Setari Cookie-uri

Cand primesti ceea ce vrei...

E imposibil sa-si imagineze cineva cat am ajuns sa regret.
Martha13
Postat pe 14 Ianuarie 2010 21:47
sa stii ca au fost inventate prezervativele acum mult mult timp
felixcat
Postat pe 14 Ianuarie 2010 21:57
Am citit tot ce s-a scrs pe aici.Sfatul meu?
esti @#$%^^&**%##@ daca el tot a incercat sa fie cu tine tu de ce ai stat?eu am avut un iubit din bucuresti*(eu sunt din craiova) si 5 luni a fost totul frumos pana s-a distantat el,eu am incercat,el nu si....asta a fost,am plans si asta e.

intotdeauna apare cineva mai bun.daca nu ai stiut sa tii de el asta e,renunta si cauta pe altcineva.
Lady_Pisy
Postat pe 14 Ianuarie 2010 22:07
cine ma ia gravida? oricum nu ma gandesc la alta relatie acum, mai ales daca vreau sa tin copilul... si da s-au inventat prezervativele dar am avut si unele exceptii... si asta e! pana la urma nu-i un capat de lume si o scot cumva la capat, viata sa am ca in rest ma descurc!
Martha13
Postat pe 14 Ianuarie 2010 22:11
De la: Martha13, la data 2010-01-14 22:11:09cine ma ia gravida? oricum nu ma gandesc la alta relatie acum, mai ales daca vreau sa tin copilul... si da s-au inventat prezervativele dar am avut si unele exceptii... si asta e! pana la urma nu-i un capat de lume si o scot cumva la capat, viata sa am ca in rest ma descurc!


blaa
Postat pe 14 Ianuarie 2010 22:12
De la: Martha13, la data 2010-01-14 22:11:09cine ma ia gravida? oricum nu ma gandesc la alta relatie acum, mai ales daca vreau sa tin copilul... si da s-au inventat prezervativele dar am avut si unele exceptii... si asta e! pana la urma nu-i un capat de lume si o scot cumva la capat, viata sa am ca in rest ma descurc!

Cu toti facem greseli in viata, dar mergem inainte si incercam sa nu le mai repetam, atata timp cat le constientizam. Daca te-ai hotarat totusi sa faci un bebe, iti urez mult noroc, pt ca te inhami la un drum f greu, dar plin de satisfactii pina la urma.Succes!
miss_darine
Postat pe 14 Ianuarie 2010 22:17
mda...dar lui i-ai zis pana la urma, sau astepti sa zboare o pasarik sa ii zica? dak tot ai luat u singurica hotararea de a pastra copilul are si el dreptul sa stie , daca va fi sau nu alaturi de tine e decizia lui, si cel mai frumos ar fi sa ii zici si sa nu il obligi, ca sigur nu vei rezolva nimic...lasa timpul sa treaca, nu deveni o disperata, ca asa sigur nu te va mai vrea inapoi... cat despre cine te va mai vrea insarcinata...mai intai va trebui sa te gandesti la tine si la copil, apoi daca vei mai avea timp vei vedea ca sunt destui care stiu sa iubeasca fara sa tina cont de trecut, caci toti avem unul...
m-as mira ca tu sa mergi pana la capat cu copilul, caci pari destul de indecisa in luatul deciziilor... nu te mai plange pentru ce a fost , ci incearca sa vezi ce va urma!!!
_eu_si_cu_mine
Postat pe 14 Ianuarie 2010 22:28
momentan nu am de gand sa-i spun tocmai in ideea ca nu vreau sa creada ca ma leg de acest copil pentru a mai spera ceva cu el! Nu se sfarseste lumea mea la un barbat insa niciodata nu am fost de acord cu avortul...
Martha13
Postat pe 14 Ianuarie 2010 22:46
De la: Martha13, la data 2010-01-14 22:46:43momentan nu am de gand sa-i spun tocmai in ideea ca nu vreau sa creada ca ma leg de acest copil pentru a mai spera ceva cu el! Nu se sfarseste lumea mea la un barbat insa niciodata nu am fost de acord cu avortul...


Bila rosie de naivitate

Tot m-am abtinut sa-ti scriu, ca de voi fi prea dura...Dar la atata.... nu ma pot abtine ....Da de unde stii tu cum va reactiona el???? Ca o sa creda ca il legi de tine...Pai l-ai legat in momentul in care ai facut sex neprotejat...Crezi ca atunci in viitor o sa-i spui de sarcina e mai bine???? Dar mandria ta nu te lasa sa discuti cu el asa ceva....
E defapt si dreptul lui sa stie ca va deveni tata...

De la: Martha13, la data 2010-01-14 17:42:54Nu inteleg de ce reactionezi asa pentru ca nu am de ce sa inventez asa ceva. Pentru mine chiar era o perioada dificila a vietii si daca am incercat aici sa caut un sfat a fost pentru ca vedeam lumea capabila de a-l da... dar se pare ca risc sa fiu luata la misto, nici o problema ca nu mai postez in cazul asta sa fie toata lumea fericita!


Esti ca o copila razgaiata si te superi ca-si bate joc lumea de tine...
Te-ai intrebat de ce?

Ai o relatie in care sa zicem ca esti fericita, ca te iubeste prietenul si are un job bun, deci dai barbatului atatea suturi sau faci atatea nazuri, pana te lasa in plata domnului, ca s-a saturat....Orgoliul ranit, ca de te-a parasit , iti schimba dorintele cu 180° de grade -promt il vrei inapoi..Asta denota imaturitate si naivitate...Clar subiect de ras...Ce ai face tu in locul alteia cand ai citi povestea ta?

Ce sa faci, ca doar cum iti asterni asa dormi....

Apare poanta doi...Te-a lasat si insarcinata...Pai femeie cum sa faci sex neprotejat cu unu pe care nu-l vrei ?

Asa indeplinesti intradevar si vorba ce-si face omul cu mana lui nici kudika nu mai desface...

Serios in locul tau mi-as trage doua sa ma trezesc la realitate.
Fara capricii cu orgoliu si mandrie si alte ipotetici bazate pe telenovele....Cum am scris mai sus!As discuta cu creatorul copilului sa ajungem la un consens care sa ne satisfaca pe toti trei...Si as discuta cat mai repede...Asta ar fi dovada sa suporti consecintele faptelor si sa stai dreapta in fata adevarului, pe care si el trebuie sa stie...

Dovada de maturitate nu de copila in pubertate si minte aburita.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Ianuarie 2010 23:11
am si eu o problema....
blaa
Postat pe 14 Ianuarie 2010 23:19
Draga mea, sunt foarte treaza, spre deosebire de el am toate atuurile din lumea asta sa-mi fac atat mie cat si viata unui copil roz, cu sau fara el...
Poate nu vreau sa-i zic vreodata si atunci n-am sa-i zic, ca asa vreau eu si ca pot sa fac chestia asta. Dar am de gand sa-i spun insa nu acum. Cand voi considera ca e momentul potrivit. Iar decizia legat de ceea ce am sa fac o iau oricum singura, nu cu el. Nu mai suntem 2 de cand a decis sa plece asa ca asta e situatia. Iar daca va vrea sa continue asa, sa fie sanatos! sunt lucruri mai tragice pe lumea asta. Iar un copil il pot duce singura, ba chiar eu mi-l doream...poate nu acum, dar ca tot s-a intamplat, e grozav!
Martha13
Postat pe 14 Ianuarie 2010 23:20
ah, si inca ceva, daca sunt rasfatzata inseamna ca-mi permit... iar eu ma simt excelent cu mine, cred ca asta e cel mai important!
Martha13
Postat pe 14 Ianuarie 2010 23:22
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:19:00am si eu o problema....


io am mai multe
mitura
Postat pe 14 Ianuarie 2010 23:23
De la: mitura, la data 2010-01-14 23:23:32
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:19:00am si eu o problema....


io am mai multe


blaa
Postat pe 14 Ianuarie 2010 23:25
De la: mitura, la data 2010-01-14 23:23:32
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:19:00am si eu o problema....


io am mai multe

Azi nu mai am decat strassuri pentru voi. E ok? Perlele le-am aruncat la porci
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Ianuarie 2010 23:26
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-14 23:26:36
De la: mitura, la data 2010-01-14 23:23:32
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:19:00am si eu o problema....


io am mai multe

Azi nu mai am decat strassuri pentru voi. E ok? Perlele le-am aruncat la porci


este okey asa!
totusi..trebuie sa spun ,problema mea ...sa ma scuze duduia de a deschis topicu'....si voi ca nu este o problema de love sau de "contabillitati" ...am schimbat poza ,avatarul de pe site,si cand postez tot nu se schimba ...
cin' m-ajuta si pã mini ?
blaa
Postat pe 14 Ianuarie 2010 23:32
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-14 23:26:36
De la: mitura, la data 2010-01-14 23:23:32
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:19:00am si eu o problema....


io am mai multe

Azi nu mai am decat strassuri pentru voi. E ok? Perlele le-am aruncat la porci


cheers inca doua si nici nu o sa vad diferenta
mitura
Postat pe 14 Ianuarie 2010 23:34
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:32:19
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-14 23:26:36
De la: mitura, la data 2010-01-14 23:23:32
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:19:00am si eu o problema....


io am mai multe

Azi nu mai am decat strassuri pentru voi. E ok? Perlele le-am aruncat la porci


este okey asa!
totusi..trebuie sa spun ,problema mea ...sa ma scuze duduia de a deschis topicu'....si voi ca nu este o problema de love sau de "contabillitati" ...am schimbat poza ,avatarul de pe site,si cand postez tot nu se schimba ...
cin' m-ajuta si pã mini ?


da` formatul e compatibil?
mitura
Postat pe 14 Ianuarie 2010 23:36
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:32:19
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-14 23:26:36
De la: mitura, la data 2010-01-14 23:23:32
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:19:00am si eu o problema....


io am mai multe

Azi nu mai am decat strassuri pentru voi. E ok? Perlele le-am aruncat la porci


este okey asa!
totusi..trebuie sa spun ,problema mea ...sa ma scuze duduia de a deschis topicu'....si voi ca nu este o problema de love sau de "contabillitati" ...am schimbat poza ,avatarul de pe site,si cand postez tot nu se schimba ...
cin' m-ajuta si pã mini ?

Se schimba, dar nu o vezi tu, cä si la mine tot asa e cand o schimb.
Eu vad o gagica misto, bosumflata increzuta fitzoasa cu burtica:P
Pentru mitura
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Ianuarie 2010 23:36
ce naspa este cand esti obisnuit sa bati din picior si sa obtii totul...cand esti obisnuit sa nu iti pese de cel de langa tine! si dintr-o data sclavul sa faca gat...sa nu mai vrea sa fie carpa ta!este chiar trist nu?

eu cred ca macar acum pe ultima 100 de m sa nu mai fi asa de egoista..si sa ii spui de copil si de sentimente..ca vorba aia sunteti destul de maturi sa luati o decizie!

one_size
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:18
De la: mitura, la data 2010-01-14 23:36:19
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:32:19
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-14 23:26:36
De la: mitura, la data 2010-01-14 23:23:32
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:19:00am si eu o problema....


io am mai multe

Azi nu mai am decat strassuri pentru voi. E ok? Perlele le-am aruncat la porci


este okey asa!
totusi..trebuie sa spun ,problema mea ...sa ma scuze duduia de a deschis topicu'....si voi ca nu este o problema de love sau de "contabillitati" ...am schimbat poza ,avatarul de pe site,si cand postez tot nu se schimba ...
cin' m-ajuta si pã mini ?


da` formatul e compatibil?


este
blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:25
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-14 23:36:53
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:32:19
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-14 23:26:36
De la: mitura, la data 2010-01-14 23:23:32
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:19:00am si eu o problema....


io am mai multe

Azi nu mai am decat strassuri pentru voi. E ok? Perlele le-am aruncat la porci


este okey asa!
totusi..trebuie sa spun ,problema mea ...sa ma scuze duduia de a deschis topicu'....si voi ca nu este o problema de love sau de "contabillitati" ...am schimbat poza ,avatarul de pe site,si cand postez tot nu se schimba ...
cin' m-ajuta si pã mini ?

Se schimba, dar nu o vezi tu, cä si la mine tot asa e cand o schimb.
Eu vad o gagica misto, bosumflata increzuta fitzoasa cu burtica:P
Pentru mitura


blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:26
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-14 23:36:53
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:32:19
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-14 23:26:36
De la: mitura, la data 2010-01-14 23:23:32
De la: blaa, la data 2010-01-14 23:19:00am si eu o problema....


io am mai multe

Azi nu mai am decat strassuri pentru voi. E ok? Perlele le-am aruncat la porci


este okey asa!
totusi..trebuie sa spun ,problema mea ...sa ma scuze duduia de a deschis topicu'....si voi ca nu este o problema de love sau de "contabillitati" ...am schimbat poza ,avatarul de pe site,si cand postez tot nu se schimba ...
cin' m-ajuta si pã mini ?

Se schimba, dar nu o vezi tu, cä si la mine tot asa e cand o schimb.
Eu vad o gagica misto, bosumflata increzuta fitzoasa cu burtica:P
Pentru mitura


apropos ,burtica e de la bere
blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:27
De la: Martha13, la data 2010-01-14 22:46:43momentan nu am de gand sa-i spun tocmai in ideea ca nu vreau sa creada ca ma leg de acest copil pentru a mai spera ceva cu el! Nu se sfarseste lumea mea la un barbat insa niciodata nu am fost de acord cu avortul...

"Nu se sfarseste lumea mea la un barbat "...pai cred ca asta-i cheia probleme-i tale ca ....lumea ta nu s-a limitat la ....un singur barbat !!
cristinxxx
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:40
De la: Martha13, la data 2010-01-14 23:20:13Draga mea, sunt foarte treaza, spre deosebire de el am toate atuurile din lumea asta sa-mi fac atat mie cat si viata unui copil roz, cu sau fara el...
Poate nu vreau sa-i zic vreodata si atunci n-am sa-i zic, ca asa vreau eu si ca pot sa fac chestia asta. Dar am de gand sa-i spun insa nu acum. Cand voi considera ca e momentul potrivit. Iar decizia legat de ceea ce am sa fac o iau oricum singura, nu cu el. Nu mai suntem 2 de cand a decis sa plece asa ca asta e situatia. Iar daca va vrea sa continue asa, sa fie sanatos! sunt lucruri mai tragice pe lumea asta. Iar un copil il pot duce singura, ba chiar eu mi-l doream...poate nu acum, dar ca tot s-a intamplat, e grozav!


De la: Martha13, la data 2010-01-14 23:22:08ah, si inca ceva, daca sunt rasfatzata inseamna ca-mi permit... iar eu ma simt excelent cu mine, cred ca asta e cel mai important!


Draga marta 13 din inima iti doresc sa fie cum zic tu.

Nu vreau sa te contrazic in continuare ca esti incapatanata si nici nu vreau sa-ti demonstrez "confuzitatea" (stiu ca nu exista cuvantu-dar imi place cum suna) postarilor facute, sau sa mentionez ce traieste pe acelas pom. {XXXXXXXXXXX}
Iau afirmatiile pe care le-ai facut asa ca status quo si nu mai critic nimic.

Daca tu consideri ca :
1. vei creste copilul in puf, pardon vei creste tu si copilul intr-o viata roz {XXXXXXXXXXX}
2. posezi atuurile mai ca el si mai ca altii si iti permiti sa sa-i oferi totul {XXXXXXXXXX}
3. esti de parere ca e sanatos si normal sa nu-i spui lui {XXXXXXXXXXX}
4. blablabla {le stii tu mai bine ca mine si ca altii}
In cazul asta: FELICITARI! Ai rezolvat problemele. Cel putin teoretic, aici pe kudika...
Vei avea un copil, il cresti singura, fara implicatia tatalui....Esti "super mami"...Ergo nu mai ai nevoie nici de sfaturile "cum sa-l ai inapoi", iar topicul se poate considera inchis, deoarece kudica nu-i jurnal interactiv. Pentru asta iti recomand un blog ...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Ianuarie 2010 10:56
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-01-15 10:56:57
De la: Martha13, la data 2010-01-14 23:20:13Draga mea, sunt foarte treaza, spre deosebire de el am toate atuurile din lumea asta sa-mi fac atat mie cat si viata unui copil roz, cu sau fara el...
Poate nu vreau sa-i zic vreodata si atunci n-am sa-i zic, ca asa vreau eu si ca pot sa fac chestia asta. Dar am de gand sa-i spun insa nu acum. Cand voi considera ca e momentul potrivit. Iar decizia legat de ceea ce am sa fac o iau oricum singura, nu cu el. Nu mai suntem 2 de cand a decis sa plece asa ca asta e situatia. Iar daca va vrea sa continue asa, sa fie sanatos! sunt lucruri mai tragice pe lumea asta. Iar un copil il pot duce singura, ba chiar eu mi-l doream...poate nu acum, dar ca tot s-a intamplat, e grozav!


De la: Martha13, la data 2010-01-14 23:22:08ah, si inca ceva, daca sunt rasfatzata inseamna ca-mi permit... iar eu ma simt excelent cu mine, cred ca asta e cel mai important!



Draga marta 13 din inima iti doresc sa fie cum zic tu.

Nu vreau sa te contrazic in continuare ca esti incapatanata si nici nu vreau sa-ti demonstrez "confuzitatea" (stiu ca nu exista cuvantu-dar imi place cum suna) postarilor facute, sau sa mentionez ce traieste pe acelas pom. {XXXXXXXXXXX}
Iau afirmatiile pe care le-ai facut asa ca status quo si nu mai critic nimic.

Daca tu consideri ca :
1. vei creste copilul in puf, pardon vei creste tu si copilul intr-o viata roz {XXXXXXXXXXX}
2. posezi atuurile mai ca el si mai ca altii si iti permiti sa sa-i oferi totul {XXXXXXXXXX}
3. esti de parere ca e sanatos si normal sa nu-i spui lui {XXXXXXXXXXX}
4. blablabla {le stii tu mai bine ca mine si ca altii}
In cazul asta: FELICITARI! Ai rezolvat problemele. Cel putin teoretic, aici pe kudika...
Vei avea un copil, il cresti singura, fara implicatia tatalui....Esti "super mami"...Ergo nu mai ai nevoie nici de sfaturile "cum sa-l ai inapoi", iar topicul se poate considera inchis, deoarece kudica nu-i jurnal interactiv. Pentru asta iti recomand un blog ...


MAMA, CE LE MAI COMBATE FATUCA ASTA CU DRUJBA!!!
Dincolo de tonul mai "direct" al postarii, eu inclin sa-i dau dreptate. E o tipa cu capul pe umeri si daca varsta de la profil e reala, sincere felicitari!
stardancer
Postat pe 15 Ianuarie 2010 15:41
pentru binele lui , lasa bietul om in pace
si da copilul spre adoptie , ca daca-l vei educa dupa conceptiile tale , mi-e mila de el de pe-acum .
daca n-o sa te ia nimeni , nu din cauza copilului n-o sa te ia , ci din cauza narcisismului tau extrem .
fato , si el are dreptul sa-si cunoasca (!) copilul si copilul are dreptul sa-si cunoasca tatal , iar chestia asta n-are nimic de-a face cu tine !!!!!!!!!!!!!!!
perce_neige
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:32
(parca ai povestit secvente din viata mea)..pai asa se intampla,cat timp este cu tine parca nu-l mai vrei,iar cand nu mai este al tau ,tanjesti dupa el!probabil ca o sa va impacati,si dupa ceva timp o sa se repete povestea...stiu din experienta proprie,din pacate.
o_fetita1
Postat pe 26 Ianuarie 2010 17:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt ingandurat... 13 De la: kudika_18566 1 Decembrie 2012 07:31
a plecat geo :(...din nou! 65 De la: Lucia38 9 Decembrie 2009 10:19
Am incercat...nu reusesc 32 De la: ionelaela 10 Octombrie 2009 01:05
dupa o relatie de 6 ani si jumatate distrusa 3 De la: kudika_16203 21 Iunie 2014 20:31
Imi doresc sa ma impac cu fosta iubita 7 De la: kudika_18439 6 Ianuarie 2013 09:48