Setari Cookie-uri

relatiile la distanta sunt iubiri imposibile??

Sunt curioasa daca aprobati in general aceste relatii sau nu..pentru ca se intampla sa traiesc pe pielea mea o astfel de relatie si..nu stiu unde va ajunge..:(poate traiti experiente frumoase pe care sa mi le impartasiti si`mi ridicati moralu`..sau poate nu:-??..

Postat pe 6 Ianuarie 2010 02:57
mai sunt si alte subiecte deschise pe tema asta !
Anyway ,depinde de voi si de ceea ce vreti .
blaa
Postat pe 6 Ianuarie 2010 08:46
salut...din punctul meu de vedere relatiile la distanta nu duc prea mult....eu am aut o relatie de 2 luni de zile cu un baiat din orasul meu dar invata la liceul militar j venea acaa o data la 3 sapt.....problema k el era fff gelos....j pana la urma am pus punct...... j nu am mai avut ce sa fac...dar asta e viata....noi ne am iubit ffff mult...simt asta j simt ca ma iubeste j ak.....
kudika099246
Postat pe 6 Ianuarie 2010 09:22
De la: , la data 2010-01-06 02:57:24Sunt curioasa daca aprobati in general aceste relatii sau nu..pentru ca se intampla sa traiesc pe pielea mea o astfel de relatie si..nu stiu unde va ajunge..:(poate traiti experiente frumoase pe care sa mi le impartasiti si`mi ridicati moralu`..sau poate nu:-??..



din propiile mele experiente,pot spune ca nu merg,nu rezista,nu e nimic frumos,nu are rost. o relatie la distanta,e o continua amagire.

mereu va fi o tentatie acolo langa tine sau langa celalat partener.

in rest...fiecare face si traieste ce vrea si cum vrea.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 6 Ianuarie 2010 09:32
mereu va fi o tentatie acolo langa tine sau langa celalat partener

tentatii exista chiar si daca ar fi unul langa celalalt,deci depinde ceea ce iti doresti si cat de mult se iubesc.

si,daca iubesti o persoana ,nu te gandesti sa fi cu alta nu ?
blaa
Postat pe 6 Ianuarie 2010 11:19
De la: blaa, la data 2010-01-06 11:19:24mereu va fi o tentatie acolo langa tine sau langa celalat partener

tentatii exista chiar si daca ar fi unul langa celalalt,deci depinde ceea ce iti doresti si cat de mult se iubesc.

si,daca iubesti o persoana ,nu te gandesti sa fi cu alta nu ?





... daca nu exista CARACTER la oricare dintre parteneri e totul degeaba cu tot cu ''iubirea'' ...
marco918
Postat pe 6 Ianuarie 2010 11:27
De la: marco918, la data 2010-01-06 11:27:38
De la: blaa, la data 2010-01-06 11:19:24mereu va fi o tentatie acolo langa tine sau langa celalat partener

tentatii exista chiar si daca ar fi unul langa celalalt,deci depinde ceea ce iti doresti si cat de mult se iubesc.

si,daca iubesti o persoana ,nu te gandesti sa fi cu alta nu ?





... daca nu exista CARACTER la oricare dintre parteneri e totul degeaba cu tot cu ''iubirea'' ...



pai,da ! depinde de fiecare ...
blaa
Postat pe 6 Ianuarie 2010 12:10
din punctul meu de vedere nu...!!dar akuma depinde de fiecare persoana in parte.
partagas
Postat pe 6 Ianuarie 2010 19:15
De la: partagas, la data 2010-01-06 19:15:35din punctul meu de vedere nu...!!dar akuma depinde de fiecare persoana in parte.


da, depinde si de incalzirea globala si de criza survenita si de glaciatiunea trecuta!
geo_xx
Postat pe 6 Ianuarie 2010 22:05
depinde de fiecare; unii cred ca ochii nevazuti se uita intotdeauna; altii poate cred ca o relatie la distanta ajuta si ii intareste pe cei in cauza...acum depinde de sentimentele voastre
steffy91
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:09
relatiile la distanta nu sunt iubiri imposibile ci facturi mai mari la telefon.
Tazmanian
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:12
De la: Tazmanian, la data 2010-01-12 20:12:00relatiile la distanta nu sunt iubiri imposibile ci facturi mai mari la telefon.



bine ca exista internetu !
blaa
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:15
De la: Tazmanian, la data 2010-01-12 20:12:00relatiile la distanta nu sunt iubiri imposibile ci facturi mai mari la telefon.


si la electrica..si onorarii pe la doctori
mitura
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:18
daca mai exista emisiunea Surprize surprize mai erau sanse.....dar acum..... incearca pe la povestiri adevarate "la naiba"
freakbabe
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:36
De la: freakbabe, la data 2010-01-12 20:36:41daca mai exista emisiunea Surprize surprize mai erau sanse.....dar acum.....



Dumnezeu cu mila si noi cu fu..aiurile.
Tazmanian
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:37
ªtiþi cum e vântul pentru foc? Pe cel mic îl stinge, pe cel mare îl aprinde ºi înteþeºte.
La fel, depãrtarea pentru dragoste este ca vantul pentru foc ......pe cel mic îl stinge, pe cel mare îl aprinde, înteþeºte.
mayablue
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:42
toate iubirile sunt posibile!

uitati aici cat de multa iubire poate exista:

http://viatadebichon.blogspot.com/
marta_love
Postat pe 13 Ianuarie 2010 22:23
De la: mayablue, la data 2010-01-13 15:42:33ªtiþi cum e vântul pentru foc? Pe cel mic îl stinge, pe cel mare îl aprinde ºi înteþeºte.
La fel, depãrtarea pentru dragoste este ca vantul pentru foc ......pe cel mic îl stinge, pe cel mare îl aprinde, înteþeºte.


oare ........m-a cam indoiesc
freakbabe
Postat pe 19 Ianuarie 2010 00:12
De la: , la data 2010-01-06 02:57:24Sunt curioasa daca aprobati in general aceste relatii sau nu..pentru ca se intampla sa traiesc pe pielea mea o astfel de relatie si..nu stiu unde va ajunge..:(poate traiti experiente frumoase pe care sa mi le impartasiti si`mi ridicati moralu`..sau poate nu:-??..


sti vorba..ochii care nu se vad se uita dar desigur cine suparta poate sa tina relatia
iulia069834
Postat pe 20 Ianuarie 2010 17:30
De la: blaa, la data 2010-01-12 20:15:34
De la: Tazmanian, la data 2010-01-12 20:12:00relatiile la distanta nu sunt iubiri imposibile ci facturi mai mari la telefon.



bine ca exista internetu !


si toate ofertele cu mii de minute gratuite
perce_neige
Postat pe 24 Ianuarie 2010 07:03
De la: , la data 2010-01-06 02:57:24Sunt curioasa daca aprobati in general aceste relatii sau nu..pentru ca se intampla sa traiesc pe pielea mea o astfel de relatie si..nu stiu unde va ajunge..:(poate traiti experiente frumoase pe care sa mi le impartasiti si`mi ridicati moralu`..sau poate nu:-??..


De multe ori m-am gandit ca toate aceste relatii (presupunand ca ne referim la cele serioase ..) depind foarte mult de varsta si experienta de viata a celor implicati.
Sa incep cu cei mai in varsta. Imagindindu-mi o femeie (barbat) care e singura de ceva vreme.. dupa un divort / un deces.. am senzatia ca va avea rabdarea necesara sa cunoasca omul de dincolo de monitor. Se pot intalni, se pot apropia sufleteste, isi pot dori sa ramana impreuna.. si sa caute cele mai bune solutii. Chiar daca asta ar insemna de la cateva luni la un an. Parerea mea este ca pot avea o relatie bazata pe incredere un timp indelungat daca scopul amandurora este sa se reuneasca.

Altfel, cred eu, sta situatia in cazul celor tineri (foarte tineri).. care sunt permanent atrasi sa descopere "noutatea". Nu mai intru in detalii.. ideea va este deja foarte clara.
rashela
Postat pe 24 Ianuarie 2010 07:51
Hm, nu sunt imposibile, doar ca sunt mai grele. Si asa e, atata timp cat sunteti departe nu ai cum sa stii ce face celalalt. Daca esti dispusa sa te intereseze doar clipa de fata, sa nu te cramponezi in " cine stie ce face acolo?", atunci merge treaba. Daca nu, zic sa nu te stresezi degeaba .
Si asa-i, depinde daca voi aveti in minte ca la un moment dat sa va reuniti...la distanta merge o perioada, nu o viata.
anissya
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:57
De la: , la data 2010-01-06 02:57:24Sunt curioasa daca aprobati in general aceste relatii sau nu..pentru ca se intampla sa traiesc pe pielea mea o astfel de relatie si..nu stiu unde va ajunge..:(poate traiti experiente frumoase pe care sa mi le impartasiti si`mi ridicati moralu`..sau poate nu:-??..


relatiile la distanta...am avut si eu una de aproape 2 ani.....daca voi vreti si va iubiti toate or sa vina de la sine, si totul ajunge unde trebuie....nu-ti face griji pentru ca nu e cazul..lasa lucrurile sa vina de la sine fara sa te mai gandesti unde or sa ajunga
xsAna
Postat pe 25 Ianuarie 2010 00:58
parerea mea.......timp pierdut
iulia_daria
Postat pe 25 Ianuarie 2010 01:03
din punctul meu de vedere nu sunt imposibile...si eu traiesc una .. suntem de 3 ani si jumatate impreuna si el locuieste in strainatate...si pana acu e foarte ok
lia90
Postat pe 25 Ianuarie 2010 17:14
relatiile la distanta,timp pierdut??? ei bine,eu am avut o astfel de relatie,extrem de speciala,prima luna jumate n vedeam o data la o sapt-2,apoi urmatoarele 4 si jumatate ne-a fost imposibil sa ne vedem,eu fiind plecata din tara...apoi dupa ce am rezistat timpului ne-am vazut in sfarsit si ne-am mutat impreuna...avem un an si jumatate impreuna si ar fi fost o prostie terbila sa consider perioada in care nu ne-am vazut timp pierdut!!!mai degraba un test p care l-am trecut cu succes! sfatul meu:ghideaza-te in functie de ce simti si mai ales daca e vba si de reciprocitate,s merita!! multa bafta si o relatie frumoasa si intensa indiferent de distanta!daca va iubiti,orice astfel de impediment e marunt si irelevant! think positive!
nithocriss
Postat pe 25 Ianuarie 2010 17:24
De la: kudika084644, la data 2010-01-25 17:24:20relatiile la distanta,timp pierdut??? ei bine,eu am avut o astfel de relatie,extrem de speciala,prima luna jumate n vedeam o data la o sapt-2,apoi urmatoarele 4 si jumatate ne-a fost imposibil sa ne vedem,eu fiind plecata din tara...apoi dupa ce am rezistat timpului ne-am vazut in sfarsit si ne-am mutat impreuna...avem un an si jumatate impreuna si ar fi fost o prostie terbila sa consider perioada in care nu ne-am vazut timp pierdut!!!mai degraba un test p care l-am trecut cu succes! sfatul meu:ghideaza-te in functie de ce simti si mai ales daca e vba si de reciprocitate,s merita!! multa bafta si o relatie frumoasa si intensa indiferent de distanta!daca va iubiti,orice astfel de impediment e marunt si irelevant! think positive!


era sa dau in asa ceva dar ne-am desparit
iulia069834
Postat pe 25 Ianuarie 2010 17:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajuta-ti-ma va rog ca sunt disperat! 26 De la: Kudikull 22 Mai 2009 13:59
M-a parasit... 72 De la: oanamanolache2009 19 Septembrie 2010 12:33
Noua Lege a pensiilor :celor care mai apuca! 2 De la: clau19 10 Februarie 2010 23:20
only hope... 43 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 14:02
Buna, am mare nevoie de ajutorul vostru 7 De la: kudika163581 7 Aprilie 2010 22:19