Setari Cookie-uri

Poate exista o relatie intre mine si un italian?

Povestea mea a inceput aproximativ 2 luni in urma. L-am cunoscut in orasul meu (e din italia,dar lucreaza in romania,in alt oras decat al meu) si el s-a indragostit de mine din prima secunda (cel putin asa sustine). nu la-m bagat in seama pt ca e mai mare ca mine cu 14 ani, ceea ce nu ma multumeste si nici parintii nu ar fi de acord. Dar s-a dovediti a fi altfel pana acum, m-a rasfatat in toate modurile posibile si nu a incercat nimic cu mine pt ca eu i-am zis de la inceput ca putem fi doar prieteni si nimic mai mult. A zis ca intelege asta si ca nu-mi vrea raul,doar binele...ca nu vrea sex... vorbim zilnic la telefon, si zilele trecute am mers la el in vizita. am stat in camere separate si nu a incercat nimic cu mine...dar a doua zi....m-a sarutat si mi-a placut destul de mult...acum suntem impreuna si separati si mie imi place de el si el zice ca ma iubeste...stiu ca nu e posibil dupa doar 2 luni si nu-l cred,dar o zice foarte des...in fine,zilele astea mi-a zis si ca nu vrea sex...vrea iubire. Imi place cum ma simt cu el,dar pana la punctul culminant...ideea e ca nu stiu daca sunt atrasa foarte mult de banii lui sau de felul in care ma atrag banii lui...imi place cand ma rasfata,dar ma si enervez pe el cand cheltuie prea mult...si, de la inceput, mi-a zis ca lui ii place ca nu stau pt banii lui. Ma simt protejata alaturi de el,dar nu stiu cum sa fiu cu familia mea care habar nu are de nimic si sunt sigura ca nu ar fi de acord cu el. Pe langa varsta...e si italienismul...mai complicat...oare ce sa fac? Am fost certata cu el o zi si si-a cerut iertare in 10000 de feluri si asta m-a facut sa inteleg ca el chiar tine la mine...
Adyda
Postat pe 26 Iunie 2010 23:45
De la: Adyda, la data 2010-06-26 23:45:07oare ce sa fac?


Nu prea cred ca tii tu la el. Inca un subiect inutil.:|
tematoare
Postat pe 27 Iunie 2010 00:53
Exact in Arad este si el...
Adyda
Postat pe 27 Iunie 2010 12:13
Pai de ce nu ai spus de la inceput ca tu vrei sa te "lansezi"?
Barbie30
Postat pe 27 Iunie 2010 12:46
La ce te referi cand spui "lansezi"?
Adyda
Postat pe 27 Iunie 2010 17:39
cand vrei sa faci cariera intr-o meserie;modelling, actorie,etc e mai usor sa ai in spate un mascul plin de bani si ani .... in asta consta"lansarea pe orbita succesului"
miss_darine
Postat pe 27 Iunie 2010 17:51
normal ca iti face toate mofturile si iti suporta toate fitele...pana vei fi a lui
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Iunie 2010 17:54
De la: miss_darine, la data 2010-06-27 17:51:26 cand vrei sa faci cariera intr-o meserie;modelling, actorie,etc e mai usor sa ai in spate un mascul plin de bani si ani .... in asta consta"lansarea pe orbita succesului"


Mai bine de atat nu se putea!
Barbie30
Postat pe 27 Iunie 2010 18:12
Nu am nevoie de nicio cariera si nicio lansare...e doar tare complicat tot ce se intampla cu el. ce e sigur e ca familia mea n-o sa-l accepte niciodata,oricat de mult as tine la el, familia intotdeauna va fi alaturi...si nu stiu daca are rost sa ma impun in fata lor cu ceva ce nu este sigur...
Adyda
Postat pe 28 Iunie 2010 00:25
De la: Adyda, la data 2010-06-28 00:25:31Nu am nevoie de nicio cariera si nicio lansare...e doar tare complicat tot ce se intampla cu el. ce e sigur e ca familia mea n-o sa-l accepte niciodata,oricat de mult as tine la el, familia intotdeauna va fi alaturi...si nu stiu daca are rost sa ma impun in fata lor cu ceva ce nu este sigur...

Eu cred ca o sa te lipesti bine de italian dupa cum spui, esti genul care cauta siguranta, parazit-like adica ai vrea sa fii cu el ca-ti ofera siguranta dar mai sigur esti cu siguranta pe care ti-o da familia. Apoi ar mai urma ca un parinte de-al tau sa fie de acord(mama) si tata impotriva se cearta intre ei si asa iti poti distruge si familia.
Daca vrei un sfat constructiv din punctul meu de vedere de ce nu-ti gasesti un tip de varsta ta sau cu 2-3 ani mai mare, vrei sa te maturizezi mai repede, ai nevoie de asta?
Mr_S
Postat pe 28 Iunie 2010 00:34
Pai poate cei cu 2-3 ani mai mare ca mine vor un singur lucru...sex. Si poate asta m-a atras la el...acum,cat o sa pot sa stau cu el fara sa fie acest lucru o sa stau, si daca o sa simt nevoia sa fie ceva mai mult o sa fie...daca nu, o sa-i spun "PA" si gata...
Adyda
Postat pe 28 Iunie 2010 03:40
Nu te amagi singura.El joaca teatru si se pare ca e un actor bun.Tu nu ai experinta de viata necesara pe care o are el fiind mai mare ca tine.Nu te iubeste cu inima doar cu gura.Si daca se comporta cum spui tu, te ia cu binisorul sa nu te sperie pina ajunge la ce vrea el defapt de la tine.Esti sigura ca el in Italia nu are familie?Te-ai interesat macar un pic de viata lui?Si atunci de ce te bagi ca musca in lapte?Daca cu timpul vei ajunge sa-l desparti de familie? la asta nu te-ai gindit?Eu zic ca ar trebui sa gindesti mai mult si sa analizezi bine situatia.
kudika098645
Postat pe 28 Iunie 2010 06:25

de ce nu-ti gasesti un tip de varsta ta sau cu 2-3 ani mai mare, vrei sa te maturizezi mai repede, ai nevoie de asta?[/quote]

hmmm,ca tine-like?
lasa,fata in pace sa-si urmeze destinul,ce-au a face dragostea,banii si anii?
mitura
Postat pe 28 Iunie 2010 09:57
De la: kudika098645, la data 2010-06-28 06:25:44Nu te amagi singura.El joaca teatru si se pare ca e un actor bun.Tu nu ai experinta de viata necesara pe care o are el fiind mai mare ca tine.Nu te iubeste cu inima doar cu gura.Si daca se comporta cum spui tu, te ia cu binisorul sa nu te sperie pina ajunge la ce vrea el defapt de la tine.Esti sigura ca el in Italia nu are familie?Te-ai interesat macar un pic de viata lui?Si atunci de ce te bagi ca musca in lapte?Daca cu timpul vei ajunge sa-l desparti de familie? la asta nu te-ai gindit?Eu zic ca ar trebui sa gindesti mai mult si sa analizezi bine situatia.


M-a chemat cu el in Italia chiar weekendul trecut...si nu am vrut sa merg,crezi ca ma chema daca avea familie?
Adyda
Postat pe 28 Iunie 2010 12:52
De la: Adyda, la data 2010-06-28 12:52:23
De la: kudika098645, la data 2010-06-28 06:25:44Nu te amagi singura.El joaca teatru si se pare ca e un actor bun.Tu nu ai experinta de viata necesara pe care o are el fiind mai mare ca tine.Nu te iubeste cu inima doar cu gura.Si daca se comporta cum spui tu, te ia cu binisorul sa nu te sperie pina ajunge la ce vrea el defapt de la tine.Esti sigura ca el in Italia nu are familie?Te-ai interesat macar un pic de viata lui?Si atunci de ce te bagi ca musca in lapte?Daca cu timpul vei ajunge sa-l desparti de familie? la asta nu te-ai gindit?Eu zic ca ar trebui sa gindesti mai mult si sa analizezi bine situatia.


M-a chemat cu el in Italia chiar weekendul trecut...si nu am vrut sa merg,crezi ca ma chema daca avea familie?


Nu-ti face griji, te mai cheama si week-end viitor, si altul de va fi nevoie. Sa nu uiti un lucru: nu te rasfata pentru ca te iubeste din prima clipa! Te rasfata pentru ca esti "bambina" din RO despre care stiu ei foarte bine ca banul (le) cumpara. Te rasfata pentru ca stie ca o fetiscana saraca din RO, CADE pana la urma.
Doamne, e doar o tactica a unui barbat matur care castiga suficient pentru RO (fara a fi bogat si in Italia) si care are rabdare pana obtine ce vrea.
Daca poti fi rasfata pana se plictiseste omul, fa-o. Daca vrei sa te culci cu el pentru o saptamana, doua, cat vrea "banul" lui, fa-o. Oricum, in asemenea situatii, sfaturile sau gura lumii nu conteaza. Ca iti pune un inel de tinichea pe deget si te-a dat gata.

Si, in general, asa cum am mai spus, de ce trebuie sa intrebi pe unul sau pe altul, cand si cu cine sa faci sex? Voi faceti, voi trageti!
rashela
Postat pe 28 Iunie 2010 13:47
De la: Adyda, la data 2010-06-26 23:45:07
Am fost certata cu el o zi si si-a cerut iertare in 10000 de feluri si asta m-a facut sa inteleg ca el chiar tine la mine...


Off, Doamne! Doar pentru ca foloseste o mie de vorbe dulci si doar pentru ca a rezistat o noapte fara sa-ti faca nimic, CREZI CA TINE LA TINE?
Tine, desigur, ca la camasa de pe el care-l costa ceva bani.
Adevarul e ca, intotdeauna si fara nicio exceptie, naivitatea (credulitatea) fetiscanelor s-a platit scump la timpul potrivit.

Cam tot asa spun si fetele care s-au trezit vandute prin Italia (sau oricare alta tara) si silite sa faca prostitutie: "Mi-a zis ca ma iubeste!"
rashela
Postat pe 28 Iunie 2010 13:53
BATMAN ...BATMAN...
Barbie30
Postat pe 28 Iunie 2010 14:13
Thx voua! Ma mai intalnesc cu el o data zilele astea si cred ca o sa-mi dau seama acum exact ce si cum o sa fie...sper totusi sa nu raman dezamagita
Adyda
Postat pe 28 Iunie 2010 16:42
mmm....totusi tine cont ca el e mai mare de cat tin cu tocmai 14 ani!!! are o experienta de viata superioara la a ta! el stie cum sa faca sa fii a lui...si nu prea ar trebui sa pui tare la inima ceea ce iti spune el...mai ales dak doar de 2 luni va cunoasteti..sau sunteti impruena..nu am inteles....e prea putin timp! ori mai da ceva timp relatiei astea....adica sa vezi kiar ce zaci in el...sau renunta la el de pe acuma...ca dupa vei ajunge ca nu vei mai putea trai fara el...va fi o deprindere! bafta! hotaraste-te....totusi diferenta de varsta e mare...
mihaitza932
Postat pe 1 Iulie 2010 01:42
DACA CREZI CA NU TE INTERESEAZA DECAT IUIBIREA LUI DA-I INAINTE FARA SA-TI PESE DE PAREREA NIMANUI PTR CA MERITA DAR DACA CREZI CA TII LA EL NUMAI PTR BANI NU O SA MEARGA ACEASTA RELATIE
BAFTA IN ALEGEREA TA
GRUIAAIDA
Postat pe 5 Iulie 2010 09:54
De la: Adyda, la data 2010-06-28 03:40:14Pai poate cei cu 2-3 ani mai mare ca mine vor un singur lucru...sex. ..


si aia cu 10 ani mai mari ca tine, ce crezi ca vor? sa-ti recite din eminescu??
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Iulie 2010 12:47
Uite luna....uite carul.....uite.... Nu mai continui ca sunt o lady!
Barbie30
Postat pe 5 Iulie 2010 12:48
:))))))

Un sfat: nu pleca din RO cu un italian, in neant asa... traficantii de carne vie sunt la tot pasul!!
OneLove
Postat pe 5 Iulie 2010 16:01
mama ce rai mai sunteti fata are nevoie de raspunsuri si ea si voi nu faceti decat s-o bagati in ceata mai mult.De ce neaparat daca e italian(sau strain) trebuie sa aiba si intentii rele ce toti suntem rai in lumea asta?chiar nu mai exista barbati in care sa ai incredre?si apai daca intr-adevar n-a vrut sa culce cu ea a facut-o numai sa-i demonstreze ceva?mie mi se pare absurd sa poti gandi asa negativ .Parerea mea e sa se cunoasca mai mult timp si asa poate vedea cu cine vb.Viata in sine aduce multe surprize.
rebeca79
Postat pe 5 Iulie 2010 16:56
"parla americano"....
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Iulie 2010 17:27
of, of, de ce nu putam noi femeile sa nu ne mai gandim atata si doar sa ne distram si sa ne simtim bine? Ai chef de o aventura, iti place.... de ce nu? Poate va duce altundeva sau poate fi doar atat. Atata timp cat tot ce faci, faci cu cap si fara regrete.... go for it!

Si sa-ti explic de unde si "filosofia" asta de viata: nu vei ajunge sa cunosti barbatii, nu vei ajunge sa-ti dai seama exact ce iti doresti de la un potential partener de durata daca doar stai pe tusa; nu vei ajunge sa ai acea intelepciune in relatii, daca nu te implici in nici o relatie (de orice natura ar fi ea). Desigur ca poti fi ranita, insa e important ce lectii inveti din experientele avute.
kitty_krieger
Postat pe 5 Iulie 2010 17:41
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-05 17:41:32of, of, de ce nu putam noi femeile sa nu ne mai gandim atata si doar sa ne distram si sa ne simtim bine? Ai chef de o aventura, iti place.... de ce nu? Poate va duce altundeva sau poate fi doar atat. Atata timp cat tot ce faci, faci cu cap si fara regrete.... go for it!

Si sa-ti explic de unde si "filosofia" asta de viata: nu vei ajunge sa cunosti barbatii, nu vei ajunge sa-ti dai seama exact ce iti doresti de la un potential partener de durata daca doar stai pe tusa; nu vei ajunge sa ai acea intelepciune in relatii, daca nu te implici in nici o relatie (de orice natura ar fi ea). Desigur ca poti fi ranita, insa e important ce lectii inveti din experientele avute.


ai foarte mare dreptate in ultima parte a mesajului,teama fiind cel mai mare inamic in realizarea scopurilor,insa nu cred ca trebuie sa cadem in extrema cealalta si devenim tarfele localitatii doar de dragul experimentului cat si pentru a alunga plictiseala.lasandu-ne disponibile pentru oricine ne claxoneaza...e prea de tot!
e clar ca fata asta vrea mai mult decat o aventura,altfel nu se mai gandea asa mult si avea sex din prima daca asta ii lipsea...dar ea are intrebari daca o relatie poate exista intre doua persoane cu specificul lor,cu diferente de varsta,cu diferente culturale,distante,chestii

kritzia
Postat pe 6 Iulie 2010 00:31
draga mea,nu prea cred ca voi putea eu sau altcineva sa-ti dea procente de reusita sau nereusita in aceasta relatie insa sunt convinsa ca instinctul iti va spune ce sa faci
sfaturile de pe forumuri sunt la fel de nefolositoare sunt ca suplimentele nutritionale pt boli,nu le agraveaza dar nici nu le trateaza...
are calitati?ce iti place la el?cred ca vrei mai mult decat relatii sexuale,din moment ce te sperie reactia familiei tale,cu privire la diferentele de varsta...dar ce varsta ai tu?probabil ca in jur de 20 de ani...superb,viata e frumoasa la 20 de ani,esti tanara ,proaspata,dorita de multi ,deci cred ca ai de unde alege,iti doresc o alegere care nu te dezamageasca!


kritzia
Postat pe 6 Iulie 2010 01:19
De la: Adyda, la data 2010-06-26 23:45:07Povestea mea a inceput aproximativ 2 luni in urma. L-am cunoscut in orasul meu (e din italia,dar lucreaza in romania,in alt oras decat al meu) si el s-a indragostit de mine din prima secunda (cel putin asa sustine). nu la-m bagat in seama pt ca e mai mare ca mine cu 14 ani, ceea ce nu ma multumeste si nici parintii nu ar fi de acord. Dar s-a dovediti a fi altfel pana acum, m-a rasfatat in toate modurile posibile si nu a incercat nimic cu mine pt ca eu i-am zis de la inceput ca putem fi doar prieteni si nimic mai mult. A zis ca intelege asta si ca nu-mi vrea raul,doar binele...ca nu vrea sex... vorbim zilnic la telefon, si zilele trecute am mers la el in vizita. am stat in camere separate si nu a incercat nimic cu mine...dar a doua zi....m-a sarutat si mi-a placut destul de mult...acum suntem impreuna si separati si mie imi place de el si el zice ca ma iubeste...stiu ca nu e posibil dupa doar 2 luni si nu-l cred,dar o zice foarte des...in fine,zilele astea mi-a zis si ca nu vrea sex...vrea iubire. Imi place cum ma simt cu el,dar pana la punctul culminant...ideea e ca nu stiu daca sunt atrasa foarte mult de banii lui sau de felul in care ma atrag banii lui...imi place cand ma rasfata,dar ma si enervez pe el cand cheltuie prea mult...si, de la inceput, mi-a zis ca lui ii place ca nu stau pt banii lui. Ma simt protejata alaturi de el,dar nu stiu cum sa fiu cu familia mea care habar nu are de nimic si sunt sigura ca nu ar fi de acord cu el. Pe langa varsta...e si italienismul...mai complicat...oare ce sa fac? Am fost certata cu el o zi si si-a cerut iertare in 10000 de feluri si asta m-a facut sa inteleg ca el chiar tine la mine...


mai, dupa ce mi-a spus un prieten italian de ce le plac lor femeile noastre eu nu mai suport specia asta. la fel nu suport nici francezii...
leo_
Postat pe 6 Iulie 2010 10:07
De la: kritzia, la data 2010-07-06 00:31:09
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-05 17:41:32of, of, de ce nu putam noi femeile sa nu ne mai gandim atata si doar sa ne distram si sa ne simtim bine? Ai chef de o aventura, iti place.... de ce nu? Poate va duce altundeva sau poate fi doar atat. Atata timp cat tot ce faci, faci cu cap si fara regrete.... go for it!

Si sa-ti explic de unde si "filosofia" asta de viata: nu vei ajunge sa cunosti barbatii, nu vei ajunge sa-ti dai seama exact ce iti doresti de la un potential partener de durata daca doar stai pe tusa; nu vei ajunge sa ai acea intelepciune in relatii, daca nu te implici in nici o relatie (de orice natura ar fi ea). Desigur ca poti fi ranita, insa e important ce lectii inveti din experientele avute.


ai foarte mare dreptate in ultima parte a mesajului,teama fiind cel mai mare inamic in realizarea scopurilor,insa nu cred ca trebuie sa cadem in extrema cealalta si devenim tarfele localitatii doar de dragul experimentului cat si pentru a alunga plictiseala.lasandu-ne disponibile pentru oricine ne claxoneaza...e prea de tot!
e clar ca fata asta vrea mai mult decat o aventura,altfel nu se mai gandea asa mult si avea sex din prima daca asta ii lipsea...dar ea are intrebari daca o relatie poate exista intre doua persoane cu specificul lor,cu diferente de varsta,cu diferente culturale,distante,chestii


intrebare si raspuns
ma intrebam de ce, am aflat: din cauza altor femei!!!
kitty_krieger
Postat pe 6 Iulie 2010 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ii iubesc pe amandoi 176 De la: kudika313344 11 August 2010 02:51
Ce sa fac????????? 19 De la: amr2009 16 Noiembrie 2010 02:52
Sf. Valentin 94 De la: scorpio67 19 Februarie 2011 14:24
iubire imposibila sau nu?! 32 De la: kudika226898 12 Septembrie 2011 05:57
doar prieteni? 13 De la: rahella 16 Iunie 2009 11:13