Setari Cookie-uri

Il iubesc,dar e prea exagerat deja!!!

Il iubesc pe un baiat d eun an si cateva luni,El aflase asta,dar nu a fost nimic intre noi serios,in afara faptului ca ne mai intalneam pe ascuns si ne simteam extraordinar.Dar ce sa mai fac?E imposibil tipu asta!Are 17 ani,eu 15.Inainte ne aveam foarte bine,dar clar ca in fata prietenllor se cam prefacea ca nu ma stie,la fel faceam si eu.Asa facem si acum,nu ne cunoastem in lume,dar pe mess mai vorbim cateodata.Duminica mi-a spus sa nu il mai caut,sa las sa mai vina si el la mine ca e randul sa las sa mai vina el...am zis ca e ok si la sfarsit a zis ca daca vrea sa ne intalnim sa ma sune?Am zis sa sune si vedem daca pot.Era vorba ca suna azi sau joi sau daca nu saptamana viitoare.E singur la aprinti,e fiu de patroni,e foarte dificil!!!Vrea sa fie totul cum vrea el si cand vrea el.Altfel e bai!
Zilele trecute imi dadea sfaturi sa ma schimb,sa slabesc,ca am 56 de kg si 1,57.Zicea sa ma las mai greu,sa mai sterg cu buretele trecutul(in care e inclus si el ca m-a facut sa sufar extrem de muult),sa ma schimb si s anu mai bag in seama pe prietenii lui care inainte radeau de el daca vorbea cu mine.

Acum e ok...acum eu sunt prietena cu majoritatea dintre ei,dar cu el nici nu ma salut.Totusi,el spunea ca ma va cauta.In seara asta m-a enervat la culme!!!Iar a dat dovada de copil ...a zis ca daca nu m-a sunat inseamna ca nu a vrut pana acum sa ne intalnim...apoi a iesit de pe mess,a stat doar 10 minute.

Ce sa fac???Vreau sa fac tot posibilul sa il fac sa ma iubeasca si sa ii para rau pt greselile facut!!!

Va rog ajutati-ma!!:(
Eleenna
Postat pe 17 Decembrie 2008 23:41
Eu zic k nu stie ce vrea! Sau eventual sa te tina ca roata de rezerva... Pune distanta... Daca va tine la tine te va cauta,Fi mai indiferenta...de multe ori indiferentza ne face sa ne dam seama de lucruri la care nu ne asteptam( in cazul lui sa isi dea seama k tine la tine) ...
Printz3s
Postat pe 17 Decembrie 2008 23:48
De la: Eleenna, la data 2008-12-17 23:41:06Il iubesc pe un baiat d eun an si cateva luni,El aflase asta,dar nu a fost nimic intre noi serios,in afara faptului ca ne mai intalneam pe ascuns si ne simteam extraordinar.Dar ce sa mai fac?E imposibil tipu asta!Are 17 ani,eu 15.Inainte ne aveam foarte bine,dar clar ca in fata prietenllor se cam prefacea ca nu ma stie,la fel faceam si eu.Asa facem si acum,nu ne cunoastem in lume,dar pe mess mai vorbim cateodata.Duminica mi-a spus sa nu il mai caut,sa las sa mai vina si el la mine ca e randul sa las sa mai vina el...am zis ca e ok si la sfarsit a zis ca daca vrea sa ne intalnim sa ma sune?Am zis sa sune si vedem daca pot.Era vorba ca suna azi sau joi sau daca nu saptamana viitoare.E singur la aprinti,e fiu de patroni,e foarte dificil!!!Vrea sa fie totul cum vrea el si cand vrea el.Altfel e bai!
Zilele trecute imi dadea sfaturi sa ma schimb,sa slabesc,ca am 56 de kg si 1,57.Zicea sa ma las mai greu,sa mai sterg cu buretele trecutul(in care e inclus si el ca m-a facut sa sufar extrem de muult),sa ma schimb si s anu mai bag in seama pe prietenii lui care inainte radeau de el daca vorbea cu mine.

Acum e ok...acum eu sunt prietena cu majoritatea dintre ei,dar cu el nici nu ma salut.Totusi,el spunea ca ma va cauta.In seara asta m-a enervat la culme!!!Iar a dat dovada de copil ...a zis ca daca nu m-a sunat inseamna ca nu a vrut pana acum sa ne intalnim...apoi a iesit de pe mess,a stat doar 10 minute.

Ce sa fac???Vreau sa fac tot posibilul sa il fac sa ma iubeasca si sa ii para rau pt greselile facut!!!

Va rog ajutati-ma!!:(
Eleenna
Postat pe 18 Decembrie 2008 18:14
eu zic ca face misto de tine,cred ca mai bine o lasio asa,iti spun pe bune iar la 17 ani relatii serioase mai putine exista ,incearca sa privesti si in alta parte

Postat pe 21 Decembrie 2008 15:17
eu zic sa-l lasi o sa suferi putin dar o sa-ti treaca ,esti mica acum,sau cel putin nu il mai baga in seama indiferenta doare

Postat pe 21 Decembrie 2008 15:47
Mai dati-mi sfaturi ...cat mai multe...pls:-s

Ms mult...v-am poopat si Sarbatori fericite tuturor>:D
Eleenna
Postat pe 22 Decembrie 2008 19:37
Si eu zic tot cum au zis raspunsurile de dinainte. Nu-l baga in seama, nici pe el nici pe prietenii lui, iesi cu alti prieteni, vorbeste, razi, distreaza-te etc. Nu te mai gandi: cand o sa te caute? Nu-l mai cauta tu. Si zi-ne daca nu te-a cautat el peste un timp! Ca acum el e sigur ca tu faci numai tot ce vrea el, si asta nu e bine, ca se plictiseste...
lemura
Postat pe 23 Decembrie 2008 11:41
Eleenna, la varsta ta, ar trebui sa fii mai atenta la ce gen de baiat iti alegi.Nu poti avea pretentii de la el. Baietii se maturizeaza mai greu.
Cassey_Tarot
Postat pe 23 Decembrie 2008 16:06
eu spun ca esti prea mica pentru a avea astfel de dileme...desi ele sunt frecvente pe la 15 ani asa...stai calma,ca astea sunt nimicuri si el...sincer,cred ca isi bate joc de tine si te considera o proasta.Scuze,dar incerc sa iti deschid ochii

Postat pe 23 Decembrie 2008 16:20
Baietii se maturizeaza mai greu....chiar daca e mai mare ca tine cu 2 ani el pare a avea varsta mentala de 10 ani....nu e singurul baiat din lume...si,in plus,cauta un baiat care sa fie realist,nu sa traiasca intr-o lume a lui,un baiat care sa te considere pe TINE cea mai importanta si nu simple lucruri pe care si le doreste sau le vrea cu orice pret....succes
liza24_84
Postat pe 23 Decembrie 2008 16:30
parerea mea e ca ar fi bine o perioada sa-l lasi sa te caute fara ca tu sai mai dai un demn de viata asta il v-a face pe el sa intre in alerta .........
gabish
Postat pe 23 Decembrie 2008 19:45
am si eu o problema si nu stiu ce sa fac acum un an am intalnit un baiat si la incaput pot sa spun ca nu puteam sal sufar si pana la urma am devenit prieteni si din toata prietenia asta a iesit o relatie eu eram tot timpul mai indiferenta pana cand balul bobocilor am vrut sal testez lam lasat sa se duca fara mine ca sa stiu de ce era in stare numai ca de ce imi era mai frica aia sa intamplat ma sunat sami spuna ca a stat cu o fata in seara aceea eu nu iam zis nimik doar ca neam despartit.Dupa ceva timp neam impacat dar comportamentul lui era deja insuportabil asa ca iam spus ca din partea mea nu va mai primi nimik acum cateva zile ma sunat spunandumi ca vrea sa ne impacam si iAm spus ca daca vrea sa ne impacam sa lupte la care el mia spus ca mai bine o lasa balta......ca sa fac??????
gabish
Postat pe 23 Decembrie 2008 19:52
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 14:01
Singurul lucru pe care ti-l zic este sa iesi din jocul lui.Si asta cat mai repede
Stilll_MeG
Postat pe 27 Decembrie 2008 16:11
De la: gabish, la data 2008-12-23 19:52:57am si eu o problema si nu stiu ce sa fac acum un an am intalnit un baiat si la incaput pot sa spun ca nu puteam sal sufar si pana la urma am devenit prieteni si din toata prietenia asta a iesit o relatie eu eram tot timpul mai indiferenta pana cand balul bobocilor am vrut sal testez lam lasat sa se duca fara mine ca sa stiu de ce era in stare numai ca de ce imi era mai frica aia sa intamplat ma sunat sami spuna ca a stat cu o fata in seara aceea eu nu iam zis nimik doar ca neam despartit.Dupa ceva timp neam impacat dar comportamentul lui era deja insuportabil asa ca iam spus ca din partea mea nu va mai primi nimik acum cateva zile ma sunat spunandumi ca vrea sa ne impacam si iAm spus ca daca vrea sa ne impacam sa lupte la care el mia spus ca mai bine o lasa balta......ca sa fac??????


1.A gresit o data si o va mai face si a doua oara.De ce?Pt. ca nici nu vrea sa "lupte pt tine".Daca ar fi vrut ceva mai mult de la tine,de la voi,s-ar fi straduit sa iti faca pe plac,dar a lasat-o balta cum a auzit de propunerea ta.Si ai grija cu greselile de gramatica,nu ti-o zic din rautate
Stilll_MeG
Postat pe 27 Decembrie 2008 16:15
1.A gresit o data si o va mai face si a doua oara.De ce?Pt. ca nici nu vrea sa "lupte pt tine".Daca ar fi vrut ceva mai mult de la tine,de la voi,s-ar fi straduit sa iti faca pe plac,dar a lasat-o balta cum a auzit de propunerea ta.Si ai grija cu greselile de gramatica,nu ti-o zic din rautate





mersi mult pentru sfat nu am probleme de gramatica numai ca sunt obisnuita sa scriu ca pe mess si asta cred ca ma dezavantajat..............
gabish
Postat pe 28 Decembrie 2008 12:07
tu Gabisha draga,eu zic sa il lasi in pace.precis se va intoarce la tine daca tine la tine
Acum eu nu stiu ce sa fac cu tipu asta
am tot vorbit pe mess si acum 5 minute...mai radem.mai glumit,dar iarasi ajunge la replica"tre sa plec,nu mai intra pe mine.mai vb peste 10 ani"etc.e kiar copil:|:|:|

Ce sa fac?eu intru pe el doar ca sa rad de el,sincer.Ma amuza baiatul asta...:)).ii ziceam ieri noapte ca sunt obosita si ies de pe mess si a zis"esti tot in kefuri dracoaico cum sa nu-ti fier rau?Da cand e ziua ta?Sambata asta??"

asta mi-a zis.Ziua mea a fost,totusi el stia ca acum tre sa fie...avea dreptate.
Apropo,sa VEDeti ca azi noapte mi-a zis va merge la bolta si i-am zis sa rezerve bolta pt noi doi,sa mergem acolo intr-o seara si a zis"las ca vb io cu aia si le zic":))...apoi a zis ca sa imi gasesc pe altu ca fac mijto de el ca sunt cu cineva la mine si zic doar asa:)).

E kiar copil;))...asa e??

Va rog dati-mi sfaturi sa vad ce sa mai fac!!!
Ms multX:X:X
Eleenna
Postat pe 30 Decembrie 2008 13:26
hello
:X

Un an nou fericit:X:X:X

Eleenna
Postat pe 3 Ianuarie 2009 23:14
Din cate ai scris vad ca si tie iti place ce-ti face.Nu poti deloc sa-i dai pace?Iti place sa-ti faci rau?Stiu ca la 15 ani e greu sa-l uiti,dar nu cred ca il iubesti e mai mult infatuare!Incearca totusi sa nu mai vb cu el,continua sa faci tot ce faceai pana acum insa il scoti pe el din planurile tale!Nu te-ai gandit ca rade d tine,ca se lauda la prietenii lui ca face ce vrea din tine,sau ca orice ar zice tu tot il vrei?Asa vrei sa fii?Mai gandeste-te!
Maddalyna
Postat pe 5 Ianuarie 2009 10:44
eee asta eee... lasa l viata merge inainte...
lore_71
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:01
dAr de ce intarzie....??/
lore_71
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:08
De la: lore_71, la data 2009-04-15 22:08:15dAr de ce intarzie....??/


cine???
Diavolyta_
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:09
sincer mai bine incearca sa uiti ca ti la el sau chesti de genu k avem varste destul de mici... iti recomand o zi cu fetele cunosti alte persoane si totusi ai grija si cu acele persoane nu fi naiva gandeste inainte sa faci ceva. daca tot vrea sa stea cu tine si nu e nimic gresit atunci nu trebuie sa se ascunda;) bafta draga viatza e frumoasa:D
elenarthemiss
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:05
Un sfat.. nu-l mai baga in seama.. deloc.. si ai sa vezi k o sa te caute.. Ti-o spun din experienta...
kamara
Postat pe 16 Aprilie 2009 14:16
De la: Eleenna, la data 2008-12-17 23:41:06Il iubesc pe un baiat d eun an si cateva luni,El aflase asta,dar nu a fost nimic intre noi serios,in afara faptului ca ne mai intalneam pe ascuns si ne simteam extraordinar.Dar ce sa mai fac?E imposibil tipu asta!Are 17 ani,eu 15.Inainte ne aveam foarte bine,dar clar ca in fata prietenllor se cam prefacea ca nu ma stie,la fel faceam si eu.Asa facem si acum,nu ne cunoastem in lume,dar pe mess mai vorbim cateodata.Duminica mi-a spus sa nu il mai caut,sa las sa mai vina si el la mine ca e randul sa las sa mai vina el...am zis ca e ok si la sfarsit a zis ca daca vrea sa ne intalnim sa ma sune?Am zis sa sune si vedem daca pot.Era vorba ca suna azi sau joi sau daca nu saptamana viitoare.E singur la aprinti,e fiu de patroni,e foarte dificil!!!Vrea sa fie totul cum vrea el si cand vrea el.Altfel e bai!
Zilele trecute imi dadea sfaturi sa ma schimb,sa slabesc,ca am 56 de kg si 1,57.Zicea sa ma las mai greu,sa mai sterg cu buretele trecutul(in care e inclus si el ca m-a facut sa sufar extrem de muult),sa ma schimb si s anu mai bag in seama pe prietenii lui care inainte radeau de el daca vorbea cu mine.

Acum e ok...acum eu sunt prietena cu majoritatea dintre ei,dar cu el nici nu ma salut.Totusi,el spunea ca ma va cauta.In seara asta m-a enervat la culme!!!Iar a dat dovada de copil ...a zis ca daca nu m-a sunat inseamna ca nu a vrut pana acum sa ne intalnim...apoi a iesit de pe mess,a stat doar 10 minute.

Ce sa fac???Vreau sa fac tot posibilul sa il fac sa ma iubeasca si sa ii para rau pt greselile facut!!!

Va rog ajutati-ma!!:(
maria_lily
Postat pe 26 Mai 2009 20:15
De la: Eleenna, la data 2008-12-17 23:41:06Il iubesc pe un baiat d eun an si cateva luni,El aflase asta,dar nu a fost nimic intre noi serios,in afara faptului ca ne mai intalneam pe ascuns si ne simteam extraordinar.Dar ce sa mai fac?E imposibil tipu asta!Are 17 ani,eu 15.Inainte ne aveam foarte bine,dar clar ca in fata prietenllor se cam prefacea ca nu ma stie,la fel faceam si eu.Asa facem si acum,nu ne cunoastem in lume,dar pe mess mai vorbim cateodata.Duminica mi-a spus sa nu il mai caut,sa las sa mai vina si el la mine ca e randul sa las sa mai vina el...am zis ca e ok si la sfarsit a zis ca daca vrea sa ne intalnim sa ma sune?Am zis sa sune si vedem daca pot.Era vorba ca suna azi sau joi sau daca nu saptamana viitoare.E singur la aprinti,e fiu de patroni,e foarte dificil!!!Vrea sa fie totul cum vrea el si cand vrea el.Altfel e bai!
Zilele trecute imi dadea sfaturi sa ma schimb,sa slabesc,ca am 56 de kg si 1,57.Zicea sa ma las mai greu,sa mai sterg cu buretele trecutul(in care e inclus si el ca m-a facut sa sufar extrem de muult),sa ma schimb si s anu mai bag in seama pe prietenii lui care inainte radeau de el daca vorbea cu mine.

Acum e ok...acum eu sunt prietena cu majoritatea dintre ei,dar cu el nici nu ma salut.Totusi,el spunea ca ma va cauta.In seara asta m-a enervat la culme!!!Iar a dat dovada de copil ...a zis ca daca nu m-a sunat inseamna ca nu a vrut pana acum sa ne intalnim...apoi a iesit de pe mess,a stat doar 10 minute.

Ce sa fac???Vreau sa fac tot posibilul sa il fac sa ma iubeasca si sa ii para rau pt greselile facut!!!

Va rog ajutati-ma!!:(



Fii desteapta si vezi-ti de viata!....asemenea persoane nu merita atentie, iar la varsta voastra, e prea devreme sa spui ca poate fi ceva serios! Esti prea tanara sa iti irosesti viata, sa te chinui singura...ia-ti o pauza si judeca totul la rece, iti va fi de folos!
maria_lily
Postat pe 26 Mai 2009 20:18
fata draga lasa-l in pace ,este clar ca nu e interesat,cind o sa mai cresti ai sa iti dai seama ca ti-ai pierdut timpul de pomana ,oricum ai timp destul de acum incolo ..iti doresc numai bine
kudika029886
Postat pe 27 Mai 2009 05:16
Zilele trecute imi dadea sfaturi sa ma schimb,sa slabesc,ca am 56 de kg si 1,57.

si tu esti mandra ca iti dadea sfaturi sa slabesti??


.Zicea sa ma las mai greu,sa mai sterg cu buretele trecutul(in care e inclus si el ca m-a facut sa sufar extrem de muult),sa ma schimb si s anu mai bag in seama pe prietenii lui care inainte radeau de el daca vorbea cu mine.


eu una zic sa nu-l mai bagi in seama. punct
cristi_nne
Postat pe 27 Mai 2009 08:50
eu sunt sigura ca poti gasi tu ceva mai bun...incearca sa treci peste treaba asta
love4me
Postat pe 27 Mai 2009 08:57
Nu te mai agata de el! Esti inca prea mica sa intelegi unele lucruri la barbati. Incearca sa-ti faci alta relatie si uita-l. Un tip ca el, care se preface in fata prietenilor ca nu te cunoaste, nu mai merita nici un fel de atentie.
vikidutza
Postat pe 27 Mai 2009 10:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire imposibila sau nu?! 32 De la: kudika226898 12 Septembrie 2011 05:57
De ce? 9 De la: kudika226898 15 Iulie 2010 18:06
Astept pareri de la voi.. 3 De la: kitty_krieger 30 Aprilie 2010 01:11
un raspuns va rog.. 8 De la: kudika143709 14 Martie 2010 12:29
Nu inteleg... 13 De la: kudika462663 21 Iulie 2013 15:58