Setari Cookie-uri

viata langa o persoana falsa

sal am avut o relatie de doi ani cu o persoana care pana la urma sa dovedit a fii falsa neam cunoscut pe net a fost dragoste la prima vedere ne-am antalnit si neam placut am hotarat sa formam un cuplu totul era perfect numi venea sa cred ca an sfarsit ami gasisem persoana care sa ma iubeasca si pe care so iubescdupa 6 luni ne faceam planuri de nunta ami zicea ca vrea sa fiie cea mai frumoasa mireasa ,eu numai puteam de drag cand o auzeam ai multumeam lui dumnezeo ca mi-a scoso an caleau fost toate bune pana iam cunoscut parinti si care niau propus sa ne mutam la ei fiinca era singurul lor copil ziceau ca vor sal aibe aproape,am facut gresala si am acceptat a mers bine o perioada relatia dupa care sa schimbat cand terminam seara lucru nu stiam cum sa ajung mai repede acasa ca sa o pot strange an brate la care ia ami zicea (lasama puiu ca sunt irascibila ) si dupa aceia a urmat cojmarul ajunsesem sa facem dragoste la o luna jumate ami zicea ca ma iubeste dar din cauza problemelor pe care le are nu ai mai sta gandul la barbati ca sa mai faca dragoste am acceptato asa timp de 2 ani dar nu am mai putut suporta pt ca deja ancepusa cu reprosurile daca ai ziceam sa fie mai tandra cu mine ami zicea sa nui spun eu ei cum sa se poarte si am hotarat sa luam o pauza de o luna de zile sa vedem ce simtim unul pt celalalt nu am mai vb nici macar la tel acum de revelion am sunato sai zic la multi ani si miam dat seama ca facusem o mare gresala sunando pt ca ma luat din prima ca la ce dracu o sun si no las an pace pt ca sa gandit bine si nu vrea sa aibe o relatie cu mine si nici cu alt barbat vrea sa stea singura ca nu ma iubeste dar nici nu ma iubit (dar cu toate astea anainte ami zicea ca sunt singurul barbat din viata ei si nu sar anchipui viata fara mine ),ca nu e pregatita sa se marite si sa aiba copii (dar are o varsta la care ar trebui sa se gandeasca 30 de ani) si a reusit cu jignirile pe care mi lea adus sa ma faca din iubirea pe care io purtam sa simt pt ia o mare ura si un dispret total .

Postat pe 2 Ianuarie 2010 08:58
asa...si care-i problema?daca din iubirea ce i-o purtai ai ajuns la ura..acum care-i problema? daca ai ajuns deja la ura,nu mai suferi din dragoste...asta merita...bravooooooooootreci mai departe..sau erai in stare sa suporti toate toanele doar pt ca sunteti "la o varsta"si sa nu ramai neinsurat?
stravaro
Postat pe 3 Ianuarie 2010 17:13
io cred ca i-ai scris o scrisoare si de-aia s-a schimbat radical :D
googoodoll
Postat pe 3 Ianuarie 2010 17:22
te anseli nu iam scris nici o scrisoare dar schimbarea sa produs poate din cauza ca ma purtam prea frumos cu ea si cand ma jignea lasam capul an jos si taceam ,si poate si din cauza ca mam prea lasat umilit de ea dar asta este mam ampacat cu gandul si merg mai departe
karlos
Postat pe 3 Ianuarie 2010 19:56
De la: karlos, la data 2010-01-03 19:56:44 te anseli nu iam scris nici o scrisoare dar schimbarea sa produs poate din cauza ca ma purtam prea frumos cu ea si cand ma jignea lasam capul an jos si taceam ,si poate si din cauza ca mam prea lasat umilit de ea dar asta este mam ampacat cu gandul si merg mai departe







... un sfat ... FERESTE-TE DE FETELE/FEMEILE SINGURE LA PARINTI ... in proportie de 95% sint niste ''experimente'', la propriu, ale parintilor lor ... e valabila si pentru ''baietei'' ...



marco918
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:04
De la: karlos, la data 2010-01-03 19:56:44 te anseli nu iam scris nici o scrisoare dar schimbarea sa produs poate din cauza ca ma purtam prea frumos cu ea si cand ma jignea lasam capul an jos si taceam ,si poate si din cauza ca mam prea lasat umilit de ea dar asta este mam ampacat cu gandul si merg mai departe

Sa nu te superi pe mine ca sunt off topic, dar i-ul din a se foloseste numai in cuvant, la inceputul lui pune i simplu, ex.inceput,inertie, inec sau gand, farama, etc
miss_darine
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:09
De la: miss_darine, la data 2010-01-03 20:09:06
De la: karlos, la data 2010-01-03 19:56:44 te anseli nu iam scris nici o scrisoare dar schimbarea sa produs poate din cauza ca ma purtam prea frumos cu ea si cand ma jignea lasam capul an jos si taceam ,si poate si din cauza ca mam prea lasat umilit de ea dar asta este mam ampacat cu gandul si merg mai departe

Sa nu te superi pe mine ca sunt off topic, dar i-ul din a se foloseste numai in cuvant, la inceputul lui pune i simplu, ex.inceput,inertie, inec sau gand, farama, etc


coldwind
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:13
alt cuplu care a comunicat de n-a mai putut

pariu ca nici nu va cunoasteti cu adevarat? Ceva s-a intamplat acolo, de a ajuns sa te respinga atat de categoric. Ai putea sa afli ce sau ai putea sa spui "vai, ce nenorocita" in continuare.

La cum vad eu lucrurile, sunteti foarte imaturi pentru varsta voastra, egocentrici amandoi si nici unul nu vreti sa va asumati responsabilitati (sa nu-mi spui ca tu ti le asumi, atat timp cat nu vrei sa accepti ca poate i-ai gresit cumva.... ca daca ai accepta, ai incerca sa afli daca asa stau lucrurile).
kitty_krieger
Postat pe 3 Ianuarie 2010 20:37
tocmai asta este ca am ancercat si iam acceptat totul am zis ca poate se schimba dar nu fara speranta nu puteam avea o discutie pt ca ancepea sa tipe la mine si dupa ami zicea ca ma iubi
karlos
Postat pe 4 Ianuarie 2010 16:21
nu ma supar dar am o tastatura adusa din franta si are literele diferite de cele care sunt la noi si cand scri nu ma prea uit la tast
karlos
Postat pe 4 Ianuarie 2010 16:27
De la: karlos, la data 2010-01-04 16:21:53tocmai asta este ca am ancercat si iam acceptat totul am zis ca poate se schimba dar nu fara speranta nu puteam avea o discutie pt ca ancepea sa tipe la mine si dupa ami zicea ca ma iubi


ai zis ca poate se schimba???? asa, ca prin farmec si minune si ar fi trebuit sa-ti citeasca si gandurile, nu?
daca i-ai acceptat totul, te-a luat de molau. Data viitoare poate n-ar strica sa fii tu insuti, sa te respecti mai mult.

Apropo, din punctul asta de vedere, si tu ai fost fals. Vezi cum totul intr-un cuplu e din vina amandorura?
kitty_krieger
Postat pe 5 Ianuarie 2010 01:59
De la: pisicuta_razboinica, la data 2010-01-05 01:59:52
De la: karlos, la data 2010-01-04 16:21:53tocmai asta este ca am ancercat si iam acceptat totul am zis ca poate se schimba dar nu fara speranta nu puteam avea o discutie pt ca ancepea sa tipe la mine si dupa ami zicea ca ma iubi


ai zis ca poate se schimba???? asa, ca prin farmec si minune si ar fi trebuit sa-ti citeasca si gandurile, nu?
daca i-ai acceptat totul, te-a luat de molau. Data viitoare poate n-ar strica sa fii tu insuti, sa te respecti mai mult.

Apropo, din punctul asta de vedere, si tu ai fost fals. Vezi cum totul intr-un cuplu e din vina amandorura?






... alooooo ... pisi ... cuplu inseamna el si ea !!! ... nu mamitza, taticu, bubico ... baiatul a fost foarte saloon ... iar esti cu carutza pe aratura ...
marco918
Postat pe 5 Ianuarie 2010 02:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma parasit dar e gelos ....si vrea sa ramanem prieteni....:))) 26 De la: AdrianaR 23 Octombrie 2010 17:54
ne-am despartit!asa si??? 23 De la: partagas 11 Iulie 2009 17:46
eu balanta el1 varsator el2 pesti 8 De la: size_back 3 Noiembrie 2010 12:47
Rascruce sau un nou inceput? 6 De la: kamita_iul 25 Mai 2013 14:37
DeeDeeKiss 6 De la: Ame_ly 24 Mai 2011 10:27