Setari Cookie-uri

ma ameninta ca se omoara

m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.
Sonya77
Postat pe 27 Iunie 2010 18:30
Si noi cum ai vrea sa te ajutam? Sa incercam sa-l seducem ca sa uite de tine?
Lucia38
Postat pe 27 Iunie 2010 18:33
Vrajeala..... asa a zis si al meu, dupa o relatie de 6 ani. Si dupa ce m-a "torturat" cu telefoanle, vizitele si plansul un an de zile dupa ce am lecat de la el, a inteles si s-a calmat. Si nu s-a omorat sau alte chestii. Asa ca nu te lasa manipulata de ce zice el.
Ankaa21
Postat pe 27 Iunie 2010 18:35
asta e obsedat...
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Iunie 2010 18:36
vezi ca si tu esti aiurea????
dak v-ati despartit..de ce mai raspunzi? sa-ti auda vocea???????
noh..lasa-l..si sa vedem ce face
dragon_fly88
Postat pe 27 Iunie 2010 18:41
"Cainele care latra nu musca!"
Barbie30
Postat pe 27 Iunie 2010 18:43
stai linistita fata, cei care au un dezechilibru psihic si sunt in stare sa faca asta, o fac pur si simplu, pe nepregatite, nu dau alarma in gura mare!!!! iti exploateaza sensibilitatea, atata tot, vezi-ti de viata ta, nu-i mai raspunde la telefoane si se va calma, lasa-l sa latre in pustiu.. si-apoi, astia se kk pe ei de frica cand merg sa isi scoata o masea, daramite ... ; le e frica de moarte al dracu, asa ca nu te mai chinui...
nucuta
Postat pe 29 Iunie 2010 11:11
cumpara-i si tu o lama...o sfoara si un sapun..niste pastile...ajuta-l nu il lasa sa se chinuie aiurea!
size_back
Postat pe 29 Iunie 2010 11:21
Ar fi o idee, poate merge:)
Sonya77
Postat pe 29 Iunie 2010 16:26
Asa am patit si eu, m-a amenintat ca ma cauta peste tot, ca nu o sa ma lase sa fiu fericita, apoi a trecut la amenintari de suicid, acum s-au mai linistit apele..eu vreau sa plec din tara pt cateva zile, nu stie nimic inca , sa vad ce face atunci
Sonya77
Postat pe 29 Iunie 2010 18:47
Multumesc, chiar imi sunt de ajutor raspunsurile voastre, am ceva experienta de viata, 33 ani, dar asa ceva nu am mai patit pana acum..credeam ca sunt numai in romanele de 5 lei..n-am crezut ca cineva poate sa se gandeasca la asa ceva, mai ales ca eu iubesc viata cu bune si rele, orice experienta ne face sa devenim ceea ce suntem ,
Sonya77
Postat pe 29 Iunie 2010 18:56
De la: size_back, la data 2010-06-29 11:21:40cumpara-i si tu o lama...o sfoara si un sapun..niste pastile...ajuta-l nu il lasa sa se chinuie aiurea!



mai bine de atat nici nu se poate
anastasia_m
Postat pe 29 Iunie 2010 19:12
cine ameninta nu face...sinucigasii adevarati sunt acum in morminte!!!
alina_constantin88
Postat pe 29 Iunie 2010 19:16
cine imi spune si mie ce se intampla daca raportezi abuz de limbaj???
alina_constantin88
Postat pe 29 Iunie 2010 19:19
De la: alina_constantin88, la data 2010-06-29 19:19:15 cine imi spune si mie ce se intampla daca raportezi abuz de limbaj???



il ia Kudika mama la .......................paruialaaaaa
anastasia_m
Postat pe 29 Iunie 2010 19:23
aha...deci nu se intampla nimic... marfa forum...
alina_constantin88
Postat pe 29 Iunie 2010 19:42
Așa a fãcut și fostul meu , pânã i-am zis spor la treabã . S-a liniștit când a vãzut cã nu mai poate sã mã șantajeze !
justmepitica
Postat pe 11 Iulie 2010 14:45
vorbeste cu cineva din familia lui, astfel stii ca nu va mai apela la tine daca se implica vreo ruda de a lui. iar chiar daca o face il dai pe mana lor.
diana3289
Postat pe 11 Iulie 2010 15:01
Nu vreau sa par rea, dar mi se par foarte amuzante fazele astea :)) categoria rasu` plansu`. Stiu si eu un tip care a zis ca el se omoara ca-l parasise zana zorilor. Tipa binenteles ca nu a mai suportat la un moment dat si i-a povestit totul varului ei. El (varul) s-a enervat si mai tare si s-a dus cu un prieten la micul sinucigas (care intre timp chiar ajunsese pe linia ferata) si i-au servit o bataie sora cu moartea. La sfarsit l-au intrebat frumos: "Mai vrei sa te omori?" raspuns: "Nu!" si dupa aceea l-au mai internat si la nebuni pentru tentativa de suicid. Asa ca: n-ai vreun frate/var/tata/bunic &CO mai impulsiv din fire? Sau o varianta mai pasnica, suni la politie, le povestesti si au aia grija sa il duca pe baietas la un doctor psihiatru...just in case :P
Ai grija de tine si pe viitor nu-ti mai face de lucru cu nebuni!
opalsky
Postat pe 11 Iulie 2010 16:20
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.


anunta politia ca te hartuieste! nu--i nevoie sa innebunesti tu ca sa se faca el sanatos! daca-i era sa se omoare, ar fi facut-o pana acum, nu te stresa la telefon...
camiflorea
Postat pe 11 Iulie 2010 20:43
De la: diana3289, la data 2010-07-11 15:01:35vorbeste cu cineva din familia lui, astfel stii ca nu va mai apela la tine daca se implica vreo ruda de a lui. iar chiar daca o face il dai pe mana lor.


e gresit, o ruda de-a lui tot cu el va tine si pe ea ar hartui-o in continuare, ba, daca, totusi, pateste nebunul ceva o sa-i puna in carca ei.
camiflorea
Postat pe 11 Iulie 2010 20:47

Haida-de ! Baiatul e mester in santajul psihologic...Ai grija, ca astia sunt cei mai periculosi, Sonya ! Poate, daca o sa-i explici ca ,daca are ganduri suicidare, e doar responsabilitatea lui si nu a ta, va intelege ca n-ai de gand sa-ti asumi nimic din alegerile pe care el le va face in ce priveste viata lui...
Nathaly_Albu
Postat pe 11 Iulie 2010 21:23


Mai poti sa-i spui ca dragostea adevarata n-are nimic de-a face cu santajul si cu amenintarile... Sau, poti sa nu-i mai spui nimic si sa-ti vezi de viata ta si pace buna !
Nathaly_Albu
Postat pe 11 Iulie 2010 21:34
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.


stii ce e mai grav???...ca nu se omoara...!!!
alina_constantin88
Postat pe 11 Iulie 2010 21:35


In orice caz, spune-i clar ca, daca te mai hartuieste, anunti Politia ! Sa-l duca ei la psihiatru
Nathaly_Albu
Postat pe 11 Iulie 2010 21:41


Si mai fii atenta ca, astia absedatii de propria lor neputinta devin, la un moment-dat, violenti la modul fizic !! Si, in final, victima vei fi tu si nu el, daca nu ai grija...
Nathaly_Albu
Postat pe 11 Iulie 2010 21:47
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.

aveam si eu un topic de genul, dar nu era despre mine...ideea e k nu o sa se omoare, fii linistita,doar incearca sa te faca sa ramai cu el.. lasa-l , k o sa-i treaca, garantez
pinkkky
Postat pe 11 Iulie 2010 22:54
parerea mea: scapa cat mai repede de el!!! asa e cel mai bine si pt tine si pt el. nu incerca sa ramai prietena cu el. pur si simplu rupe-te cu totul de el si traieste-ti viata. be happy!! :)
kudika072175
Postat pe 12 Iulie 2010 19:43
De la: pinkkky, la data 2010-07-11 22:54:33
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.

aveam si eu un topic de genul, dar nu era despre mine...ideea e k nu o sa se omoare, fii linistita,doar incearca sa te faca sa ramai cu el.. lasa-l , k o sa-i treaca, garantez


Iote cum se prinde ea repede de cum sta treaba!
Barbie30
Postat pe 12 Iulie 2010 20:32
Daca vrei intradevar sa nu mai ai de a face cu el nu ii mai raspunde la telefon.. Daca te cauta acasa , sau daca va intalniti pe strada spune-i scurt si la obiect sa te lase in pace .. nu te mai lasa inmuiata de santajurile lui emotionale .. ca se sinucide.. sa fim seriosi !!! .. Nu are rost sa iti irosesti viata pt cineva la care nu mai tii ... o viata ai si daca tu consideri ca nu vrei sa ti-o traiesti alaturi de el LASA-L ! da-i ignore total ... si nu fi o victima la amenintarile lui !!!
Symona1989
Postat pe 13 Iulie 2010 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Il doresc pe prietenul sotului meu 30 De la: riada22 28 Februarie 2010 18:29
Va rog sa ma ajutati 14 De la: kudika119944 2 Mai 2010 11:04
indecisa :( 11 De la: rockk 7 Noiembrie 2010 10:20
de ce jignesc barbatii? 77 De la: Inyo 6 Decembrie 2009 11:13
BARBATUL TAUR 2 De la: micnegrusiurat4 28 August 2009 10:48