Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa fac

De la: kudika029282, la data 2010-01-23 19:58:57
De la: TangoFeliz, la data 2010-01-21 23:35:48parca nu am vazut nici o postare a vreunui barbat pe aici. nu conteaza. eu zic sa pleci cat mai repede din acea relatie. daca se poate numi relatie o chestie in care tu esti doar carpa lui de sters pe jos.
daca nu faci asta, o sa-ti distrugi viata in mod sigur.
bineinteles, o sa plangi dupa el o vreme dar o sa-ti treaca. in schimb, daca vei ramane, o sa plangi TOATA VIATA! si cu lacrimi mult mai amare!

MAI BINE UN SFARSIT DE GROAZA DECAT O GROAZA FARA DE SFARSIT!
de ce crezi ca o femeie care iubeste poate ajunge carpa de sters pe jos a unui barbat??? e chiar asa o greseala asta.....


Iubirea este ceva minunat, e venita de la Dumnezeu, e un dar divin. Odata cu iubirea adevarata, intervine si o farama de intelepciune, caci Cel de Sus nu face daruri aiurea.
Corect, poti sa iubesti si sa te daruiesti TOTAL SI NECONDITIONAT acelei iubiri, acelei relatii, acelei fiinte pe care, in mod liber ai ales sa o iubesti( chiar daca aparentele sunt altfel, acesta este adevarul: NOI ALEGEM SA IUBIM PE CINEVA, CONSTIENT SAU SUBCONSTIENT). Dar, in acest caz, fiinta care iubeste si se sacrifica o face din convingere si ESTE FERICITA facand asta. Ceea ce nu este cazul la cea care a initiat acest topic.
Ea a facut un sacrificiu, asteptand ca barbatul sa aprecieze asta si sa ramana cu ea... deci: TE IUBESC CA SA MA IUBESTI SI TU... si asta e la nivel subconstient la ea... e frica de singuratate, in numele careia e dispusa sa suporte multe... daca exista si iubire, aceasta este estompata sub acest strat gros de frica...
TangoFeliz
Postat pe 25 Ianuarie 2010 15:35
pleaca mai fara ca macar sa-i dai vreo explicatie. nu lasa pe nimeni sa-si bata joc de tine.lasa ca stiu si eu cum e sa iubesti si el sa-si bata joc de tine, da pe fatza asa ca un mare smecher, si tu sa speri ca fraiera ca se va schimba. am patit si eu asa ceva da eu ca proasta l-am suportat 3 ANI!!!!! ca sa ajung acum sa trec printr-un divort. nu fa prostia ce-am facut-o si eu si atatea alte femei. nu permite nimanui sa te trateze urat, nu se merita sa iti strici viata pt un magar. pleaca si lasa-l cu ochii in soare. e singurul lucru inteligent ce-l poti face. daca a ajuns sa te insulte sa te jigneasca mai are putin si iti da si o palma doua trei vreun pumn ppoate. nu ai motive sa-l suporti.nu esti muma padurii si el nu e printul din poveste, mai sunt barbati muuuuuuuuulti
Shhh
Postat pe 25 Ianuarie 2010 15:59
De la: cine_cineva, la data 2010-01-25 15:59:47pleaca mai fara ca macar sa-i dai vreo explicatie. nu lasa pe nimeni sa-si bata joc de tine.lasa ca stiu si eu cum e sa iubesti si el sa-si bata joc de tine, da pe fatza asa ca un mare smecher, si tu sa speri ca fraiera ca se va schimba. am patit si eu asa ceva da eu ca proasta l-am suportat 3 ANI!!!!! ca sa ajung acum sa trec printr-un divort. nu fa prostia ce-am facut-o si eu si atatea alte femei. nu permite nimanui sa te trateze urat, nu se merita sa iti strici viata pt un magar. pleaca si lasa-l cu ochii in soare. e singurul lucru inteligent ce-l poti face. daca a ajuns sa te insulte sa te jigneasca mai are putin si iti da si o palma doua trei vreun pumn ppoate. nu ai motive sa-l suporti.nu esti muma padurii si el nu e printul din poveste, mai sunt barbati muuuuuuuuulti
cum de te-ai hotarat sa divortezi?? m-am tot gandit si eu la asta dar parca nu am puterea de a merge mai departe..,:(
baby_kiss
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:15
mda...asta-s barbatii din ziua d azi, dak ii iub te ia d proasta si dak nu-i iub iar nu-i bn...in fine...parerea mea este urmatoarea:chiar dak e greu eu iti zic sa_l lasi,sa pleci si sa-ti vezi d viata ta,asta nu t merita!si_n plus il mai si intretii?asta_i nesimtire curata,n_are rost sa mai discutam!adik at cand nu e una e alta sau cum?am impresia k el are probleme cu kpu cred k se potriveste cu fosta:D nu_ti fie teama o sa gas p cineva kre sa te merite,sunt convinsa, o sa fie greu un timp dar va trece!ai grija d tn si_ti doresc tot binele!
kristuna
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:33
aia, aia,.....ce pretentii ai de la ea ,o cunosti stii ce a fost si este intre ei ?Ar trebui sa pretinzi ceva de la tine in primul rand si apoi de la el .Fii serioasa de ce sa oferi iubire unui barbat care nu merita .Eu cred ca pentru tine exista ceva mult mai bun. Ce zici!? De ce amanta , ce tupeu jegos au unii barbati!!!
kudika093476
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:38
Da ce dumnezeu ti-a facut de in 2 luni iesti si mutata si menajera si indragostita lulea? te-a vrajit !
kudika098337
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:42
cum ai zis si u(uni)baieti....dar in primul rand il ai asa cum vrei u cum il alegi.......multe fete din ziua de azi nu se mai uita si gata inbratele lor.......intai uitate bn si dupaia
maddox2006
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:44
De la: kudika098337, la data 2010-01-25 16:42:46Da ce dumnezeu ti-a facut de in 2 luni iesti si mutata si menajera si indragostita lulea? te-a vrajit !
ce fraiere mai pot sa fie in lumea asta
kudika029282
Postat pe 25 Ianuarie 2010 17:18
Greu de crezut ca mai exista atata naivitate...
As vrea sa stiu ce a facut pana la urma initiatoarea acestui topic. Ce a ales...
Mare gradina si multe tampenii se mai fac in numele dragostei.
Sa-ti spuna verde in fata ca vrea cu amandoua, sa plece noaptea de acasa (casa lui) si tu sa stai inca acolo, sluga in cele din urma (tot in casa lui), fara sa aveti acte, asta da subiect de telenovela!
Trezeste-te fetito, ca sunt destui barbati pe lume! Respectul de sine pe unde l-ai pierdut? Nimeni nu merita un asemenea tratament, dar daca tu in accepti, nu mai e nimic de zis. Fiecare cum isi asterne, asa doarme.
lidiaolteanu
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:10
De la: kudika098484, la data 2010-01-01 22:59:33Am intalnit acum 2 luni ,un tip pe net .Totul a decurs foarte repede, am fost la el acasa , apoi la urmatoarele intalniri ,am inceput sa-i gatesc, sa-i splal , sa-i fac curat.
De la inceput avea chipurile grija de mine, mi s-a parut falsa , aveam probleme cu dantura si el vai sa–mi rezolv problema asta , sa mai ma ingras putin etc.
Mi-a zis ca a avut o iubita recent dar ca s-au despartit , ca tipa avea probleme cu starea emotionala si s-au despartit. El se mutase cu ea ,dar nu se mai intelegeau iar el s-a mutat cu mama lui. Am crezut ca fraiera.
Am uitat sa mentionez ca el nu are servici , a terminat o facultate dar de luni bune nu are servici iar tipa aia il sustinea cat au fost impreuna.
Mergeam des la cumparaturi desigur pe banii mei, mai avea si pretentii nu vroia orice , mancare cat mai naturala, imbracaminte de firma daca se poate, plus pretentii sa am grija de el .Ca fraiera faceam tot ce vroia el . Am observat ca din cand in cand el trebuia sa plece de acasa, chipurile mergea la un prieten cu care avea o mica afacere . Si asta se intampla mai ales in weekend-uri , dar ce n-am inteles de ce ramanea noaptea chipurile la prietenul lui.
Apoi treptat imi tot vb de tipa aia de dinaintea mea , ca se aranjeaza m ca face nu stiu ce , ca se imbraca de la firme etc , mai mereu imi vb de ea. Apoi incerca sa-mi spuna ca e inca prieten cu ea ca vrea s-o ajute sa treaca de animite temeri psihice ca efata buna si vrea s-o ajute.
Am zis in mintea mea ca nu e nimic rau in asta, doar ca dupa ce ne-am mutat impreuna ,el vb la incpeut pe ascuns pe mess cu ea , il suna mereu seara iar el fugea cu telefonul in alta camera sa nu aud ce vb .
Intr-o zi a recunoscut ca el e inca in relatie cu asta, ca nu poate sa renunte la ea , ca vrea sa ramana prieteni , iar eu o sa-i fiu sotie chipurile. Ca nu poate sa-i spuna de mine ,ca ar face stop cardiac , s-ar arunca de pe bloc , ca mai asteapta sa-si revina psihic si o sa-i spuna de noi. Mai in gluma mai in serios , zicea ca el are 2 fete , pe mine si pe aia ca s-ar insura cu amandoua. Dar in ultimul timp se poarta cu mine urat, imi vb in 2 peri ,ma insulta, jigneste, iar seara cu aia vb pe mess .Cat am stat impreuna in ultimele saptamani , s-a dus la ea de cateva ori si mereu noaptea dupa ora 8 , chipurile s-o ajute la treaba , dar de ce ramanea la ea noaptea , n-am inteles.
Acum cateva zile, mi-a zis ca el se insoara cu aia iar eu o sa-i fiu amanta ca nu vrea sa renunte la mine, am inceput sa plang ,i-am zis ca nu vreau sa fiu amanta nimanui ,iar el fara nici o srabatere imi zice,, atunci trebuie sa ne despartim’’ , am plans iar el ca vai nu a vb serios , ca cu mine se insoara , aia o sa-i fie amanta. Ca tipa si-a mai revenit din starea de deprimare si ca el e fericit ca a ajutat-o sa-si revina, ca o sa ramana ,, prieteni si la propriu si la figurat’’.
Acum e plecat la aia , ca l-a invitat la masa , l-a sunat aia , si-mi zice dute acasa ca eu ma duc la masa ca m-a invitat.
Ma simt folosita , cu mine sta ca n-are cine sa-l intretina , sta la mama lui dar nu are cine sa-i faca de mancare, curat etc decat fraiera de mine. Cu aia se va muta ,ca n-o sa stea prea mult la mama lui iar eu nu ama casa mea ,stau cu parintii .
Vreau sa ma ajutati ,il iubesc dar nu cred ca el da 2 bani pe mine , ce sa fac ?
Incredibil. Domnisoara, trazeste te,n ai si tu un strop de demnitate in tine?
Aphrodite
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:20
De la: Aphrodite, la data 2010-01-25 19:20:20
De la: kudika098484, la data 2010-01-01 22:59:33Am intalnit acum 2 luni ,un tip pe net .Totul a decurs foarte repede, am fost la el acasa , apoi la urmatoarele intalniri ,am inceput sa-i gatesc, sa-i splal , sa-i fac curat.
De la inceput avea chipurile grija de mine, mi s-a parut falsa , aveam probleme cu dantura si el vai sa–mi rezolv problema asta , sa mai ma ingras putin etc.
Mi-a zis ca a avut o iubita recent dar ca s-au despartit , ca tipa avea probleme cu starea emotionala si s-au despartit. El se mutase cu ea ,dar nu se mai intelegeau iar el s-a mutat cu mama lui. Am crezut ca fraiera.
Am uitat sa mentionez ca el nu are servici , a terminat o facultate dar de luni bune nu are servici iar tipa aia il sustinea cat au fost impreuna.
Mergeam des la cumparaturi desigur pe banii mei, mai avea si pretentii nu vroia orice , mancare cat mai naturala, imbracaminte de firma daca se poate, plus pretentii sa am grija de el .Ca fraiera faceam tot ce vroia el . Am observat ca din cand in cand el trebuia sa plece de acasa, chipurile mergea la un prieten cu care avea o mica afacere . Si asta se intampla mai ales in weekend-uri , dar ce n-am inteles de ce ramanea noaptea chipurile la prietenul lui.
Apoi treptat imi tot vb de tipa aia de dinaintea mea , ca se aranjeaza m ca face nu stiu ce , ca se imbraca de la firme etc , mai mereu imi vb de ea. Apoi incerca sa-mi spuna ca e inca prieten cu ea ca vrea s-o ajute sa treaca de animite temeri psihice ca efata buna si vrea s-o ajute.
Am zis in mintea mea ca nu e nimic rau in asta, doar ca dupa ce ne-am mutat impreuna ,el vb la incpeut pe ascuns pe mess cu ea , il suna mereu seara iar el fugea cu telefonul in alta camera sa nu aud ce vb .
Intr-o zi a recunoscut ca el e inca in relatie cu asta, ca nu poate sa renunte la ea , ca vrea sa ramana prieteni , iar eu o sa-i fiu sotie chipurile. Ca nu poate sa-i spuna de mine ,ca ar face stop cardiac , s-ar arunca de pe bloc , ca mai asteapta sa-si revina psihic si o sa-i spuna de noi. Mai in gluma mai in serios , zicea ca el are 2 fete , pe mine si pe aia ca s-ar insura cu amandoua. Dar in ultimul timp se poarta cu mine urat, imi vb in 2 peri ,ma insulta, jigneste, iar seara cu aia vb pe mess .Cat am stat impreuna in ultimele saptamani , s-a dus la ea de cateva ori si mereu noaptea dupa ora 8 , chipurile s-o ajute la treaba , dar de ce ramanea la ea noaptea , n-am inteles.
Acum cateva zile, mi-a zis ca el se insoara cu aia iar eu o sa-i fiu amanta ca nu vrea sa renunte la mine, am inceput sa plang ,i-am zis ca nu vreau sa fiu amanta nimanui ,iar el fara nici o srabatere imi zice,, atunci trebuie sa ne despartim’’ , am plans iar el ca vai nu a vb serios , ca cu mine se insoara , aia o sa-i fie amanta. Ca tipa si-a mai revenit din starea de deprimare si ca el e fericit ca a ajutat-o sa-si revina, ca o sa ramana ,, prieteni si la propriu si la figurat’’.
Acum e plecat la aia , ca l-a invitat la masa , l-a sunat aia , si-mi zice dute acasa ca eu ma duc la masa ca m-a invitat.
Ma simt folosita , cu mine sta ca n-are cine sa-l intretina , sta la mama lui dar nu are cine sa-i faca de mancare, curat etc decat fraiera de mine. Cu aia se va muta ,ca n-o sa stea prea mult la mama lui iar eu nu ama casa mea ,stau cu parintii .
Vreau sa ma ajutati ,il iubesc dar nu cred ca el da 2 bani pe mine , ce sa fac ?
Incredibil. Domnisoara, trazeste te,n ai si tu un strop de demnitate in tine?
se pare ca nu stie ce e aia demnitate sau respect de sine
kudika029282
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:55
Nu stiu ce sa mai zic dar generatia din zilele de azi prima data fac sex , se muta impreuna si apoi o intreaba daca vrea sa fie iubitul ei . Nu cred in asa o naivitate. Oare ce se va intimla peste citiva ani chiar mi-e frica pentru fata mea care are 13 ani acuma !
kudika098337
Postat pe 26 Ianuarie 2010 16:20
De la: kudika098337, la data 2010-01-26 16:20:45Nu stiu ce sa mai zic dar generatia din zilele de azi prima data fac sex , se muta impreuna si apoi o intreaba daca vrea sa fie iubitul ei . Nu cred in asa o naivitate. Oare ce se va intimla peste citiva ani chiar mi-e frica pentru fata mea care are 13 ani acuma !






... stai linistita ... daca stie ce vrea aia gaseste ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 16:32
da problema e ca ii cam zdruncinata, atit stiutoare. Chiar mi-e teama!
kudika098337
Postat pe 26 Ianuarie 2010 18:59
nu mai sta linga el si uita de el ....lasa pe altcineva sa se spele cu el pe cap...cred ca il iubesti da o sa treaca....doare ustura da ia imagineaza-ti o viata linga unu k asta...sa fii si sclava si inselata si manipulata...ce gasesti bun in astea
little_curly
Postat pe 9 Februarie 2010 23:46
De la: little_curly, la data 2010-02-09 23:46:17 nu mai sta linga el si uita de el ....lasa pe altcineva sa se spele cu el pe cap...cred ca il iubesti da o sa treaca....doare ustura da ia imagineaza-ti o viata linga unu k asta...sa fii si sclava si inselata si manipulata...ce gasesti bun in astea
daca inca il mai iubesti de ce sa nu ii dai a doua sanasa poate vres se indrepte...
kudika029282
Postat pe 10 Februarie 2010 18:08
Kudika 098484: Draga mea, permite-mi sa te intreb: esti idioata sau cum? Ai pierdut deja doua luni cu acest kkt de "barbat"?
darksukkubus69
Postat pe 10 Februarie 2010 22:59
Nu ti se adresa tie mesajul meu, ci celei care a deschis discutia... tu cu cine vorbesti de fapt?
darksukkubus69
Postat pe 12 Februarie 2010 23:29
De la: darksukkubus69, la data 2010-02-12 23:29:55Nu ti se adresa tie mesajul meu, ci celei care a deschis discutia... tu cu cine vorbesti de fapt?
nu permit sa ma jigneasca cineva fara sa-i fac ceva.....
kudika029282
Postat pe 13 Februarie 2010 15:12
vezi ce se intampla daca toate suntetzi kudice cu nr?
miss_darine
Postat pe 13 Februarie 2010 15:15
De la: miss_darine, la data 2010-02-13 15:15:23 vezi ce se intampla daca toate suntetzi kudice cu nr?
kudika029282
Postat pe 13 Februarie 2010 15:33
cred ca nu mai are nevoie de nik...
adrianoo33
Postat pe 13 Februarie 2010 17:31
Nu cred ca exista asa multa prostie pe lumea asta!! nu cred ca e real ce scrie domnisoara...ar fi prea trist
liliac_
Postat pe 13 Februarie 2010 23:07
De la: liliac_, la data 2010-02-13 23:07:00 Nu cred ca exista asa multa prostie pe lumea asta!! nu cred ca e real ce scrie domnisoara...ar fi prea trist
nu exista padure fara uscaturi...cam la fel si cu prostia de care unii dau dovada....
kudika029282
Postat pe 14 Februarie 2010 14:15
De la: baby_kiss, la data 2010-01-25 16:15:42
De la: cine_cineva, la data 2010-01-25 15:59:47pleaca mai fara ca macar sa-i dai vreo explicatie. nu lasa pe nimeni sa-si bata joc de tine.lasa ca stiu si eu cum e sa iubesti si el sa-si bata joc de tine, da pe fatza asa ca un mare smecher, si tu sa speri ca fraiera ca se va schimba. am patit si eu asa ceva da eu ca proasta l-am suportat 3 ANI!!!!! ca sa ajung acum sa trec printr-un divort. nu fa prostia ce-am facut-o si eu si atatea alte femei. nu permite nimanui sa te trateze urat, nu se merita sa iti strici viata pt un magar. pleaca si lasa-l cu ochii in soare. e singurul lucru inteligent ce-l poti face. daca a ajuns sa te insulte sa te jigneasca mai are putin si iti da si o palma doua trei vreun pumn ppoate. nu ai motive sa-l suporti.nu esti muma padurii si el nu e printul din poveste, mai sunt barbati muuuuuuuuulti
cum de te-ai hotarat sa divortezi?? m-am tot gandit si eu la asta dar parca nu am puterea de a merge mai departe..,:(

Uite asa! Te trezesti intr-o dimineata, te uiti in oglinda si vezi ca ti-a mai aparut un rid, un fir alb, vezi ochii din care te-ai saturat sa tot curga lacrimi si iti spui ca nu se merita sa-ti pierzi tineretea si viata langa un barbat care nu te apreciaza. Trebuie sa-ti creasca respectul de sine, apoi sa-i dai un picior prin partile moi. Se poate.
lidiaolteanu
Postat pe 15 Februarie 2010 14:10
De la: lidiaolteanu, la data 2010-02-15 14:10:26
De la: baby_kiss, la data 2010-01-25 16:15:42
De la: cine_cineva, la data 2010-01-25 15:59:47pleaca mai fara ca macar sa-i dai vreo explicatie. nu lasa pe nimeni sa-si bata joc de tine.lasa ca stiu si eu cum e sa iubesti si el sa-si bata joc de tine, da pe fatza asa ca un mare smecher, si tu sa speri ca fraiera ca se va schimba. am patit si eu asa ceva da eu ca proasta l-am suportat 3 ANI!!!!! ca sa ajung acum sa trec printr-un divort. nu fa prostia ce-am facut-o si eu si atatea alte femei. nu permite nimanui sa te trateze urat, nu se merita sa iti strici viata pt un magar. pleaca si lasa-l cu ochii in soare. e singurul lucru inteligent ce-l poti face. daca a ajuns sa te insulte sa te jigneasca mai are putin si iti da si o palma doua trei vreun pumn ppoate. nu ai motive sa-l suporti.nu esti muma padurii si el nu e printul din poveste, mai sunt barbati muuuuuuuuulti
cum de te-ai hotarat sa divortezi?? m-am tot gandit si eu la asta dar parca nu am puterea de a merge mai departe..,:(

Uite asa! Te trezesti intr-o dimineata, te uiti in oglinda si vezi ca ti-a mai aparut un rid, un fir alb, vezi ochii din care te-ai saturat sa tot curga lacrimi si iti spui ca nu se merita sa-ti pierzi tineretea si viata langa un barbat care nu te apreciaza. Trebuie sa-ti creasca respectul de sine, apoi sa-i dai un picior prin partile moi. Se poate.
se poate sa-i creasca si lui respectul de sine..si sa-ti mai dea un picior in partile moi..si apoi ce te faci...
kudika029282
Postat pe 15 Februarie 2010 19:50
De la: felixcat, la data 2010-01-24 19:39:28pai daca el e cocalar tu ce esti?


pitzi alert??
neah..alea cer nu ofera mult prea mult
ionelaela
Postat pe 15 Februarie 2010 21:22
De la: ionelaela, la data 2010-02-15 21:22:42
De la: felixcat, la data 2010-01-24 19:39:28pai daca el e cocalar tu ce esti?


pitzi alert??
neah..alea cer nu ofera mult prea mult
poate alea de pe centura cer si se si ofera...la cocalari....ha..ha..
kudika029282
Postat pe 16 Februarie 2010 20:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Job'uri de vara 2 De la: desi_desiree 9 Iulie 2010 04:00
story of my life:( 189 De la: mara_bogdan 9 Septembrie 2011 01:52
Impreuna sau separat 14 De la: kudika503694 8 Iunie 2014 17:08
Iubire sau...distractie? 45 De la: kudika048217 16 Septembrie 2009 05:36
Ce parere au Barbatii despre Femei 115 De la: puiut_77 1 Martie 2011 09:37