Setari Cookie-uri

Roata se intoarce pt ca e rotunda

buna,
As vrea sa va povestesc un mic pasaj din povestea mea de "iubire".
Prin februarie 2005 l-am cunoscut pe E... intamplator,el m-a placut din prima drept dovada ca a doua zi m-a sunat si am iesit la un suc. Eu i-am povestit ca sunt intr-o relatie si ca nu poate fi nimic intre noi. El a insisitat,m-a convins ca ceea ce aveam eu cu I... nu era relatie. Si uite asa am ramas impreuna. Dupa vreo doi ani ne-am mutat impreuna,eu si E,dar gandul meu era la fostul prieten pe care inca mai credeam ca il iubesc (el era plecat de 1 an in Spania si nu vroia sa se mai intoarca,vroia ca eu sa merg la el).Am inceput sa ma port urat cu E,ii vorbeam urat si ne certam de fiecare data cand deschidea gura,ii spuneam mereu ca nu il iubesc. Nu am mai putut suporta situatia si am plecat,m-am mutat in alta parte.Il vizitam in fiecare weekend,dar lucrurile se schimbasera,acum simteam ca el nu ma mai iubeste si ca locul meu nu mai este acolo. M-am indepartat atat cat am putut. Nu puteam sa nu-i raspund la telefon pt ca ma gandeam ca are nevoie de mine,acceptam din nou sa ne vedem dar il respingeam de fiecare data cand vroia sa se apropie de mine. A trecut aproape un an de cand ne-am despartit. Acum el e cu altcineva. Cand am aflat am crezut ca e o inventie de-a lui de a ma aduce inapoi in viata lui,dar nu a fost asa. Au trecut aproape 3 luni si viata mea s-a schimbat. Acum imi pare rau pt ceea ce i-am facut si il vreau inapoi,dar mi-a spus ca e prea tarziu. De fiecare data cand vb cu el sau despre el imi curg lacrimile fara a ma putea controla. Nu suport gandul ca nu vom mai fi niciodata impreuna.
Mai rau este ca acum cred ca il iubesc. Am ajuns sa-l visez in fiecare seara,visez ca ne-am impacat si ca locuim din nou impreuna.
Ce sa fac? Cum sa trec peste momentele astea?
mirelaD87
Postat pe 13 Decembrie 2009 16:56
mda....ni se intampla tuturor sa nu apreciem la momentul potrivit cel cel drag noua...iar cand il pierdem abia atunci realizam ce am avut langa noi...si deseori e prea tarziu sa mai indreptam lucrurile..
in cazul tau a trecut deja un an de cand nu mai esti q E...era normal ca el sa isi gaseasca pe cineva....poate daca il cautai mai din timp aveai sanse sa ramai q el...nu-ti ramane decat sa privesti inainte...sa incepi o alta relatie ca sa uiti de fostul....cui pe cui se scoate,nimeni nu e indipensabil...bafta
freakbabe
Postat pe 13 Decembrie 2009 17:09
Multumesc pentru incurajare. Mai am ceva de facut si abia apoi imi voi vedea de viata. Vreau ca el sa stie ca imi pare rau si mai vreau sa-mi iau ramas bun. Vreau sa invat sa traiesc fara el.
mirelaD87
Postat pe 14 Decembrie 2009 16:31
stii ca exista o vorba : nu sti ce ai langa tine decat atunci cand ramai fara....poi acum ce poti face decat sa mergi inainte cu demnitate si sa lasi trecutul inapoi. nu trebuie sa iti faci singura rau,incearca sa-l uiti: in fond,nici baietii nu sunt mai presus! bafta!!!
steffy91
Postat pe 18 Decembrie 2009 17:46
De la: mirelaD87, la data 2009-12-14 16:31:52Multumesc pentru incurajare. Mai am ceva de facut si abia apoi imi voi vedea de viata. Vreau ca el sa stie ca imi pare rau si mai vreau sa-mi iau ramas bun. Vreau sa invat sa traiesc fara el.

cand am citit mi-au dat lacrimile.... despartirile dor cel mai mult chiar imi pare rau pt tn ca l-ai pierdut pe cel care il iubeai....sper treci peste si sa iti gasesti adevarata fericire de acum inainte
yumy
Postat pe 18 Decembrie 2009 17:50
De la: mirelaD87, la data 2009-12-14 16:31:52Multumesc pentru incurajare. Mai am ceva de facut si abia apoi imi voi vedea de viata. Vreau ca el sa stie ca imi pare rau si mai vreau sa-mi iau ramas bun. Vreau sa invat sa traiesc fara el.

Corect! Fii o luptatoare, ai gresit, ti-ai facut mea culpa, acum ridica-te si mergi inainte!
miss_darine
Postat pe 18 Decembrie 2009 18:42
deci am ramas cand am citit asta ,,Am ajuns sa-l visez in fiecare seara,visez ca ne-am impacat si ca locuim din nou impreuna.'' pentru simplul fapt ca si eu m trait asta..nu situatia a da si eu am pe cinea pe care i visez ba ca ne mutam impreuna ba ca ne sarutam..m- trcut n ffior...cat despre situatia ta gandste-t un pic si cu s-a simtit el..sa i parasesti pentru altu si apo sa rvi..nu conteaza ce sex are omul respectiv dar e rau pentu ine a pait.insa te inteleg si pe tine...incearca sa mai discuti cu el sau fa-l gelos desi nu uita ca are pe cineva...fta respectiva cum crezi ca s-ar simti..e commlicat....dar incearca sa fii cu altcinevaa..si eu asa am fcut si acum chiar au aparut sntimnt pentru actuaul...desi era doar atrctie fizica la inceput..succes
iulia069834
Postat pe 25 Decembrie 2009 17:42
De la: iulia069834, la data 2009-12-25 17:42:07deci am ramas cand am citit asta ,,Am ajuns sa-l visez in fiecare seara,visez ca ne-am impacat si ca locuim din nou impreuna.'' pentru simplul fapt ca si eu m trait asta..nu situatia a da si eu am pe cinea pe care i visez ba ca ne mutam impreuna ba ca ne sarutam..m- trcut n ffior...cat despre situatia ta gandste-t un pic si cu s-a simtit el..sa i parasesti pentru altu si apo sa rvi..nu conteaza ce sex are omul respectiv dar e rau pentu ine a pait.insa te inteleg si pe tine...incearca sa mai discuti cu el sau fa-l gelos desi nu uita ca are pe cineva...fta respectiva cum crezi ca s-ar simti..e commlicat....dar incearca sa fii cu altcinevaa..si eu asa am fcut si acum chiar au aparut sntimnt pentru actuaul...desi era doar atrctie fizica la inceput..succes

Chapeau! Ce le stii tu la 17 ani ca o baba
Full_Metal_Jacket
Postat pe 25 Decembrie 2009 22:35
Am o veste pentru tine: nu exista roata e rotunda ,soarta , destin sau orice alta scuza de genul folosita in general atunci cand iti dai seama ca nu poti schimba trecutul si ca actiunile tale din trecut au dus la un rezultat cu care nu esti multumita in prezent .

Te-ai despartit de I la insistentele lui E dupa care te-ai despartit de E din cauza lui I pentru ca la momentul ala CREDEAI ca inca il iubesti pe I desi erai implicata in relatia cu E de cel putin 2 ani de zile .

Dupa un an de zile de la despartirea de E cand ti-a spus ca si-a gasit pe cineva initial nu ai crezut ferm convinsa fiind de faptul ca omu incearca sa te aduca inapoi ceea ce inseamna ca pe vremea aia nu erai interesata de el sub nici o forma.

Cum ai aflat ca baiatul chiar este implicat intr-o alta relatie au venit sentimentele gramada peste tine si de atunci plangi non stop corect ?

Eu sunt convinsa ca iti va trece iubirea pentru E imediat cum va apare alta litera si te va face sa uiti de el.Daca chiar aveai sentimente reale pentru el nu lasai sa treaca un an de zile ca sa va impacati si nu te comportai cu el asa cum zici ca ai facut-o .

E adevarat ca incepi sa apreciezi ceea ce ai de abia in momentul in care l-ai pierdut dar tu l-ai pierdut pe E inca de cand ai iesit pe usa si din cate am inteles , un an de zile ( pana si-a gasit alta fata ) nu ai suferit asa ca intrebarea de baza ar fi : de ce plagi dupa el in prezent si nu acum 6 luni sa zicem ?
iris_4_ever
Postat pe 26 Decembrie 2009 07:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am ales sa nu mai sufar....si acum sufar si mai mult! 6 De la: KNIGHT_31 11 Septembrie 2010 01:58
Sunt confuza, in ce parte sa merg, unde sa privesc....?! 5 De la: Alexandra_Ella 3 Aprilie 2015 23:36
Buna am nevoie de un sfat 77 De la: Charliemic 25 Aprilie 2013 22:53
ajutor va rog.. stiu ca e mult de citit dar vreau un sfat. 7 De la: ncl_cld 29 Mai 2016 17:17
Despartire 37 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:49