Setari Cookie-uri

iubire sau prietenie????nu inteleg.

Il iubesc pe colegul meu dar nu stiu cum sa ii dau de inteles....Ne cunoastem de peste 2 ani ,acum lucram la firme diferite dar mai tinem legatura ,vorbim la telefon, ne mei intilnim, dar totul cu un motiv profesional..
ddaannii
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:12
incearca sa organizezi ceva iesire in oras, cu mai multi cunoscuti, un eveniment ceva...stiu ca suna pueril...da asa poate aveti ocazia sa mai discutati si de altceva inafara de probleme profesionale.
si vezi in ce directie bate vantul....
Calandrinon
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:23
nu prea ii plac iesirile ....cind lucam la aceeasi firma, anumite zile importante , se organizau la localuri unde mergeam cu totiii inclusiv patronii ,fiecare venea insotit... el venea singur ,eu la fel . ,sa zicem ca statea aproximativ o ora, dar nu era prea distractiv
ddaannii
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:33
De la: ddaannii, la data 2009-12-09 22:33:42nu prea ii plac iesirile ....cind lucam la aceeasi firma, anumite zile importante , se organizau in localuri unde mergeam cu totiii inclusiv patronii ,fiecare venea insotit... el venea singur ,eu la fel . ,sa zicem ca statea aproximativ o ora, dar nu era prea distractiv
ddaannii
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:36
pai..atunci organizati o iesire undeva...pt un weeckend..incearca sa te apropii de el ...
faceti revelionul impreuna de pilda.
Calandrinon
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:39
De la: ddaannii, la data 2009-12-09 22:12:47 Il iubesc pe colegul meu dar nu stiu cum sa ii dau de inteles....Ne cunoastem de peste 2 ani ,acum lucram la firme diferite dar mai tinem legatura ,vorbim la telefon, ne mei intilnim, dar totul cu un motiv profesional..


poate are o relatie ......ca este imposibil sa nu simti cand cineva se uita altfel la tine .......cand iubesti iti sclipesc ochisori
valivieru96
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:44
imi poti spune cati ani ai? Mi se pare usor anormal ca nu poti sa ii transmiti unui tip ca iti place de el... adica...esti fata, femeie. Trebuie sa flirtezi, sa fii sarmanta. Sau mai este posibiliattea ca tipul sa nu aiba astefl de sentimente fata de tine, poate e luat sau are gagica. Daca nu ai primit niciun semn din partea lui, atunci ar trebui sa iti pui niste semne de intrebare...
Adelasho
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:47
De la: ddaannii, la data 2009-12-09 22:12:47 Il iubesc pe colegul meu dar nu stiu cum sa ii dau de inteles....Ne cunoastem de peste 2 ani ,acum lucram la firme diferite dar mai tinem legatura ,vorbim la telefon, ne mei intilnim, dar totul cu un motiv profesional..


scoate-l in oras la o simpla plimbare si spune-i clar in fata: zmeule, je t'aime ! si vezi ce fata face
Arthur_Rogers
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:42
De la: ddaannii, la data 2009-12-09 22:36:11
De la: ddaannii, la data 2009-12-09 22:33:42nu prea ii plac iesirile ....cind lucam la aceeasi firma, anumite zile importante , se organizau in localuri unde mergeam cu totiii inclusiv patronii ,fiecare venea insotit... el venea singur ,eu la fel . ,sa zicem ca statea aproximativ o ora, dar nu era prea distractiv


poate el defineste altfel distractia ... in 2 ani de cand il cunosti, nu il prea cunosti si mai e ceva, tipu poate e ... gay de tot vine singur singurel

oricum
Arthur_Rogers
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:47
DACA il iubesti atunci nu pierde vremea si spunei lucrul acesta,daca nu te iubeste atunci ti o va spune,si macar vei fi cu constiinta impacata stii cum se spune mai bn sa fi parasit decat sa nu iubesti niciodata,
andreea_ofely
Postat pe 12 Decembrie 2009 17:00
Vreau sa ii fac un cadou cu ocazia Craciunului ,e o idee buna sau nu ?
ddaannii
Postat pe 20 Decembrie 2009 19:56
De la: ddaannii, la data 2009-12-20 19:56:49 Vreau sa ii fac un cadou cu ocazia Craciunului ,e o idee buna sau nu ?


ar fi chiar perfect...poate realizeaza ca simti ceva pentru el si isi schimba atitudinea si o sa te vada q alti ochi....bafta...
freakbabe
Postat pe 20 Decembrie 2009 20:02
De la: yo_si_eu, la data 2009-12-09 23:42:22
De la: ddaannii, la data 2009-12-09 22:12:47 Il iubesc pe colegul meu dar nu stiu cum sa ii dau de inteles....Ne cunoastem de peste 2 ani ,acum lucram la firme diferite dar mai tinem legatura ,vorbim la telefon, ne mei intilnim, dar totul cu un motiv profesional..


scoate-l in oras la o simpla plimbare si spune-i clar in fata: zmeule, je t'aime ! si vezi ce fata face



Si nu se sperie daca ii zice in fata:Zmeule,je t'aime??
poate ca nu vrea nimic de la ea,cine stie,cum spunea cineva pe aici,ca atunci cand iubesti iti sclipesc ochii.Si mie mi-a placut in tipul liceului de un coleg si i-am aratat asta,a observat dar nu s-a putut....
So,inceraca sa faci tot ce ti-au zis peaici..si daca nu,stai linistita ca are balta peste
Lady_Pisy
Postat pe 21 Decembrie 2009 11:30
De la: ddaannii, la data 2009-12-09 22:12:47 Il iubesc pe colegul meu dar nu stiu cum sa ii dau de inteles....Ne cunoastem de peste 2 ani ,acum lucram la firme diferite dar mai tinem legatura ,vorbim la telefon, ne mei intilnim, dar totul cu un motiv profesional..


Daca nimic din toate astea nu te-au facut sa-ti dai seama ca el "nici cu gandul nu gandeste".. la o relatie cu tine, atunci fie renunti.. fie ii spui pur si simplu ca-l placi. Si ca sa nu se sperie, daca tot vorbiti la telefon.. suna-l si spune-i: Vreau sa te vad! Sigur va intreba de ce... bla bla bla...gasesti tu. Daca iti zic tot ce trebui sa spui... si uiti vreun cuvant.. ce te faci?!
Daca te place, altfel decat ca pe o colega de serviciu.. vine mancand pamantul. Daca nu, asa cum am spus mai devreme.. lasa-l.

Spui ca ai vrea sa-i faci un cadou. E ok, atata timp cat vine natural...ceeea ce nu e cazul acum. E oarecum ciudat daca nu-ti mai este coleg (nu se organizeza ceva in firma sau mai stiu eu cum) sa suni un barbat.. si sa-i pui un cadou in brate. Si pe urma.. ? Astepti ce? Sa se simta prost ca el nici nu s-a gandit la tine pentru asa ceva? Este si foarte greu sa alegi un cadou unui barbat oarecare... fie el si cadou de Craciun. Indiferent ca ar fi simbolic, ca ar fi vreun apropo sau ceva scump.. tot e ca nuca in perete - din punctul meu de vedere - atata timp cat nu exista niciun fel de relatie speciala intre voi. Si, cand spun speciala ma refer in primul rand la reciprocitate.
rashela
Postat pe 22 Decembrie 2009 05:09
ai acum prilejul sa il suni de sarbatori s aii urezi toate cele si s ail inviti la o cafea... Vezi cum reactioneaza si daca treaba e buna si accepta invitatia si ii vezi felul de afi dragastos atunci ai putea s aii spui ceea ce simti pentru el !
Aproape_eu
Postat pe 25 Decembrie 2009 12:26
Cred ca am gresit sau poate nu mai am rabdarea necesara sau poate este o iluzie aceasta iubire pt colegul meu.....M-a invitat la un suc inainte de Craciun discutiile noastre au fost legate de afaceri,,, orice altceva decit sa vorbim despre noi....dupa ce am plecat de acolo l-am surprins cu un cadou cu ocazia Craciunului ,doar doi pupici pe obraz si atit din partea lui.... ce sa cred???? ma considera o prietena draga sau l-am surprins si nu a stiut cum sa reactioneze .Chiar nu stiu ce sa inteleg .Dar ce sa fac ?e asa multa iubire in inima mea, numai pt el .
ddaannii
Postat pe 30 Decembrie 2009 00:24
Sunt foarte trista....foarte suparata...
ddaannii
Postat pe 30 Decembrie 2009 00:42
da fruncea la mosu s apupe ca sa treaca oric eurma d etristete s de durere !
Aproape_eu
Postat pe 30 Decembrie 2009 20:24
Multumesc pt consolare....Deci trebuie sa ramin la stadiul de prietenie ...Nu a fost o idee prea buna sa fac eu primul pas...Oricum am ajuns la concluzia ca trebuie sa ai rabdare ...timpul le rezolva pe toate... simt din partea lui o frica de a se implica intr-o relatie...de fapt acelasi lucru e valabil si pt mine....eu am suferit foarte mult... poate si el....Daca e sa fie pt mine va fi.... daca nu... asta e viata ..O sa ma consolez singura ,o sa ma resemnez...si asta e.
ddaannii
Postat pe 1 Ianuarie 2010 18:20
buna
povestea mea de iubire nu a luat sfirsit.el este in mintea mea ,in sufletul meu,in inima mea.a mai trecut un an din viata mea ,am crezut ca timpul rezolva totul,nu a fost asa.nu am avansat ,suntem la acelasi stadiu ne mai auzim la un tel ,ori sun eu, ori suna el.la un moment dat am vrut sa plec din tara, atunci el a venit cu o propunere de afacere unde ma implica si pe mine ....dupa citeva zile i-am dat raspunsul afirmativ....acum ne vedem la o prezentare , la o sedinta ,dar asta nu reprezinta ceva anume..stiu ca este singur, a zis asta, stiu ca pentru el este foarte importanta cariera lui, viata lui e studiul ,afacerea.ce pot sa fac eu?????poate nu ma place?atunci nu trebuia sa ma intoarca din drum cind i-am spus ca nu ma mai tine nimik in tara .nu stiu ce sa mai cred .cert este ca nu pot renunta la el.

ddaannii
Postat pe 26 Iunie 2011 17:59
De la: ddaannii, la data 2011-06-26 17:59:38buna
povestea mea de iubire nu a luat sfirsit.el este in mintea mea ,in sufletul meu,in inima mea.a mai trecut un an din viata mea ,am crezut ca timpul rezolva totul,nu a fost asa.nu am avansat ,suntem la acelasi stadiu ne mai auzim la un tel ,ori sun eu, ori suna el.la un moment dat am vrut sa plec din tara, atunci el a venit cu o propunere de afacere unde ma implica si pe mine ....dupa citeva zile i-am dat raspunsul afirmativ....acum ne vedem la o prezentare , la o sedinta ,dar asta nu reprezinta ceva anume..stiu ca este singur, a zis asta, stiu ca pentru el este foarte importanta cariera lui, viata lui e studiul ,afacerea.ce pot sa fac eu?????poate nu ma place?atunci nu trebuia sa ma intoarca din drum cind i-am spus ca nu ma mai tine nimik in tara .nu stiu ce sa mai cred .cert este ca nu pot renunta la el.



spune-i ce simti, simplu. Ce ti se poate intampla cel mai rau?
Sa te refuze, nu? O sa mai treaca ani si o sa-ti para rau ca nu i-ai spus ce simti.

Cred ca cel mai bine este sa stii cum stai, sa nu-ti faci iluzii cand poate nu este cazul.
Curaj!
_vio_
Postat pe 26 Iunie 2011 19:19
Curaj! Spune-i ce simti! Nu inteleg de ce ai asteptat atat si inca o faci. Nu ai absolut nimic de pierdut asa ca.....fii cu tupeu!:)
sorynutza
Postat pe 19 Iunie 2012 22:08
Buna,
Am si eu o mare dilema...de mai bine de 2 ani am o relatie de prietenie cu un tip, suntem prieteni foarte buni si foarte apropiati, imi zice tot si ii spun tot...acum 5 luni s-a intamplat sa ne culcam si de atunci am tot repetat, a devenit o rutina practic...problema mea este ca eu am inceput sa simt pt el mai mult decat simpla prietenie si nu stiu cum sa procedez mai ales ca in ultimele 2 sapt sa schimbat foarte mult fata de mine... e rece, indiferent, parca nu iar pasa deloc de mine, dar in acelasi timp pare a fi gelos cand mai ies cu alti baieti si nu il chem si pe el...nu stiu ce sa mai cred...am incercat odata sa vorbesc cu el despre asta si despre ce este noi defapt si mi-a spus ca neam culcat din prietenie si ca daca continuam asta ii e frica ca o sa ajungem sa ne schimbam unul fata de celalalt si ca no sa mai vorbim...si am stabilit atunci ca ramanem prieteni si atat,dar dupa 3 saptamani sa repetat faza si de atunci au inceput sa fie tot mai dese...de 2-3 ori pe saptamana...ar trebui sa va mentionez ca tipu e cam afemeiat si zice ca nu vrea relatie, dar nici sa fim doar prieteni nu vrea...desi in cuvinte zice sa fim doar prieteni dar cand suntem singuri nu ma lasa in pace si ma tot saruta si zice de fiecare data ca numa de data asta se mai intampla...nu stiu ce sa fac pentru ca tin foarte mult la prietenia cu el si ma doare ca s-a indepartat asa de mult in ultimul timp...am incercat sa fiu rece si indiferenta cu el ,dar nu da rezultate prea bune...ce parere aveti? as putea sa fac ceva sa pastrez macar relatia de prietenie daca nu se poate ceva mai mult....
kudika070481
Postat pe 16 Iulie 2012 11:08
De la: kudika070481, la data 2012-07-16 11:08:09Buna,
Am si eu o mare dilema...de mai bine de 2 ani am o relatie de prietenie cu un tip, suntem prieteni foarte buni si foarte apropiati, imi zice tot si ii spun tot...acum 5 luni s-a intamplat sa ne culcam si de atunci am tot repetat, a devenit o rutina practic...problema mea este ca eu am inceput sa simt pt el mai mult decat simpla prietenie si nu stiu cum sa procedez mai ales ca in ultimele 2 sapt sa schimbat foarte mult fata de mine... e rece, indiferent, parca nu iar pasa deloc de mine, dar in acelasi timp pare a fi gelos cand mai ies cu alti baieti si nu il chem si pe el...nu stiu ce sa mai cred...am incercat odata sa vorbesc cu el despre asta si despre ce este noi defapt si mi-a spus ca neam culcat din prietenie si ca daca continuam asta ii e frica ca o sa ajungem sa ne schimbam unul fata de celalalt si ca no sa mai vorbim...si am stabilit atunci ca ramanem prieteni si atat,dar dupa 3 saptamani sa repetat faza si de atunci au inceput sa fie tot mai dese...de 2-3 ori pe saptamana...ar trebui sa va mentionez ca tipu e cam afemeiat si zice ca nu vrea relatie, dar nici sa fim doar prieteni nu vrea...desi in cuvinte zice sa fim doar prieteni dar cand suntem singuri nu ma lasa in pace si ma tot saruta si zice de fiecare data ca numa de data asta se mai intampla...nu stiu ce sa fac pentru ca tin foarte mult la prietenia cu el si ma doare ca s-a indepartat asa de mult in ultimul timp...am incercat sa fiu rece si indiferenta cu el ,dar nu da rezultate prea bune...ce parere aveti? as putea sa fac ceva sa pastrez macar relatia de prietenie daca nu se poate ceva mai mult....


S-a folosit de tine si prietenia pe care i-ai purtat-o ca sa te aduca in patul lui si continua sa faca asta. Ce de facut? Ii dai papucii, si ca amant, si ca prieten, deoarece nu e un om de cuvant si nici onoare nu are.
kudika_10817
Postat pe 16 Iulie 2012 11:18
ma-m gandit la asta f des in ultimul timp, dar imi e foarte greu sa cred ca 2 ani si cv nu a facut altceva decat sa joace teatru......adik mergeam peste tot impreuna....la el acasa eram ca la mine, faceam parte din familie...mergeam cu familia lui in weekenduri, gateam cu maicasa...e greu de crezut ca o fost teatru tot...
kudika070481
Postat pe 16 Iulie 2012 11:50
De la: kudika070481, la data 2012-07-16 11:08:09Buna,
Am si eu o mare dilema...de mai bine de 2 ani am o relatie de prietenie cu un tip, suntem prieteni foarte buni si foarte apropiati, imi zice tot si ii spun tot...acum 5 luni s-a intamplat sa ne culcam si de atunci am tot repetat, a devenit o rutina practic...problema mea este ca eu am inceput sa simt pt el mai mult decat simpla prietenie si nu stiu cum sa procedez mai ales ca in ultimele 2 sapt sa schimbat foarte mult fata de mine... e rece, indiferent, parca nu iar pasa deloc de mine, dar in acelasi timp pare a fi gelos cand mai ies cu alti baieti si nu il chem si pe el...nu stiu ce sa mai cred...am incercat odata sa vorbesc cu el despre asta si despre ce este noi defapt si mi-a spus ca neam culcat din prietenie si ca daca continuam asta ii e frica ca o sa ajungem sa ne schimbam unul fata de celalalt si ca no sa mai vorbim...si am stabilit atunci ca ramanem prieteni si atat,dar dupa 3 saptamani sa repetat faza si de atunci au inceput sa fie tot mai dese...de 2-3 ori pe saptamana...ar trebui sa va mentionez ca tipu e cam afemeiat si zice ca nu vrea relatie, dar nici sa fim doar prieteni nu vrea...desi in cuvinte zice sa fim doar prieteni dar cand suntem singuri nu ma lasa in pace si ma tot saruta si zice de fiecare data ca numa de data asta se mai intampla...nu stiu ce sa fac pentru ca tin foarte mult la prietenia cu el si ma doare ca s-a indepartat asa de mult in ultimul timp...am incercat sa fiu rece si indiferenta cu el ,dar nu da rezultate prea bune...ce parere aveti? as putea sa fac ceva sa pastrez macar relatia de prietenie daca nu se poate ceva mai mult....

Continua sa fii rece cu el si sa iesi cu altii. Daca nu-i convine fa bine si chinuie-l.
Ii trebuie sa se joace cu tine? Fa acelasi lucru. Fa-l sa fiarba in suc propriu
Kiddo_
Postat pe 16 Iulie 2012 12:01
De la: kudika070481, la data 2012-07-16 11:08:09Buna,
Am si eu o mare dilema...de mai bine de 2 ani am o relatie de prietenie cu un tip, suntem prieteni foarte buni si foarte apropiati, imi zice tot si ii spun tot...acum 5 luni s-a intamplat sa ne culcam si de atunci am tot repetat, a devenit o rutina practic...problema mea este ca eu am inceput sa simt pt el mai mult decat simpla prietenie si nu stiu cum sa procedez mai ales ca in ultimele 2 sapt sa schimbat foarte mult fata de mine... e rece, indiferent, parca nu iar pasa deloc de mine, dar in acelasi timp pare a fi gelos cand mai ies cu alti baieti si nu il chem si pe el...nu stiu ce sa mai cred...am incercat odata sa vorbesc cu el despre asta si despre ce este noi defapt si mi-a spus ca neam culcat din prietenie si ca daca continuam asta ii e frica ca o sa ajungem sa ne schimbam unul fata de celalalt si ca no sa mai vorbim...si am stabilit atunci ca ramanem prieteni si atat,dar dupa 3 saptamani sa repetat faza si de atunci au inceput sa fie tot mai dese...de 2-3 ori pe saptamana...ar trebui sa va mentionez ca tipu e cam afemeiat si zice ca nu vrea relatie, dar nici sa fim doar prieteni nu vrea...desi in cuvinte zice sa fim doar prieteni dar cand suntem singuri nu ma lasa in pace si ma tot saruta si zice de fiecare data ca numa de data asta se mai intampla...nu stiu ce sa fac pentru ca tin foarte mult la prietenia cu el si ma doare ca s-a indepartat asa de mult in ultimul timp...am incercat sa fiu rece si indiferenta cu el ,dar nu da rezultate prea bune...ce parere aveti? as putea sa fac ceva sa pastrez macar relatia de prietenie daca nu se poate ceva mai mult....




Esti facuta din "aluat" moale,draga mea,,esti usor impresionabila,si de aici deriva inconstanta prietenului tau,,ii esti mult prea accesibila,ca sa se poata hotara asupra unei pozitii serioase ,fata de tine.Fii indiferenta,,taie-i din elan,,daca vrei,,,poti!!!!De ce nu da rezultate?Vrei sa-ti raspund tot eu???Pentru simplul motiv ca iti place acest joc ambiguu!!!S-a indepartat de tine pentru ca ii esti la indemana ,ori de cate ori te abordeaza,,gresita miscare,,,din partea ta!!Relatiile de prietenie si dorinta de a le pastra,,sunt reciproce si bilaterale!!!Iti plac afemeiatii sau nu stii ce inseamna asta?????"V-ati culcat din prietenie",,wow,cum vine asta,,eu stiu ca relatiile bazate pe iubire sunt condimentate cu acte de manifestare a dragostei,,de ce la tine este altfel????Ii esti sursa de descarcare hormonala si nimic mai mult,,vrei un astfel de prieten?????Atunci,,,milogeste-te de el,,,culege ramasitele actelor sexuale si stai la cheremul domniei sale.
MissRainbow
Postat pe 16 Iulie 2012 12:37
De la: kudika070481, la data 2012-07-16 11:50:01ma-m gandit la asta f des in ultimul timp, dar imi e foarte greu sa cred ca 2 ani si cv nu a facut altceva decat sa joace teatru......adik mergeam peste tot impreuna....la el acasa eram ca la mine, faceam parte din familie...mergeam cu familia lui in weekenduri, gateam cu maicasa...e greu de crezut ca o fost teatru tot...


Exista doua scenarii posibile: ori si-a dat seama inca de la bun inceput ca nu poate ajunge la tine decat pozandu-ti in prieten, ori la inceput ti-a fost bun amic ca mai apoi sa realizeze ca vrea mai multe de la tine. Unii indivizi n-au niciun fel de scrupule si se folosesc de alti oameni ca sa-si atinga scopurile si e posibil si ca acest amic al tau sa faca parte din categoria asta de indivizi.

Faptul ca erai primita cu bratele deschise in familia lui, iar el in familia ta, nu face decat sa arate ca amandoi aveti doua familii prietenoase si sociabile. Probabil ca parintii vostri v-au vazut doar ca pe niste simpli amici si nici prin gand nu le-ar fi trecut ca acel baiat va incerca sa te seduca si sa te aduca in patul lui. Cu siguranta ca, daca parintii tai si-ar fi dat seama de intentiile lui, nu l-ar mai fi primit cu bratele deschise in casa lor, decat daca el ar fi fost iubitul tau oficial si ati fi avut ceva planuri de viitor impreuna. Daca le-ai povesti parintilor tai despre faptul ca ai ajuns la intimitati cu acel baiat, cu siguranta ca i-ai surprinde neplacut.
kudika_10817
Postat pe 18 Iulie 2012 09:29
Probabil nu ar fi foarte bucurosi, dar din totdeauna noi doi eram mai mult ca si simpli amici, adik eram f apropiati si ne purtam ca si cand am fi fost impreuna , chiar daca teoretic nu eram...eu eram persoana la care ii spunea absolut tot...ce dorinte are, ce probleme, stiam cand era fericit sau cand era trist, stiam de toate tipele cu care umbla,imi zicea tot...si eu il credeam ca doar nu avea de ce sa ma minta...cei drept nu l-am prins niciodata cu minciuna in 2 ani si cv...el imi zicea ca singurele 2 tipe pe care leo iubit ior fost prietene f bune inainte si dupa or avut relatie si acum nu mai vorbeste cu niciuna si imi zicea mie ca nu vrea sa se intample asta si cu noi...mie nu imi prea vine sa cred ca poti sa faci dragoste cu cineva si sa nu te implici deloc...o data sau de doua ori , da nu zic, e o aventura si atat...dar cand tu faci asta de luni de zile cu aceeasi persoana mie mi se pare imposibil sa nu te implici...este foarte probabil sa fie genul de tip care sa se foloseasca de orice mijloace sa isi atinga scopul, desi niciodata nu lam vazut asa, are 32 de ani si are experienta nu zic....deci e posibil...de doua zile ma tot suna si zice sa ne intalnim si sa iesim...am fost f rece cu el si l-am repezit dar se pare ca tot insista sa ne vedem...cica vrea sa vorbim neaparat...nu stiu ce sa fac...as vrea sa vb cu el si sai zic tot ce numi place si tot ce ma deranjeaza dar asta ar insemna sai arat ca imi pasa...voi ce ziceti?
kudika070481
Postat pe 20 Iulie 2012 11:59
De la: kudika070481, la data 2012-07-20 11:59:47Probabil nu ar fi foarte bucurosi, dar din totdeauna noi doi eram mai mult ca si simpli amici, adik eram f apropiati si ne purtam ca si cand am fi fost impreuna , chiar daca teoretic nu eram...eu eram persoana la care ii spunea absolut tot...ce dorinte are, ce probleme, stiam cand era fericit sau cand era trist, stiam de toate tipele cu care umbla,imi zicea tot...si eu il credeam ca doar nu avea de ce sa ma minta...cei drept nu l-am prins niciodata cu minciuna in 2 ani si cv...el imi zicea ca singurele 2 tipe pe care leo iubit ior fost prietene f bune inainte si dupa or avut relatie si acum nu mai vorbeste cu niciuna si imi zicea mie ca nu vrea sa se intample asta si cu noi...mie nu imi prea vine sa cred ca poti sa faci dragoste cu cineva si sa nu te implici deloc...o data sau de doua ori , da nu zic, e o aventura si atat...dar cand tu faci asta de luni de zile cu aceeasi persoana mie mi se pare imposibil sa nu te implici...este foarte probabil sa fie genul de tip care sa se foloseasca de orice mijloace sa isi atinga scopul, desi niciodata nu lam vazut asa, are 32 de ani si are experienta nu zic....deci e posibil...de doua zile ma tot suna si zice sa ne intalnim si sa iesim...am fost f rece cu el si l-am repezit dar se pare ca tot insista sa ne vedem...cica vrea sa vorbim neaparat...nu stiu ce sa fac...as vrea sa vb cu el si sai zic tot ce numi place si tot ce ma deranjeaza dar asta ar insemna sai arat ca imi pasa...voi ce ziceti?


Poate ca nu stiai, dar multi barbati, nu toti, fac distinctia intre sex si dragoste, adica se pot culca lejer cu o persoana de mai multe ori, fara sa nutreasca sentimente adanci pentru acea femeie.

Spui ca el te cauta pentru ca vrea sa discute cu tine, intuitia imi spune ca el nu vrea decat sa te abureasca cu textele lui. Gandeste-te ca are 32 de ani, deci e destul de experimentat, si stie cum sa manipuleze o femeie mult mai tanara decat el. Sa-i acorzi sansa de a se justifica inseamna sa-ti refuzi tie insati sansa de a te indeparta de el si manipularile lui. In locul tau, nici n-as mai sta la discutii cu el. Clar, determinandu-te sa te culci cu el, ti-a dovedit ca nu ti-e prieten cu adevarat. Daca ti-ar fi fost prieten cu adevarat, nici nu ar fi permis sa se intample asa ceva, speculand toate punctele tale sensibile.

Raman la parerea mea ca omul asta e un tip neserios si ca prieten e nul.
kudika_10817
Postat pe 20 Iulie 2012 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
colega si ...prietena mea...?? 37 De la: carmenul 2 Ianuarie 2014 00:16
Plec in Vama Veche cu cortu' 4 De la: cristiana_cris 13 August 2009 15:04
vreau sa ma despart de el... 19 De la: valitecuci 30 Ianuarie 2011 20:17
Sunt barbat de moda veche, ofer trandafiri... 22 De la: rashela 15 Martie 2011 17:00
caut o tauroaica nascuta in 1975 , singura... 7 De la: one_size 29 Aprilie 2010 11:26