Setari Cookie-uri

Un sfat, va rog..

Buna, urmaresc acest forum ceva timp si il ador pur si simplu.Iata ca am ajuns si eu sa fiu subiectul unei povesti. Am avut o relatie de 5 ani jumatate pe care, din pacate..cand am avut-o nu am apreciat-o asa cum a trebuit. Din pacate, parintii nu au fost de acord cu aceasta relatie (atat ai mei cat si ai lui), aveam o relatie superba cu pasiuni comune, ne-am maturizat impreuna, insa fiecare a ales familia lui. Eram mica lui printesa, ma rasfata, faceam planuri de nunta. Suntem despartiti de 1 an jumate, fiecare a incercat sa mearga mai departe,dar iubirea a ramas foarte puternica.El inca ma mai cauta, la fel si eu.Initial ma gandeam ca e vorba doar de sex si nu am mai vrut sa ma intalnesc cu el. De 1 an si ceva incerc sa imi fac o relatie stabila, dar nu am mai putut sa ma indrgoastesc de nimeni. Momentan eu am o relatie de cateva luni, e un baiat amabil care ma rasfata mult,dar din pacate simt ca nu il voi putea iubi niciodata, "el", la randul lui e foarte curios, de ce se intampla in relatia mea, a cautat o persoana nascuta in aceeasi zi cu mine si asta m-a demoralizat. Sunt geloasa, incerc sa ma canalizez pe relatia mea actuala si simt ca nu pot. Il visez noaptea, imi e dor de el, si cand ma suna sunt foarte fericita. De ce nu pot lasa trecutul. Oare el ma mai iubeste , de ce ma mai cauta daca e fericit si spune ca tine la persoana cu care e. Daca are o relatie asa perfecta de ce ma mai cauta.As vrea un sfat de la voi.
kudika064458
Postat pe 17 Aprilie 2010 18:35
Nu ma ajuta si pe mine nimeni cu un sfat ..cele care au trecut printr-o despartire...
kudika064458
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:21
nu am inteles cine a cautat o persoana nascuta in aceeasi zi ca si tine, dar de fapt asta nu ma intereseaza ci felul in care a cautat'o, a facut un casting, a dat anunt la ziar, a mers la vrajitoare.. cum?? de ce stai tu in dileme cand drumul pana la el e mai scurt si mai sigur, mergi si vorbeste cu el serios si sincer, spune'i ce ai de spus, ce te roade, ce vrei, ce crezi. decat sa stai doua zile cu ochii pe kudika sa vezi care'ti raspunde mai bine in timpul asta vorbeai 30de min cu el si lamureai treaba.iar daca nu te mai vrea pai nu te mai vrea si gata. crezi ca toti care ne'am despartit macar o data in viata de cineva nu am suferit, nu am ramas cu intrebari, cu dubii, dar asta nu inseamna ca ne lasam condusi de intrebari si incertitudini. ce a fost a fost, priveste doar spre viitor, trecutul ramane acolo in urma, pastreaza ce e nevoie, ce te ajuta si da'i drumul mai departe. tb sa inveti tu singura sa fii selectiva si sa alegi ceea ce e mai bun pt tine, sa gandesti ceea ce te ajuta chiar daca stii ca te amagesti... tb sa stii tu singura ce sa faci sa nu ajungi la nebuni
Shhh
Postat pe 19 Aprilie 2010 08:46
mofturi de copil rasfatzat
Dontyyy
Postat pe 19 Aprilie 2010 08:51
De la: kudika064458, la data 2010-04-17 18:35:55Il visez noaptea, imi e dor de el, si cand ma suna sunt foarte fericita. De ce nu pot lasa trecutul. Oare el ma mai iubeste , de ce ma mai cauta daca e fericit si spune ca tine la persoana cu care e. Daca are o relatie asa perfecta de ce ma mai cauta.As vrea un sfat de la voi.


Spune-i si lui ce ai scris mai sus .Poate ca si el simte la fel ...
ella_c
Postat pe 19 Aprilie 2010 09:35
barbatul asta te iubeste nu te-a uitat crede-ma stiu ce zic am trecut prin asta la mine era altfel ca eu nu il iubeam si el ma cauta.Dar daca si tu il iubesti si nu poti sa il uiti ar fi mai bine sa vorbiti deschis sa spuneti ce aveti pe suflet si sa hotariti ce sa faceti. dragostea vine greu si e pacat sa o lasa-ti sa treaca pe linga voi. daca te iubeste cu adevarat o sa fie cu tine
simons
Postat pe 19 Aprilie 2010 10:47
De la: simons, la data 2010-04-19 10:47:15barbatul asta te iubeste nu te-a uitat crede-ma stiu ce zic am trecut prin asta la mine era altfel ca eu nu il iubeam si el ma cauta.Dar daca si tu il iubesti si nu poti sa il uiti ar fi mai bine sa vorbiti deschis sa spuneti ce aveti pe suflet si sa hotariti ce sa faceti. dragostea vine greu si e pacat sa o lasa-ti sa treaca pe linga voi. daca te iubeste cu adevarat o sa fie cu tine


nu neaparat ... o poate cauta si datorita amintirilor..m`am despartit de prietenul meu de aproape 4 ani..si odata la cateva luni ma suna..ca sa vada ce mai fac..cum o mai duc..chiar dupa despartire, ma cauta mai des, iar eu naiva, credeam ca o face din iubire, ca vrea sa ne impacam...d fapt..ii era dor..asa..dar nu vroia impacare..cel mai bine e sa vorbeasca ei..nu sunt toate cazurile la fel..
babe0623
Postat pe 19 Aprilie 2010 16:17
Dupa despartirea noastra, el a cautat pe internet o persoana nascuta in aceeasi zi cu mine. Spera sa fie la fel ca mine, insa ea e total diferita. au fost vre-o 2-3 luni dupa ce ne-am despartit impreuna, dupa s-au despartit. Si de cateva luni s-au impacat, nu stiu care din ei a insistat sa se impace, dar acum sunt de vre-o cateva luni impreuna, Ma gandesc ca daca si el se simte in relatia asta la fel ca mine in relatia mea.
Noi din pacate nu am locuit impreuna si asta a fost problema nr 1 cred. Vreau sa mi-l scot din cap, am zis sa nu il mai vad o perioada poate il uit. acum 2 saptamani ne-am intalnit din nou. M-a invitat la restaurant, m-a sarutat si aia il suna disperata..of grea decizie ideea e ca nici unu nu a facut macar un pas spre impacare.
kudika064458
Postat pe 20 Aprilie 2010 01:06
Uneori am impresia ca ii e super greu, cand am probleme vrea sa ma ajute. Vrea cu tot dinadisnul sa fiu fericita, dar daca nu ami simte ceva pt mine si o iubeste pe cealalta dc ma mai cauta..poate aceea nu ii ofera doza de nebunie pe care i-o ofeream eu, eu sunt o fire mai dinamica, incapatanata si
"ea" este opusul meu si are un plus parintii ei il plac (pe cand ai mei din pacate...).
Imi e teama ca ma voi casatori cu cineva doar asa..doar pt ca tin la o persoana pentru ca in viata iubesti o data maxim de 2 ori parerea mea.
kudika064458
Postat pe 20 Aprilie 2010 01:14
De ce spui "moft de copil rasfatat" ? Nu inteleg
kudika064458
Postat pe 20 Aprilie 2010 01:20
daca inca va iubiti, fiti impreuna!
cauta-l, ia-l la o cafea si spune-i ce simti
kitty_krieger
Postat pe 20 Aprilie 2010 01:32
De la: kudika064458, la data 2010-04-20 01:20:16De ce spui "moft de copil rasfatat" ? Nu inteleg


simplu :daca-l iubeai nu conta cine-l place la urma urmei intr-o relatzie sunt doar 2 nu si mama, tata, vecina de la 4 eu una chiar n-am intzeles care-i motivul de v-atzi despartzit
Dontyyy
Postat pe 20 Aprilie 2010 08:44
Numele meu este Cristina sunt aici sa va citesc cartile. Va pot ajuta sa faceti schimbarile care sunt potrivite. Fac preziceri detaliate pentru viitor. Raspund intrebarilor, telul meu este sa luminez si sa inspir. Cu totii suntem familiarizati cu ideea ca exista si altceva dincolo de realitatea simturilor si instinctiv ne luptam sa ajungem dincolo de aceste limitari. Cateodata ne agatam inimile de o anumita persoana, slujba, situatie si devenim captivi ai mintii pentru ca refuzam sa acceptam ca un anumit lucru nu se va intampla niciodata si continuam sa speram si sa pierdem timp pretios din viata, luni sau chiar ani, pana devenim cinstiti cu noi insine si acceptam adevarul situatiei noastre. Iar atunci, tarotul poate deveni folositor.
Pt. mai multe detalii va rog sa intrati pe site-ul http://tarotkitty.webs.com/

Cristinakitty
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:13
am citit mesajul tau si mi-am spus ca trebuie sa-ti scriu.
iubirea este unul dintre cele mai importante lucruri de pe pamant. asta o stiu cu siguranta. depindem de iubire intr-un mod in care nici nu ne imaginam. iubirea adevarata ne acapareaza atat inima cat si mintea, prezentul si viitorul. iubirea poate fi totul, pt ca ea ne da puterea de a zambi.
citisem mai zilele trecuite undeva "ratiunea dispare atunci cand sunt la mijloc sentimente".

e important sa clarificati situatia. dar din pacate, te previn. nu e usor, desi pare ... "o discutie de clarificare", ti-au raspuns multe fete. dupa parerea mea, o discutie nu e niciodata de ajuns. mereu apar "mici intrebari": oare asta crede? oare ce a vrut sa spuna cu asta? dar cu asta?
cand iubesti, vezi numai iubire, dar pt ca ai intalnit si suferinta devii precauta, de unde si intrebarile. e normal sa te intrebi.

draga mea, nu vreau sa-ti spun decat "traieste", viata iti va demonstra daca el este pt tine sau nu. nu te astepta sa clarifici totul, maine, sau in wk viitor la o cafea. lasa-l pe el sa actioneze. o va face daca va simti. va trebui sa inveti sa ai rabdare. stiu ca e greu. dar merita. fii lucida cand vorbesti cu el. chiar daca e greu sa fii rational cand iubesti, ai putea macar sa incerci. se va speria cand va observa ca "stii ce vrei". va stii ca .. ceva s-a schimbat la tine.
nu incerca sa il recuceresti. daca vrei sa afli ce vrea, analizeaza-i comportamentul. vei stii sa interpretezi fiecare muschi. nu te lasa la primul semn de iubire din partea lui. asteapta, testeaza, arata-i ca nu esti dispusa sa te joci (doar iubirea e un lucru serios pt tine).

dar sub nici o forma nu te casatori daca nu iubesti. asa ceva nu.
kudika170326
Postat pe 21 Aprilie 2010 23:07
De la: kudika170326, la data 2010-04-21 23:07:01am citit mesajul tau si mi-am spus ca trebuie sa-ti scriu.
iubirea este unul dintre cele mai importante lucruri de pe pamant. asta o stiu cu siguranta. depindem de iubire intr-un mod in care nici nu ne imaginam. iubirea adevarata ne acapareaza atat inima cat si mintea, prezentul si viitorul. iubirea poate fi totul, pt ca ea ne da puterea de a zambi.
citisem mai zilele trecuite undeva "ratiunea dispare atunci cand sunt la mijloc sentimente".

e important sa clarificati situatia. dar din pacate, te previn. nu e usor, desi pare ... "o discutie de clarificare", ti-au raspuns multe fete. dupa parerea mea, o discutie nu e niciodata de ajuns. mereu apar "mici intrebari": oare asta crede? oare ce a vrut sa spuna cu asta? dar cu asta?
cand iubesti, vezi numai iubire, dar pt ca ai intalnit si suferinta devii precauta, de unde si intrebarile. e normal sa te intrebi.

draga mea, nu vreau sa-ti spun decat "traieste", viata iti va demonstra daca el este pt tine sau nu. nu te astepta sa clarifici totul, maine, sau in wk viitor la o cafea. lasa-l pe el sa actioneze. o va face daca va simti. va trebui sa inveti sa ai rabdare. stiu ca e greu. dar merita. fii lucida cand vorbesti cu el. chiar daca e greu sa fii rational cand iubesti, ai putea macar sa incerci. se va speria cand va observa ca "stii ce vrei". va stii ca .. ceva s-a schimbat la tine.
nu incerca sa il recuceresti. daca vrei sa afli ce vrea, analizeaza-i comportamentul. vei stii sa interpretezi fiecare muschi. nu te lasa la primul semn de iubire din partea lui. asteapta, testeaza, arata-i ca nu esti dispusa sa te joci (doar iubirea e un lucru serios pt tine).

dar sub nici o forma nu te casatori daca nu iubesti. asa ceva nu.
aici sunt de acord nu faci nimik cu o casatorie daca nu il iubesti ai sa stai cu altul in pat si ai sa il vezi numai pe el,,,ba mai mult la un moment dat ai sa realizei ce greseala ai facut,,,cat despre cealalta relatie,,,,el trebuie sa faca primul pas,,,aici asa ar fi normal,,,,cu toate ca el acum are o relatie,,,,,,,e mai ciudat,,,,,nu stiu ce sfat sa iti dau doar pot sa iti zic ca iubirea adevarata vine o data nu de doua ori cum ai afirmat mai sus,,,,,,,,,,,,,daca e sa fie al tau o sa fie,,,,doar asteapta
ghiuzelim
Postat pe 22 Aprilie 2010 00:04
Vreau sa va multumesc tuturor pentru toate sfaturile pe care mi le-ati dat. Lucrurile s-au clarificat, cel putin pentru mine. In miez de noapte i-am trimis un mesaj simplu si la obiect. O declaratie frumosa, nu te-am uitat, imi e dor de tine. Din pacate a doua zi, mi-a zis ca a primit mesajul dar nu l-a citit pana la capat si l-a sters.. ca nu avea nici un rost..de sa mai dezgropam trecutul.Noi nu vom mai fi niciodata impreuna..probabil nici "eu" nu aveam nici un rost in acest peisaj..Am fost praf a trecut 1 an si ceva si am obosit sa mai visez la cai verzi pe pereti..L-am intrebat de ce ma mai cauta daca totul e asa ok in relatia lui si mi-a raspuns sec...ca a crezut ca am inteles ca intre noi nu mai poate fi nimic, inca ii aduce in discutie pe parintii mei care nu au fost de acord si tot asa. O sa ma concentrez pe relatia actuala, poate intr-o zi voi putea sa il am la suflet si pe actualul, el ma adora si ma rasfata si merita o sansa. sincer fetelor va spun ca in viata mea cred ca nu voi mai iubi. Asa imi spune sufletul..Vrea ca eu sa fiu fericita si sa am grija de tipul cu care sunt ca el ma va face fericita.
Aveti grija de voi

va pup
kudika064458
Postat pe 22 Aprilie 2010 23:07
De la: kudika064458, la data 2010-04-22 23:07:59Vreau sa va multumesc tuturor pentru toate sfaturile pe care mi le-ati dat. Lucrurile s-au clarificat, cel putin pentru mine. In miez de noapte i-am trimis un mesaj simplu si la obiect. O declaratie frumosa, nu te-am uitat, imi e dor de tine. Din pacate a doua zi, mi-a zis ca a primit mesajul dar nu l-a citit pana la capat si l-a sters.. ca nu avea nici un rost..de sa mai dezgropam trecutul.Noi nu vom mai fi niciodata impreuna..probabil nici "eu" nu aveam nici un rost in acest peisaj..Am fost praf a trecut 1 an si ceva si am obosit sa mai visez la cai verzi pe pereti..L-am intrebat de ce ma mai cauta daca totul e asa ok in relatia lui si mi-a raspuns sec...ca a crezut ca am inteles ca intre noi nu mai poate fi nimic, inca ii aduce in discutie pe parintii mei care nu au fost de acord si tot asa. O sa ma concentrez pe relatia actuala, poate intr-o zi voi putea sa il am la suflet si pe actualul, el ma adora si ma rasfata si merita o sansa. sincer fetelor va spun ca in viata mea cred ca nu voi mai iubi. Asa imi spune sufletul..Vrea ca eu sa fiu fericita si sa am grija de tipul cu care sunt ca el ma va face fericita.
Aveti grija de voi

va pup


Da...ma gandeam eu..
El a crezut ca tu "te-ai potolit" si te-ai obisnuit cu ideea ca nu veti mai fi niciodata impreuna..
A ales sa fiti prieteni buni in continuare..
Ce ciudat,ca nici eu nu am inteles bine care-a fost adevaratul motiv al despartirii voastre..
Doar parintii?
Sau a aparut si altceva?
vss
Postat pe 4 Mai 2010 20:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragostea din trecut imi apare ca o fantoma 8 De la: elena1989 2 Aprilie 2013 03:39
Femeia pesti dificila!!! 62 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:50
il iubesc ma iubeste ...nu putem fi impreuna 152 De la: capsunik_luv 12 Decembrie 2009 00:00
cum se vindeca inimioara??? 1 De la: karmenn 29 August 2008 16:16
nu mai stiu ce sa fac.. 19 De la: pissy 17 Februarie 2010 22:36