Setari Cookie-uri

un program special pt slabit: nutritionist + kinetoterapeut


Buna tuturor,

Pentru mamicile care au acumulat kg pe parcursul sarcinii, va propun sa vizitati urmatorul link: http://www.centrul-9luni.ro/programe-speciale/jos-kg-mami/


o zi buna,
kudika109196
Postat pe 22 Ianuarie 2010 09:31
De la: kudika109196, la data 2010-01-22 09:31:40
Buna tuturor,

Pentru mamicile care au acumulat kg pe parcursul sarcinii, va propun sa vizitati urmatorul link: http://www.centrul-9luni.ro/programe-speciale/jos-kg-mami/


o zi buna,

Sunt instructor de culturism&fitness si in acelasi timp fac kineto la facultate si iti zic ca nu prea se aseamana astea 2. in sensul ca kinetoterapetului te invata un timp de exercitii pe cand un antr/instructor te ajuta cu alte tipuri de antr. (asta daca este vorba de slabit, asa cum ai scris la titlu)
Ronnie_Coleman
Postat pe 23 Ianuarie 2010 22:43
iar se lauda unii ca stiu de toate
freakbabe
Postat pe 23 Ianuarie 2010 23:03
De la: freakbabe, la data 2010-01-23 23:03:00iar se lauda unii ca stiu de toate

Nu inteleg de ce esti atat de proasta? Un kineto se ocupa cu totul altceva, ia Dex-ul si citeste ce inseamna kinetoterapie si vezi daca se muleaza cu antr pt slabit. Un kineto. nu are cunostinte sa intocmeasca un antr pt cineva care vrea sa slabeasca sau sa se mentina ori sa puna muschi. La fel cum un instructor nu are cum sa aiba toate cunostintele unui kineto. (asta e teoretic, exceptii sunt, una din ele voi fi eu). Nu inteleg cu ce ma laud???Crezi ca sunt eu afectat de mistourile tale ieftine? Nu, in niciun caz, doar iti demonstrez cat de slab informata esti si ca ori pirtzi care se baga in seama in lucruri de care habar nu are. Kineto se ocupa de pers care au suferit accidente, exercitiile sunt specifice pt redarea mobilitatii articulatiilor, pt intarirea lor, pt unele deviatii ale coloanei(fie ele tipice ori patologice), etc. Pe cand antr si exercitiile "predate" de unu in sala de forta care are ca scop scaderea in greutate sunt cu totul de o alta natura. Un kineto nu invata in facultate despre principii de antrenament, dc sa antreneze o grupa mica cu una mare, sau de ce sa faca efort anaerob inainte de cel aerob. El nu stie ce e aia superserii, antr priamidal, executii trisate, preobosire musculare si foarte multe altele...sunt unele idei care se intersecteaza , dar putine , f putine...si apoi sincer iti zic, daca vrei sa slabesti chiar daca e dupa nastere, mai bn alegi un nutritionist+instructor la sala...sau nutritionist+instr+kineto...decat nutritionist si kineto :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 24 Ianuarie 2010 00:03
....mai intai invata sa scrii looseruleeee!!!!!!!....


....doi la mana, ai creierul cat p*ta de furnica ....asa ca nu te mai da rotund...


....si trei, esti un mare la*ba*gist, si am sa ma iau de tine ori de cate ori cred eu de cuviinta looseruleeeeee

....
freakbabe
Postat pe 24 Ianuarie 2010 00:15
Apropo, un kineto, poate ajuta o viitoare mamica, prin predarea unor exercitii prin care sa adopte o postura corecta a trunchiului, sa nu isi deformeze coloana in timpul sarcini, asta da. Dupa sarcina, daca vrea sa scape de kg inplus acumulate, nu prea se adreseaza cui trebuie , in cazul in care o face catre un kineto :) Si de obicei, daca se adreseaza unui instructor de fitness, nu prea mai este nevoie de nutritionist. :) Culturismul / fitness, presupune in egala masura antr, nutritie, odihna.
Ronnie_Coleman
Postat pe 24 Ianuarie 2010 00:16
De la: freakbabe, la data 2010-01-24 00:15:12....mai intai invata sa scrii looseruleeee!!!!!!!....


....doi la mana, ai creierul cat p*ta de furnica ....asa ca nu te mai da rotund...


....si trei, esti un mare la*ba*gist, si am sa ma iau de tine ori de cate ori cred eu de cuviinta looseruleeeeee

....


SUBSCRIU!!!!!
Kitty_the_cat
Postat pe 24 Ianuarie 2010 00:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca slabesti iti scade si bustul?? 25 De la: Artemis25 20 Iunie 2010 21:28
Dieta disociata = slabeste sanatos 10 De la: ninuta20 24 Martie 2010 16:19
dieta 21 De la: 1 Iulie 2013 20:31
Bine de stiut, daca veti merge la mare ! 5 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:20
As vrea o parere sau un sfat .. am nevoie .. va rog sa ma ajutati 13 De la: yumalai 30 Mai 2009 08:45