Setari Cookie-uri

ce sa cred?ce sa fac?

buna!am o relatie de 2 ani si 4 luni.totul a fost perfect la inceput,ne intelegeam foarte bine,era barbatul viselor mele il iubeam si ma iubea,credeam ca este barbatul pe care si-l doreste orice femeie.dar dupa un an si ceva au inceput certurile.tot ce ziceam era gresit la fel si tot ce faceam.am inceput sa ma gandesc cu ce am gresit si unde am gresit.am inteles ca am gresit cand mi-am calcat pe mandrie si cand am incetat sa mai am orgoliu.deci am gresit de la inceputul relatie.intre timp un coleg de servici a inceput sa-mi faca avansuri pt ca stia ca relatia mea nu prea merge.la inceput am fost fascinata de ce scotea pe gura de comportamentul pe care il avea si Doamne cat de dulce mai era.incet incet m-am apropiat de el.ce am uitat sa zic e ca lucrez in strainatate ca am 25 de ani si ca colegutul meu drag este lituanian si este mai mic ca mine cu 3 ani.inainte sa vin acasa in concediul de vara anul trecut am avut un moment in care eram gata sa ma culc cu el.dar m-am trezit repede si am renuntat.de cand m-am intors din concediu am inceput sa simt altceva pt el.sa nu ma mai intereseze iubitul meu si sa ma gandesc doar la colegul meu.iubitul meu si colegul meu se cunosc si culmea e ca se si inteleg bine.amandoi avand acelasi hoby adica plimbatul cainilor.intre mine si colegul meu s-au intamplat multe.adica mesaje de genul te iubesc,saruturi dupa care scurt imi pare rau dar nu te iubesc.astea din partea lui.chiar inainte de Craciun am primit un mesaj de la el de genul:esti cea mai sexi fata pe care o cunosc,te plac dar nu pot sa te iubesc.daca as putea sa-i spun inimii sa te iubeasca crede-ma as face-o.dar dupa mesajul acesta noi ne-am intalnit si chiar a fost frumos.acum sunt iar acasa si mi-am promis mie ca o sa-l las in pace nu o sa-l mai caut.desi imi arde inima in piept cand ma gandesc la el si nu stiu de ce simt ca si el e la fel.am vorbit si cu mama mea despre toate astea si ea mi-a zis ca ea crede ca el zice toate astea pt ca nu vrea sa fie el motivul pt care ma despart de iubitul meu.problema este ca eu i-am zis ce a zis mama iar raspunsul lui a fost un zambat cateva minute de liniste dupa care raspunsul asa e soarte.am incercat sa gasesc raspuns la toata povestea asta am citit chiar si despre zodia lui sa vad daca asa se comporta zodia aceasta el fiind berbec.compatibilitatea mea cu el zice horoscopul ca e buna berbec-sagetator dar adevarul e altul.va rog mult sa-mi cititi povestea si sa va dati si voi cu parerea.orice sfat e bine venit.va multumesc
kudika102213
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:12
n-am inteles nic' decat ca iubi si colegul au ca hobby plimbatul cainilor oricum tare faza asta
miss_darine
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:18
problema e ca nu stiu ce sa fac sau sa cred?are rost sa mai sper in ceva cu colegul sau mai bine las armele jos si imi vad de viata?
kudika102213
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:29
mai bine mergi in padure!
one_size
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:33
De la: one_size, la data 2010-01-18 10:33:09mai bine mergi in padure!


poate se intalneste cu lupu si ii spune el
Dontyyy
Postat pe 18 Ianuarie 2010 10:55
la 25 de ani... ai un talent maxim de a povesti
si daca la 25 de ani...nu stii ce sa faci, nici noi n-o sa-ti spunem
adevaru' e ca esti in rahat pana la gat, ce sa mai!
Boca
Postat pe 25 Ianuarie 2010 13:52
daca nu-l mai iubesti pe actualul desparte-te de el. si api altfel vor merge treburile intre tine si colegu. el ti-a dat raspunsul cand ti-a zambit si a spus ca asa e soarta.
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 16:50
in primul rand despartete de fostul!!deabia atunci sa iti faci probleme k nu are curajul sa fiti impreuna...in situatia in care esti dak tu astepti ca el sa faca un pas sigur k sa te de desparti de prietenul tau normal k el este motivul despartirii voastre...asa dak esti singura altfel ar sta situatia...sti k degeaba alergi dupa doi k ramai fara nici unu:)))tu practic k nu face colegul tau nici un pas te multumesti cu pretenul tau...ce inseamna asta...poate si colegul dupa care esti inebunita considera k nai curajul sa renunti la relatia ta pt el...sau chiar dak o sa fiti sau nu...
m3ry
Postat pe 29 Ianuarie 2010 13:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfaturi 15 De la: andreeav_2010 21 August 2013 10:44
am o retinere in a pronunta un nume..sunt nebuna la cap? 54 De la: fluturas_ 27 Noiembrie 2009 02:22
ONG SECS: "E copilul tau! Tu iei decizia!" 1 De la: lil_dudy 11 Noiembrie 2011 22:08
relatii 17 De la: aditadani 18 Martie 2014 01:51
obsesie sau ce? 33 De la: thadoog 6 Iunie 2009 09:23