Setari Cookie-uri

destin sau iubire imposibila???

scriu acest subiect pentru ca nu stiu ce sa mai fac si vreau sa aud pareri din partea carora au mai trecut prin situatii similare.acum un an am cunoscut un tip si de cand l am vazut nu am putut sa ma mai gandesc la altcineva sau sa fiu cu cineva.intamplarea sau destinul a facut ca sora mea sa lucreze la un prieten vechi si asa sa ajung sa l cunosc.aveam iubit si totusi nu am avut nici o remuscare sa renunt la el pentru o persoana pe care de abia o cunosteam.pur si simplu aveam un sentiment de parca il stiam din alta viata.in aproape un an am stat de multe ori despartiti si de fiecare data ziceam k nu mai vreau sa l vad dar tot de atatea ori se intampla ori sa ne intalnim din intamplare pe strada sau sa ne gandim in acelasi timp unul la altul.acum eu zic ca ne am despartit definitiv dar tot am sentimentul ca nu s a sfarsit!!!!am incercat sa l uit,sa ma apropii de altcineva dar nu am putut!!!nu stiu ce sa mai cred!!!si ce sa mai fac???eu il iubesc dar el nu mi a zis niciodata k tine la mine!!!oare sa fie destinu la mijloc?
madyna89
Postat pe 15 August 2010 22:15
clar..nici nu mai incape indoiala!
size_back
Postat pe 15 August 2010 22:17
Si de ce v-ati despartit de atatea ori pana acum?
Barbie30
Postat pe 15 August 2010 22:17
ms cine stie poate e karma de vina si am datorie de platit fatza de el din moment ce nu ma iubeste sau cel putin nu a zis niciodata
madyna89
Postat pe 15 August 2010 22:24
din tot felul de prostii...gelozie...nebagare in seama...nimic concret si serios!nu stiu niciodata ce gandeste si mereu face totul in ultimul moment!ma minte k se intalneste cu altele doar ca sa ma enerveze...nu mi rasp la tel la fel k stie k ma enerveaza...teste peste teste care nu stiu unde ajung...nu mai vreau sa l vad m am saturat de prostiile astea dar totusi simt k nu am scapat de el si nici nu o sa scap
madyna89
Postat pe 15 August 2010 22:27
La karma nu e vorba ca ai datorii fata de el,poti sa spui ca ai un blocaj karmic si de invatat o lectie.Daca intr-o viata anterioara ai ranit sentimentele celor care te-au iubit acum ai si tu parte de acelasi tratament.
Barbie30
Postat pe 15 August 2010 22:32
mai sunt visele astea premonitii kre ma enerveaza si nu stiu in care sa cred si in care nu.k visez ce se intampla peste scurt timp si mi s a intamplat sa fie adevarat ce visez!am mari probleme pot zice,cred ca nu sunt normala.am si o putere de intuitie foarte mare si de rareori sunt in situatia in care sa nu stiu ce sa fac!dar revenind la partea sentimentala,eu stiu exact in ce zi ne intalnim si ce vom vorbi.chiar mi s a intamplat sa visez ca imi zice ceva si peste ceva timp sa imi si zica fara sa influentez eu in vreun fel.sunt multe lucruri pe care de multe ori nu le bagam in seama dar sunt multe semne de care ar tb sa tinem seama!!!nu credeti???
madyna89
Postat pe 15 August 2010 22:49
posibil sa fie asa!!!!m am saturat de soarta destin ce o fi?sigur exista!!!cateodata chiar simt nevoia sa ajut oameni pe care abia ii cunosc sau sa sufar din cauza unor oameni!!!n avem de unde sti?e un mister
madyna89
Postat pe 15 August 2010 22:52

vreau si eu vise d'astea! ce trebuie sa fac?
size_back
Postat pe 15 August 2010 22:53
nu cred ca trebuie sa faci ceva...pur si simplu te nasti cu un har...crede ma ca nu e prea placut mai ales cd visezi ca moare un prieten si a doua zi chiar moare in aceleasi circumstante cum ai visat
madyna89
Postat pe 15 August 2010 22:55

nu stiu de ce da nu prea te cred!
size_back
Postat pe 15 August 2010 22:58
pana nu treci prin asa ceva nu ai cum sa crezi
madyna89
Postat pe 15 August 2010 23:00
ma rog..nu mi-as dori in veci sa trec prin asa ceva!
oricum am deviat de la subiect..
size_back
Postat pe 15 August 2010 23:02
da nu e prea placut!!dar revenind,ce sa fac ca sa nu ma mai gandesc la aceasta persoana kre o sa mi scoata peri albi si sa uit definitv de el.si sa nu l mai vad nici din intamplare cum mi s a intamplat!!!cd ziceam k gata ne am desp tb sa trecem prin acelasi loc fara sa vb in prealabil
madyna89
Postat pe 15 August 2010 23:06
De la: size_back, la data 2010-08-15 22:58:57
nu stiu de ce da nu prea te cred!


Pai:)))
Medicii lipsesc de pe forum.
stem_29
Postat pe 15 August 2010 23:23
De la: scumpitika, la data 2010-08-15 22:55:50nu cred ca trebuie sa faci ceva...pur si simplu te nasti cu un har...crede ma ca nu e prea placut mai ales cd visezi ca moare un prieten si a doua zi chiar moare in aceleasi circumstante cum ai visat


Mai scumpitika,visele premonitorii nu au nici o legatura cu vreun har de la dzeu.Tind sa cred ca mergi pe mana destinului (scris undeva in stele) si uiti ca viitorul il facem noi.
Barbie30
Postat pe 16 August 2010 11:07
viitorul e influentat de deciziile pe care le iei in prezent si toate au o legatura intre ele asemenea unui puzzle dar totusi sunt anumite situatii in care nu prea ai liberul arbitru
madyna89
Postat pe 16 August 2010 12:22
De la: Barbie30, la data 2010-08-15 22:32:28Daca intr-o viata anterioara ai ranit sentimentele celor care te-au iubit acum ai si tu parte de acelasi tratament.

Terminati mai cu prostiile.
anutzzaa
Postat pe 16 August 2010 14:31
De la: scumpitika, la data 2010-08-15 22:49:35mai sunt visele astea premonitii kre ma enerveaza si nu stiu in care sa cred si in care nu.k visez ce se intampla peste scurt timp si mi s a intamplat sa fie adevarat ce visez!am mari probleme pot zice,cred ca nu sunt normala.am si o putere de intuitie foarte mare si de rareori sunt in situatia in care sa nu stiu ce sa fac!dar revenind la partea sentimentala,eu stiu exact in ce zi ne intalnim si ce vom vorbi.chiar mi s a intamplat sa visez ca imi zice ceva si peste ceva timp sa imi si zica fara sa influentez eu in vreun fel.sunt multe lucruri pe care de multe ori nu le bagam in seama dar sunt multe semne de care ar tb sa tinem seama!!!nu credeti???

Cand te gandesti mai mult timp la ceva , acel lucru se intampla, indiferent daca e ceva bun sau rau. De aceea se spune sa gandim pozitiv, tocmai ca sa ni se intample lucruri pozitive. Era si un proverb, de prin cultura budista, care zicea: "Esti ceea ce gandesti". Foarte adevarat!
anutzzaa
Postat pe 16 August 2010 14:35
mda, astfel de lucruri sunt frecvente,se intampla multor oameni, nu trebuie sa iti induci ca nu esti normala.iti spun asta pt ca mi se intampla si mie astfel de evenimente si am inceput sa ma obisnuiesc.e posibil ca pur si simplu sa ai o intuitie destul de puternica si un subconstient care lucreaza excesiv( stii ca visele sunt rezultatul subconstientului, sau cel putin asta spun anumite teorii). cat despre autosugestie, pe care a adus-o cineva in dscutie, ea se aplica doar in anumite cazuri. ok,suntem ceea ce gandim, dar ce se intampla atunci cand prevedem un lucru la care niciodata inainte nu ne-am gandit? mai mult, incercam sa ne indepartam gandurile de la visul respectiv tocmai in aceasta idee( ca ceea ce gandesti ,atragi) si totusi lurul acela se intampla la foarte scurt timp. eu cred ca e vb de intuitie. nimic anormal, din contra, poate fi o calitate in anumite situatii, in care logica mai da rateuri, insa nu trebuie sa exageram cu ea fiindca dam in paranoia. de obicei logica trebuie sa primeze, dupa parerea mea. toate bune
black_velevt
Postat pe 20 August 2010 19:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu romanca ,el tigan 20 De la: ra198708 31 August 2011 19:12
Profesorul meu... 70 De la: danaeu 12 Iulie 2010 14:08
Isai Iannis 6 De la: kudika509031 17 Martie 2012 23:59
7 ani diferenta 9 De la: mariusmarin26 30 Aprilie 2010 13:53
yasmine 5 De la: d3lya_healthy 30 Decembrie 2012 12:52