Setari Cookie-uri

cum trebuie sa procedez , mi am pierdut toate ideile

Am nevoie de pareri de la persoane neutre...o sa va zic pe scurt , am venit in vara in Spania cu un contract de munca(determinat) in domeniul hotelier, in perioada de 3 luni am cunoscut un barbat , la inceput nu am crezut ca o sa fie ceva serios , el fiind divortat si cu 3 copii dar am zis ca nu mi strica o persoana langa mine , am continuat "relatia" ...dupa terminarea contractului de munca s a oferit sa ma tina la el , in speranta ca voi gasi altceva de munca, mi a placut ideea ptr ca nu vreau sa vin acasa, am castigat bani frumosi aici ptr 3 luni si chiar mi as dori ceva pe o perioada mai lunga...in perioda asta am descoperit ca el isi mai dadea intalniri cu alte femei ,,,mi a picat ca naiba , m am atasat de el si el de mine dar zice ca are nevoie de aceste intalniri , dupa divort n a mai avut incredere in el si aceste intalniri l au ajutat ...ma simt legata de maini si de picioare , n am unde sa ma duc, incredere il el nu am, stiu ca inca vb cu acele femei iar eu ma macin in fiecare zi,vreau sa ma despart de el si nu ma lasa , ma santajeaza emotional,mi e frica ca m am atasat de el mai mult decat trebuie si stiu ca nu avem viitor ...mi am mancat mintile cu statul acasa in fiecare zi...
kudika_16195
Postat pe 10 Octombrie 2012 15:01
fugi acasa,sau cauta ceva de lucru si muta-te de acolo
Piscolinoo
Postat pe 10 Octombrie 2012 15:04
iti da si de mancare ?
kudika_16982
Postat pe 10 Octombrie 2012 15:07
Te multumesti sa fii menajera si femeia "de serviciu" a acestui barbat ? Doar asta reprezinti pentru el, nimic mai mult...si tu o stii deja!
rondina
Postat pe 10 Octombrie 2012 15:18
da , are grija de mine, imi lipseste doar linistea psicologica sa zic asa... vreau sa muncesc dar din pacate trebuie sa mai astept, nu stiu cat dar daca nu apare nimic probabil o sa ma intorc acasa ...nici nu stiu cum o sa iasa
kudika_16195
Postat pe 10 Octombrie 2012 15:19
De la: rondina, la data 2012-10-10 15:18:43Te multumesti sa fii menajera si femeia "de serviciu" a acestui barbat ? Doar asta reprezinti pentru el, nimic mai mult...si tu o stii deja!


nu , tocmai asta e ca nu ma pune sa fac nimic , nici nu as avea ce , de mancat mancam in fiecare zi in oras, si cand mancam acasa gateste el , de spalat isi spala la spalatorie...iar de calcat nu se pune problema...totusi nu inteleg ce vrea ...
kudika_16195
Postat pe 10 Octombrie 2012 15:20
De la: kudika_16195, la data 2012-10-10 15:01:05Am nevoie de pareri de la persoane neutre...o sa va zic pe scurt , am venit in vara in Spania cu un contract de munca(determinat) in domeniul hotelier, in perioada de 3 luni am cunoscut un barbat , la inceput nu am crezut ca o sa fie ceva serios , el fiind divortat si cu 3 copii dar am zis ca nu mi strica o persoana langa mine , am continuat "relatia" ...dupa terminarea contractului de munca s a oferit sa ma tina la el , in speranta ca voi gasi altceva de munca, mi a placut ideea ptr ca nu vreau sa vin acasa, am castigat bani frumosi aici ptr 3 luni si chiar mi as dori ceva pe o perioada mai lunga...in perioda asta am descoperit ca el isi mai dadea intalniri cu alte femei ,,,mi a picat ca naiba , m am atasat de el si el de mine dar zice ca are nevoie de aceste intalniri , dupa divort n a mai avut incredere in el si aceste intalniri l au ajutat ...ma simt legata de maini si de picioare , n am unde sa ma duc, incredere il el nu am, stiu ca inca vb cu acele femei iar eu ma macin in fiecare zi,vreau sa ma despart de el si nu ma lasa , ma santajeaza emotional,mi e frica ca m am atasat de el mai mult decat trebuie si stiu ca nu avem viitor ...mi am mancat mintile cu statul acasa in fiecare zi...



Intoarce-te acasa!Este singura solutie,nu iti trebuie un asemenea angajament pe termen lung ,daca nu exista alta posibilitate de a mai lucra in Spania!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Octombrie 2012 15:22
stai acolo sclava izaura
kudika_16982
Postat pe 10 Octombrie 2012 15:24
De la: kudika_16195, la data 2012-10-10 15:01:05Am nevoie de pareri de la persoane neutre...o sa va zic pe scurt , am venit in vara in Spania cu un contract de munca(determinat) in domeniul hotelier, in perioada de 3 luni am cunoscut un barbat , la inceput nu am crezut ca o sa fie ceva serios , el fiind divortat si cu 3 copii dar am zis ca nu mi strica o persoana langa mine , am continuat "relatia" ...dupa terminarea contractului de munca s a oferit sa ma tina la el , in speranta ca voi gasi altceva de munca, mi a placut ideea ptr ca nu vreau sa vin acasa, am castigat bani frumosi aici ptr 3 luni si chiar mi as dori ceva pe o perioada mai lunga...in perioda asta am descoperit ca el isi mai dadea intalniri cu alte femei ,,,mi a picat ca naiba , m am atasat de el si el de mine dar zice ca are nevoie de aceste intalniri , dupa divort n a mai avut incredere in el si aceste intalniri l au ajutat ...ma simt legata de maini si de picioare , n am unde sa ma duc, incredere il el nu am, stiu ca inca vb cu acele femei iar eu ma macin in fiecare zi,vreau sa ma despart de el si nu ma lasa , ma santajeaza emotional,mi e frica ca m am atasat de el mai mult decat trebuie si stiu ca nu avem viitor ...mi am mancat mintile cu statul acasa in fiecare zi...


Fete ca tine sunt multe in Spania. Ceea c edoreste acest om de la tine este nu sa te aiba ca servitoare sau ca nu stiu ce isi doreste sa t etina pe post d eiubita oficiala iar pe langa tine normal sa mai aiba si altele 2 sau 3 sau de c enu mai multe - pacat ca nu ai stiut inainte dar aici majoritatea barbatilor sunt asa - prea putini sa stea la fundul unei femei - totusi ar trebui sa fi bucuroasa pentru ca ai aflat asta deoarece altii sunt mai discreti si ascund totul fara sa zica nimik. Sa nu crezi ca nu am avut oferte asa ca tine, am intalnit locuri de munc abune dar pentru ca nu am vrut sa ma cuplez cu anumiti barbati am pierdut locuri de munca. Parerea me aete ca mai bine suntem impacate cu noi insine si lucram ceea c eputem decat sa ne daruim unor barbati carora nu le pasa de fundurile noastre. Sfatul meu pentru tine este sa-ti cumperi bilet la avion fara sa stie dansul nimik - ti-l cumeri pentru o zi in care nu este el acasa, iti faci bagajele, iei un taxi, pleci la aeroport si iei directia Romania deoarece alta modalitate de a scapa de acest om nu exista! Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva - data viitoare ai grija cu ce oameni iti faci de lucru !!!
kudika_nikole
Postat pe 10 Octombrie 2012 17:07

eu cred ca escapadele lui vor lua sfarsit daca in recapata increderea in capacitatile lui dar probabil daca vede ca nu te ridici la inaltimea lui ,va continua sa caute
Vorba babuinului :* esti o sclava isaura pentru el*
picard-jean-luc
Postat pe 10 Octombrie 2012 18:29
De la: kudika_10951, la data 2012-10-10 18:29:27
eu cred ca escapadele lui vor lua sfarsit daca in recapata increderea in capacitatile lui dar probabil daca vede ca nu te ridici la inaltimea lui ,va continua sa caute
Vorba babuinului :* esti o sclava isaura pentru el*
...BUNA SEARA, PIK!!! Esti un tatic tare mandru! sa ramai mereu asa!! un buchet mare de flori ptr fetita!!!...cat despre topic, cate femei sunt in aceasta situatie ....destule!!!..si din motive mai mult sau mai putin obiective...depinde de puterea fiecarei femei ce doreste sa fie sau sa devina
mia2123
Postat pe 10 Octombrie 2012 19:15
De la: kudika_16195, la data 2012-10-10 15:20:59
De la: rondina, la data 2012-10-10 15:18:43Te multumesti sa fii menajera si femeia "de serviciu" a acestui barbat ? Doar asta reprezinti pentru el, nimic mai mult...si tu o stii deja!


nu , tocmai asta e ca nu ma pune sa fac nimic , nici nu as avea ce , de mancat mancam in fiecare zi in oras, si cand mancam acasa gateste el , de spalat isi spala la spalatorie...iar de calcat nu se pune problema...totusi nu inteleg ce vrea ...

Numai incercand sa ai un comportament asemenea lui vis-a-vis de tine....vei intelege si vei reusi sa fii pe aceiasi lungime de unda cu el! Nimic nu indeparteaza mai mult un barbat...decat o femeie geloasa si posesiva!
rondina
Postat pe 10 Octombrie 2012 19:48
offf de ar fi asa usor sa iau taxiul si sa ma duc la aeroport...as fi vrut sa lucrez aici ,,,acasa nu ma asteapta niciun loc de munca ,,,i am zis ca daca nu gasesc trebuie sa ma intorc acasa si este de acord dar nu vrea sa si imagineze ziua cand o sa plec....sper sa mi gasesc de munca ceva in cel mai scurt timp
kudika_16195
Postat pe 10 Octombrie 2012 22:56
De la: kudika_16195, la data 2012-10-10 22:56:59offf de ar fi asa usor sa iau taxiul si sa ma duc la aeroport...as fi vrut sa lucrez aici ,,,acasa nu ma asteapta niciun loc de munca ,,,i am zis ca daca nu gasesc trebuie sa ma intorc acasa si este de acord dar nu vrea sa si imagineze ziua cand o sa plec....sper sa mi gasesc de munca ceva in cel mai scurt timp


poate ca te iubeste in felul lui! practic mi-e greu sa inteleg pe unu cu trei copii care se crede gigolo neamplinit si nici cu femeile plecate de acasa in alte tari care se arunca in primul pat nu prea sunt de acord.
nu esti primul caz de genul asta
esti totusi un caz fericit pentru ca tu nu ai copii sau barbat acasa
picard-jean-luc
Postat pe 10 Octombrie 2012 23:34
De la: kudika_16195, la data 2012-10-10 22:56:59offf de ar fi asa usor sa iau taxiul si sa ma duc la aeroport...as fi vrut sa lucrez aici ,,,acasa nu ma asteapta niciun loc de munca ,,,i am zis ca daca nu gasesc trebuie sa ma intorc acasa si este de acord dar nu vrea sa si imagineze ziua cand o sa plec....sper sa mi gasesc de munca ceva in cel mai scurt timp



Acasa nu te asteapta un loc de munca,dar, in Spania,situatia se prezinta identic,la care se adauga traiul mediocru,din punct de vedere al sinceritatii si fidelitatii,pe care il duci cu acel domn,mare crai si Don Juan de profesie!!!"Nu vrea sa-si imagineze ziua despartirii de tine"???? Extraordinar,ce barbat sensibil!!!!!Pai,daca ar fi astfel,,,nu si-ar exercita amorul,pe unde apuca,cu diverse femei,,s-ar limita la tine,ca,doar ii esti accesibila,la orice ora din zi si din nopate,si esti si odihnita,caci te scuteste de multe sarcini de munca casnica,dupa cum am inteles!!!

Draga mea,nu mai fi dupa cum doreste domnia sa,ci dupa cum doresti TU!!!!Cauta independenta,si nicidecum dependenta!!
kudika_15804
Postat pe 11 Octombrie 2012 08:36
De la: kudika_16195, la data 2012-10-10 15:01:05Am nevoie de pareri de la persoane neutre...o sa va zic pe scurt , am venit in vara in Spania cu un contract de munca(determinat) in domeniul hotelier, in perioada de 3 luni am cunoscut un barbat , la inceput nu am crezut ca o sa fie ceva serios , el fiind divortat si cu 3 copii dar am zis ca nu mi strica o persoana langa mine , am continuat "relatia" ...dupa terminarea contractului de munca s a oferit sa ma tina la el , in speranta ca voi gasi altceva de munca, mi a placut ideea ptr ca nu vreau sa vin acasa, am castigat bani frumosi aici ptr 3 luni si chiar mi as dori ceva pe o perioada mai lunga...in perioda asta am descoperit ca el isi mai dadea intalniri cu alte femei ,,,mi a picat ca naiba , m am atasat de el si el de mine dar zice ca are nevoie de aceste intalniri , dupa divort n a mai avut incredere in el si aceste intalniri l au ajutat ...ma simt legata de maini si de picioare , n am unde sa ma duc, incredere il el nu am, stiu ca inca vb cu acele femei iar eu ma macin in fiecare zi,vreau sa ma despart de el si nu ma lasa , ma santajeaza emotional,mi e frica ca m am atasat de el mai mult decat trebuie si stiu ca nu avem viitor ...mi am mancat mintile cu statul acasa in fiecare zi...


Incearca sa-ti gasesti cat mai repede de munca pe acolo, ca sa-ti poti permite sa platesti o chirie in alta parte, si muta-te de la el.

In caz ca nu-ti gasesti de lucru, cel mai bine te intorci in tara, ramanand sa incerci sa-ti gasesti din nou de lucru in Spania, cand se vor mai redresa treburile si pe la ei.

In ceea ce-l priveste pe iubitul tau, teama mi-e ca se foloseste de tine, ca sa aiba cine sa-i faca menajul si cu cine sa se culce, atunci cand il refuza celelalte femei. Asta nu e o stare de lucruri acceptabila si demna, din punctul meu de vedere.

Imi dau seama ca-l iubesti si de aceea ti-e greu sa te desparti de el, dar nici sa te lasi umilita si folosita nu e bine, insa tu alegi cum sa-ti traiesti viata.

Inainte de a te gandi la ceilalti, gandeste-te si la tine.
kudika_10817
Postat pe 11 Octombrie 2012 10:57
De la: kudika_16195, la data 2012-10-10 22:56:59offf de ar fi asa usor sa iau taxiul si sa ma duc la aeroport...as fi vrut sa lucrez aici ,,,acasa nu ma asteapta niciun loc de munca ,,,i am zis ca daca nu gasesc trebuie sa ma intorc acasa si este de acord dar nu vrea sa si imagineze ziua cand o sa plec....sper sa mi gasesc de munca ceva in cel mai scurt timp


Daca n-ar fi vrut sa pleci, n-ar fi acceptat cu niciun chip ideea plecarii tale, nu asa se comporta un om care iubeste, parerea mea.
kudika_10817
Postat pe 11 Octombrie 2012 11:01
De la: kudika_16195, la data 2012-10-10 15:20:59
De la: rondina, la data 2012-10-10 15:18:43Te multumesti sa fii menajera si femeia "de serviciu" a acestui barbat ? Doar asta reprezinti pentru el, nimic mai mult...si tu o stii deja!


nu , tocmai asta e ca nu ma pune sa fac nimic , nici nu as avea ce , de mancat mancam in fiecare zi in oras, si cand mancam acasa gateste el , de spalat isi spala la spalatorie...iar de calcat nu se pune problema...totusi nu inteleg ce vrea ...


Daca nu te pune sa-i faci menajul, probabil ca te tine langa el ca sa nu se simta singur si sa aiba cu cine sa se culce, atunci cand celelalte iubite ale lui nu sunt disponibile.
kudika_10817
Postat pe 11 Octombrie 2012 11:04
De la: kudika_15804, la data 2012-10-11 08:36:40
De la: kudika_16195, la data 2012-10-10 22:56:59offf de ar fi asa usor sa iau taxiul si sa ma duc la aeroport...as fi vrut sa lucrez aici ,,,acasa nu ma asteapta niciun loc de munca ,,,i am zis ca daca nu gasesc trebuie sa ma intorc acasa si este de acord dar nu vrea sa si imagineze ziua cand o sa plec....sper sa mi gasesc de munca ceva in cel mai scurt timp



Acasa nu te asteapta un loc de munca,dar, in Spania,situatia se prezinta identic,la care se adauga traiul mediocru,din punct de vedere al sinceritatii si fidelitatii,pe care il duci cu acel domn,mare crai si Don Juan de profesie!!!"Nu vrea sa-si imagineze ziua despartirii de tine"???? Extraordinar,ce barbat sensibil!!!!!Pai,daca ar fi astfel,,,nu si-ar exercita amorul,pe unde apuca,cu diverse femei,,s-ar limita la tine,ca,doar ii esti accesibila,la orice ora din zi si din nopate,si esti si odihnita,caci te scuteste de multe sarcini de munca casnica,dupa cum am inteles!!!

Draga mea,nu mai fi dupa cum doreste domnia sa,ci dupa cum doresti TU!!!!Cauta independenta,si nicidecum dependenta!!


da, ai dreptate...mi a marturisit ca vrea sa si refaca viata dar...eu la casa mea el la casa lui ceva de genul , adica ma tine o perioada aici,ca sa mi pot gasi ceva de munca ,,,daca mi gasesc...dar nu vrea sa raman aici definitiv...cel putin asa am inteles eu , adica daca plec acasa ne despartim , daca mi gasesc de munca trebuie sa ma mut cu chirie da nu ne mai despartim....in fiecare zi imi zice altceva ...si eu vreau independenta , nici nu stii cat mi as dori ...
kudika_16195
Postat pe 11 Octombrie 2012 11:19
De la: kudika_16195, la data 2012-10-11 11:19:39
De la: kudika_15804, la data 2012-10-11 08:36:40
De la: kudika_16195, la data 2012-10-10 22:56:59offf de ar fi asa usor sa iau taxiul si sa ma duc la aeroport...as fi vrut sa lucrez aici ,,,acasa nu ma asteapta niciun loc de munca ,,,i am zis ca daca nu gasesc trebuie sa ma intorc acasa si este de acord dar nu vrea sa si imagineze ziua cand o sa plec....sper sa mi gasesc de munca ceva in cel mai scurt timp



Acasa nu te asteapta un loc de munca,dar, in Spania,situatia se prezinta identic,la care se adauga traiul mediocru,din punct de vedere al sinceritatii si fidelitatii,pe care il duci cu acel domn,mare crai si Don Juan de profesie!!!"Nu vrea sa-si imagineze ziua despartirii de tine"???? Extraordinar,ce barbat sensibil!!!!!Pai,daca ar fi astfel,,,nu si-ar exercita amorul,pe unde apuca,cu diverse femei,,s-ar limita la tine,ca,doar ii esti accesibila,la orice ora din zi si din nopate,si esti si odihnita,caci te scuteste de multe sarcini de munca casnica,dupa cum am inteles!!!

Draga mea,nu mai fi dupa cum doreste domnia sa,ci dupa cum doresti TU!!!!Cauta independenta,si nicidecum dependenta!!


da, ai dreptate...mi a marturisit ca vrea sa si refaca viata dar...eu la casa mea el la casa lui ceva de genul , adica ma tine o perioada aici,ca sa mi pot gasi ceva de munca ,,,daca mi gasesc...dar nu vrea sa raman aici definitiv...cel putin asa am inteles eu , adica daca plec acasa ne despartim , daca mi gasesc de munca trebuie sa ma mut cu chirie da nu ne mai despartim....in fiecare zi imi zice altceva ...si eu vreau independenta , nici nu stii cat mi as dori ...


Atunci lupta pentru independenta ta, cu toate mijloacele posibile!
kudika_10817
Postat pe 11 Octombrie 2012 11:26
De la: kudika_16195, la data 2012-10-11 11:19:39[quote name='
da, ai dreptate...mi a marturisit ca vrea sa si refaca viata dar...eu la casa mea el la casa lui ceva de genul , adica ma tine o perioada aici,ca sa mi pot gasi ceva de munca ,,,daca mi gasesc...dar nu vrea sa raman aici definitiv...cel putin asa am inteles eu , adica daca plec acasa ne despartim , daca mi gasesc de munca trebuie sa ma mut cu chirie da nu ne mai despartim....in fiecare zi imi zice altceva ...si eu vreau independenta , nici nu stii cat mi as dori ...


Daca inteleg corect,oricare dintre variantele prezentate de el,,sunt in defavoarea ta,caci vei fi tot singura!!!!!Daca insisti sa ramai in Spania,se impune existenta locului de munca,pentru a putea sa te intretii fara ajutorul lui,devenind,astfel,posibila separarea de el,caci,draga mea,,nu vei putea sa te complaci in ceea ce iti propune domnul respectiv!!!Nu este normal ,ca tu sa fii la buna dispozitie a domnului,trebuie sa te schimbi,,lipsa de activitate si-a lasat amprenta asupra stilului tau de viata!!
kudika_15804
Postat pe 11 Octombrie 2012 11:35
Exact in Spania ti-ai gasit sa pleci? La ei e somajul mai mare ca la noi... Mai bine te intorci in tara si-l lasi pe nenea ala in pace, sa se distreze cu amantele lui cat o pofti. E mai bine sa stai pe un salariu mai mic dar sa iti pastrezi independenta, decat sa umbli dupa coada unui barbat cu bani care te trateaza ca pe-o carpa!
Micaell
Postat pe 11 Octombrie 2012 14:26
De la: Micaell, la data 2012-10-11 14:26:05Exact in Spania ti-ai gasit sa pleci? La ei e somajul mai mare ca la noi... Mai bine te intorci in tara si-l lasi pe nenea ala in pace, sa se distreze cu amantele lui cat o pofti. E mai bine sa stai pe un salariu mai mic dar sa iti pastrezi independenta, decat sa umbli dupa coada unui barbat cu bani care te trateaza ca pe-o carpa!



eu as pleca si maine daca as avea unde...am avut contract determinat , nu am venit in speranta ca mi voi gasi de munca...dar acum fiind aici am zis ca poate reusesc sa mi gasesc repede altceva si de aia am acceptat ajutorul lui...am fost la cateva agentii , ar trebui sa mai astept cam o luna asa , asta daca rezist
kudika_16195
Postat pe 11 Octombrie 2012 16:52
De la: kudika_16195, la data 2012-10-11 16:52:31
eu as pleca si maine daca as avea unde...am avut contract determinat , nu am venit in speranta ca mi voi gasi de munca...dar acum fiind aici am zis ca poate reusesc sa mi gasesc repede altceva si de aia am acceptat ajutorul lui...am fost la cateva agentii , ar trebui sa mai astept cam o luna asa , asta daca rezist



Rezisti in conditiile date???? Esti hotarata sa ramai in Spania???
kudika_15804
Postat pe 11 Octombrie 2012 16:55
De la: kudika_15804, la data 2012-10-11 16:55:36
De la: kudika_16195, la data 2012-10-11 16:52:31
eu as pleca si maine daca as avea unde...am avut contract determinat , nu am venit in speranta ca mi voi gasi de munca...dar acum fiind aici am zis ca poate reusesc sa mi gasesc repede altceva si de aia am acceptat ajutorul lui...am fost la cateva agentii , ar trebui sa mai astept cam o luna asa , asta daca rezist



Rezisti in conditiile date???? Esti hotarata sa ramai in Spania???


..nu cred ca rezist dar am nevoie de bani , uoffff nici eu nush cum s o dau
kudika_16195
Postat pe 11 Octombrie 2012 17:28
De la: kudika_16195, la data 2012-10-11 17:28:29[quote name=
..nu cred ca rezist dar am nevoie de bani , uoffff nici eu nush cum s o dau



Intr-adevar,in lipsa banilor,nu prea ai ce sa faci!!!Cauta sa rezisti aceasta luna de zile,poate vei avea sansa gasirii unui loc de munca,astfel incat sa dispui de buget financir,dupa care,,,vei hotari ce sa faci mai departe!Trebuie sa-ti faci viata ta!
kudika_15804
Postat pe 11 Octombrie 2012 17:32
De la: kudika_15804, la data 2012-10-11 17:32:04
De la: kudika_16195, la data 2012-10-11 17:28:29[quote name=
..nu cred ca rezist dar am nevoie de bani , uoffff nici eu nush cum s o dau



Intr-adevar,in lipsa banilor,nu prea ai ce sa faci!!!Cauta sa rezisti aceasta luna de zile,poate vei avea sansa gasirii unui loc de munca,astfel incat sa dispui de buget financir,dupa care,,,vei hotari ce sa faci mai departe!Trebuie sa-ti faci viata ta!



da o sa ma intaresc ...trebuie sa astept macar 2 3 saptamani dupa inscrierea la gentiile de munca ...daca mai rezist o luna si nu gasesc macar stiu ca am incercat pana la final...si ma duc acasa mai linistita...multumesc mult ptr sfaturi ...sunt foarte singura aici si nu am cu cine sa ma sfatuiesc
kudika_16195
Postat pe 11 Octombrie 2012 18:13
Buna.Trebuie sa recunosc ca aceasta metoda este inovativa.Cum sa aiba legaturi cu alte femei pentru a capata incredere..Se foloseste de tine foloseste-te si tu de el.Nu te iubeste nu te va iubi are nevoie de o rezerva.Ramai pana iti gasesti ceva de lucru in caz ca nu reusesti revino in tara si fii cu cineva care te apreciaza.Succes
kudika_17158
Postat pe 14 Octombrie 2012 17:16
De la: Micaell, la data 2012-10-11 14:26:05Exact in Spania ti-ai gasit sa pleci? La ei e somajul mai mare ca la noi... Mai bine te intorci in tara si-l lasi pe nenea ala in pace, sa se distreze cu amantele lui cat o pofti. E mai bine sa stai pe un salariu mai mic dar sa iti pastrezi independenta, decat sa umbli dupa coada unui barbat cu bani care te trateaza ca pe-o carpa!


kudika_nikole
Postat pe 16 Octombrie 2012 21:40
De la: kudika_16195, la data 2012-10-11 18:13:46
De la: kudika_15804, la data 2012-10-11 17:32:04
De la: kudika_16195, la data 2012-10-11 17:28:29[quote name=
..nu cred ca rezist dar am nevoie de bani , uoffff nici eu nush cum s o dau



Intr-adevar,in lipsa banilor,nu prea ai ce sa faci!!!Cauta sa rezisti aceasta luna de zile,poate vei avea sansa gasirii unui loc de munca,astfel incat sa dispui de buget financir,dupa care,,,vei hotari ce sa faci mai departe!Trebuie sa-ti faci viata ta!



da o sa ma intaresc ...trebuie sa astept macar 2 3 saptamani dupa inscrierea la gentiile de munca ...daca mai rezist o luna si nu gasesc macar stiu ca am incercat pana la final...si ma duc acasa mai linistita...multumesc mult ptr sfaturi ...sunt foarte singura aici si nu am cu cine sa ma sfatuiesc


Vorbesti serios ?
kudika_nikole
Postat pe 16 Octombrie 2012 21:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai stiu cum sa ma comport cu el 24 De la: rox81 24 Mai 2010 08:50
nu ma iubeste dar vine la mine pentru sex 335 De la: kudika109268 7 Februarie 2010 22:33
Informatii importante pt.sotii,amantii,prietenii vostri.Ajutatii sa depasesca momentele delicate din viata lor !!! 14 De la: crysa_tm 19 August 2010 14:55
Sa il parasesc sau nu? 29 De la: iris_4_ever 7 Februarie 2010 02:02
Cauta barbatii femei/fete cu bani? 277 De la: lookinforu 16 Aprilie 2016 14:39