Setari Cookie-uri

oare il mai iubesc?

M-a ranit tare, am vrut sa ne despartim, l-am iertat, iar acum ne e relativ ok. Mult timp am avut impresia ca nu il mai iubesc si vroiam sa renunt. Dar e ceva ce nu ma lasa: cand sunt in bratele lui ma simt extraordinar, simt ca nu mai am nevoie de nimic altceva si nu as mai pleca de acolo.....Sa fie oare iubire sau doar atasament dupa o relatie lunga.....???
ionelena20092010
Postat pe 12 Decembrie 2009 21:56
Ai de gand sa-ti petreci viata doar in pat? Daca da, atunci este barbatul ideal! Daca nu, ar trebui sa pui in balanta tot ce s-a intamplat in timpul relatiei voastre! Scrie pe o coloana de ce sa ramai cu el si pe alta coloana de ce ar fi bine sa renunti la el si vezi ce iese!
gina37
Postat pe 13 Decembrie 2009 08:36
De la: gina37, la data 2009-12-13 08:36:40Ai de gand sa-ti petreci viata doar in pat? Daca da, atunci este barbatul ideal! Daca nu, ar trebui sa pui in balanta tot ce s-a intamplat in timpul relatiei voastre! Scrie pe o coloana de ce sa ramai cu el si pe alta coloana de ce ar fi bine sa renunti la el si vezi ce iese!


cand am scris ca ma simt extraordinar in bratele lui nu m-am referit la sex...era vorba doar de simpla imbratisare, care ma transpune...
scuze...dar nu am fost suficient de explicita!
multumesc pentru opinie!
ionelena20092010
Postat pe 17 Decembrie 2009 13:09
Inseamna ca nu te-a ranit atat de tare daca ai putut sa-l ierti, sau cel putin asa cred! And by the way, ai un catelus in casa, pt ca la el ai sa vezi diferenta dintre atasament si iubire!
miss_darine
Postat pe 17 Decembrie 2009 20:34
De la: ionelena20092010, la data 2009-12-12 21:56:46M-a ranit tare, am vrut sa ne despartim, l-am iertat, iar acum ne e relativ ok. Mult timp am avut impresia ca nu il mai iubesc si vroiam sa renunt. Dar e ceva ce nu ma lasa: cand sunt in bratele lui ma simt extraordinar, simt ca nu mai am nevoie de nimic altceva si nu as mai pleca de acolo.....Sa fie oare iubire sau doar atasament dupa o relatie lunga.....???



cred ca nu te-a ranit atat de tare inkat sa vrei sa te desparti de el...ca mai apoi sa crezi ca de fapt il iubesti si te simti bine cand esti in bratele lui!!!
nu stiu,pune in balanta momentele placute cu cele neplacute,si atunci vei vedea ce te influenteaza mai mult...bafta
cheryevampire
Postat pe 18 Decembrie 2009 12:18
De la: ionelena20092010, la data 2009-12-12 21:56:46M-a ranit tare, am vrut sa ne despartim, l-am iertat, iar acum ne e relativ ok. Mult timp am avut impresia ca nu il mai iubesc si vroiam sa renunt. Dar e ceva ce nu ma lasa: cand sunt in bratele lui ma simt extraordinar, simt ca nu mai am nevoie de nimic altceva si nu as mai pleca de acolo.....Sa fie oare iubire sau doar atasament dupa o relatie lunga.....???

cat de lunga?
cata_mica
Postat pe 18 Decembrie 2009 12:23
eu sincer, cred ca te ai obisnuit, si sincer din experienta mea si a altora, e mai bine sa renunti inainte sa fie prea tarziu, adica inainte sa te obisnuiesti si mai tare, si sa iti fie si mai greu sa renunti, dar relatia sa ajunga intr-un punct in care amandoi sunteti nefericiti si sa va certati non-stop. atunci e cel mai greu. prietena mea cea mai buna a paiti asa, si acum se cearta de cel putin 2 ori pe zi cu prietenul ei, plange non stop, se framanta, se gandeste ce sa faca, cum sa faca sa le fie mai bine, dar deja nu mai poate sa repare nimic. si niciunul nu poate sa renunte. asa ca gandeste te bine, si vezi ce faci. bafta multa.
cata_mica
Postat pe 18 Decembrie 2009 12:34
Îl iubeºti încã,dar el nu...Las-o baltã...
Þi-o spun din experienþã..
Curaj,nu s-a terminat lumea bãrbaþilor cu el....mai sunt ºi alþii mult mai buni....din toate punctele de vedere...
kudika073812
Postat pe 27 Decembrie 2009 11:13
De la: ionelena20092010, la data 2009-12-17 13:09:20
De la: gina37, la data 2009-12-13 08:36:40Ai de gand sa-ti petreci viata doar in pat? Daca da, atunci este barbatul ideal! Daca nu, ar trebui sa pui in balanta tot ce s-a intamplat in timpul relatiei voastre! Scrie pe o coloana de ce sa ramai cu el si pe alta coloana de ce ar fi bine sa renunti la el si vezi ce iese!


cand am scris ca ma simt extraordinar in bratele lui nu m-am referit la sex...era vorba doar de simpla imbratisare, care ma transpune...
scuze...dar nu am fost suficient de explicita!
multumesc pentru opinie!

de cat timp sunteti impreuna, pentru prin aceiasi situatie am trecut si eu, l-am iertat pentru ca la momentul ala simteam ca lumea mea se termina fara el, iar treptat mi-am dat seama k a ucis sentimentul ala de iubire pasionala, iar acum a devenit o simpla obisnuinta, degeaba mai vrea el sa ne casatorim, acum eu nu ii mai pot corespunde!
asa ca parerea mea sincera este sa stai cateva zile- o saptamana fara sa il vezi si fara sa va sunati, sa vezi daca intr-adevar simti nevoia sa il cauti, daca simti nevoia prezentei lui in viata ta. In tot timpul asta fa-ti de lucru, iesi cu prietenela simte-te bine si fa toate lucrurile pe care in mod normal nu le faci!
Vanda2308
Postat pe 27 Decembrie 2009 12:27
iubita o sa iti dai seama cat de mult ai gresit ca nu te-ai despartit de el atunci cand ai sa ai nevoie de el si el o sa iti inoarca spatele mai bine renunti acum la aceasta relatie,ai sa plangi o luna doua dar nu toata viata .ai sa devi stabila pe situatie si ai sa vezi ca nimeni nu merita sa sa te lasi calcata in picioare.
kudika097859
Postat pe 28 Decembrie 2009 13:03
Adevarul e ca unii sau unele de prea mult bine pleaca, dacate simti extraordinar langa el, de ce vrei sa pleci ?
oana84onutza
Postat pe 30 Decembrie 2009 19:34
you do't know what you got until it's gone
ionelaela
Postat pe 30 Decembrie 2009 23:31
Nu stiu cat e de lunga relatia ta...si nici cat de mult te-a ranit...e destul de vag ce ai spus...dar din reactia ta atunci cand esti in bratele lui rezulta ca nu iti place sa fii singura...ca ai nevoie de protectie...si da...este si obisnuinta...si faptul ca nu ai curajul sa incerci sa vezi cum e fara el...
...Si iti spun asta din experienta...
Si iti mai spun si ca daca te va rani din nou....sau te va trata cu indiferenta...la un moment dat tot o sa moara dragostea asta...si iti va parea rau ca n-ai renuntat mai devreme...si iti va fi tot mai greu...mai ales daca veti avea si copii...
Deci....priveste adanc in sufletul tau...analizeaza bine...fiindca nimeni nu stie mai bine ca tine ce-ai trait...
Multa bafta...
eu_lya
Postat pe 3 Ianuarie 2010 09:55
la prima greseala dak l ai iertat...asa iti va face mereu...si la faza ca..te simti bine in bratele lui...normal ca te simti bine..pentru ka inca mai tii la el...dar daca nu esti sigura de sentimentele tale..iubire nu e in nici un caz...sfatul meu este sa incerci sa o raresti cu el sa iesi cu prietenii..sa iti ocupi timpul cu altceva...si daca atunci ti se face dor de el..ai vrea sa mai fi in bratele lui..inseamna ca nu trebuie sa l lasi una doua..mai trebuie sa lupti...macar pana o sa fi sgura de ceea ce simti..te pup
Diva_loka
Postat pe 31 Mai 2010 19:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dezamagire 13 De la: kudika_35255 3 Iunie 2013 10:17
Se poate sa ma sfatuiasca cineva, va rog? 7 De la: _dulcik_ 5 Martie 2009 18:48
Nu-mi mai inteleg sentimentele! 5 De la: Eu_love 14 Aprilie 2009 13:26
CIVILIZATIA 7 De la: dreamer6062 5 Septembrie 2010 12:00
Ce sa fac?:( 64 De la: love_is_precious 2 August 2010 22:16