Setari Cookie-uri

Inselatul duce numai la rele

Pana acum vreun an jumate, criticam toate persoanele care inselau. Sunt cu un tip de aprope 4 ani, si iarna trecuta a reaparut in peisaj un fost de prin liceu [care e de 8 ani cu o tipa]...am reluat legatura, desi nu vroiam deloc sa gresesc, am iesit intai la un suc, am mai vb, intr-o seara eram suparata rau pe prietenul meu, m-am sarutat cu el. Mi-am dat seama de greseala facuta, i-am spus k nu vreau sa se intample asta intre noi...Dar era prea tarziu, deja incepuse sa imi placa iar de el...
Ne-am tot intalnit, am ajuns sa o si facem pana la urma...ma rog, asta se intampla acum vreun an. Eu tot aveam mustrari de constiinta, si tot incercam sa o las mai moale, dar 'ceva' nu ma lasa, chiar si cand nu vorbeam cu el, ma intalneam cu el pe strada, pana la urma tot la el ajungeam...
E asa de urat cand tu ca om detesti anumite chestii...si apare o persoana care te face sa faci exact ce tu detesti...si rational iti dai seama de asta, insa de simtit...nu simti asta...
Dar nu de asta am scris aici...
Faza e k azi am avut un soc, am aflat k tipul s-a insurat asta vara. Nu mi-a spus absolut nimic despre asta...Si sunt asa socata, m-a scarbit rau pt k m-a mintit, dar...cum ar trebui sa reactionez fata de el? Care ar fi o atitudine...normala? [daca se poate vorbi de normal in asa ceva ]
Aprila
Postat pe 20 Ianuarie 2010 02:16
poti sa-l bagi in p*z*a masii...pt ca s-a comportat ca un mare bou
freakbabe
Postat pe 20 Ianuarie 2010 02:31
... ce sa ii spui ? ... de ce nu intrebati nimic, de ce nu va luati niste garantii, de ce ? ... indiferent citi ani ai, mai trage de timp, mai intereseaza-te ... un suc, o pupatura si un an de ''fericire'' ... si afli ca s-a insurat sau e insurat ...
... un jeg fara nici o indoiala ... te-a mintit si pe tine a inselat-o si pe proaspata lui nevasta ... si porbabil ca te va mai cauta ...
marco918
Postat pe 20 Ianuarie 2010 02:47
Freakbabe, sunt de aceeasi parere. Totusi n-as vrea sa dispar ' k magarul in ceata' si el sa creada k nu mai vreau sa il vad, pur si simplu. As vrea sa ma intalnesc cu el si sa il intreb de cand e insurat, sa ii vad reactia si cum incearca sa gaseasca explicatii si probabil scuze. In momentul asta mi-e asa sila de el, si stiu k daca m-as intalni cu el l-as face sa se simta k un rahat [o merita din plin].
Pe partea cealalta, incerc sa ma gandesc si din punctul lui de vedere. Ar fi fost foarte posibil sa nu mai vreau sa il vad stiind ca el e insurat. Nu incerc sa ii justific minciuna, e sub orice critica ce a facut. Poate 1 % a facut-o pt k se temea sa nu ma piarda, 99 % a facut-o cu siguranta pt k e un mare idioooot!
Aprila
Postat pe 20 Ianuarie 2010 02:49
De la: marco918, la data 2010-01-20 02:47:59... ce sa ii spui ? ... de ce nu intrebati nimic, de ce nu va luati niste garantii, de ce ? ... indiferent citi ani ai, mai trage de timp, mai intereseaza-te ... un suc, o pupatura si un an de ''fericire'' ... si afli ca s-a insurat sau e insurat ...
... un jeg fara nici o indoiala ... te-a mintit si pe tine a inselat-o si pe proaspata lui nevasta ... si porbabil ca te va mai cauta ...


Ne stim de vreo 6 ani...il cunosc bine...ii stiu si parintii, colegii de serviciu, noi am mai tinut legatura asa k...oameni[prieteni e mult spus, ideea e k am stiut mereu ceva unul despre celalalt]. Noi am fost impreuna de mult, inainte sa fiu cu actualul meu, apoi nu am mai vrut sa ma intalnesc cu el pt k nu am vrut sa mai gresesc...si am reluat nebunia iarna trecuta.
Ce garantii as fi putut sa imi iau mai mult de atat? De asta sunt si asa uimita...
Aprila
Postat pe 20 Ianuarie 2010 02:52
De la: Aprila, la data 2010-01-20 02:49:11Sunt de aceeasi parere. Totusi n-as vrea sa dispar ' k magarul in ceata' si el sa creada k nu mai vreau sa il vad, pur si simplu. As vrea sa ma intalnesc cu el si sa il intreb de cand e insurat, sa ii vad reactia si cum incearca sa gaseasca explicatii si probabil scuze. In momentul asta mi-e asa sila de el, si stiu k daca m-as intalni cu el l-as face sa se simta k un rahat [o merita din plin].
Pe partea cealalta, incerc sa ma gandesc si din punctul lui de vedere. Ar fi fost foarte posibil sa nu mai vreau sa il vad stiind ca el e insurat. Nu incerc sa ii justific minciuna, e sub orice critica ce a facut. Poate 1 % a facut-o pt k se temea sa nu ma piarda, 99 % a facut-o cu siguranta pt k e un mare idioooot!





... ar trebui sa il astepti cind vine cu nevasta-sa ... cit mai repede ... si sa ii faci o sceneta simpla, ceva gen - ce faci draga, pe prietena ta (adica tu) nu o prezinti colegei tale ? ... sau ceva de genul asta dar fara sa pari ca stii ceva si sa poti sa te scuzi (!!!) daca se umfla fasolea in el ... tot ce conteaza este surpriza, si dupa nici nu te mai intereseaza ce mai face cu nevasta-sa ... oricum nu da pare ca o respecta deloc ... chiar daca sint proaspeti casatoriti ... saraca ...

marco918
Postat pe 20 Ianuarie 2010 02:55
De la: Aprila, la data 2010-01-20 02:52:34
De la: marco918, la data 2010-01-20 02:47:59... ce sa ii spui ? ... de ce nu intrebati nimic, de ce nu va luati niste garantii, de ce ? ... indiferent citi ani ai, mai trage de timp, mai intereseaza-te ... un suc, o pupatura si un an de ''fericire'' ... si afli ca s-a insurat sau e insurat ...
... un jeg fara nici o indoiala ... te-a mintit si pe tine a inselat-o si pe proaspata lui nevasta ... si porbabil ca te va mai cauta ...


Ne stim de vreo 6 ani...il cunosc bine...ii stiu si parintii, colegii de serviciu, noi am mai tinut legatura asa k...oameni[prieteni e mult spus, ideea e k am stiut mereu ceva unul despre celalalt]. Noi am fost impreuna de mult, inainte sa fiu cu actualul meu, apoi nu am mai vrut sa ma intalnesc cu el pt k nu am vrut sa mai gresesc...si am reluat nebunia iarna trecuta.
Ce garantii as fi putut sa imi iau mai mult de atat? De asta sunt si asa uimita...




... ce garantii ? ... uite ca nu stiai nici lucruri foarte simple despre el, ca era insurat (sau se insura) ... e cea mai mare greseala sa te mai intorci vreodata pe unde ai mai fost ...
marco918
Postat pe 20 Ianuarie 2010 02:57
De la: marco918, la data 2010-01-20 02:57:07
De la: Aprila, la data 2010-01-20 02:52:34
De la: marco918, la data 2010-01-20 02:47:59... ce sa ii spui ? ... de ce nu intrebati nimic, de ce nu va luati niste garantii, de ce ? ... indiferent citi ani ai, mai trage de timp, mai intereseaza-te ... un suc, o pupatura si un an de ''fericire'' ... si afli ca s-a insurat sau e insurat ...
... un jeg fara nici o indoiala ... te-a mintit si pe tine a inselat-o si pe proaspata lui nevasta ... si porbabil ca te va mai cauta ...


Ne stim de vreo 6 ani...il cunosc bine...ii stiu si parintii, colegii de serviciu, noi am mai tinut legatura asa k...oameni[prieteni e mult spus, ideea e k am stiut mereu ceva unul despre celalalt]. Noi am fost impreuna de mult, inainte sa fiu cu actualul meu, apoi nu am mai vrut sa ma intalnesc cu el pt k nu am vrut sa mai gresesc...si am reluat nebunia iarna trecuta.
Ce garantii as fi putut sa imi iau mai mult de atat? De asta sunt si asa uimita...




... ce garantii ? ... uite ca nu stiai nici lucruri foarte simple despre el, ca era insurat (sau se insura) ...



Pai nu le stiam pt k e clar k el nu a vrut sa mi le spuna! Ce sa ii fac mai mult? Cum as fi putut afla asta???
Cat despre faza cu tipa..nu vreau sa ma bag in viata lor..ea l-a mai prins pe el cu faze din astea...dak i le iarta, problema ei..nu vreau sa ma simt vinovata k am distrus o casa...
Aprila
Postat pe 20 Ianuarie 2010 02:59
nu stiu d ce am impresia ca pe tine te mananca si ca ai vrea sa fii scarpinata de proaspatul insuratel...
Eu nu inteleg de ce vrei sa te mai vezi q el....ce explicatii sa-ti mai dea?...s-a insural lasa-l in plata lui..iar u vezi-ti de ale tale....
freakbabe
Postat pe 20 Ianuarie 2010 02:59
De la: freakbabe, la data 2010-01-20 02:59:55nu stiu d ce am impresia ca pe tine te mananca si ca ai vrea sa fii scarpinata de proaspatul insuratel...
Eu nu inteleg de ce vrei sa te mai vezi q el....ce explicatii sa-ti mai dea?...s-a insural lasa-l in plata lui..iar u vezi-ti de ale tale....





... s-ar putea sa ai dreptate ...
marco918
Postat pe 20 Ianuarie 2010 03:01
Pt k e cam aiurea sa dispar si sa il las sa creada k el nu a gresit cu nimic. E o chestie importanta minciuna asta a lui...si vreau sa ii spun in fata, nu la telefon sau pe net, sau si mai rau, sa nu ii spun deloc.
Pe partea cealalta, nu ma mai gandesc in ce hal poate sa se poarte vis a vis de 'sotia' lui, macar in preajma nuntii putea sa se potoleasca, dar se pare k evenimentul neimportant numit NUNTA nu l-a determinat sa faca asta. In fond, n-ar fi prima data, el de ziua ei de nastere era cu mine.
Of..partea proasta e k tin la el [urasc sa spun asta].
Aprila
Postat pe 20 Ianuarie 2010 03:10
De la: Aprila, la data 2010-01-20 02:59:27
De la: marco918, la data 2010-01-20 02:57:07
De la: Aprila, la data 2010-01-20 02:52:34
De la: marco918, la data 2010-01-20 02:47:59... ce sa ii spui ? ... de ce nu intrebati nimic, de ce nu va luati niste garantii, de ce ? ... indiferent citi ani ai, mai trage de timp, mai intereseaza-te ... un suc, o pupatura si un an de ''fericire'' ... si afli ca s-a insurat sau e insurat ...
... un jeg fara nici o indoiala ... te-a mintit si pe tine a inselat-o si pe proaspata lui nevasta ... si porbabil ca te va mai cauta ...


Ne stim de vreo 6 ani...il cunosc bine...ii stiu si parintii, colegii de serviciu, noi am mai tinut legatura asa k...oameni[prieteni e mult spus, ideea e k am stiut mereu ceva unul despre celalalt]. Noi am fost impreuna de mult, inainte sa fiu cu actualul meu, apoi nu am mai vrut sa ma intalnesc cu el pt k nu am vrut sa mai gresesc...si am reluat nebunia iarna trecuta.
Ce garantii as fi putut sa imi iau mai mult de atat? De asta sunt si asa uimita...




... ce garantii ? ... uite ca nu stiai nici lucruri foarte simple despre el, ca era insurat (sau se insura) ...



Pai nu le stiam pt k e clar k el nu a vrut sa mi le spuna! Ce sa ii fac mai mult? Cum as fi putut afla asta???
Cat despre faza cu tipa..nu vreau sa ma bag in viata lor..ea l-a mai prins pe el cu faze din astea...dak i le iarta, problema ei..nu vreau sa ma simt vinovata k am distrus o casa...





... pai si acum ce vrei ? ... ca era insurat (sau se insoara) sau nu, ti s-a parut acceptabil sa te bagi peste ''proasta'' aia care ii inghitea aventurile ... doar te deranjeaza ca si tu ai prieten, si probabil l-ai neglijat, iar celalalt s-a insurat fara sa te intrebe ... asta este, daca te amesteci unde nu iti fierde oala ...
marco918
Postat pe 20 Ianuarie 2010 03:10
Ar fi ideal dak ai trece peste partea rationala. Ratiunea e una, sentimentele sunt altele. Ce ar trebui sa fac am stiut mereu, dak as fi putut face numai ce trebuie ar fi fost foarte bine..dar e vorba si de sentimente, de dorul pentru o persoana, de compania placuta a sa [si chiar nu ma refer la sex...am facut-o de putine ori cu el, pentru k mereu ma opream pt k mi se parea prea mult pentru mine sa ajung sa o fac cu el...]
Ideea e k sunt momente in care vrei sa auzi o persoana, sa stii ceva de ea, sau poate doar sa o vezi 5 minute. E usor sa spui renunta. Sa faci insa, e mai greu...
Aprila
Postat pe 20 Ianuarie 2010 03:21
nimeni nu a spus ca e usor sa renunti dar ai si u putina demnitate si nu il mai cauta...e casatorit....daca el n-are pic de caracter nu te cobora si u la nivelul lui...Plus de asta pune-te si u intr-o situatie asemanatoare, ca esti casatorita iar o duduie oarecare vine si trage de sotul tau....cum ai reactiona?
freakbabe
Postat pe 20 Ianuarie 2010 03:42
De la: Aprila, la data 2010-01-20 02:16:19Pana acum vreun an jumate, criticam toate persoanele care inselau. Sunt cu un tip de aprope 4 ani, si iarna trecuta a reaparut in peisaj un fost de prin liceu [care e de 8 ani cu o tipa]...am reluat legatura, desi nu vroiam deloc sa gresesc, am iesit intai la un suc, am mai vb, intr-o seara eram suparata rau pe prietenul meu, m-am sarutat cu el. Mi-am dat seama de greseala facuta, i-am spus k nu vreau sa se intample asta intre noi...Dar era prea tarziu, deja incepuse sa imi placa iar de el...
Ne-am tot intalnit, am ajuns sa o si facem pana la urma...ma rog, asta se intampla acum vreun an. Eu tot aveam mustrari de constiinta, si tot incercam sa o las mai moale, dar 'ceva' nu ma lasa, chiar si cand nu vorbeam cu el, ma intalneam cu el pe strada, pana la urma tot la el ajungeam...
E asa de urat cand tu ca om detesti anumite chestii...si apare o persoana care te face sa faci exact ce tu detesti...si rational iti dai seama de asta, insa de simtit...nu simti asta...
Dar nu de asta am scris aici...
Faza e k azi am avut un soc, am aflat k tipul s-a insurat asta vara. Nu mi-a spus absolut nimic despre asta...Si sunt asa socata, m-a scarbit rau pt k m-a mintit, dar...cum ar trebui sa reactionez fata de el? Care ar fi o atitudine...normala? [daca se poate vorbi de normal in asa ceva ]



Draga mea, hai sa le luam pe rand...
Majoritatea (inclusiv tu) il acuza pe el ca e un om fara principii. Spui "tu ca om detesti si apare o persoana care te face sa faci exact ce tu detesti".. Sa incepem cu asta.
In primul rand el nu reprezinta o persoana oarecare. E un fost. In al doilea rand... ai lasat garda jos de la bun inceput. In al treilea rand nimeni, nici macar el, nu te-a silit sa mergi mai departe de .. acel sarut. Acel "tot la el ajungeam"... iti apartine. Prin urmare, dupa parerea mea.. nu e vina lui, nu e vina ta. Nimeni n-a silit pe nimeni sa-si incalce principiile. Nici macar nu le mai aveati in acele momente.
A doua... acuza pe care i-o aduceti (tot) lui.. este ca si-a inselat iubita. Sa avem iertare, amandoi va inselati perechile cu buna stiinta .. nu doar el.
Si, in final, a treia acuza.. a fost magar ca nu te-a anuntat ca se insoara. Serios? Cam cat crezi ca datoreaza (sau datorezi tu intr-o situatie similara) unei persoane cu care doar faci sex ocazional si care accepta situatia ca atare? Nu datorezi nimic. E cu totul altceva cand tu esti singura, el te trateaza ca pe o relatie serioasa si zbang.. te trezesti ca ai fost mintita. Nu e cazul acum. Amandoi stiati ca aveti acasa o alta persoana care va asteapta... prin urmare, nu va datorati nimic, nici scuze, nici explicatii.. Ati avut statutul de "temporar" / "periodic" de la bun inceput.

Asa ca, sa fiu sincera, nu prea stiu ce i-ai putea reprosa lui. Cu sau fara acte era cu acea femeie cand l-ai reintalnit.. Asa cum tu iti vedeai de viata ta.. asa a facut si el.

Daca vrei sa te opresti.. DOAR pentru ca acum are un certificat de casatorie.. si, din nou.. ai principii.. atunci opreste-te fara prea multe comentarii. Just do it!.

rashela
Postat pe 20 Ianuarie 2010 04:50
Amandoi erati implicati intr o relatie, si v-ati asumat exact ce era posibil la momentul respectiv, adica o aventura, de fapt sa fiu mai exacta:el si-a asumat o aventura si si-a vazut mai departe de drum, pe cand tu...ai povara pe constiinta,acu ce sa mai faci, poate doar sa inveti din ce s-a petrecut si poate nu se va mai repeta, si ar mai fi si alte optiuni in privinta a ceea ce ai putea face dar tu alegi ce crezi ca e mai bine...
Madamadalina69
Postat pe 22 Ianuarie 2010 17:26
De la: Aprila, la data 2010-01-20 02:16:19Pana acum vreun an jumate, criticam toate persoanele care inselau. Sunt cu un tip de aprope 4 ani, si iarna trecuta a reaparut in peisaj un fost de prin liceu [care e de 8 ani cu o tipa]...am reluat legatura, desi nu vroiam deloc sa gresesc, am iesit intai la un suc, am mai vb, intr-o seara eram suparata rau pe prietenul meu, m-am sarutat cu el. Mi-am dat seama de greseala facuta, i-am spus k nu vreau sa se intample asta intre noi...Dar era prea tarziu, deja incepuse sa imi placa iar de el...
Ne-am tot intalnit, am ajuns sa o si facem pana la urma...ma rog, asta se intampla acum vreun an. Eu tot aveam mustrari de constiinta, si tot incercam sa o las mai moale, dar 'ceva' nu ma lasa, chiar si cand nu vorbeam cu el, ma intalneam cu el pe strada, pana la urma tot la el ajungeam...
E asa de urat cand tu ca om detesti anumite chestii...si apare o persoana care te face sa faci exact ce tu detesti...si rational iti dai seama de asta, insa de simtit...nu simti asta...
Dar nu de asta am scris aici...
Faza e k azi am avut un soc, am aflat k tipul s-a insurat asta vara. Nu mi-a spus absolut nimic despre asta...Si sunt asa socata, m-a scarbit rau pt k m-a mintit, dar...cum ar trebui sa reactionez fata de el? Care ar fi o atitudine...normala? [daca se poate vorbi de normal in asa ceva ]


what goes around,comes around ,draga mea .
vezi'ti de treburile tale in continuare,ca ai primit....ceea ce ai facut !
blaa
Postat pe 22 Ianuarie 2010 19:21
mai stimabila ce sa ..zic.....acestii oameni .de calibrul lui....un fel de "P.U.L.A LA PURTATOR " merita doar ata regulati in fund cu unvibrator de 25/28 de cm....pana le da sangele....oricum lor le place ..fiindca acolo cica au ei "zona erogena" sau care ii fac sa se urce pe pereti sa se sature fira/r mama lor de a draqului de perversii nenorocitii.....ca de bordel scarbele naibi nu au bani..au .....vor s/o faca pe unde apuca ..sa nu plateasca.... vor totul pe "gratis"....daca se poate sase mai intample odata ....si tot asa ..sunt ft diplomatici..vb mieros...sa.ti spele creierul........ bla bla bla ..iti cucereste mintea ,pe urma trupul....si.....
"mai da doamne" ....amin
marilenalorena
Postat pe 23 Ianuarie 2010 15:55
De la: rashela, la data 2010-01-20 04:50:50
De la: Aprila, la data 2010-01-20 02:16:19Pana acum vreun an jumate, criticam toate persoanele care inselau. Sunt cu un tip de aprope 4 ani, si iarna trecuta a reaparut in peisaj un fost de prin liceu [care e de 8 ani cu o tipa]...am reluat legatura, desi nu vroiam deloc sa gresesc, am iesit intai la un suc, am mai vb, intr-o seara eram suparata rau pe prietenul meu, m-am sarutat cu el. Mi-am dat seama de greseala facuta, i-am spus k nu vreau sa se intample asta intre noi...Dar era prea tarziu, deja incepuse sa imi placa iar de el...
Ne-am tot intalnit, am ajuns sa o si facem pana la urma...ma rog, asta se intampla acum vreun an. Eu tot aveam mustrari de constiinta, si tot incercam sa o las mai moale, dar 'ceva' nu ma lasa, chiar si cand nu vorbeam cu el, ma intalneam cu el pe strada, pana la urma tot la el ajungeam...
E asa de urat cand tu ca om detesti anumite chestii...si apare o persoana care te face sa faci exact ce tu detesti...si rational iti dai seama de asta, insa de simtit...nu simti asta...
Dar nu de asta am scris aici...
Faza e k azi am avut un soc, am aflat k tipul s-a insurat asta vara. Nu mi-a spus absolut nimic despre asta...Si sunt asa socata, m-a scarbit rau pt k m-a mintit, dar...cum ar trebui sa reactionez fata de el? Care ar fi o atitudine...normala? [daca se poate vorbi de normal in asa ceva ]



Draga mea, hai sa le luam pe rand...
Majoritatea (inclusiv tu) il acuza pe el ca e un om fara principii. Spui "tu ca om detesti si apare o persoana care te face sa faci exact ce tu detesti".. Sa incepem cu asta.
In primul rand el nu reprezinta o persoana oarecare. E un fost. In al doilea rand... ai lasat garda jos de la bun inceput. In al treilea rand nimeni, nici macar el, nu te-a silit sa mergi mai departe de .. acel sarut. Acel "tot la el ajungeam"... iti apartine. Prin urmare, dupa parerea mea.. nu e vina lui, nu e vina ta. Nimeni n-a silit pe nimeni sa-si incalce principiile. Nici macar nu le mai aveati in acele momente.
A doua... acuza pe care i-o aduceti (tot) lui.. este ca si-a inselat iubita. Sa avem iertare, amandoi va inselati perechile cu buna stiinta .. nu doar el.
Si, in final, a treia acuza.. a fost magar ca nu te-a anuntat ca se insoara. Serios? Cam cat crezi ca datoreaza (sau datorezi tu intr-o situatie similara) unei persoane cu care doar faci sex ocazional si care accepta situatia ca atare? Nu datorezi nimic. E cu totul altceva cand tu esti singura, el te trateaza ca pe o relatie serioasa si zbang.. te trezesti ca ai fost mintita. Nu e cazul acum. Amandoi stiati ca aveti acasa o alta persoana care va asteapta... prin urmare, nu va datorati nimic, nici scuze, nici explicatii.. Ati avut statutul de "temporar" / "periodic" de la bun inceput.

Asa ca, sa fiu sincera, nu prea stiu ce i-ai putea reprosa lui. Cu sau fara acte era cu acea femeie cand l-ai reintalnit.. Asa cum tu iti vedeai de viata ta.. asa a facut si el.

Daca vrei sa te opresti.. DOAR pentru ca acum are un certificat de casatorie.. si, din nou.. ai principii.. atunci opreste-te fara prea multe comentarii. Just do it!.

kudika033765
Postat pe 23 Ianuarie 2010 16:49
De la: kudika033765, la data 2010-01-23 16:49:37
De la: rashela, la data 2010-01-20 04:50:50
De la: Aprila, la data 2010-01-20 02:16:19Pana acum vreun an jumate, criticam toate persoanele care inselau. Sunt cu un tip de aprope 4 ani, si iarna trecuta a reaparut in peisaj un fost de prin liceu [care e de 8 ani cu o tipa]...am reluat legatura, desi nu vroiam deloc sa gresesc, am iesit intai la un suc, am mai vb, intr-o seara eram suparata rau pe prietenul meu, m-am sarutat cu el. Mi-am dat seama de greseala facuta, i-am spus k nu vreau sa se intample asta intre noi...Dar era prea tarziu, deja incepuse sa imi placa iar de el...
Ne-am tot intalnit, am ajuns sa o si facem pana la urma...ma rog, asta se intampla acum vreun an. Eu tot aveam mustrari de constiinta, si tot incercam sa o las mai moale, dar 'ceva' nu ma lasa, chiar si cand nu vorbeam cu el, ma intalneam cu el pe strada, pana la urma tot la el ajungeam...
E asa de urat cand tu ca om detesti anumite chestii...si apare o persoana care te face sa faci exact ce tu detesti...si rational iti dai seama de asta, insa de simtit...nu simti asta...
Dar nu de asta am scris aici...
Faza e k azi am avut un soc, am aflat k tipul s-a insurat asta vara. Nu mi-a spus absolut nimic despre asta...Si sunt asa socata, m-a scarbit rau pt k m-a mintit, dar...cum ar trebui sa reactionez fata de el? Care ar fi o atitudine...normala? [daca se poate vorbi de normal in asa ceva ]



Draga mea, hai sa le luam pe rand...
Majoritatea (inclusiv tu) il acuza pe el ca e un om fara principii. Spui "tu ca om detesti si apare o persoana care te face sa faci exact ce tu detesti".. Sa incepem cu asta.
In primul rand el nu reprezinta o persoana oarecare. E un fost. In al doilea rand... ai lasat garda jos de la bun inceput. In al treilea rand nimeni, nici macar el, nu te-a silit sa mergi mai departe de .. acel sarut. Acel "tot la el ajungeam"... iti apartine. Prin urmare, dupa parerea mea.. nu e vina lui, nu e vina ta. Nimeni n-a silit pe nimeni sa-si incalce principiile. Nici macar nu le mai aveati in acele momente.
A doua... acuza pe care i-o aduceti (tot) lui.. este ca si-a inselat iubita. Sa avem iertare, amandoi va inselati perechile cu buna stiinta .. nu doar el.
Si, in final, a treia acuza.. a fost magar ca nu te-a anuntat ca se insoara. Serios? Cam cat crezi ca datoreaza (sau datorezi tu intr-o situatie similara) unei persoane cu care doar faci sex ocazional si care accepta situatia ca atare? Nu datorezi nimic. E cu totul altceva cand tu esti singura, el te trateaza ca pe o relatie serioasa si zbang.. te trezesti ca ai fost mintita. Nu e cazul acum. Amandoi stiati ca aveti acasa o alta persoana care va asteapta... prin urmare, nu va datorati nimic, nici scuze, nici explicatii.. Ati avut statutul de "temporar" / "periodic" de la bun inceput.

Asa ca, sa fiu sincera, nu prea stiu ce i-ai putea reprosa lui. Cu sau fara acte era cu acea femeie cand l-ai reintalnit.. Asa cum tu iti vedeai de viata ta.. asa a facut si el.

Daca vrei sa te opresti.. DOAR pentru ca acum are un certificat de casatorie.. si, din nou.. ai principii.. atunci opreste-te fara prea multe comentarii. Just do it!.




subscriu
ai stiut in ce te bagi
o alta relatie e o alta relatie indiferent ca are 5 luni sau e casatorie deja.
ai un iubit acasa. crezi ca meritai respect sau consideratie din partea celui cu care iti inselai iubitul?
sau te simti inselata de cel cu care iti inselai iubitul

sper sa iti dai seama cat de penibil suna pretentiile tale.
o zi minunata
_diana_
Postat pe 23 Ianuarie 2010 17:02
simt din postare ata ca inc ail mai iubesti si l ai vrea pentru tine. Nu te nerita ! Uit a-l acum , cu timpul va fi mai greu...
Aproape_eu
Postat pe 23 Ianuarie 2010 17:03
ignoranta... asta e atitudinea pe care trebuie s-o ai fata de craiul asta ambulant
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Ianuarie 2010 17:12
cel mai distractiv e ca faptul ca si tu inseli nici macar nu il ai in vedere...oare de ce mai esti tu cu actualul nu stie nimeni nici macar tu...pt ca e clar sentimente fata de el nu mai ai ....esti obsedata de cel insurat...si cred ca in acest moment tot ce iti doresti e sa fi pe locul 2 ....solutia din punctul tau de vedere e :sa te desparti de actual sa devi amanta ....solutia mea pt tine e sa te desparti de amandoi si sa nu mai iti bati joc de oamenii din jur si in special sa nu iti bati joc de tine
monik21
Postat pe 23 Ianuarie 2010 18:45
Dar tu de ce il inseli pe prietenul tau ?

El ce vina are ?
Summer_
Postat pe 23 Ianuarie 2010 19:17
Ha ha ha , pana sa ajung la mesajul rashelei citeam si ma minunam cat de ,,stresata'' era fata ca nu i-a spus ca e insurat si cum vrea ea sa rezolve situatia acum ca stie cu cine are de-a face

Marco , m-ai dezamagit.Il faci jeg pe tip dar ai uitat de faptul ca si ea era implicata intr-o relatie
iris_4_ever
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:10
Aprilia , din punctul meu de vedere tipul nu te-a inselat cu nimic si nu ai dreptul sa-i ceri nici o explicatie . Stiai deja ca e implicat intr-o relatie de 8 ani cu o alta fata asa ca stiai in ce intri atunci cand ai ales sa calci stramb.
Stiind ca si tu esti implicata intr-o relatie nu a considerat necesar sa-ti mai spuna ca a lui e pecetluita

La ce rele te refereai cand ai ales titlul topicului ?
iris_4_ever
Postat pe 23 Ianuarie 2010 20:18

de ce iti mai pui intrebari?!asa meriti daca iti place sa inseli.daca erai cuminte nu s-ar fi ajuns la toate astea,asa ca las-o balta.mai bine vezi de prietenul tau de 4 ani...
luiza_georgiana
Postat pe 24 Ianuarie 2010 14:30
Dar de ce sa mai ai si atitudine, la un moment dat fiecare primeste ce merita.8 ani intr-o relatie e ceva si daca nu ti-ai pus niste semne de intrebare si ai trait asa cum te-a indemnat inima si sentimentele tale cred ca trebuie sa pastrezi ce a fost minunat.Mergi mai departe pastand amintirile frumoase.Banuiesc a nu te asteptai de la un tip care era de 8 ani cu cineva si o insela sa aiba altfel de atitudine fata de tine ,asta daca nu ai simtit tu ca ai atins o latura a sufletului sau unde nu a ajuns iubita lui .Fetelor treziti-va un barbat nu sta 8 ani linga o femeie "degeaba".
Nu fii foarte dezamagita toate lucrurile astea se intampla cu un rost.mai devreme sau mai tarziu intelegem si de ce.Curaj! Si incerca sa iubesti numai oamenii care chiar merita.
kudika093476
Postat pe 25 Ianuarie 2010 16:16
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 25 Ianuarie 2010 22:21

E asa de urat cand tu ca om detesti anumite chestii...si apare o persoana care te face sa faci exact ce tu detesti...si rational iti dai seama de asta, insa de simtit...nu simti asta...

De acord...eu nush de ce dar detest sa imi placa de profesori sau de sportivi si sa fie si imposibil totul si s-a intsmaplat sa ma indragostesc de un profesor de sport cu alt partenera ...ai avut dreptate cu fraza asta...cat depsre tine cred ca trebuie sa uiti pe fostul sa nu strici relatia cu actualul fiindca o sa fie o greseala mare is o sa iti para rau peste cativa ani oricum e si el casatorit
iulia069834
Postat pe 29 Ianuarie 2010 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa simt asta! dar nu pot! 13 De la: InDark 25 Martie 2009 17:11
Nu stiu de ce postez.... 75 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:52
O iubire frumoasa....un final? 34 De la: Irene_Hreniuc 24 Noiembrie 2010 02:35
Ati inselat vreodata iubita/iubitul ,si daca DA ati regretat vreodata?? 143 De la: dragon_fly88 4 August 2014 11:28
Sondaj! 6 De la: cocancl 2 August 2011 00:28