Setari Cookie-uri

HELP ! Cum sa aleg?

Am un prieten de 3 ani , eram foarte fericiti impreuna , inca suntem doar ca au aparut foarte multe certuri (chiar daca sunt minore uneori ) . Recent , am cunoscut un barbat la locul de munca , ne-am inteles bine ca si colegi de serviciu , a fost foarte amabil cu mine de la inceput si a incercat sa ma ajute sa ma integrez . Pentru mine a fost doar un simplu coleg pana mi-am dat seama ca de fapt simt ceva pentru el ,eram atrasa de el si dansul ma place . In schimb ma simt foarte prost gandindu-ma la prietenul meu , il iubesc si ma simt aiurea pentru ca incelasi timp a inceput sa-mi placa si altcineva . Nu l-am inselat si nici nu l-as insela . Dar vreau sa fac o alegere .. mi se pare greu sa fiu in situatia asta si chiar nu stiu ce sa fac . Pe cine sa aleg ?
kudika_1015496
Postat pe 2 Iulie 2016 15:05
Fataaaaa , dar ce probleme ai , meriti aplauze , in rest vei alege si culege ceea ce semeni ...
kudika_988778
Postat pe 3 Iulie 2016 14:18
E simplu de dat sfaturi, mai ales pt cine nu e in cauza. Cel mai probabil, tipul nou are ceea ce ii lipseste prietenului tau. Cred ca ar trebui sa treci la urmatorul stadiu, mai ales ca din cate spui, niciunul nu iti e iubit.
Darius_
Postat pe 3 Iulie 2016 18:45
De la: kudika_1015496, la data 2016-07-02 15:05:31Am un prieten de 3 ani , eram foarte fericiti impreuna , inca suntem doar ca au aparut foarte multe certuri (chiar daca sunt minore uneori ) . Recent , am cunoscut un barbat la locul de munca , ne-am inteles bine ca si colegi de serviciu , a fost foarte amabil cu mine de la inceput si a incercat sa ma ajute sa ma integrez . Pentru mine a fost doar un simplu coleg pana mi-am dat seama ca de fapt simt ceva pentru el ,eram atrasa de el si dansul ma place . In schimb ma simt foarte prost gandindu-ma la prietenul meu , il iubesc si ma simt aiurea pentru ca incelasi timp a inceput sa-mi placa si altcineva . Nu l-am inselat si nici nu l-as insela . Dar vreau sa fac o alegere .. mi se pare greu sa fiu in situatia asta si chiar nu stiu ce sa fac . Pe cine sa aleg ?



Nu iti iubesti iubitul ! Din punctul meu de vedere, nu te poti indragosti de un alt barbat, atat timp cat te afli intr-o relatie bazata pe iubire adevarata ! Dar cum iubirea a ajuns o albie in care se balacesc oamenii, imposibilul a devenit posibil ! Nu iubesti pe niciunul dintre cei doi, probabil, primul barbat nu te satisface corespunzator, de ti-a fugit inima la alt barbat! Draga mea, cand iubesti curat, nu iti inseli partenerul, nici cu gandul !
kudika_15804
Postat pe 4 Iulie 2016 07:15
Salut!

Foarte adevarat.
Un caitat dintr-un articol din revista Psychologies "Atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva, iti este greu sa te intalnesti cu parteneri de sex opus, pentru ca a iubi inseamna sa iti doresti sa fii numai cu el sau ea"
kudika_1011755
Postat pe 17 Iulie 2016 10:37
Daca ati inceput sa va ertati încã de pe acum clar nu a cu oaspeti foarte bine.Nu stiu sincer daca ar trebui sa te gândesti la întemeierea unei familii cu un astfel de bãrbat .Va fi o cãsnicie care sigur nu va dura.Pupici
kudika_37063
Postat pe 17 Iulie 2016 13:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a alege sa stai langa sotul tau de dragul copilului 4 De la: kudika000781 17 Martie 2009 15:30
sufar mult de la despartire 35 De la: Darkmagic 14 Septembrie 2011 14:31
diferenta de inaltime!!!?? 43 De la: ___LL___ 18 Decembrie 2009 23:07
nu stiu cum sa procedez... 4 De la: m_user 5 Noiembrie 2009 09:15
iubita mea 4 De la: luchianramona 28 Octombrie 2010 17:08