Setari Cookie-uri

Un EL si o ea

Am mai scris acum ceva vreme pe forum si atunci toata lumea ma condamna ca de ce ma bag in relatia dintre un "el" (cel pe care il plac) si ea (cea care imi e colega). Timplu a trecut si el a ajuns in fata mea spunandu-mi ca nu stie ce sa faca pentru ca este posibil ca ea sa il insele. Eu i-am pus cap la cap totul si i-am aratat toate schimbarile prin care a trecut, pentru ca s-a schimbat enorm de mult, i-am spus cam ce stiam eu despre ea si m-a rugat daca pot sa aflu, iar eu i-am spus ca as putea.
Este foarte posibil ca ea sa il insele si imi este teama ca daca va afla asta de la mine sa nu dea vina pe mine, ca eu i-am stricat relatia. In plus i-am recomandat sa vorbeasca cu ea , iar el a incercat , pacat ca a ea s-a inchis in ea si nu prea il mai baga in seama pe el.
Mi-as dorii enorm sa il ajut acum , iar cand voi prinde moementul potrivit sa ii ofer un umar pe care sa planga .
M-ati ajuta cu vre-un sfat ?
tell_the_truth
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:26
De la: ioa_pcd_girl, la data 2010-01-06 16:26:35Am mai scris acum ceva vreme pe forum si atunci toata lumea ma condamna ca de ce ma bag in relatia dintre un "el" (cel pe care il plac) si ea (cea care imi e colega). Timplu a trecut si el a ajuns in fata mea spunandu-mi ca nu stie ce sa faca pentru ca este posibil ca ea sa il insele. Eu i-am pus cap la cap totul si i-am aratat toate schimbarile prin care a trecut, pentru ca s-a schimbat enorm de mult, i-am spus cam ce stiam eu despre ea si m-a rugat daca pot sa aflu, iar eu i-am spus ca as putea.
Este foarte posibil ca ea sa il insele si imi este teama ca daca va afla asta de la mine sa nu dea vina pe mine, ca eu i-am stricat relatia. In plus i-am recomandat sa vorbeasca cu ea , iar el a incercat , pacat ca a ea s-a inchis in ea si nu prea il mai baga in seama pe el.
Mi-as dorii enorm sa il ajut acum , iar cand voi prinde moementul potrivit sa ii ofer un umar pe care sa planga .
M-ati ajuta cu vre-un sfat ?

Iubim tradarea si uram tradatorii/tradatoarele!" sau uram tradarea, si iubim pe tradatori/oare?
Ce caritativ din partea ta sa-i oferi umarul pe care sa planga dupa ce duci dovezile ca prietena il inseala...Fara nici un gand ascuns...
Cu asa "colege" nici nu mai ai nevoie de dusmani.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:56
De la: ioa_pcd_girl, la data 2010-01-06 16:26:35Am mai scris acum ceva vreme pe forum si atunci toata lumea ma condamna ca de ce ma bag in relatia dintre un "el" (cel pe care il plac) si ea (cea care imi e colega). Timplu a trecut si el a ajuns in fata mea spunandu-mi ca nu stie ce sa faca pentru ca este posibil ca ea sa il insele. Eu i-am pus cap la cap totul si i-am aratat toate schimbarile prin care a trecut, pentru ca s-a schimbat enorm de mult, i-am spus cam ce stiam eu despre ea si m-a rugat daca pot sa aflu, iar eu i-am spus ca as putea.
Este foarte posibil ca ea sa il insele si imi este teama ca daca va afla asta de la mine sa nu dea vina pe mine, ca eu i-am stricat relatia. In plus i-am recomandat sa vorbeasca cu ea , iar el a incercat , pacat ca a ea s-a inchis in ea si nu prea il mai baga in seama pe el.
Mi-as dorii enorm sa il ajut acum , iar cand voi prinde moementul potrivit sa ii ofer un umar pe care sa planga .
M-ati ajuta cu vre-un sfat ?


daaa , ce 'pacat' ca ea nu prea il mai baga in seama.....
ai grija ce-i spui despre prietena lui : cine sapa groapa altuia cade singur in ea .
si legat de ajutor , cred ca tu vrei doar sa te ajuti pe tine !
mahy33
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:20
ca sa fiu iO aia mai clara: nu te baga. ce umar, ce interes ascuns, ce prietena dezinteresata...
spune-i ca atunci cand va dori una miCA CA sa mai uite, sa bata la usa ta.
Boca
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:22
Adevarul e ca poate m-am gandit la beneficiile pe care mi le-ar aduce discutia.
Dar nu vreau sa ma amestec in relatia lor pentru ca nu e problema mea.
Intre timp eu nu m-am interesat sa aflu ceva de la ea, in schimb EL a incercat sa vorbeasca cu ea. Stiu ca ma criticati si nu prea e bine ceea ce fac, sa ma bag singura in seama. Si banuiesc ca toata lumea isi doreste pe cineva care sa ii fie alaturi si cu care se intelege de minune, iar comunicarea dintre mine si el este nemaipomenita si chiar imi doresc sa il ajut pe el sa clarifice situatia si sa vada ca ea nu merita.[Cred ca am uitat sa mentionez ca ei ii zboara gandul la toata lumea , deci nu e o sfanta, si ea si-ar dorii sa fie cu altcineva, dar de ce se ambitioneaza sa nu mi-l lase pe EL mie ?]
tell_the_truth
Postat pe 8 Ianuarie 2010 14:31
De la: ioa_pcd_girl, la data 2010-01-08 14:31:49Adevarul e ca poate m-am gandit la beneficiile pe care mi le-ar aduce discutia.
Dar nu vreau sa ma amestec in relatia lor pentru ca nu e problema mea.
Intre timp eu nu m-am interesat sa aflu ceva de la ea, in schimb EL a incercat sa vorbeasca cu ea. Stiu ca ma criticati si nu prea e bine ceea ce fac, sa ma bag singura in seama. Si banuiesc ca toata lumea isi doreste pe cineva care sa ii fie alaturi si cu care se intelege de minune, iar comunicarea dintre mine si el este nemaipomenita si chiar imi doresc sa il ajut pe el sa clarifice situatia si sa vada ca ea nu merita.[Cred ca am uitat sa mentionez ca ei ii zboara gandul la toata lumea , deci nu e o sfanta, si ea si-ar dorii sa fie cu altcineva, dar de ce se ambitioneaza sa nu mi-l lase pe EL mie ?]


Ai grija ce faci, eu sincer nu as vrea sa fiu in pielea ta.
Am si eu o poveste asemanatoare.
Ea imi este prietena, el imi este prieten (prieten foarte bun cu sotul meu).
Tipa afla ca el o inseala.
Culmea vine la noi ( la mine si la sotul meu) ca sa-i spunem adevarul. Noi am stiut adevarul despre prietenul nostru, dar nu l-am spus. Noi i-am spus prietenei noastr sa nu aplece urechea la toate barfele, ca lumea ii rea.
Ea ne-a crezut.
Eu si sotul meu ne-am intalnit cu prietenul nostru ca sa-i bagam putin mintile in cap. I-am spus ca ne-am saturat sa-l tot acoperim, ori sta pe fundul lui ori termina aceasta relatie.
Tipul s-a cumintit, iar in momentul de fata sunt casatoriti de 3 ani si au si o fetita de 1 an.
Acum intrebarea mea este: DACA II SPUNEAM PRIETENEI MELE CA PRIETENUL EI O INSEALA CE REZOLVAM?
In momentul de fata sunt de 9 ani impreuna si se iubesc............., eu cu sotul meu tot glumim spunandu-le " ia uita-te si la porumbei astia".
Tipul ne multumeste acum ca i-am vrut binele si nu ne-am bagat in relatia lor.

anastas
Postat pe 8 Ianuarie 2010 14:47
De la: ioa_pcd_girl, la data 2010-01-06 16:26:35Am mai scris acum ceva vreme pe forum si atunci toata lumea ma condamna ca de ce ma bag in relatia dintre un "el" (cel pe care il plac) si ea (cea care imi e colega). Timplu a trecut si el a ajuns in fata mea spunandu-mi ca nu stie ce sa faca pentru ca este posibil ca ea sa il insele. Eu i-am pus cap la cap totul si i-am aratat toate schimbarile prin care a trecut, pentru ca s-a schimbat enorm de mult, i-am spus cam ce stiam eu despre ea si m-a rugat daca pot sa aflu, iar eu i-am spus ca as putea.
Este foarte posibil ca ea sa il insele si imi este teama ca daca va afla asta de la mine sa nu dea vina pe mine, ca eu i-am stricat relatia. In plus i-am recomandat sa vorbeasca cu ea , iar el a incercat , pacat ca a ea s-a inchis in ea si nu prea il mai baga in seama pe el.
Mi-as dorii enorm sa il ajut acum , iar cand voi prinde moementul potrivit sa ii ofer un umar pe care sa planga .
M-ati ajuta cu vre-un sfat ?

fara suparare insa nu mi as dori sa te am colega...nici macar prietena....nu o meriti nici pe colega ta dar nici pe iubitul ei....pãrerea mea...
catalina69
Postat pe 8 Ianuarie 2010 14:55
De la: ioa_pcd_girl, la data 2010-01-06 16:26:35Am mai scris acum ceva vreme pe forum si atunci toata lumea ma condamna ca de ce ma bag in relatia dintre un "el" (cel pe care il plac) si ea (cea care imi e colega). Timplu a trecut si el a ajuns in fata mea spunandu-mi ca nu stie ce sa faca pentru ca este posibil ca ea sa il insele. Eu i-am pus cap la cap totul si i-am aratat toate schimbarile prin care a trecut, pentru ca s-a schimbat enorm de mult, i-am spus cam ce stiam eu despre ea si m-a rugat daca pot sa aflu, iar eu i-am spus ca as putea.
Este foarte posibil ca ea sa il insele si imi este teama ca daca va afla asta de la mine sa nu dea vina pe mine, ca eu i-am stricat relatia. In plus i-am recomandat sa vorbeasca cu ea , iar el a incercat , pacat ca a ea s-a inchis in ea si nu prea il mai baga in seama pe el.
Mi-as dorii enorm sa il ajut acum , iar cand voi prinde moementul potrivit sa ii ofer un umar pe care sa planga .
M-ati ajuta cu vre-un sfat ?

am revenit pentru a þi mai transmite ceva...dupã felul cum gandesti e clar ca nu esti o persoana de incredere....
catalina69
Postat pe 8 Ianuarie 2010 14:57
EL Dumnezeu? nu inteleg de ce e cu majuscule si "ea".....evident, cu litere mici. mai bine spuneai "un rege si o carpa" ...tot aia era!
greierash_is_back
Postat pe 8 Ianuarie 2010 17:10
De la: greierash_is_back, la data 2010-01-08 17:10:15EL Dumnezeu? nu inteleg de ce e cu majuscule si "ea".....evident, cu litere mici. mai bine spuneai "un rege si o carpa" ...tot aia era!



da-da-da... asta era si gandul meu tainuit. dar uite ca nu mai e Dumnezeu acum.
Boca
Postat pe 8 Ianuarie 2010 17:15
De la: ioa_pcd_girl, la data 2010-01-06 16:26:35
Este foarte posibil ca ea sa il insele si imi este teama ca daca va afla asta de la mine sa nu dea vina pe mine, ca eu i-am stricat relatia. I:



Deci daca inteleg eu bine tu nu stii daca ea il inseala au ba, dar vrei sa faci si pe naiba sa ii arati ca il inseala Pai spune asa, nu te justifica aiurea...cu ditamai povestea
anissya
Postat pe 8 Ianuarie 2010 19:16
De la: ioa_pcd_girl, la data 2010-01-08 14:31:49[Cred ca am uitat sa mentionez ca ei ii zboara gandul la toata lumea , deci nu e o sfanta, si ea si-ar dorii sa fie cu altcineva, dar de ce se ambitioneaza sa nu mi-l lase pe EL mie ?]


off ea o c... si tu o sfanta!
ce imi place mie genu' asta de ajutor!numai oameni saritori bre!
one_size
Postat pe 8 Ianuarie 2010 19:31
In piata publica cu ea si sa o linsam:)

Acu' cre ca e destul de evident ca ii place de tipul ala, iar eu cred ca atunci cand va veni momentul sa aleaga intre El si amica ei, cred ca alegerea e evidenta. Eu sincer nu prea o condamn ca din ce vad eu mare prietenie nu prea e intre ele. Ca ea ar dori totusi o confirmare din exterior pentru ca toata afacerea nu i se parea prea ok nici ei...e alta poveste. Eu acu nu zic sa nu ii zici..poate eu as prefera sa mi se zica totusi, dar daca ii zici sa fii gata sa actionezi pana la capat..adica daca tot faci ceva, actionezi hotarat, fara ezitari...in cel mai rau caz iti strici relatiile cu amandoi, iar in cel mai bun caz ajungi cu El si dupa o vreme observi ca e la fel ca toti ceilalti...vorba cuiva de pa aici..."de schimbat il schimb...problema e ca toti sunt la fel".
Iradiatu_
Postat pe 8 Ianuarie 2010 19:54
De la: Boca, la data 2010-01-08 17:15:42
De la: greierash_is_back, la data 2010-01-08 17:10:15EL Dumnezeu? nu inteleg de ce e cu majuscule si "ea".....evident, cu litere mici. mai bine spuneai "un rege si o carpa" ...tot aia era!



da-da-da... asta era si gandul meu tainuit. dar uite ca nu mai e Dumnezeu acum.


eu cand vad titluri idioate, cretine, stupide....intr-un cuvant "superbe", nici nu mai citesc subiectul! so...nu sunt la subiect cu DOMNUL!
greierash_is_back
Postat pe 8 Ianuarie 2010 20:01
eu p-astea le vanez, de ce sa zic, creierul meu raspunde la ele cu manifesturi de voie buna
merg ca tigarea la cafea subiectele astea gen senzational in direct si in reluare
Boca
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:18
poate le gasesti si pe ultimele "senzatii"
greierash_is_back
Postat pe 8 Ianuarie 2010 21:23
Dupa cum pricep eu, mai toata lumea ma condamna pentru ce as fi vrut sa fac.
Asa ca mi-am cam bagat mintile in cap si le-am carat in alta parte.
Acum cand am citit din nou ce-am scris mi se pare ca am parut o ciudata si o egoista. Bine ca a dat Dumnezeu sa imi pun picioarele pe pamant si sa nu mai am de aface cu ei doi.
tell_the_truth
Postat pe 11 Ianuarie 2010 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ratiunea sau inima???? 26 De la: Cassey 16 Mai 2009 10:21
credeti in suflete pereche? 319 De la: maimai_no1 20 August 2011 17:10
VITEZA DE IMBATRINIRE A OMULUI 6 De la: roz5blue6lila7 26 Noiembrie 2010 10:43
ce parere aveti despre relatia intre veri de gradul 2? 192 De la: Erebus 19 Iunie 2009 12:44
k 4 De la: Ame_ly 23 August 2011 10:53