Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat

anul trecut am cunoscut pe cineva cu care am avut o relatie de cateva luni.am considerat ca merita sa fie primul...si nu regret decizia...la putin timp ne.am despartit...ne.am reintalnit dupa alte 5 luni de zile la insistentele lui.am incercat sa reluam relatia dar stiti cum se spune"ce nu a mers prima data,nu va merge nici a doua,nici a treia oara"...dupa cateva saptamani m.a cautat din nou...si de atunci ne intalnim foarte des...avem o relatie de prietenie dar care include si alte lucruri...sex!au fost momente cand amandoi aveam prieten/a dar cu toate astea ne intalneam pe ascuns...de fiecare data el era cel care ma cauta...probabil stia k nu va fi refuzat...faza e ca eu tin foarte mult la el...ink de cand am fost prima data impreuna...am incercat sa.l uit,am avut si alti prieteni,am incercat sa evit orice contact cu el dar cu toate astea nu pot pune capat relatiei...nu i.am marturisit niciodata care sunt sentimentele mele pentru el,in primul rand din orgoliu si in al doilea rand pentru ca in felul acesta l.as indeparta....nu pot sa inteleg ce simte el pentru mine deoarece e o persoana foarte dificila si evita astfel de discutii..momentan el are prietena..si ma doare sa.i vad impreuna chiar dak stiu k el nu tine la ea.nu stiu ce sa fac...s.o las balta sau sa continui relatia?desi sunt constienta k e mai bn sa.mi vad de viata mea cu altcineva nu pot sa.l uit....
aura0708
Postat pe 4 Ianuarie 2010 01:13
daca are prietena nu vad de ce te mai intrebi daca mai are rost sa mai ai vreo legatura q el sau nu.....vine la tine doar cand are chef de o partida de sex si ...cam atat...daca ar fi vrut ceva mai mult ti-ar fi spus si nu si-ar fi cautat iubita, te-ar fi pastrat pe tine....si nu cred ca se merita sa fii cea de-a doua, meriti pe cineva care sa tina q adevarat la tine si sa te respecte
freakbabe
Postat pe 4 Ianuarie 2010 01:20
Si crezi ca daca nu i-ai marturisit verbal,care sunt sentimentele tale pt el ,crezi ca el nu s-a prins ca ai sa-l primesti de fiecare daca cand"are el chef"(de sex)dupa cum spui tu,vrei un sfat?!?!?!ar fii bine sa-l si ei in seama,da-l in p.i.z.d.a masii,si cand te mai cauta da-i peste"nas"in asa fel sa uite de tine si nr tau de tel bafta sper sa si reusesti!!!e mai greu dar daca vrei cu adevarat poti!!!
yza79
Postat pe 4 Ianuarie 2010 01:33
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere, s-ar putea sa nu fie intotdeauna ceea ce doriti sa auziti, dar intotdeauna va fi adevarul.

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 4 Ianuarie 2010 05:45
raspunsul e mai mult decat evident...cum poti sa fi cu un baiat caRE ARE PRIETENA(CHIAR DACA EL ESTE FOSTUL TAU PRIETEN SI PRIMUL DIN VIATA TA?) ...tie ti-ar placea asa ceva? daca tie iti place sas fii roata de rezerva n-ai decat sa fi cu el; dar in viata conteaza foarte mult sa ai obraz iar tu nu ai...nu conteaza cat il iubesti,conteaza ca el doar te foloseste iar u ii joci in struna
steffy91
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:28
merci mult pentru sfaturi:*
aura0708
Postat pe 11 Februarie 2010 17:59
sfatul meu pt tine e sa-l lasi in pace si cere-i si lui sa t lase in pace
nu merita sa t complaci intr-o astfel de situatie...stii...noi fetele nu suntem obiectele lor d facut sex...
mai ales k are prietena, lasa-l el nu s va schimba niciodata...asa sunt unii barbati...
si fii sigura k roata se va intoarce impotriva lui mai devreme sau mai tarziu....stai linistita k nu l merge niciodata cu bataia asta d joc...
fii puternica si spune-i verde-n fata k vrei sa ai o viata pt k nu esti un obiect...t poop si succes
ast sa-mi spui ce ai rezolvat
andrutzaioana
Postat pe 16 Februarie 2010 09:44
pffff... da-l la dracu'! "are prietena dar nu tine la ea"... de unde stii? ti-a spus el? si daca nu tine la ea... de ce inca mai e prietena lui? e un amalgam din care nu inteleg nimic. di ,din pacate, cred ca nici tu nu pricepi mare lucru din ce ti se intampla,iar asta e cu adevarat trist!
Anissia27
Postat pe 16 Februarie 2010 10:20
ai mare dreptate Anissia27..nici eu nu pricep mare lucru...nu l.am mai cautat...si nici el pe mine...incerc sa gasesc pe cineva care sa ma respecte..
aura0708
Postat pe 20 Februarie 2010 01:31
Doar sfaturi de la fete..

Poate ca e timpul sa iei in seama si sfatul meu.

Dupa ce am citit primul tau post mi-am dat seama, ca tu faci acest lucru pe "ascuns", nu ca doar tii la el, ci speri, la ziua in care se va intoarce la tine.

Ideea este urmatoarea. Te doare cand il vezi cu cealalta.Poate fetita aceea are ceva pe care il atrage pe el, cum ar fi un pic de mister.Incearca data viitoare cand te va cauta, fa-i un joc din care amandoi sa aveti de castigat, nu te lasa prea repede, doar la un apel telefonic, tine-l pe jar, ofera-i o doza de mister, atrage-l, fa-l sa te vrea cu adevarat, si poate vei reusi sa fie al tau.

Daca nu vei face asta, el te va vedea doar ca fata la care suna, si i se raspunde pe plac.

Succes!
De_Nereprosat
Postat pe 20 Februarie 2010 20:04
De la: aura0708, la data 2010-01-04 01:13:58anul trecut am cunoscut pe cineva cu care am avut o relatie de cateva luni.am considerat ca merita sa fie primul...si nu regret decizia...la putin timp ne.am despartit...ne.am reintalnit dupa alte 5 luni de zile la insistentele lui.am incercat sa reluam relatia dar stiti cum se spune"ce nu a mers prima data,nu va merge nici a doua,nici a treia oara"...dupa cateva saptamani m.a cautat din nou...si de atunci ne intalnim foarte des...avem o relatie de prietenie dar care include si alte lucruri...sex!au fost momente cand amandoi aveam prieten/a dar cu toate astea ne intalneam pe ascuns...de fiecare data el era cel care ma cauta...probabil stia k nu va fi refuzat...faza e ca eu tin foarte mult la el...ink de cand am fost prima data impreuna...am incercat sa.l uit,am avut si alti prieteni,am incercat sa evit orice contact cu el dar cu toate astea nu pot pune capat relatiei...nu i.am marturisit niciodata care sunt sentimentele mele pentru el,in primul rand din orgoliu si in al doilea rand pentru ca in felul acesta l.as indeparta....nu pot sa inteleg ce simte el pentru mine deoarece e o persoana foarte dificila si evita astfel de discutii..momentan el are prietena..si ma doare sa.i vad impreuna chiar dak stiu k el nu tine la ea.nu stiu ce sa fac...s.o las balta sau sa continui relatia?desi sunt constienta k e mai bn sa.mi vad de viata mea cu altcineva nu pot sa.l uit....



pana la urma u ce vreii?
trebuie sa ti pui intrebarea si sa raspunzi iar dupa sa actionezi.. sunt multe fete ca tine care nu stiu ce vor din anumite puncte de vedere, insa incurcati fara sa va dati seama si complicati lucrurile si aduce multa suferinta. mai intentionat sau nu.
Nu ma intelege gresit dar tu ce vrei? ca nu te ai facult explicita ce vrei de fapt si de drept.. E normal sa ti la el ca a fost primul si vb aia primul sau prima dragoste nu se uita, daca ai is o rel in care cu acel el nu ai contcat sexual e relevant dc il cauti tot pe el pt ca ai incredere in el si .. na...
Deci daca sti ca nu se poate nu fi naiva tre sa ai orgoliu si demnitate, ca asa ce faci esti amanta pe post de rezenrva sau ce?.. sa fim serios cat de multe ai zice ca e primul ca a fost o rel mai speciala , in mom de fatat asta esti daca te injosesti sa faci asta.. succes
Hotarestete ce vrei.
ionut_daniel
Postat pe 23 Februarie 2010 20:13
TU STII CE FACI???? ITI BATI JOC DE TINE....VINE LA TINE PT KA ?"NU IL REFUZI" E SMEKER... tu singura iti bati joc de tine....NU MERITA NIMIC..PROBABIL CA AIA NU-I DA ...STII TU CE... DE AIA...DAR FACI CUM CREZI..MULTI NE-AM SPUS PAREREA
metallgirl
Postat pe 27 Februarie 2010 15:04
Nu te poti "desprinde" de el pentru ca e primul barbat din viata ta, insa gresesti daca continui sa reinozi..."relatia" (?)cand si cand...

De uitat n-o sa-l uiti..ca e primul..., dar vezi-ti de viata ta frumos.
Daca pe prietena...legitima nu o iubeste si o inseala (ca asta face !) nu te gandesti ca asa va face mereu ? Ai vrea sa fie al tal LEGITIM, dar sa stai cu teama ca poate te inseala ?

EKaterina
Postat pe 27 Februarie 2010 15:39
De la: aura0708, la data 2010-01-04 01:13:58anul trecut am cunoscut pe cineva cu care am avut o relatie de cateva luni.am considerat ca merita sa fie primul...si nu regret decizia...la putin timp ne.am despartit...ne.am reintalnit dupa alte 5 luni de zile la insistentele lui.am incercat sa reluam relatia dar stiti cum se spune"ce nu a mers prima data,nu va merge nici a doua,nici a treia oara"...dupa cateva saptamani m.a cautat din nou...si de atunci ne intalnim foarte des...avem o relatie de prietenie dar care include si alte lucruri...sex!au fost momente cand amandoi aveam prieten/a dar cu toate astea ne intalneam pe ascuns...de fiecare data el era cel care ma cauta...probabil stia k nu va fi refuzat...faza e ca eu tin foarte mult la el...ink de cand am fost prima data impreuna...am incercat sa.l uit,am avut si alti prieteni,am incercat sa evit orice contact cu el dar cu toate astea nu pot pune capat relatiei...nu i.am marturisit niciodata care sunt sentimentele mele pentru el,in primul rand din orgoliu si in al doilea rand pentru ca in felul acesta l.as indeparta....nu pot sa inteleg ce simte el pentru mine deoarece e o persoana foarte dificila si evita astfel de discutii..momentan el are prietena..si ma doare sa.i vad impreuna chiar dak stiu k el nu tine la ea.nu stiu ce sa fac...s.o las balta sau sa continui relatia?desi sunt constienta k e mai bn sa.mi vad de viata mea cu altcineva nu pot sa.l uit....



Gandeste-te pe termen lung : chiar vrei sa continui prosteala astea si peste cativa ani ? Pentru ca am o amica ce face acelasi lucru ca tine - respectiv tot cedeaza la insistentele fostului de a se intalni pentru..hm...sex-, doar ca la ea deja continua de vreo 5 ani de zile treaba .
Eu zic sa-ti vezi de viata, pentru ca el nu face altceva decat sa profite de slabiciunea pe care stie ca o ai pentru el .
anissya
Postat pe 28 Februarie 2010 19:55
De la: aura0708, la data 2010-01-04 01:13:58anul trecut am cunoscut pe cineva cu care am avut o relatie de cateva luni.am considerat ca merita sa fie primul...si nu regret decizia...la putin timp ne.am despartit...ne.am reintalnit dupa alte 5 luni de zile la insistentele lui.am incercat sa reluam relatia dar stiti cum se spune"ce nu a mers prima data,nu va merge nici a doua,nici a treia oara"...dupa cateva saptamani m.a cautat din nou...si de atunci ne intalnim foarte des...avem o relatie de prietenie dar care include si alte lucruri...sex!au fost momente cand amandoi aveam prieten/a dar cu toate astea ne intalneam pe ascuns...de fiecare data el era cel care ma cauta...probabil stia k nu va fi refuzat...faza e ca eu tin foarte mult la el...ink de cand am fost prima data impreuna...am incercat sa.l uit,am avut si alti prieteni,am incercat sa evit orice contact cu el dar cu toate astea nu pot pune capat relatiei...nu i.am marturisit niciodata care sunt sentimentele mele pentru el,in primul rand din orgoliu si in al doilea rand pentru ca in felul acesta l.as indeparta....nu pot sa inteleg ce simte el pentru mine deoarece e o persoana foarte dificila si evita astfel de discutii..momentan el are prietena..si ma doare sa.i vad impreuna chiar dak stiu k el nu tine la ea.nu stiu ce sa fac...s.o las balta sau sa continui relatia?desi sunt constienta k e mai bn sa.mi vad de viata mea cu altcineva nu pot sa.l uit....
claudita_creaza
Postat pe 1 Martie 2010 13:37
dak are pe alta mai bine incerci sal uiti e mai bine pentri tine
claudita_creaza
Postat pe 1 Martie 2010 13:39
Pai daca il iubesti asa mult, de ce nui impartasesti sentimentele?De ce il lasi alteia, cind tu rivnesti la el?
kudika098645
Postat pe 1 Martie 2010 13:48
De la: claudita_creaza, la data 2010-03-01 13:37:53
De la: aura0708, la data 2010-01-04 01:13:58anul trecut am cunoscut pe cineva cu care am avut o relatie de cateva luni.am considerat ca merita sa fie primul...si nu regret decizia...la putin timp ne.am despartit...ne.am reintalnit dupa alte 5 luni de zile la insistentele lui.am incercat sa reluam relatia dar stiti cum se spune"ce nu a mers prima data,nu va merge nici a doua,nici a treia oara"...dupa cateva saptamani m.a cautat din nou...si de atunci ne intalnim foarte des...avem o relatie de prietenie dar care include si alte lucruri...sex!au fost momente cand amandoi aveam prieten/a dar cu toate astea ne intalneam pe ascuns...de fiecare data el era cel care ma cauta...probabil stia k nu va fi refuzat...faza e ca eu tin foarte mult la el...ink de cand am fost prima data impreuna...am incercat sa.l uit,am avut si alti prieteni,am incercat sa evit orice contact cu el dar cu toate astea nu pot pune capat relatiei...nu i.am marturisit niciodata care sunt sentimentele mele pentru el,in primul rand din orgoliu si in al doilea rand pentru ca in felul acesta l.as indeparta....nu pot sa inteleg ce simte el pentru mine deoarece e o persoana foarte dificila si evita astfel de discutii..momentan el are prietena..si ma doare sa.i vad impreuna chiar dak stiu k el nu tine la ea.nu stiu ce sa fac...s.o las balta sau sa continui relatia?desi sunt constienta k e mai bn sa.mi vad de viata mea cu altcineva nu pot sa.l uit....


De unde sti tu ca el nu tine la ea?Din moment ce cu ea ,si cu tine nu poate sa aibe o relatie,inseamna caci cu tine vrea doar aventuri.Ma scuzi ca poate am dat un raspuns prea dur,dar asta-i adevarul.Se vede ca el nu-i omul pt o relatie serioasa ,este un om caruia ii place sa se distreze,ii place adrenalina,sa va vedeti pe ascuns,e omul care te-ar vrea de amanta dar in nici un caz de sotie.
Este greu pt ca este primul,dar vine si al doilea si al treilea,si-o sa vezi ca exista barbati mult mai buni ca el.
Ai grija de tine si invata sa-i spui nu,pt ca el stie ce simti cu siguranta si profita de sentimentele tale.
si astept sa-mi spui ce-ai mai facut
DydiG
Postat pe 1 Martie 2010 14:26
De la: kudika098645, la data 2010-03-01 13:48:00Pai daca il iubesti asa mult, de ce nui impartasesti sentimentele?De ce il lasi alteia, cind tu rivnesti la el?


Nu mai exista barbati pe lume si trebuie sa lupte pt unu care n-o merita???Daca ii impartaseste sentimentele,acel baiat nu v-a face alceva decat sa-si bata joc de ele,pt ca din moment ce stie ca ea nu il poate refuza ,stie si ca tzine la el .
Si faza cu ravnitul,tre sa avem orice barbat la care ravnim???
DydiG
Postat pe 1 Martie 2010 14:30
Uite,asa se explica cum de mai sunt baieti buni si singuri:multe fete sunt prea preocupate sa alerge dupa baietii rai!
heaven2007
Postat pe 1 Martie 2010 14:42
da..se pare ca era unul dintre baietii cei rai...am renuntat la el definitiv...dar stiti cum se spune "cui pe cui se scoate"...intre timp a aparut altcineva in viata mea...i.am cam dat cu piciorul si acum imi pare foarte rau...nu stiu cum sa procedez sa ma impac cu el pentru ca era o persoana care intr.adevar merita.....m.am dovedit a fi foarte nehoatarata si nu i.a picat prea bine...
aura0708
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:26
cred ca ar cam trebui sa renunt la orgoliul meu prostesc si sa am mai multa incredere in oameni..cu fostul meu prieten(cel cu care sper sa ma impac)m.am cam jucat cum am avut eu chef..ba vreau o relatie serioasa,dupa i.am spus ca nu mai vreau si in momentul in care am inceput sa tin la el i.am cerut din nou o relatie serioasa..mi.a spsu ca nu poate sa.mi ofere mai mult...asa ca i.am cerut sa ne despartim...acum imi pare ff rau pentru ca era exact ceea ce cautam....:(((
aura0708
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:32
imi place la nebunie varza murata
Tazmanian
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:34
:))..da...asaera viata mea in momentul acela...varza murata
aura0708
Postat pe 30 August 2010 17:34
De la: aura0708, la data 2010-08-30 17:34:07:))..da...asaera viata mea in momentul acela...varza murata

oau!
dupa 4 luni!
parca esti a. dumas tatal, dupa 20 de ani!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 30 August 2010 17:45
draguta cartea despre care vorbesti:P
aura0708
Postat pe 9 Septembrie 2010 22:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt deprimat,am o poveste tragica,terminata dezastruos...nu stiu ce safac ,am nevoie mare de sfaturi 18 De la: stem_29 4 August 2010 11:28
i-am spus ca vreau sa ma marit si a fugit de mine, am nevoie de un sfat !!! 58 De la: kudika227429 16 Iulie 2010 09:46
Doreste sa ne despartim(incopabilitate) 4 De la: kudika_969573 9 Iulie 2014 09:45
Ajutati-ma!! 20 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:54
si la mine un posibil divort 32 De la: ela_angel 30 Septembrie 2010 21:12