Setari Cookie-uri

Ne iubim dar nu stim sa aratam lucru asta :(

De curand m-am despartit de iubitul meu, adik am luat o pauza , nu pentru k nu snt sentimente, ci pentru faptul k nu stim sa le aratam aceste sentimente, sntem prostuti, parerea mea :(

va dati-mi un sfat cum sa fac fiu altfel in relatia asta :( ..
Miss_Iry
Postat pe 17 Mai 2010 18:39
De la: Miss_Iry, la data 2010-05-17 18:39:25De curand m-am despartit de iubitul meu, adik am luat o pauza , nu pentru k nu snt sentimente, ci pentru faptul k nu stim sa le aratam aceste sentimente, sntem prostuti, parerea mea :(

va dati-mi un sfat cum sa fac fiu altfel in relatia asta :( ..





da de obicei ce faceati cand erati impreuna ??????? ca ma gandesc de ce a-ti luat pauza?????
anastasia_m
Postat pe 17 Mai 2010 18:56
la 18 anisori iubirea e greu de demonstart
cu timpul vei invatat ca unei persoane nu trebuie sa ii demonstrezi ca il iubesti sunt micile gesturi care arata ceea ce simti si acestea vin din inima ta nu trebuie sa faci nici o scoala sau sa citesti 100 de carti desi gasesesti destule idei si aici
oricum viata e plina de experiente ,acuma tu esti singura care le poate trai si invatat din ele
bestiutza_
Postat pe 17 Mai 2010 19:05
De la: Miss_Iry, la data 2010-05-17 18:39:25De curand m-am despartit de iubitul meu, adik am luat o pauza , nu pentru k nu snt sentimente, ci pentru faptul k nu stim sa le aratam aceste sentimente, sntem prostuti, parerea mea :(

va dati-mi un sfat cum sa fac fiu altfel in relatia asta :( ..

cui vreti voi sa aratati sentimentele? lumii?...glumeam
on topic: probabil ca sunteti doi incapatanati...ex.: daca el nu ma mangaie, eu de ce l-as....daca el nu ma suna, eu de ce l-as......daca el nu-mi spune te iubesc, eu de ce i-as.....un fel de razboi aiuristic al caracterelor! Incearca sa fi tu mai tandra si poate reusesti sa-l faci si pe el sa se deschida!
miss_darine
Postat pe 18 Mai 2010 10:23
Ti-as da un sfat cum sa fii altfel daca as stii cum esti acum N-ai dat absolut nici o informatie concreta
kitty_krieger
Postat pe 18 Mai 2010 12:35
De la: kitty_krieger, la data 2010-05-18 12:35:02Ti-as da un sfat cum sa fii altfel daca as stii cum esti acum N-ai dat absolut nici o informatie concreta


adik? ce-ai vrea sa stii mai concret?
Miss_Iry
Postat pe 19 Mai 2010 13:35
De la: Miss_Iry, la data 2010-05-17 18:39:25ci pentru faptul k nu stim sa le aratam aceste sentimente

ceva concret in legatura cu asta
kitty_krieger
Postat pe 19 Mai 2010 13:55
E pacat sa simti ceva atat de frumos si sa nu poti exprima ceea ce traiesti ! Dar poate ca nu-i iubire !? O fi ceva...amicitie, obisnuinta..etc..? Iubirea iti da puteri nebanuite, astfel incat poti face absolut orice...vorba aia !
kudika166904
Postat pe 27 Mai 2010 09:01
Probabil sunteti ambii cam timizi,despartirea chiar si pe o perioada scurta,N-ar putea sa va ajute,dar dimpotriva daca sunteti timizi veti avea doar de suferit ,chiar daca va iubiti. Cred ca aveti nevoie sa petreceti cit mai mult timp impreuna pentru a va putea obisnui unul cu altul si astfel va veti putea impartasi dragostea unul altuia cu siguranta,e ceea ce simt chiar eu din propria experienta.Indepartarea si ignoranta nu ma face sa ma simt mai libera ,chiar daca-l iubesc mai mult ca orice pe lumea asta,dimpotriva ma streseaza senzatia de singuratate,si ma face sa imi inchid sentimentele in mine,iar daca rabufnesc imi ajuta doar lacrimile........Totusi cred ca daca va iubiti ,nu trebuie sa va despartiti ,la inceput poate nu va redati sentimentele,dar cu siguranta mai apoi poate nici nu veti simti nevoia sa le exprimati verbal,le veti intelege din priviri si fapte..........
kudika182637
Postat pe 27 Mai 2010 12:58
si eu am luat candva pauza....si sentimentele nu lipseau iar dupa catva timp am aflat ca ma inselat deci vezi ca poate nu stiti sa va aratati sentimentele din alte cauze.....eu cred ca atunci cand exista sentimente, gesturile sau vorbele vin de la sine nu ex manual
kudika091329
Postat pe 27 Mai 2010 16:33
" Ne iubim dar nu stim sa aratam lucru asta :( "


...da, vechea problema cu dovezile ...
mutu-i spune la surd ca un orb ii spioneaza
denis_3d25
Postat pe 29 Mai 2010 03:15
Pe ce eºti mai sigurã dintre cele douã aspecte: cã are sentimente sau pe faptul cã nu ºtie sã le arate. Poate cã nu le are defapt. Pânã acuma cum þi-a demonstrat cã are sentimente,? dacã tu susþii cã nu ºtie sã le arate, sau a încetat brusc sã le arate dintr-un motiv oarecare. Sfatul meu. GÃNDEªTE, dacã ai cu ce ?!
Thai
Postat pe 29 Mai 2010 10:14
nu stiu nici cat de relevante sunt sfaturile astea date pana acum.....sunt unii oameni care chiar nu inteleg ca pot exista si persoane care se iubesc dar nu stiu sa arate lucrul acesta,e foarte simplu.si mie mi se intampla la fel si nu din cauza faptului ca nu il iubesc sau ca nu ma iubeste ci din cauza ca suntem asemanatori,din cauza caracterelor dupa cum spunea cineva de aici.....si deseori rautatile si certurile incep mai mereu de la lucruri nesemnificative chiar uneori banale...cred ca e nevoie de timp si de maturizare a relatiei,cu cat treci prin mai multe greutati si iti petreci mai mult timp cu el cu atat ajungi sa fii mai tolerant,mai intelegator...trebuie doar sa fii sigura ca te iubeste si ca il iubesti,restul o sa se aseze cu timpul.Ideal ar fi ca unul dintre voi sa cedeze mai des ca celalalt altfel nu ajungeti nicaieri!
_EnYa_
Postat pe 29 Mai 2010 13:24


probabil sunteti timizi amandoi , cred ca asta-i buba la voi , aratati-va sentimentele mereu fara frica , sarutati-va cu orice prilej , inventati prileje , mergeti de mana pe strada , spune-i de zeci de ori cat il iubesti , ca iti este bine cu el , ca ti-a fost dor , ia-l in brate tot trimpul , lucruri din astea simple care va fac fericiti , chiar pune mana pe telefon acum , spune-i ca il iubesti enorm , ca ti-a fost dor de el si nu concepi viata fara el , il dai cu bocancii in sus, la voi e problema de exteriorizarea sentimentelor , nu va fie teama sa iubiti...
banalulanonim
Postat pe 30 Mai 2010 09:10
cand iubesti cu tarie,treci peste orice timiditate...mai greu,dar treci.nicicand timiditatea nu a fost mai puternica decat iubirea...daca ea,chiar exista.cand doi oameni se iubesc mult,nu exista "pauze"in relatie.nu pot renunta unul la altul si indiferent cat ar fi de greu nu vor taia legatura dintre ei.
nu cred ca timiditatea este adevarata problema aici...
suflet_rece
Postat pe 30 Mai 2010 09:40
Se cheama ambitie ,de obicei cand iubesti esti ambitios, este prima reactie de iubire,
apoi se rezuma totul la simturi.
Dar asta nu inseamna ca trebuie sa fi si capos. Cel ce iubeste mai mult trebuie sa cedeze, dar sa nu simtas celalalt, iubirea se simte , nu se arata......succes ceau
Fulg-de-nea
Postat pe 31 Mai 2010 19:04
nu cred k o pauza este tocmai buna eu zic sa va clarificati sentimentele....sa aveti o discutie serioasa....si...pe parcurs....sa invatati cum sa va exprimati sentimentele....eu nu sunt de acord cu pauzele intr-o relatie....
alllyyy
Postat pe 3 Iunie 2010 05:06
Oameni buni ! Cand o sa incetati cu expunerea publica a unor situatii banale,banale de tot ? Ce fel de sfat ai vrea sa auzi ? Cine,mai bine decat tine stie ce fel de relatie ai avut si ce fel de om esti? TU,asa ca mai bine nu mai astepta raspunsuri de la cei din jur si axeaza-te pe propriile forte.
kudika193200
Postat pe 5 Iunie 2010 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dezamagire, incorectitudine....cum ma sfatuti sa fac? 90 De la: ema_rice 22 Aprilie 2010 21:44
dilema 12 De la: desi_desiree 11 Iulie 2010 21:47
O vreau inapoi :( 55 De la: daniella_s 3 Februarie 2010 17:00
De ce acum, de ce el, de ce asa.... dar de ce nu?!? 6 De la: CASSANDRA 9 Iunie 2009 18:04
prinsa la mijloc 10 De la: Ana_Armanca 27 Martie 2010 16:28