp.Si e pacat ca de la inceput a avut astfel de experiente urate care pe multe femei le marcheaza.Eu tot ce pot sa-i zic e sa gandeasca pozitiv si viata merge inainte!
Ask
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:11
De la: , la data 2009-12-04 21:00:34:


si cum ai vrea sa te pastreze?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 Aprilie 2010 22:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare cer prea mult ? 13 De la: _PrInTzEs_ 8 Aprilie 2010 17:25
cum il cuceresti 20 De la: Laurelin 28 Aprilie 2009 23:58
in Cautare 179 De la: halm 19 Iulie 2009 21:08
pentru facebook-isti 125 De la: Sandutzasv 14 Noiembrie 2011 14:41
Caut iubita pentru un bun prieten 25 De la: Eva32 3 Septembrie 2011 01:31