Setari Cookie-uri

vreau sa merg mai departe...dar cum...?

buna tuturor! vreau sa va spun si eu povestea mea,si poate ma ajutati si pe mine cu vre-un sfat,sper sa aveti rabdare sa cititi tot:).va multumesc.
am 20 de ani...acum patru ani,am cunoscut un baiat, el era la liceu in alt oras si nu prea ne stiam. am inceput sa frecventam aceleasi cluburi si sa avem tot mai multe cunostinte comune. dupa ceva vreme am realizat k imi place f mult,dar avea o iubita de cateva luni. mi-am luat inima in dinti si i-am spus k imi place, k e dragut...mi-a spus k ii sunt simpaca doar k el e intr- relatie. am pastrat legatura, si am devenit oarecum prieteni. vorbeam despre orice si foarte mult pe mess sau la telefon. inte timp el s-a mai certat cu iubita lui,s-au mai despartit, si eu eram mereu akolo pt el si ii ascultam toate ofurile.
el mai venea pe la mine,mai vorbeam,ne intelegeam bine...dar o data a ramas peste noapte,si am fost impreuna...a fost prima oara pt mine...simteam k il iubesc si vroiam k el sa fie primul,el presupun k vroia doar sa se razbune pe iubita lui cu care era certat de vreo sapt.pana la urma s-a despartit de ea. noi ne-am mai intalnit,am mai vorbit,dar nu ne-am combinat,nu era pregatiti pt o noua relatie.
am incercat de foarte multe ori sa-l uit.simt k situatia asta imi face rau si nu mai pot.m-am combinat cu un alt baiat,am stat 10 luni impreuna,tinea la mine,ma iubea,dar eu nu am reusit sa ma indragostesc de el,gandul meu era tot la el,la primul meu...
si in timpul relatiei cu celalalt baiat tot mai vorbeam cu el,dar mai rar,la un moment dat am crezut k l-am uitat dar nu e asa,sentimentele mele sunt aceleasi. l-am parasit pe iubitul meu si de ceva vreme sunt singura...simt k nu mai pot fi cu nimeni,cel putin pana nu il uit pe el. el a fost plecat din tara cateva luni si am vorbit mai rar la telefon.insa acum e acasa, si ne-am intalnit. dupa 2 ani am fost iar a lui...simt k mi-am facut mai mult rau. am uitat sa va spun ca in timpul relatiei mele cu celalalt baiat,el fiind singur, a incercat sa se combine cu mine,dar n-am vrut sa-mi parasesc atunci iubitul pt el...
inainte sa revina in tara am avut o discutie,si mi-a spus k nu s-ar combina cu mine ptc l-am refuzat atunci...dar el a uitat ca m-a refuzat primul.
nu stiu ce sa fac.vreau sa-l uit.vreau sa nu ma mai gandesc tot timpul la el(de mai bn de 3 ani gandul me e la el)...ce sa fac? vreau sa merg mai departe...dar nu stiu cum...
kudika070012
Postat pe 18 Ianuarie 2010 01:37
Vei merge mai departe stai linistita, vei intalni un alt baiat de care te vei indragosti ....life goes on, iar prima drgaoste nu o vei uita nicioadata, doar se va conserva intr-un coltisor al inimii
miss_darine
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:29
vrusei sa zic dragoste
miss_darine
Postat pe 19 Ianuarie 2010 22:31
Vrei sa il uiti dar vad ca nu te ajuti deloc in sensul asta... de ce nu intrerupi legatura definitiv cu el daca vezi ca amicitia cu el iti face rau si mai ales daca observi ca nu poti face fata avansurilor lui de a te avea cate o noapte. Daca insa nu vrei sa il uiti, discuta cu el si vezi daca intr adevar puteti avea o relatie, daca nu renunta la a mai purta legatura, pt ca pur si simplu tu singura te complici cu el
oana84onutza
Postat pe 25 Ianuarie 2010 17:49
Sunt in totalitate de acord cu ''oana84onutza''. Rupe orice fel de legatura cu el,stiu ca este greu...poate indiferenta ta alaturi de putin orgoliu il va rascoli si te va cauta el. Capu' sus, nu mai ceda, asta te poate intari si situatia poate fi schimbata in favoarea ta. Nu uita ca ai fost refuzata si ca suferi de ceva timp dupa el.Fi tare, se poate;)
maimutzyk86
Postat pe 5 Februarie 2010 10:54
fiorii primei iubiri! toti trecem prin asa ceva pentru ca suntem oameni, iar iubirea este cel mai frumos sentiment pe care il simtim.se spune ca de iubit iubim o singura data-n viata si, restul doar ne indragostim! eu pot sa spun din prorpie experienta ca am intalnit cu ceva timp in urma marea si unica iubire - numai ca a fost doar din punctul meu de vedere, doar eu am iubit pana m-am trezit intr-o buna zi singura; fara nici un cuvant legat de ce s-a intamplat, cu ce am gresit, unde am gresit? absolut nimic! am inteles atunci ca eu am fost omul potrivit la momentul nepotrivit ceea ce ma duce la povestea ta.trebuie sa intelegem in viata si sa realizam cand nu suntem doriti, cand barbatii ne vor ca prietene,ca amante, ca iubite, confidente etc. si sa stim cum sa le raspundem la randul nostru.voi a-ti inceput relatia pe prietenie nu un cuplu; a-ti inceput sa va confesati unul altuia, iar tu ai sfarsit prin a te indragosti de el...poate ca a fost vorba de iubire poate ca ai fost indragostita, poate te atrage doar fizic...trbuie sa incerci sa numai traiesti in trecut - e greu, stiu...eu dupa aproape 5 ani am flash-uri in care ma gandesc si ma intreb de ce? dar, stiu atat, life goes on, no mather what you do! traieste-ti viata si nu te mai gandi ca el e, a fost si nu va mai fi! esti tanara si la inceput, in cativa ani vei uita si te vei uita in trecut si vei zambi! capul sus...i wish you all the best!
georgiana_adelina
Postat pe 6 Februarie 2010 01:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credeti ca e normala aceasta femeie? 17 De la: rumburak_rumburak 26 Ianuarie 2016 18:58
cum poti uita o iubire imposibila? 73 De la: creatzagirl 27 Iunie 2010 01:25
Iubire sau fantezie! 7 De la: kentfarafiltru 25 Noiembrie 2009 08:29
Am 25 de ani si mi-am inkis viata. 16 De la: Rock_this 7 August 2009 19:55
Iubitul Nebun sau Iubitul Bun... 5 De la: mada_iuby 6 Septembrie 2009 16:25