Setari Cookie-uri

Buna

Buna seara, sunt noua aici si mi-am facut cont pt ca ma simt singura si simt nevoia sa vorbesc cu cineva deoarece cred ca mai am un pic si intru in depresie
Am 21 de ani si sunt intr-o relatie cu cineva in varsta de 26 de ani. suntem impreuna de 4 ani jumatate si de un an jumate locuim impreuna. Au fost si inca sunt 4 ani frumosi, cu iubire si cu multe certuri. Eu de un an jumatate lucrez in restaurant iar el este sofer. Locuim cu mama lui. El este zodia leu si este o persoana care ii place sa flirteze si sa fie admirat si tot timpul bagat in seama si din aceast motiv ne si certam. In decursul celor 4 ani jumatate de relatie i-am gasit biletele cu nr de telefon de fete, prezervative si de multe ori a primit mesaje si a fost sunat de diferite fete. L-am iertat din cauza ca sunt o fraiera si o persoana mai slaba . Deoarece l-am iubit atat de mult incat am sperat ca se va schimba. Din cauza lui si a tot ce s-a intamplat , am devenit o persoana foarte geloasa si posesiva si poate cateodata mai exageram sau il acuzam pe nedrept, dar nu o faceam daca el nu imi dadea motive. De curand i-am gasit un telefon ascuns cu care vorbea cu multe fete, m-a durut foarte tare si din acel moment am cazut intr-o mica depresie, si cu toate ca nu merita l-am iertat. iar de atunci eu sunt atenta la orice detaliu si ii reprosez mai tot timpul ce a facut, si inca am senzatia ca mai are ceva ascuns . Eu nu l-am inselat niciodata, chiar daca lucrez in restaurant si am ocazia sa socializez si sa cunosc diferiti barbati, nu am dat nici odata numarul meu de telefon si nici nu m am intalnit cu altcineva . Mi-am vazut de treaba mea, dupa terminarea programului vin acasa , fac de mancare , curatenie si il astept sa vina, tot timpul ma gandesc ce sa ii fac mai bun de mancare sa ii placa si sa fie multumit. Dar in schimb nu primesc iubire deloc, nu ma simt iubita si nici apreciata, lucrez 24 de h si dupa program vin acaasa si fac de mancare si dupa ma odihnesc o ora sau 2. Problema este ca se culca cu mine o data la o saptamana jumate doua si atunci simt ca o face doar pt ca insist eu, ca altfel nu cred ca ar face-o . imi vorbeste urat, nu ma respecta si cel mai mult ma doare ca nu ma apreciaza pt tot ce fac si am facut pt el. simt ca nu mai am putere sa lupt pt relatia asta. suntem tineri acum trebuie sa ne iubim si sa ne traim viata. cu toate ca mi a jurat ca nu s a culcat cu altcineva eu simt ca minte. nu mi se pare ok ca la varsta noastra sa facem dragoste odata la 10 sau 14 zile si atunci cand se intampla este foarte sec, chiar daca eu inncerc sa ma apropii de el sa il sarut sau sa il mangai , ma respinge , in cazul in care ii reprosez ma face nebuna si imi spune ca numai sex am in cap.
sunt foarte suparata , ma simt ca o femeie de 40 de ani cu o viata monotona ...
kudika_1020447
Postat pe 16 Noiembrie 2016 00:58
De la: kudika_1020447, la data 2016-11-16 00:58:16Buna seara, sunt noua aici si mi-am facut cont pt ca ma simt singura si simt nevoia sa vorbesc cu cineva deoarece cred ca mai am un pic si intru in depresie.........................................................................................................

Da, esti fraiera! Nu mai plange pe aici, caci nu are rost, nimeni nu poate trai in locul tau, nu exista o alta persoana, care sa detina puterea de a lua decizii in viata ta!Ai pierdut patru ani de zile, poate, cei mai frumosi ani ai vietii tale, nu ii mai poti recupera, dar poti sa iti reconsideri pozitia vis-a-vis de prietenul tau, un afemeiat de altfel! Nu am sa intelegh niciodata motivul, pentru care, va pierdeti timpul cu astfel de indivizi!Da, reprezentantii masculini ai zodiei "Leu" sunt niste fustangii sadea! De presie? Pentru ce si din cauza cui? A unui barbat? Fii serioasa, draga mea, schimba-ti modul de a gandi!
kudika_15804
Postat pe 16 Noiembrie 2016 07:06
wow, pentru un moment ma relaxasem cand ai pomenit de zodii .. dar nu, gandesti bine, esti rationala, intelegi bine lucrurile si esti sensibila.

nu ai puterea sa iesi din situatia asta, e o schimbare majora de viata.. sunt oameni care deabi isi schimba locul de munca, dar viata cu totul.

gandeste te ca e un muschi neantrenat, si greu de antrenat asta. e foaaaarte greu, si mie mi ar fi.
si ai atata bunatate si acceptare in tine ca toate cacaturile la care ai fost si esti supusa nu te au motivat sa te misti.

ideal mi se pare sa o tai direct, e cel mai curat.
dar daca nu poti, poti sa distrugi situatia actuala usor usor, pana cand lucrurile se rearanjeaza de la sine.
momentan tu duci in spate tot greul.
nu o mai fa, fii si tu distanta,
iesi cu alti oameni,
ai nevoie de prieteni, ai nevoie de mai mutle perspective de viata.
munceste mai putin.. naiba
vezi ti de hobiuri
momentan esti blocata intr o situatie absurda, ai nevoie de mai multa experienta si informatie, fii deschisa la ea

C4li
Postat pe 7 Decembrie 2016 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ex iubitul meu 12 De la: akaroest 11 Septembrie 2009 18:22
hi! 22 De la: kudika324144 24 Octombrie 2010 22:23
am aflat ca este insurat si l-am parasit.... 52 De la: Camelia_08 3 Februarie 2012 11:47
Situatzie naspa 69 De la: marco918 21 Ianuarie 2010 12:57
IUBESC UN INTERLOP 31 De la: dodydoru 29 August 2010 19:21