Setari Cookie-uri

Nu pot sa ma rup de trecut

Am o poveste cam ciudata si oricat am incercat in ultimii ani sa uit nu reuesc.Afost prima mea iubire,ne cunosteam de cand aveam 13 ani eream vecini de catier,dar am inceput relatia la 17 ani,el fiind mai mic cu un an ca mine....a stiut sa ma faca sa-mi pierd mintile,sa nu mai gandesc..erea totul pt mine,eream asa fericita incat nu-mi venea sa cred,pana intr-o zi cand si-a aratat adevarata fata care ma renea pe zi ce trecea,cu vorbe grele si chiar mai mult..pt el devenisem o obsesie,ajunsese sa ma domine sa puna stapanire chiar si pe mintea mea...eream atat de slab in fata lui si sufeream enorm...mi-a facut tot raul din lume m-a disrus psihic,genul de om care distruge tot ce atinge..eu eream cuminte iar el vagaont si ar fi vrut sa ma schimbe .imi facea rau si a doua zi imi spuneaca ma iubeste..l-am iertat la nesfarsitpana intr-o i and nu am mai putut si am plecat in alta tara singura la 20 de ani..am stat 3 ani departe dar ne mai auzeam la telefon cateodata si ne vedeam o data pe an cand veneam eu..chiar daca mi-a facut atat rau nu am putut sa scap de sentimente...de cateva luni m-am intors in tara si nu mai plec s de cand am venit tot ne mai intalnim,nu trece mai mult de 2 sptamani sa putem sa stam separati,nu mai putem avea o relatie pt ca nu ne potrivim,eu nu las de la ine si el la fel.in viata mergem pe drumuri diferite,eu pe cel bun,el pe cel rau...nu vreau sa-mi distrug viata alaturi de el dar nici sa nu-l vad nu pot,nu pot s-mi fac nici o relatie,le spun tuturor baietilor ca nu stiu e vreau ca nu sunt pregatita.dar eu viata fara el nu stiu cum ar fi.dati-mi un sfat,ce sa fac sa uit de el,cum pot reusii sa nu-mi mai sara inima cand il vad..poate el e soarta mea dar eu fug....
mikixsempre
Postat pe 6 Ianuarie 2010 13:53
Spui ca el a incercat sa te schimbe, dar tu ai incercat sa-l schimbi pe el, sa-l inveti sa mearga si el pe drumul cel bun impreuna cu tine?
andrushca20
Postat pe 6 Ianuarie 2010 14:23
da am incercat dar nu m-a ascultat niciodata,el nu duce o viata ca toate persoanele normale,ii place sa riste sa se distreze..duce viata de noapte...nu cred a va reusi cineva vreodata
mikixsempre
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:04
Incearca sa te distrezi, iesi cu prietenii din anturajul tau, fa ceva prin care sa-i demonstrezi ca poti si fara el . Viata asta de golanas pe care o duce se va sfarsi la un moment dat si intr-un final isi va da seama ca a gresit , doar ca s-ar putea sa fie prea tarziu.
Sper sa iti revii si sa gasesti un baiat bun, trecutul ne urmareste tot timpul si atata timp cat tu inca il mai iubesti nu poti spune ca face parte din trecutul tau, este inca prezent. Cand intr-adevar va deveni trecut vei putea sa treci peste si sa fii pregatita pentru o noua relatie.
andrushca20
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:31
stii? toti avem momente cand nu putem sa uitam trecutul si ne este greu...tu nu esti singura persoana care a patit toate astea. sa fiu sincera asa mi s-a intamplat si mi e: ma jignea,uneori ma mai brusca,facea ce voia din mine,pana intr-o zi in care dupa atatea esecuri am reusit sa spun ih sfarsit STOP!!! am decis ca viata merge inainte si ca eu nu sunt carpa nimanui;si am ramnas fiecare cu viata lui...dar din toata aceasta experienta el a fost cel care avut de pierdut..este adevarat ca se distreaza,dar nu a fost in stare sa realizeze nimik in viata si niki nu o s-o faca vreodata..asa ca eu zik sa nu-l mai suni,nu te mai intalni cu el; uita ca exista si incearca-ti norocul cu alt baiat(pt ca sunt atatia...). el nu merita sa suferi dupa el :NICIODATA!!! el va avea de pierdut peste ani,lasa timpul sa isi spuna cuvantul, si in acelasi timp si DUMNEZEU o va face
steffy91
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:18
De la: andrushca20, la data 2010-01-06 14:23:59Spui ca el a incercat sa te schimbe, dar tu ai incercat sa-l schimbi pe el, sa-l inveti sa mearga si el pe drumul cel bun impreuna cu tine?



Decat sa incerci sa schimbi pe cineva ,mai bine iti bagi picioarele si lasi tot !
blaa
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:21
Suna un pic a obessie sau asa o pasiune dusa la extrem,adk il iubesc dar de fapt il urasc ...de fapt nici tu nu stii prea bine.Evident e greu sa-ti dea cineva sfaturi,numai tu stii ce e in inima ta,dar totusi ai putea sa pui in balanta lucrurile pozitive din "rel "voastra si cele negative si poate atunci ai putea sa alegi.Pe de alta parte,cred ca el e inca la varsta "copilaritului",experimentarilor,nu poate si nu se comporta ca un om pe care te poti baza,deci nu-ti ofera siguranta.
Multe persoane insista sa traiasca din amintiri,persista in greseli,n-au curajul pt un nou inceput!
Daca tie nu-ti aduce decat incertitudine rel cu el,mai bine da-ti un timp sa-l uiti si arata-i ca esti o fata care stie ce vrea ,stie la ce viseaza si mai ales ,e sigura pe ea!
Succes!
luyyzz
Postat pe 12 Ianuarie 2010 20:37
De la: blaa, la data 2010-01-12 20:21:11
De la: andrushca20, la data 2010-01-06 14:23:59Spui ca el a incercat sa te schimbe, dar tu ai incercat sa-l schimbi pe el, sa-l inveti sa mearga si el pe drumul cel bun impreuna cu tine?



Decat sa incerci sa schimbi pe cineva ,mai bine iti bagi picioarele si lasi tot !

El este mic decat ea cu un an, cu siguranta nu s-a maturizat inca, baietii se maturizeaza mai tarziu sau niciodata, de aceea cred ca in timp va realiza ca nu poate trai toata viata in "golaneala", va vrea sa aiba un rost al lui, insa s-ar putea sa fie prea tarziu si sa-si dea seama ca a pierdut-o pe cea care l-ar fi putut ajuta.
andrushca20
Postat pe 13 Ianuarie 2010 10:16
Va multumesc mult pentru parerile voastre,am inteles ce trebuie sa fac...de fapt eu nu mai fac nimik in legatura cu el....acum sunt foarte ocupata cu studiile si chiar ma bucur ca nu mai am timp sa ma gandesc la el..si incerc sa ma gandec si la mine,la viitorul meu..si cred ca exista baieti mult mai buni desii deocamdata prefer sa stau singura...si las timpul sa decida.va pup si multam pt sfaturi
mikixsempre
Postat pe 13 Ianuarie 2010 18:16
De la: andrushca20, la data 2010-01-13 10:16:43
De la: blaa, la data 2010-01-12 20:21:11
De la: andrushca20, la data 2010-01-06 14:23:59Spui ca el a incercat sa te schimbe, dar tu ai incercat sa-l schimbi pe el, sa-l inveti sa mearga si el pe drumul cel bun impreuna cu tine?



Decat sa incerci sa schimbi pe cineva ,mai bine iti bagi picioarele si lasi tot !

El este mic decat ea cu un an, cu siguranta nu s-a maturizat inca, baietii se maturizeaza mai tarziu sau niciodata, de aceea cred ca in timp va realiza ca nu poate trai toata viata in "golaneala", va vrea sa aiba un rost al lui, insa s-ar putea sa fie prea tarziu si sa-si dea seama ca a pierdut-o pe cea care l-ar fi putut ajuta.


daca are rabdare sa astepte ....sa stea sa isi amarasca viata asteptand sa se schimbe !
blaa
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:47
De la: andrushca20, la data 2010-01-13 10:16:43
De la: blaa, la data 2010-01-12 20:21:11
De la: andrushca20, la data 2010-01-06 14:23:59Spui ca el a incercat sa te schimbe, dar tu ai incercat sa-l schimbi pe el, sa-l inveti sa mearga si el pe drumul cel bun impreuna cu tine?



Decat sa incerci sa schimbi pe cineva ,mai bine iti bagi picioarele si lasi tot !

El este mic decat ea cu un an, cu siguranta nu s-a maturizat inca, baietii se maturizeaza mai tarziu sau niciodata, de aceea cred ca in timp va realiza ca nu poate trai toata viata in "golaneala", va vrea sa aiba un rost al lui, insa s-ar putea sa fie prea tarziu si sa-si dea seama ca a pierdut-o pe cea care l-ar fi putut ajuta.


si oricat de mic si imatur ar fi ....cand iubesti o persoana,vrei sa fi cu persoana aia nu ?
stiu ca baietii se maturizeaza mai greu,dar asta nu inseamna ca nu stie ce vrea...o vrea sau nu o vrea ..nuh?
un sfat pt ea ,sa-si vada de studiile ei,de viata ei ,ca's baieti destui .
nu sa stai dupa unu kre nu stie ce vrea de la viata sau nu e pregatit pt ceea ce isi doresti tu,adica o relatie serioasa,nu ?
blaa
Postat pe 14 Ianuarie 2010 19:09
El nu ma vede ca pe o persoana care a vrut sa-l ajute sa vada lucrurile bune din viata pt ca dupa parerea lui nu asta e viata adevarata...si e asa de f multi ani si nu cred ca o sa se shimbe..sau o sa se schimbe pt o femeie pe care o saa o iubeasca dar sigur nu sunt eu...nu pot sa-l inteleg nu ma vrea pt o relatie serioasa pt ca nu e in stare dar nu vrea sa ma vada nici cu altcineva..de dimineata m-a sunat iar dar nu am vrut sa-l vad,e a doua oara cand il refuz de cand am scris pe forum.va pup
mikixsempre
Postat pe 14 Ianuarie 2010 20:25
o intrebare: in tot acest timp, si cat ai fost plecata si de cand te-ai intors ai mai avut vreo relatie, sau pur si simplu in mintea ta nu a existat decat el?...nu am inteles niciodata cum puteti sa dati cu piciorul la atatia baieti care stiu sa se poarte, care stiu sa iubeasca pentru unul care habar nu are ce face cu viatza lui...un "copil" ca el se va maturiza intr-o zi, dar sigur nu vei fi tu cea care il va cuminti...asa k lasa-l sa isi vada de viatza...iar tu deschide ochii si vei vedea k exista si alta viatza decat sa suspini dupa ceva ce nu e al tau!!!
_eu_si_cu_mine
Postat pe 14 Ianuarie 2010 21:56
am mai stat si cu alti baieti dar ca printr-un facut s-au terminat...si nu am reusit sa ma mai indragostesc,oricum vreau sa-ti spun ca nu e chiar asa usor cum crezi tu..si crede-ma ca nici mie nu-mi place situatia si ma lupt cu mine in fiecare zi ca sa nu mai dau gres
mikixsempre
Postat pe 15 Ianuarie 2010 18:00
Draga mea lupta sa-l uiti,nu te mai lasa manipulata de el,stiu ca e greu dar trebuie sa incerci,un om cum e el nu poate sa-ti aduca decat suferinta,iar tu cu siguranta meriti o viata mai buna,o sa gasesti omul care sa te faca sa-l uiti doar ca poate trebuie sa mai astepti,tot ce trebuie sa faci e sa nu te mai vezi cu el,daca contiunui sa te vezi cu el nu vei putea niciodata sa-l uiti.
iti doresc mult succes.
rahela11
Postat pe 16 Ianuarie 2010 11:44
amintirile ma chinuiesc, amintirile ma rascoleeEEsc, nu mai reziIIist
Tuuu n-aaai stiut cart am suferit, singur sa traieeesc din amintiiiiri (bis, tata)

amintrile, nu ma lasa sa traiesc
amnitrile, nu-mi dau voie sa iubeesc
tot ce-a fost candva, tot ce-ai vrut ti-am dat
numai sexul l-ai apreciat

(de 2x refren dupa care se face si o hora)
Boca
Postat pe 16 Ianuarie 2010 11:51
Te inteleg perfect. In sensul ca si eu fac la fel: rup orice legatura, sunt tare..si asta foarte scurt timp. Nici nu am idee ce sa iti zic? Oare te consoleaza faptul ca mai sunt ca tine?:) Mai mult de un an, ma zbat in a pleca si a reveni. Incearca sa vorbesti cu el despre asta, e adevarat e o obsesie grea care te macina... Nu cred ca te-am ajutat tare mult, decat disperandu-te si mai mult, e un cerc vicios..din care daca ai reusi sa iesi, as vrea sa imi zici si mie :) Succes si fii puternica.
kudika096085
Postat pe 20 Ianuarie 2010 12:44
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 20 Ianuarie 2010 14:25
E greu,as vrea sa nu ma mai caute dar in adancul sufletului imi doresc sa il vad...ai dreptatee un cerc din care nu se iasa asa usor u incerci de un an dar eu incerc de aproape 6 ani..m-am intors mereu chiar si dupa un an de zile in care imi traiam viata fara el n italia dar can mai veneam acasa cadeam iar....regret nespus de mult ca l-am asat sa intre in viata mea
mikixsempre
Postat pe 20 Ianuarie 2010 22:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa aleg cu inima sau cu mintea? 27 De la: Raluca_SA 13 Octombrie 2009 22:53
Mai multe probleme 10 De la: luckyyyLuke 7 Martie 2009 22:16
relati imposibile 8 De la: nadia_elena2205 20 Martie 2009 15:00
dragoste fara speranta 54 De la: Cristinakitty 20 Ianuarie 2010 14:30
Imi e teama si nu stiu ce sa fac 15 De la: w_a_s_p 14 Iulie 2010 16:56