Setari Cookie-uri

E interzis sa ai amant????sa fi cu adevarat fericita chiar si pt cateva clipe?

da...de un an de zile am cunoscut pe cineva care ma face fericita chiar daca ne vedem foarte rar ....sunt singurele momente cand simt cu adevarat ca traiesc....oare e atat de rau ?help me sunt intr-o situatie incurcata si nu gasesc iesirea ...stiu ca nu am cum sa raman cu el ...dar nici cu sotul meu nu cred ca pot cotinua desi acesta ma iubeste enorm.....ce sa fac????nu pot sa renunt la nici unul dar nu vreau nici o viata dubla..........
crysmy
Postat pe 9 Martie 2008 14:43
nu e interzis,fiecare face ce vrea cu viata lui.dar daca crezi ca nu mai suporti viata dubla si daca crezi ca relatia cu sotul tau nu merita o sansa,atunci desparte-te de el si incepe o noua viata cu amantul.desi,daca zici ca sotul tau te iubeste in continuare poate merita sa incerci sa vezi care sunt motivele pentru care tu nu mai simti la fel.de ce sa lasi pasarea din mana pt cea de pe gard?daca ai si copii,e si mai complicat.dar,pana la urma cred ca vei face ce iti dicteaza inima.
simonaj
Postat pe 9 Martie 2008 15:57
fericirea ta e cladita pe suferinta altora- a sotului tau si a copilului, ca parca ai si copil, si pe minciunile tale...si daca nu poti sa renunti la nici unul din cei doi - sot si amant, desi nu vrei nici o viata dubla, eu zic sa-ti mai iei un amant, si-atunci vei avea o viata tripla, si gata, ai rezolvat problema : nu renunti la nici unul si nici nu ai viata dubla!!!

Postat pe 9 Martie 2008 18:11
ce tare ai fost Iulia =))))
Kittynelle
Postat pe 9 Martie 2008 23:28
esti dura iulia dar pe buna dreptate acum un an as fi reactionat probabil la fel....nu am crezut vreodata sa ajung aici dar am ajuns si nu sunt mandra de asta....sa nu iti imaginezi ca am sarit in bratele primului venit ...nu...am luptat mult cu mine dar nu uita suntem oameni.....cat despre copil ...doar la el ma gandesc ....si daca ma voi sacrifica cu siguranta o voi face pt el.....ms ca ai rsp
crysmy
Postat pe 11 Martie 2008 22:15
nu e interzis prin lege sa ai amant, dat e interzis prin legea nescrisa a moralei. fiecare i-si traieste viata cum considera de cuviinta. nu inteleg insa de ce trebuie sa duci o viata dubla. nu e obositor sa faci " naveta" intre doi barbati? eu pledez pt fidelitate in cuplu.poate sunt idealista, dar i-mi place sa cred ca oamenii pot trai frumos fara sa insele increderea celui de langa el.

Postat pe 12 Martie 2008 09:03
'daca ma voi sacrifica cu siguranta o voi face pt el(copil)'...nu stiu daca-i bine, nu pot sa dau sfaturi nimanui, dar ideea mea era ca nu e corect sa minti si sa inseli deloc, nici atunci cand nu ai copii...daca nu te mai iubesti cu sotul tau, mi s-ar parea cinstit sa-i spui si sa renunti la casatoria asta, care nu mai poate functiona doar pentru ca a rezultat un copil din ea...nu-i cinstit fata de el, sa il minti si sa il inseli, cu sau fara copil...si daca de data asta o sa te 'sacrifici'-cam melodramatica exprimarea, dupa parerea mea!- poate data viitoare n-o s-o mai faci...ti se pare corect sa-l inseli pe barbatul tau, care te iubeste?...incearca sa te pui in situatia lui! cum te-ai simti daca ai afla ca el are o amanta? ce-ar fi in sufletul tau? nu cred ca o casatorie trebuie sa continue doar pentru ca sunt copii, daca nu mai exista iubire intre parteneri, pana la urma, copiii tot vor suferi, fiindca relatia fara iubire se degradeaza treptat-treptat si copiii vor simti lucrul asta...deci, parerea mea este ca daca te-ai hotarat sa continui viata alaturi de sotul tau, sa nu-ti mai treaca prin cap sa-l inseli, fiindca omul ala te-a luat de nevasta si i-ai promis fidelitate, chestia cu copilul a intervenit ulterior...nu poate fi atat de greu sa fii sincera si sa rezisti tentatiilor, daca il iubesti pe barbatul tau...ce naiba, nu suntem niste catele in calduri si tentatii se stii ca sunt la tot pasul pentru aproape orice femeie...doar ca, din punctul meu de vedere, daca sunt cu un barbat pe care-l iubesc si care ma iubeste, zau n-am nici o dilema si nici nu-mi trebuie altceva...indiferent cate propuneri as primi sau cate 'tentatii' ar fi in jurul meu...desi, pentru mine, si termenul tentatii mi se pare nepotrivit, ca daca iubesc pe unul, zau ca nu ma mai tenteaza nici un altul!

Postat pe 12 Martie 2008 11:19
Eu cred ca e mai mult decat grav,crysmy!In primul rand ca nu stii nici tu ce vrei...Apoi intreaba-ti iubitul ce e dispus sa sacrifice pt tine! Ca se pare ca nici macar timp nu are pt tine...Deci??!!
auraslavila
Postat pe 12 Martie 2008 16:01
probabil ai dreptate aura .....sincer nu stiu ce si cum sa fac ma vad intr-o situatie foarte delicata daca ma despart de sotul meu vor suferi prea multi oameni ....si nu as putea trai cu gandul asta...si atunci ce sa fac sa ma resemnez??????|?sa traiesc in minciuna ??????nu e corect nici asa fata de el....nu stiu in fine probbil timpul le va rezolva pe toate..cat despre ce a zis iulia "catele in calduri"nu are nici o legatura sincer nu sunt acel gen si relatia mea cu acest om nu se bazeza pe asta ba mai mult am sta aproape 9 luni cu el fara contact fizic deci.......crezi ce vrei:)
dupa tot ce am citi de la voi un singur lucru mi-a ramas intiparit cu adevarat......oare el ce ar sacrifica pt mine???????
crysmy
Postat pe 18 Martie 2008 21:56
Salut, asa este crysmi, el nu sacrifica nimic pentru tine, probabil esti o cucerire cu, care se lauda la altii, si nu este exclus sa afle barbatul tau chear de la el sau amicii lui. Esti intr-o dilema. Dar pune-ti ordine in viata si intreaba-te ce vrei de la ea.In tot ce faci foloseste-ti mintea nu instinctele. Fii atenta daca continui nu ai sa mai fii nici mama, nici sotie cu tot ce implica casnicia.Considera totul o greseala, canalizeaza-ti sentimentele pe sotul tau si vei vedea ca reusesti, femeia este aceia care, daca vrea face din sot - amant, prieten. Copleseste-l cu atentia ta si vei vedea ca raspunde, barbatilor in general le place sa fie in centrul atentiei. Vei vedea ca relatiea aceasta a ta va fi un vis urit care ai sal alungi mereu.Nu strica o dragoste care o ai in buzunar, pe una care nu este a ta.Daca nu incetezi vei ramine singura si murdarita, peste ani nu ai sa poti sa te uiti in ochii copilului. Nu uita ca o mama pentru copil este o sfinta.....redreseazate inca nu-i tirziu. si altadata nu mai incerca asta este o slabiciune de care trebuie sa te descotorosesti. Nu aduce decit suferinta. Analizeazate si vei vedea ca am dreptate, tineretea nu tine o vesnicie, Traieste-o frumos si demn. Peste ani acest episod va fi o pata de care nu vei fi mindra.

Postat pe 19 Martie 2008 08:12
crysmy, tu acuma vezi pe amant total diferit fata de sotul tau ,pt ca el e acela care iti ofera satisfactie maxima, sex de care nu poti avea cu sotul tau ,clipele acelea minunate de cand erai mai pustanca si mai nebunatica.Eu iti zic ca aceste clipe o sa treaca si tot la sotul tau o sa te intorci, amantul e pe postul de jucarie, faci ce vrei cu el, e jucaria de care poti scapa imediat, fara obligatii(ps:daca iti faci obligatii fata de amant, e greseala ta) dar la un moment dat se renunta la el pt binele familiei.La un moment dat o sa te plictisesti si de amant.Nu imi dau cu parerea ci stiu sigur ca asa e pt ca eu unul sunt amant si la mine s-a renuntat dupa un timp.Asa ca profita acuma pana te plictisesti si intoarce-te la sotul tau.Te pup o zi buna

Postat pe 19 Martie 2008 09:17
stiu ...sunt convinsa ca aveti dreptate cu totii...un lucru insa nu cred ca la-ti inteles acest om cu care spun ca am o relatie nu a facut decat sa-mi deschida ochhii...........eu nu il iubesc pe sotul meu cum ar trebui o femeie sa iubesca un barbat...si ma intreb oare la-m iubit vreodata...nu cred ca daca acest om ar disparea din viata mea ...in familia mea nu sa-r schimba nimik , tot ce mai simt pt sotul meu este mila si probabil obisnuinta ....nu sunt sigura ca ar fi in stare sa-si refaca viata fara mine, si atunci e mult prea complicat sa il las...si apoi copilul ce sa ii spun ...cum va intelege el ca nu il iubesc pe tata-l lui?deci problema mea nu e "amantul"..cred ca prl sunt eu ...intradevar ma simt foarte rau fata de toti nimeni nu merita asa ceva...nu stiu cum sa o scot la capat.....sunt prea multi implicati in aceasta situatie...cateodata imi vine sa las totul si sa plec cat vad cu ochhii ...doar copilul ma mai tine.....fiecare si-a spus parerea ...de fapt asta am si cautat pe acest site ...sfaturi...insa acum vad ca nimeni nu poate sti ce e in sufletul meu ...pina cand nu o simti pe piele ta....de ce eu?????imi pun intrebarea asta mereu...nu sunt un om rau care se gandeste doar la el .....daca as fi fost asa eram divortata de mult....oricum mersi la toti si daca mai sunteti interesati o sa va tin la curent cu ce se intampla...pooooooooooooooop
crysmy
Postat pe 4 Aprilie 2008 14:17
spui ca nu esti sigura ca sotul tau ar fi in stare sa-si refaca viata. sa nu ai surpriza sa constati ca poate e mai puternic decat i-ti imaginezi tu.spui ca-s multi implicati si afectati de situatie si ca-ti vine sa pleci cat vezi cu ochii. nu ti se pare ca spunand asta te cam dezici de toti si toate? cred ca ar fi cazul sa incerci sa iei decizii intelepte, si sa nu mai prelungesti o situatie incomoda pt toti cei implicati. te hotarasti: ori la bal, ori la spital! socoteste: esti in stare sa o rupi cu sotul si sa ramai cu amantul sau invers??!! nu mai cauta scuze!fa ceva si scapa de situatia asta care nu face onoare niciunuia dintre voi!

Postat pe 4 Aprilie 2008 15:09
stii ce ma bucur?..faptul ca esti constienta ca sotul tau te iubeste enorm...stii cand ai sa realizezi ce ai pierdut?atunci cand ai sa-l vezi cu alta femeie si probabil foarte fericit.....cine alearga dupa doi iepuri,nu prinde nici unul draga mea!pentru celalalt nu esti decat...o chestie de moment..si ai sa te convingi..indiferent cat de femeie te face sa te simti...pacat..dar ce ai zice daca sotul tau ar venii de la alta si s-ar baga langa tine in pat?..ai suporta?..ai curajul raspunderii si ia o decizie pentru ca ce faci tu nu este normal si nici corect..fata de sotul tau ..de copil..de sotia celuilalt(pentru ca eu sunt sigura ca este insurat)si nu in ultimul rand fata de tine......
ginetta
Postat pe 4 Aprilie 2008 17:02
omul isi da seama ce a avut,doar atunci cand pierde...faci un mare pacat in fata lui dumnezeu....si fata de sotul si copilul tau...fericirea e ceva individual,dar stiu la sigur ca fericirea e atunci cand esti curat in fata celui de sus,cand adormi linistita,cand mintea si sufletul sunt in echilibru...cum poti sa fii fericita cand nu ai aceste lucruri???nu suntem noi in masura sa te judecam si sa-ti dam sfaturi,deoarece sufletul omului e un mister si nimeni nu poate intra in pielea ta....dar as risca sa te sfatuiesc...:gandeste-te la dumnezeu,la sotul tau,caruia i-ai jurat credinta,la copilas si incearca sa gasesti linistea sufleteasca in familie....

Postat pe 5 Aprilie 2008 12:33
sincera sa fiu dupa tot ce am citit aici sunt sigura ca viitorul este si va fii mereu imprevizibil pentru oricare dintre noi,dar nimeni nu stie ce va fii mai tarziu...ne casatorim cu gandul ca iubim si cu dorinta de a intemeia o familie fericita,si sa traim fericiti pana la adanci batraneti.dra haide'ti sa ne gandim si daca vreodtaa va aparea cineva care va strica totul.datorita neajunsurilor,problemelor cotidiene,ne vom plictisii de viata de zi cu zi si vom vrea sa incercam altceva care sa ne scoata din cercul acesta...nu trebuie judecat nimeni pt k nu se stie ce ni se va intampla si noua1
danadaniela1985
Postat pe 5 Aprilie 2008 14:33
este foarte usor sa te lasi prada tentatiilor dar trebuie sa ne mai si gandim ca nu mereu e indicat sa na urmam instinctele ,se poate gresii foarte mult.si eu am avut ocazia de a face greseala aceasta de a-mi insela viitorul sot cu fostul,dar am stat si m-am gandit ca nu se merita,chiar daca poate in sufletul meu inca mai simt ceva ptr fostul,sau mai bine spus era ceva de "de dragul amintirilor".dar tot ce stiu este ca imi iubesc viitorul sot si nu merita sa risc aceasta fericire alaturi de el ptr trecut...atat a ramas si va ramane mereu trecutul...acum am prezentul si viitorul alaturi de logodnicul meu care ma iubeste si ma respecta si suntem cei mai buni prieteni,dar am si gresit fata de el ptr ca pana acum nu i-am ascuns nimic ..insa acum am in suflet acest regret ca nu am putut povestii ce se putea intampla intre mine si fostul...si am o greutate pe suflet ..e mai bine ca nu s-a intamplat altfel era mai greu pt mine
danadaniela1985
Postat pe 5 Aprilie 2008 14:39
nimeni nu spune ca viata este usoara,dimpotriva,este imprevizibila,cu urcusuri si coborisuri dar,trebuie sa fim constienti ca totul se plateste...mai devreme sau mai tirziu...Crysmy,nu ai siguranta ca amantul tau doreste o viata alaturi de tine...ca amantul tau poate devenii tata pentru copilul tau...de ceea esti sigura este faptul ca sotul tau te iubeste enorm...eu zic sa-ti revii si sa mai dai o sansa barbatului tau....cauta in adincul sufletului tau..este imposibil sa nu gasesti o farama de dragoste...amintiri frumoase...copilul care va uneste...lupta ...nu este totul pierdut....iti spun asta,nu pentru faptul ca te judec(fiecare hotaraste ce face cu viata lui),dra o sa te judece viata si copilul tau............
ginetta
Postat pe 5 Aprilie 2008 16:36
Oare de ce nu ai tu satisfactie totala cu sotul tau?! E al tau,te iubeste deci cred ca ti-ar satisface orice capriciu sexual,crede-ma,ai fi surprinsa de ceea ce ai descoperi daca ai incerca sa-ti cunosti sotul.Si noi am avut o eclipsa sexuala dar prin comunicare am ajuns acum sa facem sex cu o pasiune nebuna desi avem 2 copii,desi sintem casatoriti de ceva timp,deci salveaza-ti casnicia

Postat pe 5 Aprilie 2008 19:33
Iata ce am inteles eu: sotul tau te iubeste f mult, ceea ce nu ai spus si despre amantul tau. Concluzie: pt amant e posibil sa fii doar o aventura. Ai un copil care si el te iubeste. Ramai cu familia ta si trezeste-te. Viata nu e facuta sa traiesti doar pt tine si sa nu mai poti de bine. Vorbeai de sacrificiu (sacrificiu pt copil? pt sot? dragostea este un sacrificiu? ori viata intreaga e asa pt toata lumea? eu nu stiu) pai sacrifica-te pt ei. Asta e drumul care ti l-ai ales. De ce te-ai casatorit cu cineva pe care nu-l iubesti? Iar daca luai pe cineva pe care il iubeai nu tot trebuia sa te sacrifici intr-un fel sau altul? Ah, e posibil sa spui ca iti era mai usor pt ca il iubeai. Oare? Ia gandeste-te cam cum s-ar simti sotul tau daca ar afla si priveste sacrificiul din punctul lui de vedere.
amme22
Postat pe 5 Aprilie 2008 22:02
Merita sa fii fericita pentru o clipa, caci uneori o clipa de fericire face cat o viata...numai ca intrebarea este-chiar crezi ca este clipa aceea unica de fericire pentru care merita sa sacrifici o viata?, viata ta...caci pana la urma nu este vorba nici de sot si nici de copil ci doar de tine, de viata ta, de linistea ta sufleteasca...in viata nostra exista multe momente de ratacire, momente care ne influenteaza viata in mod radical, daca tu simti ca esti pregatita sa schimbi macazul si sa o iei pe alt drum, nimeni si nimic nu te poate opri...numai ca ar trebui sa constientizezi ca alegerea pe care o vei face iti va marca intreaga viata...ziua de maine nu ne este garantata, nu stim daca ne va fi rau sau bine, suferinta sau fericirea nu ni le alegem ci faptele si actiunile noastre determina daca vom rade sau vom plange. Nimeni nu-ti poate garanta ca ramanand alturi de sotul tau vei fi fericita sau nefericita...oricum ar fi tu esti singura care poti alege...dar mai este un aspect, nu stiu daca vei putea trai alaturi de el cu povara faptelor trecute...si poate ca si el are dreptul la o clipa de fericire...nu crezi?...poate ca o alta femeie(asa cum tie un alt barbat) i-o poate darui...ce zici?...Eu cred ca deja ai ales un alt drum in momentul in care te-ai apropiat de un alt barbat...dar iti lipseste curajul sa-l eliberezi si pe sotul tau...sau poate este egoism?...Nu cred ca suferinta lui dupa despartire e atat de importanta ci frica ta de necunoscut, te temi sa-ti infrunti alegerile...Asa cum tu vrei sa fii fericta lasa-i si lui dreptul de a fi fericit, caci sigur isi va gasi si el fericirea intr-o alta femeie!!!Clipa noastra de fericire nu poate fi niciodata zidit pe clipa de nefericire a unui alt om...
serghey1976
Postat pe 6 Aprilie 2008 00:31
crysmy,te inteleg perfect.si eu am fost in aceasi situatie ca tine...m-am sacrificat de dragul copiilor si sufar.am crezut ca dragostea sotului pt.mine va fii deajuns dar sufar enorm.refati viata...meriti sa fii fericita

1_2
Postat pe 10 Aprilie 2008 08:14
da te inteleg e f complicat si uneori dureros si pt tine .........da te-ai plictisit de sotul tau si stii de ce pt ca nu l-ai iubit d ela inceput si pt ca ti-a aratat ce mult te iubeste .ei acum l-ai intalnit pe celalat si observ ca ai fost inebunita dupa el dar sa fim sincere asai ca nu-l mai iubesti ca la inceput la amant ma refer?
si de ce pt au fost zile cand v-ati simtit ca in paradis dar si zile grele cand el te-a cedat in favoarea sotiei lui si copilului! e ceva firesc el face cu cap tot in schimb tu cu inima, stai linistita asa-s femeile!!!!!!!
sfatul meu pt ca te inteleg f bine :
sa nu faci prostia sa divortezi pt ca tu vei avea de suferit deoarece amantul fii sigura ca nu va divorta de sotie .
pastreaza-ti calmul si fericirea in familiata chiar daca la inceput joci teatru, dar te vei acomoda si continuati relatia cu celalalt pt ca te simti bine cu el.sa nu - ti fie mila de nici un barbat din viata ta ci cauta sa-ti fie tie bine , copilului tau .cum amantul tau uneori te-a intristat spunandu-ti "iubire ar fii cazul sa plecam ca ma asteapta sotia......."tot asa sa-i intorci si tu replica ..daca te-a multumit cat de cat raspunsul meu ne mai putem sfatui.bafta
WNY_NINI
Postat pe 15 Aprilie 2008 15:37
nu pot sa cred ce intrebare fara sens si puierila,ca sa nu zic mai rau.nu iti interzice nimeni sa faci ce vrei cu viata ta,dar mai repede pune-ti intrebarea "e moral sa imi insel sotul?".cand te casatoresti cu cineva inseamna ca iubesti persoana respectiva si doresti sa iti traiesti viata alaturi de ea,cu bune cu rele sa ii fi alaturi.juramintele depuse nu sunt niste glume!le-ai facut in biserica in fata Lui Dumnezeu.daka tu il inseli pe sotul tau e clar ca nu il iubesti indeajuns de mult.trebuia sa ramai necasatorita si puteai sa ai cate aventuri doresti.persoanele ca tine si ca 'iubaretul' tau sunt surse de mari suferinte.sfatul meu ar fi sa te dezmeticesti un pic,sa iti dai seama ca ce faci tu e imoral,si sa incerci sa iti salvezi casnicia pe care o vad in pericol.
razz
Postat pe 9 Mai 2008 16:44
draga mea,daca spui ca acum suferi,nu stii ce e suferinta.O vei simti atunci cand vei ramane si fara unul si fara celalalt si nu va mai fi cale de intoarcere.As fi inteles sa faci o schimbare in viata ta daca celalalt ar fi nebun dupa tine si ti-ar garanta un viitor impreuna,iar sotul tau nu te-ar iubi,te-ar jigni,te-ar lovi,etc.Eu iti spun ca o sa treaca si asta si te vei felicita ca nu ai cedat ispitei de a-ti strica viata.Pe de alta parte,nu e chiar asa grav ce ai facut,daca spui ca ti-ai hranit sufletul cu iubire,dar,gata,e timpul sa descoperi aceasta iubire chiar langa tine,ai sa fii surprinsa ce bine e...Ai incredere in ce-ti spun...

Postat pe 10 Mai 2008 18:20
nu cred ca un amant(a) rezolva problemele sentimentale. chiar e asa greu sa fii sincer cu parteneru(a)? dece nu renumti la el(ea) si ramai cu amantu(a)? sau iti place viata dubla?
eugabi
Postat pe 10 Mai 2008 18:56
toti sariti cu gura dar chiar nu va pasa ce e in sufletul ei.. daca ati fi voi in asemenea situatie poate poate ati intelege sau macar ati accepta. Femeia asta nu isi mai iubeste sotul!!! Ce e asa greu de priceput? O tot dati cu morala si cu valorile familiei.. dar daca ea nu-l mai iubeste ce mai conteaza? Eu inteleg pt ca am o prietena care a trecut prin asta.. pana la urma a renuntat la casnicie, si eu am incurajat-o. I-a fost greu pt ca are o fetita si toata lumea a condamnat-o pe ea.. cu sotul in frunte, care a facut mereu pe victima., dar nu a fost constient ca de fapt el nu a fost in stare sa o faca fericita si sa o tina langa el. Si nu pt ca nu ar fi fost bun sau nu ar fi iubit-o.. ci pur si simplu pt ca nu se potriveau. In aproape nimic, ca sa nu mai vb de sex. Degeaba te iubeste cineva daca nu te iubeste cum ai tu nevoie. Acum a trecut tot greul si prietena mea este ok.. Singura si multumita. Crysmy.. sunt convinsa ca ti-e greu sa iei o decizie, daca ai fi fost atat de imorala cum pretind toti probabil deja ti-a fi lasat sotul.. faptul ca ti-e greu sa o faci denota ca ai inima. Eu iti dau acelasi sfat ca 1_2.. meriti sa fii fericita asa ca refa-ti viata. Si nu asculta de nimeni, doar de inima ta. Nu merita sa stai cu un barbat daca nu-l mai iubesti.. si asta nu e o crima. Se poate intampla oricui.
oana81
Postat pe 10 Mai 2008 20:57
interzis nu este,dar nu se face...inainte sa apelezi la un amant sa te faca fericita cred k tre sa incerci sa intretii relatia cu sotul tau, sa incerci sa fii fericita cu el.dak nu merge...va despartiti,astfel il lasi si p el sa fie fericit.nu e nici prima nici ultima casnicie care nu merge.cred k fiecare om are dreptul sa fie fericit,dar tre sa avem si putina demnitate si respect pt cei din jurul nostru(mai ales fata de sotul tau p care candva l-ai iubit si ti-a fost alaturi....)sper sa nu sune k si cum te-as judeca, este doar parerea mea.

Postat pe 16 Mai 2008 01:11
de ce nu divorte-zi?,apoi esti o femeie libera si poti avea cati amanti vrei.Nu inteleg de ce femeile i-si gasesc amanti dintre barbatii casatoriti si invers .va claditi fericirea pe suferinta altora.sunt atitia barbati liberi si atatea femei singure,incat nu este nevoie de vieti duble sau triple etc
wdy
Postat pe 16 Mai 2008 10:23
Conceptie despre amanti...
1. Cand ajungi sa ai amant(a) e clar ca nu mai nutresti semtimente fata de sot/ie ..deci divortezi ..caci vorba lui Frace...unde dragoste nu e...
2. Pentru ce iti faci amant??? Nu-ti mai iubesti jumatatea..divorteaza ..gaseste-ti alta jumate...
3. Va ganditi la copii?? Cum anume?? Ca o sa afle copilul adult ca mami sau tati au fost cam desfranati cand au fost tineri??? Ce credeti ca o sa invetii copii vostri??? Ca e bine asha,..nu .
4. Sacrificii ...de ce atatea sacrificii ...eu nu fac sacrificii in viata...mai fac compromisuri din cand in cand ...dar si astea daca sunt foarte bine intemeiate...
5. Un om care are amant(a) ,..nu se gandeste la suferita altuia...ci doar la ce pierde si la ce castiga...poate poate ramane cu unul(una) dintre ei(ele)...
6. Concluzia...mea ...este ca un amant este necesar la un om dezechilibrat...care nu stie ce vrea...ce sa faca cu viata lui ...ce merita sau nu in viata...cand si cum sa fac compromisuri ...si nu in ultimul rand...nu cred ca are o farama de iubire in suflet..sau daca crede ca are..se inseala...
Sa aveti o zi buna fara compromisuri...:))
mia_mia
Postat pe 17 Mai 2008 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-am certat cu prietena 6 De la: Barbie30 25 Octombrie 2010 18:39
Trist. 173 De la: kudika042667 27 Iulie 2019 10:41
Ma pot lasa de droguri fara sa merg la o institutie? 1 De la: kudika_958682 23 Martie 2014 16:10
Am nevoie de un sfat...URGENT... 103 De la: loredanac71 31 Ianuarie 2009 16:38
Speranta sau Uitare? 130 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:46