Setari Cookie-uri

iubire sau prietenie????nu inteleg.

De la: kudika070481, la data 2012-07-20 11:59:47Probabil nu ar fi foarte bucurosi, dar din totdeauna noi doi eram mai mult ca si simpli amici, adik eram f apropiati si ne purtam ca si cand am fi fost impreuna , chiar daca teoretic nu eram...eu eram persoana la care ii spunea absolut tot...ce dorinte are, ce probleme, stiam cand era fericit sau cand era trist, stiam de toate tipele cu care umbla,imi zicea tot...si eu il credeam ca doar nu avea de ce sa ma minta...cei drept nu l-am prins niciodata cu minciuna in 2 ani si cv...el imi zicea ca singurele 2 tipe pe care leo iubit ior fost prietene f bune inainte si dupa or avut relatie si acum nu mai vorbeste cu niciuna si imi zicea mie ca nu vrea sa se intample asta si cu noi...mie nu imi prea vine sa cred ca poti sa faci dragoste cu cineva si sa nu te implici deloc...o data sau de doua ori , da nu zic, e o aventura si atat...dar cand tu faci asta de luni de zile cu aceeasi persoana mie mi se pare imposibil sa nu te implici...este foarte probabil sa fie genul de tip care sa se foloseasca de orice mijloace sa isi atinga scopul, desi niciodata nu lam vazut asa, are 32 de ani si are experienta nu zic....deci e posibil...de doua zile ma tot suna si zice sa ne intalnim si sa iesim...am fost f rece cu el si l-am repezit dar se pare ca tot insista sa ne vedem...cica vrea sa vorbim neaparat...nu stiu ce sa fac...as vrea sa vb cu el si sai zic tot ce numi place si tot ce ma deranjeaza dar asta ar insemna sai arat ca imi pasa...voi ce ziceti?



Eu,una,spun sa-i arati ,ca nu-ti pasa de el!!!Dovedeste-i ca nu esti accesibila,prin afisarea indiferentei,,este simplu,dar ma indoiesc ca vei reusi,caci,repet,esti facuta din "aluat" moale,usor impresionabil!!!
MissRainbow
Postat pe 20 Iulie 2012 12:25
adevarul e ca asa si pare...toata situatia e naspa...dar e dureros totusi sa stii ca o persoana la care ti foarte mult , in special ca si prieten, a fost falsa si te-a mintit atata timp sau a jucat teatru sau mai stiu eu ce...si imi pare rau pt situatia asta mai ales ca a fost alaturi de mine si ma sprijinit in cele mai grele momente...cum naiba sa nu ajungi sa ti la o astfel de persoana? de cate ori am avut nevoie a fost langa mine, nici nu trebuia sai zic ca venea direct...in fine... din pacate doare...si ca sa si zambim un pik...toate horoscoapele zic ca femeia taur si barbatul rac is perechea perfecta....hmmm... confirmare personala ca nui asa...
kudika070481
Postat pe 20 Iulie 2012 12:37
De la: kudika070481, la data 2012-07-20 12:37:51adevarul e ca asa si pare...toata situatia e naspa...dar e dureros totusi sa stii ca o persoana la care ti foarte mult , in special ca si prieten, a fost falsa si te-a mintit atata timp sau a jucat teatru sau mai stiu eu ce...si imi pare rau pt situatia asta mai ales ca a fost alaturi de mine si ma sprijinit in cele mai grele momente...cum naiba sa nu ajungi sa ti la o astfel de persoana? de cate ori am avut nevoie a fost langa mine, nici nu trebuia sai zic ca venea direct...in fine... din pacate doare...si ca sa si zambim un pik...toate horoscoapele zic ca femeia taur si barbatul rac is perechea perfecta....hmmm... confirmare personala ca nui asa...


Normal ca doare, ca doar iti era prieten (sau asa il considerai tu) si ai investit incredere, sinceritate, simpatie, in relatia voastra de prietenie!

Capul sus si mergi mai departe, si fii si tu mai circumspecta cand iti alegi prietenii, mai ales prietenia dintre un barbat si o femeie, mi se pare cu dus si intors, pentru ca la un moment dat tot va parea atractia din partea unuia sau altuia implicat in acea relatie de prietenie! Rar gasesti o relatie de prietenie, intre un barbat si o femeie, cu adevarat lipsita de orice urma de atractie fizica.
kudika_10817
Postat pe 20 Iulie 2012 12:43
nu chiar draga mea....is genul de fata buna care te iarta o data , de doua ori, dar a treia oarea adio si din pacate atunci cand eu zic adio indiferent ce ar face persoana respectiva inapoi nu ma poate avea...
partea proasta e ca ma implic si tin enorm de mult la prietenii mey...
si din contra nus deloc impresionabila, desi stiu ca asa pare...doar ca atunci cand dai de probleme grave....si nu ma refer aici la mai stiu eu ce drama adolescentina...ma refer la cazuri cand ajungi sa ramai singuri si treci prin inmormantari si probleme grave de sanatate si etc...si cand vezi ca exista o persoana care a fost langa tine si tia dat curaj si tea sprijinit si tia oferit umarul ca sa plangi si tea ajutat cu tot ce o putut oare nu e firesc sa fi impresionata? adik e vreuna dintre voi care in cazurile astea ar putea sa nu fie impreionata de un astfel de comportament?
kudika070481
Postat pe 20 Iulie 2012 12:57
De la: kudika070481, la data 2012-07-20 12:37:51adevarul e ca asa si pare...toata situatia e naspa...dar e dureros totusi sa stii ca o persoana la care ti foarte mult , in special ca si prieten, a fost falsa si te-a mintit atata timp sau a jucat teatru sau mai stiu eu ce...si imi pare rau pt situatia asta mai ales ca a fost alaturi de mine si ma sprijinit in cele mai grele momente...cum naiba sa nu ajungi sa ti la o astfel de persoana? de cate ori am avut nevoie a fost langa mine, nici nu trebuia sai zic ca venea direct...in fine... din pacate doare...si ca sa si zambim un pik...toate horoscoapele zic ca femeia taur si barbatul rac is perechea perfecta....hmmm... confirmare personala ca nui asa...


De ce spui ca a fost fals si ca te-a mintit. Din ce ne-ai povestit, el nu a fost mincinos, dimpotriva. Simtindu-se nepregatit sa inceapa o relatie amoroasa cu tine, te-a vrut alaturi prieteneste. Tu esti cea care s-a implicat amoros inainte de vreme, asta nu poti sa-i reprosezi doar in masura in care a "uneltit" sa te tina departe de orice alt barbat.
Daca asa stau lucrurile, e timpul sa vorbis deschis, negustoreste (like in business meetings). Sa ii urmaresti cu atentie reactiile la dezvaluirile tale si sa decizi functie de acestea.
maybe
Postat pe 20 Iulie 2012 17:29
De la: kudika070481, la data 2012-07-20 12:57:34nu chiar draga mea....is genul de fata buna care te iarta o data , de doua ori, dar a treia oarea adio si din pacate atunci cand eu zic adio indiferent ce ar face persoana respectiva inapoi nu ma poate avea...
partea proasta e ca ma implic si tin enorm de mult la prietenii mey...
si din contra nus deloc impresionabila, desi stiu ca asa pare...doar ca atunci cand dai de probleme grave....si nu ma refer aici la mai stiu eu ce drama adolescentina...ma refer la cazuri cand ajungi sa ramai singuri si treci prin inmormantari si probleme grave de sanatate si etc...si cand vezi ca exista o persoana care a fost langa tine si tia dat curaj si tea sprijinit si tia oferit umarul ca sa plangi si tea ajutat cu tot ce o putut oare nu e firesc sa fi impresionata? adik e vreuna dintre voi care in cazurile astea ar putea sa nu fie impreionata de un astfel de comportament?


Stii de ce nu-mi place acest baiat? Ca nu a fost cinstit cu tine. Daca vroia sa-i fi doar prietena, nu te-ar fi sedus. Daca te voia sa-i fi iubita, ar fi trebuit sa-ti marturiseasca ceea ce simte pentru tine. Dar el cum a procedat: ti-a devenit prieten, te-a sedus, ti-a spus mai apoi ca sunteti doar amici si atat, dar nici nu te lasa sa te vezi cu alti baieti. Mie nu mi se pare deloc corect modul lui de a se comporta.

Ti-am scris si intr-un mesaj anterior, ca, poate ca la inceputul relatiei, te-a vazut ca amica, apoi si-a dat seama ca te doreste, insa nu inteleg de ce e atat de las si nu recunoaste ca simte mai multe pentru tine nu doar o simpla amicitie, insa nici nu te lasa sa-ti vezi de viata ta. Sincer iti spun ca e ceva putred la mijloc, ceva nu se leaga intre ceea ce spune el si ceea ce face, ceea ce-mi arata ca e neserios, si ca amic, si ca iubit.

Doar el e in masura sa lamureasca lucrurile astea cu tine, desi tare banuiesc ca te va aburi cu niste texte de-ale lui, in loc sa fie cinstit si corect, macar acum in ceasul al 12-lea. La 32 de ani sa se comporte ca un adolescent care nu stie ce vrea, nu e un semn pozitiv in ceea ce-l priveste.
kudika_10817
Postat pe 20 Iulie 2012 18:52
*daca voia sa-ti fie doar prieten
kudika_10817
Postat pe 20 Iulie 2012 18:52
am avut o mica discutie cu el in weekend si evident ca a venit cu fata de copil prost cum ca el nu isi da seama ce o facut atat de grav de ma port asa rece cu el...si iam zis ca o fost nesimtit si so purtat f naspa si sa se gandeasca bine ce vrea ca daca se poarta tot asa ma va pierde si ca amica si ca posibila iubita...si o inceput sa zica ca el nu vrea relatie ca ii e frica si ca il sperie o relatie cu mine....o zis ca o ajuns sa nu mai vorbeasca cu nici una din amicele lui dupa ce or inceput o relatie si ca eu de ce as fi altfel...si iam zis ca nu poate sa catalogheze pe toata lumea la fel...si o zis ca el ar vrea sa continuam sa fim best friends dar sa facem si sex intre timp...ca el nu vrea sa renunte la nici una dintre...ma intrebat eu ce vreau si iam zis ca vreau sa aleaga intre astea 2...ori una ori alta ca amandoua fara obligatii nu merg....dar din pacate tot nu ma lasa in pace...nu inteleg care e problema lui defapt...nu poate sa recunoasca ca tine la mine si altfel decat ca la o prietena sau pur si simplu e prea egoist ca sa se gandeasca si la altcineva inafara de el....ma depaseste toata situatia....
kudika070481
Postat pe 23 Iulie 2012 09:48
De la: kudika070481, la data 2012-07-23 09:48:17am avut o mica discutie cu el in weekend si evident ca a venit cu fata de copil prost cum ca el nu isi da seama ce o facut atat de grav de ma port asa rece cu el...si iam zis ca o fost nesimtit si so purtat f naspa si sa se gandeasca bine ce vrea ca daca se poarta tot asa ma va pierde si ca amica si ca posibila iubita...si o inceput sa zica ca el nu vrea relatie ca ii e frica si ca il sperie o relatie cu mine....o zis ca o ajuns sa nu mai vorbeasca cu nici una din amicele lui dupa ce or inceput o relatie si ca eu de ce as fi altfel...si iam zis ca nu poate sa catalogheze pe toata lumea la fel...si o zis ca el ar vrea sa continuam sa fim best friends dar sa facem si sex intre timp...ca el nu vrea sa renunte la nici una dintre...ma intrebat eu ce vreau si iam zis ca vreau sa aleaga intre astea 2...ori una ori alta ca amandoua fara obligatii nu merg....dar din pacate tot nu ma lasa in pace...nu inteleg care e problema lui defapt...nu poate sa recunoasca ca tine la mine si altfel decat ca la o prietena sau pur si simplu e prea egoist ca sa se gandeasca si la altcineva inafara de el....ma depaseste toata situatia....


Mda, nu-i mai raspunde la apeluri, nici la mesaje, nici la e-mailuri, nu-l mai primi la tine acasa, pana nu face o alegere.

Banuiesc ca-l framanta ca i-a mers cu toate celelalte amice ale lui povestea asta, insa cu tine nu i-a mers. Cred ca se intreaba cum de nu a reusit sa te abureasca si pe tine in totalitate ca si pe celelalte fete care i-au fost amice.

Bravo tie ca ai fost si esti fata despteapta si te-ai prins de adevaratele lui intentii! Ramai ferma pe pozitii si nu-i ceda pana nu face o alegere, iar daca va fi sa aleaga sa-i fi partenera de cuplu, nu mai accepta sa aiba prietenii cu femei, pentru ca el da un alt sens numelui de prietenie, un sens care nu are ce cauta intr-o relatie cu adevarat de prietenie.
kudika_10817
Postat pe 23 Iulie 2012 09:52
De la: kudika070481, la data 2012-07-20 12:57:34nu chiar draga mea....is genul de fata buna care te iarta o data , de doua ori, dar a treia oarea adio si din pacate atunci cand eu zic adio indiferent ce ar face persoana respectiva inapoi nu ma poate avea...
partea proasta e ca ma implic si tin enorm de mult la prietenii mey...
si din contra nus deloc impresionabila, desi stiu ca asa pare...doar ca atunci cand dai de probleme grave....si nu ma refer aici la mai stiu eu ce drama adolescentina...ma refer la cazuri cand ajungi sa ramai singuri si treci prin inmormantari si probleme grave de sanatate si etc...si cand vezi ca exista o persoana care a fost langa tine si tia dat curaj si tea sprijinit si tia oferit umarul ca sa plangi si tea ajutat cu tot ce o putut oare nu e firesc sa fi impresionata? adik e vreuna dintre voi care in cazurile astea ar putea sa nu fie impreionata de un astfel de comportament?



Este corect ceea ce spui,dar tu te-ai implicat mai mult decat era cazul si de cat permitea cazul de fata!!Ai confundat relatia de prietenie cu cea de iubire,,orice stare de confuzie,te conduce la stari emotionale derutante,,ceea ce te poate transforma intr-o persoana usor impresionabila!!!
MissRainbow
Postat pe 23 Iulie 2012 10:24
De la: kudika070481, la data 2012-07-23 09:48:17am avut o mica discutie cu el in weekend si evident ca a venit cu fata de copil prost cum ca el nu isi da seama ce o facut atat de grav de ma port asa rece cu el...si iam zis ca o fost nesimtit si so purtat f naspa si sa se gandeasca bine ce vrea ca daca se poarta tot asa ma va pierde si ca amica si ca posibila iubita...si o inceput sa zica ca el nu vrea relatie ca ii e frica si ca il sperie o relatie cu mine....o zis ca o ajuns sa nu mai vorbeasca cu nici una din amicele lui dupa ce or inceput o relatie si ca eu de ce as fi altfel...si iam zis ca nu poate sa catalogheze pe toata lumea la fel...si o zis ca el ar vrea sa continuam sa fim best friends dar sa facem si sex intre timp...ca el nu vrea sa renunte la nici una dintre...ma intrebat eu ce vreau si iam zis ca vreau sa aleaga intre astea 2...ori una ori alta ca amandoua fara obligatii nu merg....dar din pacate tot nu ma lasa in pace...nu inteleg care e problema lui defapt...nu poate sa recunoasca ca tine la mine si altfel decat ca la o prietena sau pur si simplu e prea egoist ca sa se gandeasca si la altcineva inafara de el....ma depaseste toata situatia....



Daca el insista pe aceleasi variante derizorii,cu care nu esti de acord,te intreb,,,care este motivul pentru care continui sa discuti cu el??? Chiar ca te depaseste aceasta situatie!!!

Draga mea,el gandeste la modul in care o face,imatur as cataloga in acest moment,,,si nici nu il vei schimba ,caci nu ai cum,fara ca el sa isi doreasca acest lucru!!!Nu-ti mai pune zeci de intrebari fara rost!!!Conteaza ,ce anume doresti sa faci pe viitor!!!Eu,una,l-as evita cat as putea de mult!!!
MissRainbow
Postat pe 23 Iulie 2012 10:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EU INCAP 10 De la: deep_silence 15 Septembrie 2010 23:48
joburi si prietenie 7 De la: miss_darine 1 Decembrie 2009 17:25
caut o tauroaica nascuta in 1975 , singura... 7 De la: one_size 29 Aprilie 2010 11:26
Motorul libertatii – schimbarea 1 De la: sicktear1 6 Mai 2010 20:56
Ce sa mai fac?am ajuns la exasperare 12 De la: ionelaela 15 Martie 2010 21:33