Setari Cookie-uri

Cand primesti ceea ce vrei...

Am avut o relatie la distanta timp de 8 luni. Nu mi se parea o problema distanta. Ne-am indragostit din prima clipa si a fost totul ca in povesti. Nu cred ca m-a iubit cineva vreodata mai mult...am trecut prin multe incercari si nimic nu parea sa ne stea in cale. Prin septembrie mi-a zis ca il omoara distanta si sa facem ceva sa ne vedem mai des. El venea mai tot timpul la mine in oras insa eu nu prea depuneam efort. Uneori nu-mi mai pasa. Insa ma enervam daca nu raspundea la tel mai mult de 2 ore si faceam foarte urat. In noiembrie ma distantasem si mai mult si uneori nu aveam nici un chef sa-l vad. Aveam impresia ca nu este ceea ce vreau, ca nu e suficient de frumos sau nu imi poate oferi cine stie ce, desi are o slujba buna. Am incercat sa ma despart de el si el mereu a tras sa mergem mai departe. A venit de Craciun la mine si n-am stat cu el pe scuza ca trebuie sa stau cu ai mei. De revelion i-am zis ca ma simt rau si nu putem sa ne vedem. A stat singur acasa dar si eu am facut la fel. Nu aveam curajul sa ma rup. Nu stiu ce asteptam. I-am promis ca voi depune si eu mai mult efort insa nu stiu de ce. Ieri, cand m-a intrebat daca voi pleca spre el cum i-am promis i-am zis ca nu. Mi-a spus la telefon ca vrea sa ne despartim, ca a incercat in zadar insa eu niciodata nu am facut nimic. Am simtit un gol cumplit, i-am zis ca nu vreau asta si ca vreau sa mai depun si eu efort. Nu a mers. Nimic nu l-a clintit. Am plans ieri sub dus, am suspinat putin azi. Nu stiu daca chiar asta am vrut, daca mi-e doar frica de singuratate, daca nu cumva il iubesc si am lasat sa se duca totul naibii... As vrea parca sa fie altfel. Nu cred ca o sa mai creada in mine. Ce ma sfatuiti?
Martha13
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:01
sa stii ce vrei!
geo_xx
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:07
de acord, insa sunt foarte debusolata... mi-e si teama sa o iau de la capat! Am 23 de ani si ma simt ca o adolescenta... Mi-e dor de el si de conversatiile zilnice... Dar aveam impresia ca nu e ceea ce imi doresc! Chiar nu stiu ce sa fac!
Martha13
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:13
Cred ca ar trebui sa deslusesti ceea ce simti cu adevarat...probabil ca iti este frica de singuratate ! Sau poate ca tii la el, insa esti mai egoista din fire, trebuie sa inveti sa faci si compromisuri in dragoste !
Summer_
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:23
Mi-am inchis tel de ieri...azi l-am deschis de vreo 3 ori si am vazut ca m-a sunat. Atatea lucruri nu-mi plac la el si iubesc la fel de multe... poate caut perfectiunea... si el ma iubeste enorm! Chiar am nevoie de un sfat...mi-e teama sa nu fie prea tarziu mai incolo...
Martha13
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:25
De la: Summer_, la data 2010-01-09 22:23:51Cred ca ar trebui sa deslusesti ceea ce simti cu adevarat...probabil ca iti este frica de singuratate ! Sau poate ca tii la el, insa esti mai egoista din fire, trebuie sa inveti sa faci si compromisuri in dragoste !


Stiu ca sunt egoista... Dar stiu ca orice femeie si-ar dori sa fie iubita cum ma iubeste acest barbat. Pur si simplu nu a mai suportat ignoranta mea, nepasarea.
Martha13
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:27
De la: Martha13, la data 2010-01-09 22:27:08
De la: Summer_, la data 2010-01-09 22:23:51Cred ca ar trebui sa deslusesti ceea ce simti cu adevarat...probabil ca iti este frica de singuratate ! Sau poate ca tii la el, insa esti mai egoista din fire, trebuie sa inveti sa faci si compromisuri in dragoste !


Stiu ca sunt egoista... Dar stiu ca orice femeie si-ar dori sa fie iubita cum ma iubeste acest barbat. Pur si simplu nu a mai suportat ignoranta mea, nepasarea.


ceea ce faci,intotdeauna se intoarce LA TINE!
blaa
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:30
Stiu ca nu a fost frumos din partea mea...i-am spus si lui ieri si i-am zis ca vrea sa schimb ceva...si mi-a zis ca e prea tarziu. asa sa fie oare? va citez ultimul lui mail de azi noapte ora 11 : "Ti-am mai scris.Daca ne e sortit sa fim impreuna mai tarziu sau mai devreme se va intampla!!!
Refa-ti viata.Te cunosteam puternica,independenta si sunt mandru de ceea ce ai realizat."
eu ce ma fac acum? ma simt cumplit de singura.. asta mi-am dorit si imi era frica sa-i pun capat. Acum a pus el capat, dar ma simt groaznic..
Martha13
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:34
egoista si plictisitoare....sscuza ma....il tii pe om in loc...
dheeah
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:35
nu il tin in loc! aveam planuri impreuna... oricine poate gresi!
Martha13
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:36
De la: Martha13, la data 2010-01-09 22:36:42nu il tin in loc! aveam planuri impreuna... oricine poate gresi!


Da, oricine greseste ! Tu hotaraste-te daca il vrei in viata ta, dupa care incearca sa te revansezi fata de el ! Daca este un barbat extraordinar, nu-i da cu piciorul, apreciaza-l, mai tarziu il poti regreta !
Summer_
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:44
Acum a pus el capat, dar ma simt groaznic.
Trece cu timpu '...oricum ,nu il stresa ,nu il freca la cap cu telefoane,mailuri si etc ..k va fi mai rau !
blaa
Postat pe 9 Ianuarie 2010 22:46
Mi-e teama ca il voi regreta, nu gasesti un asemenea barbat la orice colt de strada. Mi-e teama de singuratatea care vine. Mi-e teama ca voi afla intr-o buna zi ca se vede cu altcineva. Mi-e teama ca nu voi mai gasi pe cineva la fel de minunat ca si el.
In acelasi timp stiu ca aveam momente cand nu vroiam sa-l vad, daca am preferat sa stau singura de sarbatori?!!... Ca nu m-am dus undeva sa ma distrez fara el, pur si simplu am stat singura! Nu cred ca vreau sa-l pierd. Nu am dat nici un semn din seara in care mi-a zis ca vrea sa ne despartim. Ba chiar asa cum am zis, am avut telefonul inchis si de fiecare data cand l-am deschis am vazut ca m-a sunat. Dar a facut-o doar ca sa se asigure ca sunt bine. E un om deosebit. De cand s-a terminat ma gandesc la el tot timpul, am plans doar in prima seara insa simt un gol in mine si mi-e dor de zilele in care vorbeam si ma simteam in siguranta. Nu vreau sa lupt sa-l recuceresc doar din ambitie. Vreau sa fiu sigura ca asta imi doresc, insa asa cum am spus mi-e teama ca imi voi da seama prea tarziu. De asta va intreb ce sa fac? sa las lucrurile asa? sa vb cu el?
Martha13
Postat pe 10 Ianuarie 2010 08:28
Ma simt ingrozitor fara el, vreau sa-l recuperez, ce sa fac? Nu stiu ce raspuns caut pentru ca nu stiu ce va mai vrea el dupa cat am gresit insa am convingerea ca ma iubeste... dragostea nu trece asa usor! Ce sa fac?
Martha13
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:41
De la: Martha13, la data 2010-01-09 22:27:08
De la: Summer_, la data 2010-01-09 22:23:51Cred ca ar trebui sa deslusesti ceea ce simti cu adevarat...probabil ca iti este frica de singuratate ! Sau poate ca tii la el, insa esti mai egoista din fire, trebuie sa inveti sa faci si compromisuri in dragoste !


Stiu ca sunt egoista... Dar stiu ca orice femeie si-ar dori sa fie iubita cum ma iubeste acest barbat. Pur si simplu nu a mai suportat ignoranta mea, nepasarea.

am avut si eu o iubita ca tine mai demult..doar ca avea 15 ani.. esti foarte imatura, bine ca a scapat de tine
felixcat
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:19
nu e tocmai raspunsul pe care il asteptam!
m-am decis, il vreau inapoi!
Martha13
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:28
normal ca nu e raspunsul pe care il doreai.. adevarul doare.. toti suntem obisnuiti sa ne purtam cu manusi si sa fim batuti pe umar cu tact.
eu m'am gandit la el nu la tine, prin ce l'ai facut sa treaca si nici nu il voiai ..dar acum il vrei.
nu e perfect, nu exista perfectiune, tu una esti foarte departe de a fi perfecta, dar el nu avut aceasta pretentie de la tine
oricum eu sper sa nu te primeasca inapoi.. pt binele lui.
felixcat
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:31
De la: Martha13, la data 2010-01-10 12:28:00nu e tocmai raspunsul pe care il asteptam!
m-am decis, il vreau inapoi!


nu inteodeauna ai sa primesti raspunsurile care-ti convin.
maine o sa-l vrei departe!!
geo_xx
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:32
Nu ai cum sa stii ce vreau pentru ca nu stii ce e in sufletul meu. Chiar oricine poate gresi, asta nu inseamna ca nu poate sa iubeasca din tot sufletul.
Martha13
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:36
scumpete..nici tu nu stii ce e in sufletul tau, oricum, succes in a rezolva problema.
felixcat
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:43
Oricine poate sa treaca printr-o perioada confuza sau sa nu stie ce vrea la un moment dat. Sunt doar om si eu. Am avut alte prioritati fara sa-mi dau seama cat conteaza altceva. Mi-e foarte dor de el si asta ma face sa cred ca il iubesc si ca gresesc lasandu-l sa plece din viata mea.
Poate nici nu-l mai aduc inapoi si atunci imi continui viata asa cum va veni. Nu am sa fac o tragedie din asta desi imi este foarte greu sa ma gandesc ca nu va mai fi cu mine.
Dar nu vreau sa regret mai tarziu ca nu am incercat sa schimb ceva... in special pe mine
Martha13
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:49
Buna din nou, revin cu o mare problema. Am aflat ca sunt insarcinata. Lucrurile intre mine si el s-au inrautatit, chiar am incercat sa schimb ceva insa el pare foarte hotarat sa nu se mai intoarca la mine. Nu stie ca sunt insarcinata si sa fiu sincera, sunt foarte data peste cap, cred ca nici nu va imaginati ce ganduri negre am, ce pot sa fac?
Martha13
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:45
De la: Martha13, la data 2010-01-13 15:45:51Buna din nou, revin cu o mare problema. Am aflat ca sunt insarcinata. Lucrurile intre mine si el s-au inrautatit, chiar am incercat sa schimb ceva insa el pare foarte hotarat sa nu se mai intoarca la mine. Nu stie ca sunt insarcinata si sa fiu sincera, sunt foarte data peste cap, cred ca nici nu va imaginati ce ganduri negre am, ce pot sa fac?


pai spune-i! ca doar nu l-ai facut singura ! si vezi ce zice ...
blaa
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:49
Am fost mereu convinsa ca ma iubeste insa nu stiu cum ar lua vestea asta... mi-e teama sa-i spun! Plus ca totusi suntem despartiti! Dar eu vreau sa tin copilul.
Martha13
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:24
De la: Martha13, la data 2010-01-14 17:24:43Am fost mereu convinsa ca ma iubeste insa nu stiu cum ar lua vestea asta... mi-e teama sa-i spun! Plus ca totusi suntem despartiti! Dar eu vreau sa tin copilul.



ce poveste inventata de 2 lei.

kudika102964
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:39
Nu inteleg de ce reactionezi asa pentru ca nu am de ce sa inventez asa ceva. Pentru mine chiar era o perioada dificila a vietii si daca am incercat aici sa caut un sfat a fost pentru ca vedeam lumea capabila de a-l da... dar se pare ca risc sa fiu luata la misto, nici o problema ca nu mai postez in cazul asta sa fie toata lumea fericita!
Martha13
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:42
pai daca tu, lai refuzat mereu, si nu ai vrut sa fii cu el, tu crezi ca rabdarea lui e la nesfirsit? normal ca vrea sa puna capat relatiei cu tine.ce e de facut, acuma? mai nimic. Ttrebuia sa gindesti cind trebuia, nu acuma. E prea tirziu.
kudika098645
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:48
Inainte de a face ceva , gidestete de 2 ori inainte, alfel incercarile de a mai remedia ceva dupa, sunt zadarnice.
kudika098645
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:55
ok, si daca e gata relatia, nu aveti idee ce mult imi place ideea unui copil si am toate posibilitatile sa-l cres bine:)
Martha13
Postat pe 14 Ianuarie 2010 17:59
frazele cheie din postarea ta de inceput:
„Nu cred ca m-a iubit cineva vreodata mai mult...” tu nu spui cat il iubesti... iubirea inseamna in primul rand DARUIRE... a accepta sa fii iubit fara sa dai in schimb este egoism... si ajungi sa platesti pentru asta... asa cum ai patit tu... totusi, nicioadata nu-i prea tarziu... fa curatenie generala in mintea ta si lasa si sufletul sa vorbeasca... asa o sa stii ce vrei... si, cine stie, daca il iubesti cu adevarat, daca descoperi asta in tine si cultivi aceatsa floare, veti ramane impreuna...
„Aveam impresia ca nu este ceea ce vreau, ca nu e suficient de frumos sau nu imi poate oferi cine stie ce, desi are o slujba buna...”
desi are o slujba buna???????? asta astepti tu de la un barbat??????????????
pai, fata tatii, sunt destui tipi "realizati" din punctul asta de vedere... barbati cu bani sunt destui... nu stii cati din ei sunt si cu suflet... sau poate chiar nu ai nevoie de suflet in viata ta amoroasa...
daca vrei sa faci ceva cu viata ta, indiferent de directia in care vrei sa o iei, cel mai bine e sa modifici ceva in tine...
Dumnezeu sa te lumineze...
stardancer
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati`ma cu sfaturi va rog mult! 8 De la: mara211978 12 Aprilie 2010 18:42
Comunicarea intr-o relatie. 10 De la: kudika182637 25 Mai 2010 17:53
As vrea sa imi dati un sfat!!!! 56 De la: kudika_19292 27 Decembrie 2012 13:49
ce parere aveti? 5 De la: oana84onutza 27 Noiembrie 2009 19:35
ne-am despartit!!!! 17 De la: andreea_scorpion 16 Mai 2012 19:54