Setari Cookie-uri

diferenta de varsta

buna!de ceva timp citesc discutiile dvs aici pe forum si am observat ca multe femei isi expun problemele si altele punctul de vedere si as dori si eu un sfat daca se poate
eu am 20 de ani,sunt studenta si acum vreun an mi-am facut cont pe un site.aici am cunoscut multe persoane de toate genurile.recunosc ca la inceput imi cam bateam joc insa acum 6 luni am cunoscut un barbat de 27 ani.la inceput vorbeam ca sa nu ne plictisim insa cu timpul ne-am cunoscut mai bine si capatasem o oarecare incredere unul in celalalt.cand unul dintre noi nu intra pe mess ajunsesem in punctul sa imi fie dor de conversatiile noastre chiar daca mai mult glumeam si radeam..acum vreo luna am hotarat sa ne vedem sa ne cunoastem fata in fata,ne-am vazut de doua ori si el mi-a zis sa incercam sa fim mai mult decat prietenii de pe mess de pana acum(chiar ajunsesem sa fim prieteni,vorbeam orice,ne spuneam problemele unul altuia,ne dadeam sfaturi,chiar era ceva diferit).recunosc ca m-a incantat ideea sa avem ceva de-a face dar apoi nu stiu nu ma mai simteam ok nu mai eram la fel nu mai vorbeam la fel..schimbarea era evidenta..amandoi am simtit-o.
eu l-am rugat inca de la inceput sa fie sincer cu mine si chiar a fost..insa poate datorita sinceritatii lui eu m-am indepartat din ce in ce mai mult..el avea alte asteptari,asteptari pe care stia ca nu se vor intampla prea curand(cred ca ma intelegeti la ce ma refer),cu toate astea a zis ca asta nu e o problema atat de mare..
intr-o seara am vb cu el si i-am zis ca asa nu mai merge nu ma simt ok si ca ar fi bine sa revenim la ce eram:2 amici buni.a fost de acord insa acum dupa aproape 2 saptamani de cand nu mai suntem impreuna ma tot intreaba daca nu imi pare rau de decizia pe care am luat-o,daca nu imi e dor de el,daca mai e important pt mine?
dupa cum am zis mai sus el are 27 de ani are o facultate,nu munceste si cam pariaza ceea ce nu imi place la el.desi ne intelegeam bine m-am gandit ca e mai bine sa o terminam..el cauta o relatie de durata cu tot ce presupune ea,eu nu chiar asa intr-adevar si eu caut o relatie de durata dar asta nu include sa locuim impreuna eu nu vreau asa cv momentan
nu pot sa ma mint sa zic ca nu imi mai pasa dar chiar nu stiu ce sa fac..eram hotarata sa ma mentin decizia insa ma da peste cap de fiecare data cand vorbim
e buna decizia pe care am luat-o?
yulyana_c
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:00
Nu stiu daca e buna decizia.. Nu stiu daca tu simti ceva pentru baiatul ala . Daca nu esti interesata de el si nu vrei sa ai de-a face cu o relatie.. este decizia perfecta !
Sabrina_Nede
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:05
nu pot zice ca simt ceva pentru ca relatia nu a durat prea mult insa nici indiferent nu imi e si ma doae cand vorbim despre asta mai ales cand ma intreaba daca imi pare rau si daca el mai reprezinta ceva pt mn
yulyana_c
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:12
De la: danyella_c, la data 2009-12-05 12:00:28buna!de ceva timp citesc discutiile dvs aici pe forum si am observat ca multe femei isi expun problemele si altele punctul de vedere si as dori si eu un sfat daca se poate
eu am 20 de ani,sunt studenta si acum vreun an mi-am facut cont pe un site.aici am cunoscut multe persoane de toate genurile.recunosc ca la inceput imi cam bateam joc insa acum 6 luni am cunoscut un barbat de 27 ani.la inceput vorbeam ca sa nu ne plictisim insa cu timpul ne-am cunoscut mai bine si capatasem o oarecare incredere unul in celalalt.cand unul dintre noi nu intra pe mess ajunsesem in punctul sa imi fie dor de conversatiile noastre chiar daca mai mult glumeam si radeam..acum vreo luna am hotarat sa ne vedem sa ne cunoastem fata in fata,ne-am vazut de doua ori si el mi-a zis sa incercam sa fim mai mult decat prietenii de pe mess de pana acum(chiar ajunsesem sa fim prieteni,vorbeam orice,ne spuneam problemele unul altuia,ne dadeam sfaturi,chiar era ceva diferit).recunosc ca m-a incantat ideea sa avem ceva de-a face dar apoi nu stiu nu ma mai simteam ok nu mai eram la fel nu mai vorbeam la fel..schimbarea era evidenta..amandoi am simtit-o.
eu l-am rugat inca de la inceput sa fie sincer cu mine si chiar a fost..insa poate datorita sinceritatii lui eu m-am indepartat din ce in ce mai mult..el avea alte asteptari,asteptari pe care stia ca nu se vor intampla prea curand(cred ca ma intelegeti la ce ma refer),cu toate astea a zis ca asta nu e o problema atat de mare..
intr-o seara am vb cu el si i-am zis ca asa nu mai merge nu ma simt ok si ca ar fi bine sa revenim la ce eram:2 amici buni.a fost de acord insa acum dupa aproape 2 saptamani de cand nu mai suntem impreuna ma tot intreaba daca nu imi pare rau de decizia pe care am luat-o,daca nu imi e dor de el,daca mai e important pt mine?
dupa cum am zis mai sus el are 27 de ani are o facultate,nu munceste si cam pariaza ceea ce nu imi place la el.desi ne intelegeam bine m-am gandit ca e mai bine sa o terminam..el cauta o relatie de durata cu tot ce presupune ea,eu nu chiar asa intr-adevar si eu caut o relatie de durata dar asta nu include sa locuim impreuna eu nu vreau asa cv momentan
nu pot sa ma mint sa zic ca nu imi mai pasa dar chiar nu stiu ce sa fac..eram hotarata sa ma mentin decizia insa ma da peste cap de fiecare data cand vorbim
e buna decizia pe care am luat-o?


eu nu sunt o fana a intalnirilor cu tipi de pe net ..dar am cunoscut si eu oameni minunati dar si care m-au dezamagit....dar is atenta mereu,...revenind la problema ta...discuta cu el si spuneti ce sentimente aveti ce planuri de viitor..si daca ,,hotararea de acasa nu se potriveste cu cea din targ'' rameneti prieteni..sau nu mai vorbviti...sau cunoaste alti oameni ..nu neaparat virtual..si daca o faci..cere multe poze cu una nu te poti convinge..succes in a lua hotararea potrivita pentru amandoi si evident una matura...
iulia069834
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:15
De la: danyella_c, la data 2009-12-05 12:12:16nu pot zice ca simt ceva pentru ca relatia nu a durat prea mult insa nici indiferent nu imi e si ma doae cand vorbim despre asta mai ales cand ma intreaba daca imi pare rau si daca el mai reprezinta ceva pt mn


Pai cum te doare ? te contrazici singurica. Ce simti pentru el ? Vrei sa ai o relatie cu el ? spunei lucrurile astea si lui.
Sabrina_Nede
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:19
nici eu nu sunt fana intalnirilor cu tipi de pe mess a fost singurul cu care m-am intalnit si asta pentru ca am vz ceva diferit la el..mi-a placut f mult cum gandeste in anumite privinte..insa e mai bine prieteni desi dupa discutia de aseara nici asta nu mai dureaza prea mult din partea lui
yulyana_c
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:21
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-12-05 12:19:37
De la: danyella_c, la data 2009-12-05 12:12:16nu pot zice ca simt ceva pentru ca relatia nu a durat prea mult insa nici indiferent nu imi e si ma doae cand vorbim despre asta mai ales cand ma intreaba daca imi pare rau si daca el mai reprezinta ceva pt mn


Pai cum te doare ? te contrazici singurica. Ce simti pentru el ? Vrei sa ai o relatie cu el ? spunei lucrurile astea si lui.


m-am referit k nu am ajuns la sentimente marete totusi ceva s-a rupt in sufletul meu in momentul acela
o sa incerc sa vb cu el si sa vad ce fac

ms mult pt raspunsuri
yulyana_c
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:14
Salut! Titlul postului tau e diferenta de varsta si nicidecum relatiile pe internet. Deci ai o problema !

Ce te deranjeaza mai tare ca e mai mare sau ca l-ai intalnit pe net?

Analizeaza si dupa ce iti spun eu acum ceva: Netul -fie mess-ul fie site-uri de intalniri numiti-le cum vreti, te pazeste strasnic de bine de realul vietii tale .

Imaginea virtuala, id -ul, poza, avatarul ca nici nu mai stiu cum sa le mai numesc sunt lucruri pur virtuale- Nu inlocuiesc sentimentul de frustrare pe care il ai cand cel de langa tine nu iti face ceva ce ti-ai dori, pe cel de iubire, pe cel de disperare, pe cel de fericire etc.
Reactiile in cadrul conversatiilor pot fi manipulate:ex:tu pui o intrebare incomoda: el se gandeste, are timp, iti mai baga si un emoticon si intotdeauna iti va da raspunsul care in mod normal nu te va deranja sau nu il vei simti atat de tare sau in cel mai rau caz cade netul... Iar atunci cand te intalnesti cu el si iar apare intrebare incomoda reactia e prompta cu mimica cu toate cele si nedisimulata.Si uite asa a disparut fat frumos de pe net.

Deci ce ai vazut la intalnire din punctul meu de vedere ai vazut un om care a reusit ca discutiile din cadrul netului sa coincida cu cele din cadrul real.Si asta e bine deoarece altfel era rau.Foloseste netul ca un inceput de relatie.

Din punctul meu de vedere ai o problema grava.Pe tine netul te ajuta sa scapi de viata reala si sa devii din ce in ce mai timida .

Ia du-te mataluta la lupta si vezi de ce esti capabila, ca aia inseamna adevarata tu !

NEt vei mai avea si peste 100 de ani de acum, tipi cu care sa discuti vei gasi incepand de maine inca 100, dar viata se opreste cam pe la 70 ani.

Sa fii desteapta si iubita! Si da-ne un buzz ca merge bine sau rau!
motzko
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:03
De la: Motzko, la data 2009-12-05 15:03:45Salut! Titlul postului tau e diferenta de varsta si nicidecum relatiile pe internet. Deci ai o problema !

Ce te deranjeaza mai tare ca e mai mare sau ca l-ai intalnit pe net?

Analizeaza si dupa ce iti spun eu acum ceva: Netul -fie mess-ul fie site-uri de intalniri numiti-le cum vreti, te pazeste strasnic de bine de realul vietii tale .

Imaginea virtuala, id -ul, poza, avatarul ca nici nu mai stiu cum sa le mai numesc sunt lucruri pur virtuale- Nu inlocuiesc sentimentul de frustrare pe care il ai cand cel de langa tine nu iti face ceva ce ti-ai dori, pe cel de iubire, pe cel de disperare, pe cel de fericire etc.
Reactiile in cadrul conversatiilor pot fi manipulate:ex:tu pui o intrebare incomoda: el se gandeste, are timp, iti mai baga si un emoticon si intotdeauna iti va da raspunsul care in mod normal nu te va deranja sau nu il vei simti atat de tare sau in cel mai rau caz cade netul... Iar atunci cand te intalnesti cu el si iar apare intrebare incomoda reactia e prompta cu mimica cu toate cele si nedisimulata.Si uite asa a disparut fat frumos de pe net.

Deci ce ai vazut la intalnire din punctul meu de vedere ai vazut un om care a reusit ca discutiile din cadrul netului sa coincida cu cele din cadrul real.Si asta e bine deoarece altfel era rau.Foloseste netul ca un inceput de relatie.

Din punctul meu de vedere ai o problema grava.Pe tine netul te ajuta sa scapi de viata reala si sa devii din ce in ce mai timida .

Ia du-te mataluta la lupta si vezi de ce esti capabila, ca aia inseamna adevarata tu !

NEt vei mai avea si peste 100 de ani de acum, tipi cu care sa discuti vei gasi incepand de maine inca 100, dar viata se opreste cam pe la 70 ani.

Sa fii desteapta si iubita! Si da-ne un buzz ca merge bine sau rau!


intr-adevar titlul e diferenta de varsta si cred ca am zis la un moment dat ca poate asta e cauza asteptarilor diferite dintre noi
si da ai dreptate in privinta mess-ului
si cred ca nu are rost sa mai vorbesc cu el..de vorbit am vorbit multe amandoi el ramane la concluzia lui si eu la a mea
oricum m-a ajutat ceea ce mi-ati zis
yulyana_c
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:53
mda..am incercat sa vb despre asta si m-a luat cu chestii ca are multe probleme si ca doar cu mn poate vorbi despre anumite lucruri..ca s-a saturat de singuratate..sa nu aibe pe cnv alaturi
nush.. simt ca incearca sa ma preseze intr-un fel dar dak incerc sa vorbim despre relatia noastra despre ce m-a determinat sa zic ca nu se mai poate ma ia cu glume(cu bun simt totusi) si deviem de la subiect si totusi imi zice ca ar vrea sa ne impacam
cred ca o las asa cum e fara sa mai ating subiectul fiecare pe drumul sau daca o mai fi vorbim ca amici si cam atat
yulyana_c
Postat pe 6 Decembrie 2009 20:37
Diferenta de varsta chiar nu conteaza daca te simti bine in prezenta lui nu e nici o problema,daca tie nu iti convine ceva tu poti schimba acel ceva care tie nuti convine femeia intodeauna are capacitatea de a schimba un barbat rau intrun barbat bun sau dintrun babat incapatanat intrun barbat ascultator si intelegator.Ofemeie puternica care stie ce vrea de la viata is poate modela barbatul asa cum doreste ea,dar important e sa fii tu insuti sigura pe tine ca asta iti doresti.Eu de exemplu am 21 de ani si prietenul meu are 35 de ani,si suntem de trei ani impreuna cu toate astea ne intelegem perfect toate hotararile le luam impreuna vorbim orce suntem foarte deschisi unul fata de altul.El inainte era un om rece parea foarte dur cel putin mama lui nu credea vreo data ce cineva il va purtea schimba vreo data,e dar uite ca am aparut eu in viata eu avand 17 ani la vremea aceia cand neam intalnit,eram o fire rebela jucausa dar si foarte agitata asa ca nuti fa griji.
luminici
Postat pe 14 Decembrie 2009 13:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
base presedinte! 3 De la: yumalai 17 Decembrie 2009 18:01
Ce urasc la Barbati & Femei !!!! 133 De la: alexandra_n 29 Mai 2009 12:33
ce parere aveti despre "inaltime"? 99 De la: Mircea_O 6 Septembrie 2009 21:29
Sa ii sarbatorim pe EI de 9 martie? 1 De la: Veenman 8 Martie 2011 15:05
Concurs NOKIA 5 De la: viv_baby23 15 Septembrie 2009 18:05