Setari Cookie-uri

Simt ca nu mai rezist...

buna!am si eu nevoie de sfaturile voastre...poate eu sunt copil cum mi se spune..dar sunt sigura ca se afla multe persoane ca o experienta mare de viata..sper din toata inima sa am ajutati cu parerile voastre...am si eu o relatie de 6luni..cu un baiat pe nume DAN..dupa primele 2luni se gandea sa ne mutam impreuna la casatorie..acum in ult timp ne tot certam ne-am despartit..dupa ma cautat sa ne impacam...sora lui si prietenii lui il influenteaza...am incercat sa ii explic..el zice ca defectul meu cel mai mare e faptul ca sunt prea sociabila..am incercat sa ma schimb am reusit dar el nu vede lucru asta..na crezut de la inceput ca ma pot schimba si poate de asta..il iubesc din toata inima..el e rece si indiferent uneori se vede ca tine la mine..i-am zis ca nu imi place cum sa schimbat si a zis ca doar un lucru il mai poate face cum era..dar nu mi-l spune ca sa-i prind slabiciunea..ca atunci cand esti bun esti luat de prost...care ar fi oare lucrul ala?cred ca are impresia ca daca imi arata ca tine la mine mi-o iau in cap...mai demult mia zis ca a fost bun si nu am apreciat..dar nu e asa..sora lui sta cu mine...si ii spune numai tampenii!m-am saturat sa se poarte asa cu mine..simt ca nu mai pot..cum mai pot salva ceva din relatia mea?sau cum pot trece peste o despartire definitiva? toata lumea spune ca merit ceva mai bun...ca nu ma merita..realizez asta dar parca nu pot sa fac nimic...simt ca inca tine la mine..dar parca e prins intre mine si il iubesc din toata inima...i-am zis sa mai renunte la orgoliu ca eu am renuntat...si el mia zis ca abea si la recapatat...mia zis ca e bine sa fi singur ca vezi lucrurile altfel...ca vroia sa fie singur mult timp...dar ma cautat...si i-am zis daca vroia sa fie singur de ce ma cautat..si el imi zice sa imi dau seama si singura!il iubesc si vreau sa mearga relatia...dar cand eu ma port frumos si el e rece cu mine...imi vine sa termin!nu stiu cat mai pot rezista...dar stiu ca vreau sa fie ca inainte.. da am pierdut-o...dar ma doare ca nu din cauza mea ci din a altora...realizeaza ca sau bagat...dar parca nu face nimic...am lasat si m-am umilit asa de mult..uneori imi da senzatia ca se foloseste de mine..dar uneori printr-un gest simplu se vede ca tine la mine...am fost totul pt el...cred ca oarecum am o legatura cu slabiciunea lui...el zice ca sunt copil..sa ma maturizez..poate asta la atras la mine..pot sa fiu si matura cand e nevoie..dar cu el imi place sa fiu cum simt pe moment..zicea ca sunt foarte schimbatoare si uneori nu stie ce sa creada...cred ca si el simte uneori ca il iubesc si uneori ca sunt cu el sa imi pierd timpul...amandoi suferim aiurea...sunt sigura ca si el sufera...dar e genul care nu arata...eu arat.. noi ne-am despartit de 3ori si ma cautat...mia zis ca a vrut sa se razbune dar ca na putut...eu cred ca a facut-o...ne-am impacat dupa3saptamani si dp o seara mia zis ca m-am schimbat si e confuz...asta ca l-am tratat si eu cu indiferenta..cand ne-am despartit parca a simtit cand e momentul sa ma caute..ca daca intarzia risca sa spun nu... ma doare ca nu ne certam din vina noastra...si pe mine una de ce vad ca se baga lumea mai rau nu vreau sa renunt!dar el se pare ca nu e asa ca mine..de data asta ma va pierde definitiv..i-am dat 3sanse...eu stau cu sora lui...vedeam cand o suna mai povestea de el..tot sa nu ma lasa sa-l uit..dar acum vine vacanta..n-o sa-l mai vad...poate va fi mai bine...a mai venit si s-o cunoasca pe mama...nu inteleg de ce..:(ajutati-ma va rog..
alyceee
Postat pe 17 Iunie 2010 19:58
Mai pierdut de pe la primele randuri,dar cred ca am prins esentialul.O sa intelegi mai tarziu cum sta treaba,iubirea la o anumita varsta pare enorm de mare uneori si constati in timp ca de fapt era foarte mica.Bafta!
Barbie30
Postat pe 17 Iunie 2010 20:05
Spune-i sa te caute cand ii vine mintea la cap! aaaa, vreau sa zic.... cand se hotaraste ce vrea. Cel mai probabil nu va fi prea curand, iar cand o va face deja o sa vezi ca ai sa te intrebi ce naiba ai putut sa vezi la el din capul locului.
kitty_krieger
Postat pe 17 Iunie 2010 20:15
Habar nu are ce vrea de la viata!Nu te iubeste si chiar daca te-ar iubi,daca ste asa de influentabil precum spui tu,sora lui sau persoanele care il influenteaza il vor "influenta"intr-un minut ca de fapt nu te iubeste!(da stiu reptitia ..influenta,influenta..dar asta ai zis-o si tu )Chiar asa sa fie,sa nu poata gandi singur!?Are un sarcasm desavarsit.Chiar iti placa sa traiesti in incertitudine?
Lasa-l in pace si nu mai ceda!Ii place relatia asta de "calau-victima"...nu ii mai permite sa te faca din nou victima!!!
desi_desiree
Postat pe 18 Iunie 2010 07:33
imi vine sa-l caut...dar ma abtin...m-am intalnit cu el intamplator doar l-am salutat...mama a vb putin cu el...si mia dat un sms...ca ce fac...daca nu ma saluta nu-l observam...probabil la durut si pe el indiferenta mea...sper sa reusesc sa nu mai cedez...si sa il uit:(
alyceee
Postat pe 18 Iunie 2010 16:16
De la: alyceee, la data 2010-06-18 16:16:30imi vine sa-l caut...dar ma abtin...m-am intalnit cu el intamplator doar l-am salutat...mama a vb putin cu el...si mia dat un sms...ca ce fac...daca nu ma saluta nu-l observam...probabil la durut si pe el indiferenta mea...sper sa reusesc sa nu mai cedez...si sa il uit:(


Din afara se vad lucrurile altfel. De ce esti asa convinsa ca tine la tine? Ca din cate povestesti, nu prea vad fapte care sa arate asta.
Incearca cat poti tu de mult sa nu`l mai cauti, daca te iubeste iti va demonstra atunci. Iar de uitat...nu ai nicio sansa, cel putin deocamdata. Atata timp cat exista sentimente, nu poate fi vorba de uitare.
love_is_precious
Postat pe 18 Iunie 2010 16:54
O sa il poti uita, TIMP! Iti trebuie timp...Cunosc si eu Sf-uri de genu daca esti bun esti luat de prost sau da-ti seama si singura...ca da frate, eu sunt barbat adevarat si nu-s in stare sa iti arat ca te iubesc, tre sa iti cumperi tu un glob de cristal sau un pachet de carti ca sa ghicesti singura...ma lasi? eu am trecut prin asta...si sunt sigura ca dincolo de invelisul ala de macho man tinea la mine, dar daca nu a stiut sa mi-o arate ce sa ii fac eu? daca chiar te iubeste se va intoarce dar ma indoiesc ca se va intoarce schimbat radical astfel incat sa va fie bine...
AndM
Postat pe 19 Iunie 2010 15:05
ma sunat sa imi reproseze ca nu m-am oprit sa vb cu el cu^iubitul^meu...care trebuia sa ma sune ziua trecuta si na dat nici un semn...!!ma facut nesimtita ca mama a vb cu el si eu nu...ca ii venea sa vina dupa mine...probabil a vazut cum e indiferenta..el crede ca poate sa faca ce vrea...i-am zis ca roata se intoarce si a inceput sa spuna ca tocmai eu spun asta...ca nu am apreciat anumite gesturi...nu au fost foarte dese..si am apreciat poate nu i-am aratat pe moment...oricum sunt sigura ca va regreta...si daca va mai fi sa fim vreodata impreuna..va trebui acum sa imi demonstreze el ca merita...trebuie sa nu il caut..sa reusesc sa ma abtin..:(
alyceee
Postat pe 19 Iunie 2010 16:36
De la: alyceee, la data 2010-06-19 16:36:11ma sunat sa imi reproseze ca nu m-am oprit sa vb cu el cu^iubitul^meu...care trebuia sa ma sune ziua trecuta si na dat nici un semn...!!ma facut nesimtita ca mama a vb cu el si eu nu...ca ii venea sa vina dupa mine...probabil a vazut cum e indiferenta..el crede ca poate sa faca ce vrea...i-am zis ca roata se intoarce si a inceput sa spuna ca tocmai eu spun asta...ca nu am apreciat anumite gesturi...nu au fost foarte dese..si am apreciat poate nu i-am aratat pe moment...oricum sunt sigura ca va regreta...si daca va mai fi sa fim vreodata impreuna..va trebui acum sa imi demonstreze el ca merita...trebuie sa nu il caut..sa reusesc sa ma abtin..:(


f bine...stai, asteapta si vezi ce va fi...pana la urma lucrurile urmeaza un fagas care de multe ori nu e decis de noi insine
AndM
Postat pe 19 Iunie 2010 16:55
azi vine cu sor-sa la craiova....ca eu stau cu sora lui cu chirie...nu stiu cum voi reactiona...sper sa reusesc sa ii ignor si sa trec peste
alyceee
Postat pe 20 Iunie 2010 16:21
ce ai mai facut?
ai cedat?
oana_gabi
Postat pe 30 Iunie 2010 00:41
De la: alyceee, la data 2010-06-20 16:21:20azi vine cu sor-sa la craiova....ca eu stau cu sora lui cu chirie...nu stiu cum voi reactiona...sper sa reusesc sa ii ignor si sa trec peste


Alyce, cand am citit titlul topicului tau, fara a sti despre ce e vorba, singurul gand pe care l-am avut a fost: Ba rezisti! Cand nu vei mai rezista vei termina cu necazul.
Apoi am citit povetea ta. Si nu pot decat sa repet: daca vrei poti termina, daca nu... nu.
Oricate persoane ne-ar fi alaturi in asemena povesti de cuplu, doar in noi, cei implicati sta puterea de a pune capat. Oricat ti-am spune noi: do it, do it (cum se striga la nunta: pup-o, pup-o, nah ), atata timp cat tu dai inapoi de fiecare data, insemna ca inca mai rezisti.
Vrei sa stii cum vei reactiona? Exact cum doresti tu. Daca vrei sa te pierzi, te vei pierde, daca vrei sa ignori, o vei face. Habar n-ai cat e de simplu, zau!
rashela
Postat pe 30 Iunie 2010 04:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce simtiti dupa ce va despartiti de cineva? 92 De la: mushatklaudia 17 Iulie 2009 18:44
ne iubim dar ne-am despartit 25 De la: battleofwits 4 Februarie 2011 15:03
Abc ul vietii eterne 3 De la: Barbie30_ 22 Mai 2011 10:22
O idee geniala sa iti gasesti jumatatea si sa iti faci prieteni :) 2 De la: mariana_ivascu_mari 28 Noiembrie 2012 15:00
Am nevoie de idei...sugestii.... 18 De la: chalon 17 Iulie 2012 00:43