Setari Cookie-uri

Vreau sa slabesc!!! Help!

Am i ...1.59 si 60 de kg!!!!! ...OMG!!!....vreau sa slabesc....cv....sfaturi???




va rog ajutatima sa slabesc ...singura nu voi reusi...macar voi ....cei de pe kudika sa imi fiti alaturi cu niste sfaturi .....ORICE!!!.. nu mai suport sa ma vad in oglinda...de 2 luni nu am iesit din casa din cauza asta !!!!....:((:(((:((:(((
kudika095875
Postat pe 28 Decembrie 2009 12:18
mda
1. fara dulciuri si fara paine - poti sa te uiti pe piramida alimentara
2. miscare 1 ora si un pic de 3 ori pe sapt

asta e
nimic mai mult

ps: ca idee. pt slabit tb sa nu te minti pe tine, sa nu te agati de colega sa mergeti la sala, sa nu mananci seara si sa nu bagi fudnul in masina la fiecare strop de ploaie

ca idee. cu punctele 1 si 2 am slabit 17 kg intr-o luna .
Fahnell
Postat pe 28 Decembrie 2009 19:13
De la: Fahnell, la data 2009-12-28 19:13:15mda
1. fara dulciuri si fara paine - poti sa te uiti pe piramida alimentara
2. miscare 1 ora si un pic de 3 ori pe sapt

asta e
nimic mai mult

ps: ca idee. pt slabit tb sa nu te minti pe tine, sa nu te agati de colega sa mergeti la sala, sa nu mananci seara si sa nu bagi fudnul in masina la fiecare strop de ploaie

ca idee. cu punctele 1 si 2 am slabit 17 kg intr-o luna .



totusi,nu este putin cam mult 17 kg intr-o singura luna?mie mi se pare ca da
bianca_cristea
Postat pe 3 Ianuarie 2010 22:30
De la: kudika095875, la data 2009-12-28 12:18:57Am i ...1.59 si 60 de kg!!!!! ...OMG!!!....vreau sa slabesc....cv....sfaturi???




va rog ajutatima sa slabesc ...singura nu voi reusi...macar voi ....cei de pe kudika sa imi fiti alaturi cu niste sfaturi .....ORICE!!!.. nu mai suport sa ma vad in oglinda...de 2 luni nu am iesit din casa din cauza asta !!!!....:((:(((:((:(((


Buna, incepe intai cu mese regulate, ar bine sa ai decat 3 mese pe zi , dimineata, pranz seara, eu sunt de parere ca masa de dimineata poate fi mai bogata decat celelalte mese. Bea multe lichide, mananca fructe, carne slaba cum ar fi pui, peste, vita. Poti sa arunci un ochi si aici sa iti mai faci idei http://www.sfatulmedicului.ro/articole-despre/Diete-de-slabit.
Bafta! astept sa mai vorbim
Ely80
Postat pe 7 Ianuarie 2010 14:01
De la: Ely80, la data 2010-01-07 14:01:23
De la: kudika095875, la data 2009-12-28 12:18:57Am i ...1.59 si 60 de kg!!!!! ...OMG!!!....vreau sa slabesc....cv....sfaturi???




va rog ajutatima sa slabesc ...singura nu voi reusi...macar voi ....cei de pe kudika sa imi fiti alaturi cu niste sfaturi .....ORICE!!!.. nu mai suport sa ma vad in oglinda...de 2 luni nu am iesit din casa din cauza asta !!!!....:((:(((:((:(((


Buna, incepe intai cu mese regulate, ar bine sa ai decat 3 mese pe zi , dimineata, pranz seara, eu sunt de parere ca masa de dimineata poate fi mai bogata decat celelalte mese. Bea multe lichide, mananca fructe, carne slaba cum ar fi pui, peste, vita. Poti sa arunci un ochi si aici sa iti mai faci idei http://www.sfatulmedicului.ro/articole-despre/Diete-de-slabit
Bafta! astept sa mai vorbim
Ely80
Postat pe 7 Ianuarie 2010 14:12
iti recomand o carte in care scrie cum sa faci asta ( am testat-o pe pielea mea si acum sunt cu 7 kg mai slaba, adica tocmai bine ptr inaltimea mea.)
O gasesti la Teora, la http://www.teora.ro/bunvenit.html
se numeste Vreau sa slabesc si sa nu ma mai ingras! are cod 0960 si costa putin, pana in 20 lei, mai ales ca astia de la Teora au acum reduceri de 20%
Sper sa iti foloseasca!
kudika099533
Postat pe 7 Ianuarie 2010 17:42
De la: kudika095875, la data 2009-12-28 12:18:57Am i ...1.59 si 60 de kg!!!!! ...OMG!!!....vreau sa slabesc....cv....sfaturi???




va rog ajutatima sa slabesc ...singura nu voi reusi...macar voi ....cei de pe kudika sa imi fiti alaturi cu niste sfaturi .....ORICE!!!.. nu mai suport sa ma vad in oglinda...de 2 luni nu am iesit din casa din cauza asta !!!!....:((:(((:((:(((



scurt si la obiect: NU TE MAI INDOPA CA O SCROAFA!!! si ai sa slabesti :)
Arthur_Rogers
Postat pe 7 Ianuarie 2010 17:49
"scurt si la obiect: NU TE MAI INDOPA CA O SCROAFA!!! si ai sa slabesti :) "
LOL, pic de compasiune n-ai....ntz ntz ntz zi si tu scrofitza, ca suna mai nice
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2010 23:06
De la: Fahnell, la data 2009-12-28 19:13:15mda
1. fara dulciuri si fara paine - poti sa te uiti pe piramida alimentara
2. miscare 1 ora si un pic de 3 ori pe sapt

asta e
nimic mai mult

ps: ca idee. pt slabit tb sa nu te minti pe tine, sa nu te agati de colega sa mergeti la sala, sa nu mananci seara si sa nu bagi fudnul in masina la fiecare strop de ploaie

ca idee. cu punctele 1 si 2 am slabit 17 kg intr-o luna .

17kg intr-o luna slabesti doar cu infometare. poti sa alergi si 2h pe zi si sa ai cea mai buna dieta personalizata ca nu dai atatea kg. lasand la o parte sanatatea si stresul organimsului la o asemenea fluctuatie de greutate. de curiozitate, scrie ce mancai pe parcursul unei zile :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 7 Ianuarie 2010 23:17
De la: kudika099533, la data 2010-01-07 17:42:32iti recomand o carte in care scrie cum sa faci asta ( am testat-o pe pielea mea si acum sunt cu 7 kg mai slaba, adica tocmai bine ptr inaltimea mea.)
O gasesti la Teora, la http://www.teora.ro/bunvenit.html
se numeste Vreau sa slabesc si sa nu ma mai ingras! are cod 0960 si costa putin, pana in 20 lei, mai ales ca astia de la Teora au acum reduceri de 20%
Sper sa iti foloseasca!

si eu am vrut sa iau cartea aia :) daca zici ca, costa atat de ieftin, o voi lua si eu :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 7 Ianuarie 2010 23:20
De la: yo_si_eu, la data 2010-01-07 17:49:01
scurt si la obiect: NU TE MAI INDOPA CA O SCROAFA!!! si ai sa slabesti :)

Vrajeala, de parca tu arati bine ca sa o faci asa de unde ai dedus tu ca neaparat de la mancatul excesiv s-a ingrasat??? eu am 61kg....probabil in viziunea ta sunt rahitic...daca da, apoi eu te intreb (nu daca ai putea), daca ai avea curaju sa te antrenezi cot la cot cu mine (si aici ma refer la greutatile utilizate in sala de forta).
Ronnie_Coleman
Postat pe 7 Ianuarie 2010 23:23
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-01-07 23:23:57
De la: yo_si_eu, la data 2010-01-07 17:49:01
scurt si la obiect: NU TE MAI INDOPA CA O SCROAFA!!! si ai sa slabesti :)

Vrajeala, de parca tu arati bine ca sa o faci asa de unde ai dedus tu ca neaparat de la mancatul excesiv s-a ingrasat??? eu am 61kg....probabil in viziunea ta sunt rahitic...daca da, apoi eu te intreb (nu daca ai putea), daca ai avea curaju sa te antrenezi cot la cot cu mine (si aici ma refer la greutatile utilizate in sala de forta).


prietene, de la papa se trag majoritatea, recunosc, poate fi o problema hormonala, detaliile despre ea lipsesc, poate fi grasutza din copilarie dar in cazul asta nu ar mai fi iesit din casa de cand se stie... nu de 2 luni... comentariul meu a fost rautacios, si asta recunosc dar ce nu intaleg e ce legatura are postarea mea legata de kilele fetei cu antrenamentu si greutatzile tale ?
P.S felicitari tie k faci sport si dak vrei sa ma dai pe spate, uimeste-ma si pe mine cu greutatile pe care le folosesti la grupele de muschi pe care le faci .... astept nerabdator raspunsul tau
Arthur_Rogers
Postat pe 7 Ianuarie 2010 23:37
De la: kudika095875, la data 2009-12-28 12:18:57Am i ...1.59 si 60 de kg!!!!! ...OMG!!!....vreau sa slabesc....cv....sfaturi???




va rog ajutatima sa slabesc ...singura nu voi reusi...macar voi ....cei de pe kudika sa imi fiti alaturi cu niste sfaturi .....ORICE!!!.. nu mai suport sa ma vad in oglinda...de 2 luni nu am iesit din casa din cauza asta !!!!....:((:(((:((:(((

Nu trebuie sa dramatizezi in felul asta....sunt convins ca ai exagerat si ca nu ai stat 2 luni in casa. Nu este deloc sanatoasa judecata ta. Daca vei citi, vei vedea ca in multe carti/siteuri/reviste de culturism&fitness, masa ta raportata la inaltimea ta este considerata normala pt un anumit tip somatic. Te sfatuiesc ca prima data sa te documentezi in ceea ce priveste tipul somatic pe care il ai si ce presupune el, sa te doc referitor la efortul fizic (aerob / anaerob) si la ce presupune un regim sanatos de viata. neavand o poza cu tine....nu pot spune 100% ce tip somatic esti, dar probabil predominant mezomorf si endomorf. legat de act fizica, trebuie neaparat sa te apuci de un sport; indiferent de care: inot, ciclism, volei, basket, fitness. eu iti recomand fitnessul ca acolo ma pricep eu si stiu avantajele acestui sport in raport cu celelalte sporturi. 3 sedinte de fitness pe sapt + alte 3 ore de alergat de-a lungul unei sapt este mai mult decat suficient pt inceput. legat de alimentatie, care este cea mai importanta, trebuie din start sa reduci unele portii din unele alimente:paine, cartofi, orez, paste fainoase, paste, bauturi acidulate (fanta, cola, sprite, etc), fast food, prajituri....Referitor la ce a spus un user de pe aici (si a zis gresit), trebuie sa mananci de 5-6x pe zi, dar mese mici si regulate (intervalul orar sa fie cam de cca 3h max intre mese). Ca alimente care te pot ajuta: peste, pui (in general carne slaba - bn pestele nu e chiar slab dar e important), oua (in special albusu - e proteina curata), lapte/branza/iaurt cu procentaj mic de grasime (0.1%), cereale (dar in cantitati reduse), legume (daca ai posibilitatea sa mananci nu zilnic, dar la 2 zile: salata verde, varza, broccoli) si zarzavaturi + fructe. desi par usor de digerat fructele, nu este chiar asa. ori le consumi inainte cu 1h de o masa, ori dupa 1-2h dupa masa. Cea mai simpla cale de slabit este sa arzi mai multe calorii decat bagi in tine (d fapt asta presupune procesu de slabire). Cea mai simpla si utilizata cale si usoara de urmat este sa reduci carbohidratii din alimentatie, sa te axezi pe proteina (cca 60% din calorii sa provina din prot) si restul de procentaj din carbohidrati si grasimi sanatoase (ex: pestele).
Ronnie_Coleman
Postat pe 7 Ianuarie 2010 23:41
De la: miss_darine, la data 2010-01-07 23:06:35"scurt si la obiect: NU TE MAI INDOPA CA O SCROAFA!!! si ai sa slabesti :) "
LOL, pic de compasiune n-ai....ntz ntz ntz zi si tu scrofitza, ca suna mai nice
consulta un medic nutritionist !! nu te mai lua dupa toate retetele aiurite ,te invata cum sa calculezi exact ceea ce mananci , iti spune greutatea ideala in functie de virsta si inaltime !! succes ..sunt diete adecvate in fct de gradul de obezitate ...pe care il ai ..
danutzza_stefi
Postat pe 7 Ianuarie 2010 23:58
o vai, bine ca ai recunoscut. mesajul tau nu a fost "rautacios" a fost plin de nesimtire si de prostie. adica sunt persoane care au corpuri de milioane (la propriu) si nu fac astfel de afirmatii. sunt pers care cu masa ta corporala fac incalzirea la majoritatea grupelor musculare si totusi au rabdarea si buna vointa sa ajute astfel de persoane si sa le inteleaga. sunt pers care isi dedica viata sa ajute pe altii sa treaca peste astfel de momente din viata lor si care stau toata ziua printe "scroafe" asa cum le faci tu si nu le critica si totusi au masa musculara cum nu iti poti imagina si grasime in tot corpul cat ai tu intr-un singur picior. :)
legatura? esti asa de redus mintal si nu ai facut legatura? iti sunt superior dpdv fizic(si cred ca si intr-un alt mod) si nu m-am laudat niciodata cu asta si am incercat din cunoastintele mele (atat cat sunt ele) sa dau un sfat sa incurajez intr-un fel. tu in schimb care de departe nu ai un corp de invidiat, iti permiti totusi sa faci astfel de afirmatii...dar ce fac acum, stau sa iti explic tie....deja mi-am consumat prea multe calorii cu tn....nu iti voi mai rasp la niciun mesaj.
PS: dupa mai bine de 1 an jumate in care marea parte de "efort" fizic, a fost plimbatu, inca mai pot sa fac impinsu de la piept din orizontal cu gantere de 30, inca mai pot face zeci de flotari pe minut, inca mai pot face multe tractiuni, inca mai pot face flotari la paralele cu greutati atasate de mine si la ceva mai mult de 60kg masa corporala eram capabil sa fac genuflexiuni si indreptari cu 115. probabil ca daca eram pe strada si faceai o astfel de remarca unei pers cunoscute mie, te sfaramam.
Ronnie_Coleman
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:00
De la: danutzza_stefi, la data 2010-01-07 23:58:30.sunt diete adecvate in fct de gradul de obezitate ...pe care il ai ..

ea nu este obeza. :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:01
eu nu stiu cum e ...vb in general in fct de IMC ...daca trece peste ...sau se incadreaza in greutatea ideala
danutzza_stefi
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:12
De la: bianca_cristea, la data 2010-01-03 22:30:38
totusi,nu este putin cam mult 17 kg intr-o singura luna?mie mi se pare ca da

nu ti se pare, chiar asa este. nu este recomandat mai mult de 1kg pe sapt. (nici chiar la inceput, cand teoretic slabesti mai repede).
Ronnie_Coleman
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:14
De la: danutzza_stefi, la data 2010-01-08 00:12:15eu nu stiu cum e ...vb in general in fct de IMC ...daca trece peste ...sau se incadreaza in greutatea ideala

bine...de obicei, ca sa dau un exemplu concret...supraponderabilitatea, obezitatea...se calculeaza in fct de procentajul de grasime....dar ca sa dau un alt exemplu concret...daca ai sub...16% (dar nu bag mana in foc daca e 16 sau 18%) procentaj de grasime, esti considerat subponderal. culturistii (inclusiv ce de peste 100kg) in timpul concursurilor au si 4% procentaj de grasime :D ....nu cred ca ei sunt subponderali :D
Ronnie_Coleman
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:16
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-01-08 00:00:42o vai, bine ca ai recunoscut. mesajul tau nu a fost "rautacios" a fost plin de nesimtire si de prostie. adica sunt persoane care au corpuri de milioane (la propriu) si nu fac astfel de afirmatii. sunt pers care cu masa ta corporala fac incalzirea la majoritatea grupelor musculare si totusi au rabdarea si buna vointa sa ajute astfel de persoane si sa le inteleaga. sunt pers care isi dedica viata sa ajute pe altii sa treaca peste astfel de momente din viata lor si care stau toata ziua printe "scroafe" asa cum le faci tu si nu le critica si totusi au masa musculara cum nu iti poti imagina si grasime in tot corpul cat ai tu intr-un singur picior. :)
legatura? esti asa de redus mintal si nu ai facut legatura? iti sunt superior dpdv fizic(si cred ca si intr-un alt mod) si nu m-am laudat niciodata cu asta si am incercat din cunoastintele mele (atat cat sunt ele) sa dau un sfat sa incurajez intr-un fel. tu in schimb care de departe nu ai un corp de invidiat, iti permiti totusi sa faci astfel de afirmatii...dar ce fac acum, stau sa iti explic tie....deja mi-am consumat prea multe calorii cu tn....nu iti voi mai rasp la niciun mesaj.
PS: dupa mai bine de 1 an jumate in care marea parte de "efort" fizic, a fost plimbatu, inca mai pot sa fac impinsu de la piept din orizontal cu gantere de 30, inca mai pot face zeci de flotari pe minut, inca mai pot face multe tractiuni, inca mai pot face flotari la paralele cu greutati atasate de mine si la ceva mai mult de 60kg masa corporala eram capabil sa fac genuflexiuni si indreptari cu 115. probabil ca daca eram pe strada si faceai o astfel de remarca unei pers cunoscute mie, te sfaramam.
sunt de acord cu tine ..numai rautati ieftine ....fara sa stie prea multe se exprima intr-un mod grosolan ...ce oameni ..
danutzza_stefi
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:21
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-01-08 00:16:14
De la: danutzza_stefi, la data 2010-01-08 00:12:15eu nu stiu cum e ...vb in general in fct de IMC ...daca trece peste ...sau se incadreaza in greutatea ideala

bine...de obicei, ca sa dau un exemplu concret...supraponderabilitatea, obezitatea...se calculeaza in fct de procentajul de grasime....dar ca sa dau un alt exemplu concret...daca ai sub...16% (dar nu bag mana in foc daca e 16 sau 18%) procentaj de grasime, esti considerat subponderal. culturistii (inclusiv ce de peste 100kg) in timpul concursurilor au si 4% procentaj de grasime :D ....nu cred ca ei sunt subponderali :D
ok stiu asta ...si eu, multumesc oricum da e un procent intradevar
danutzza_stefi
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:22
Nu-i adevarat. Nu conteaza cum arati. Oricum Isus este Mirele intregii creatii. Pentru Dumnezeu fiecare creatura este unica. Si scuza-ma, de ce ar conta cum arati? Oricum zicea Sf. Paul ca nu este bine pt. om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. Dar zicea el ca este mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi. El era necasatorit. Daca te casatoresti, vezi ca stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti. De fapt mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia nu se poate casatori din nou. Mi-a zis preotul respectiv ca nu este bine nici sa te saruti pe gura sau sa te atingi prea mult. Cu scop necurat. El mi-a zis cam asa. Cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie repetate atingerile...
Acuma sa-ti spun cum am slabit. Nu ca as arata eu prea bine. Dar nu vouam sa ajung nici asa de grasa. Ma tot cantaream, prin 2003, am vazutr ca ca sa cantaresc un kg in plus trebuia sa mananc vreo 4 bucati mai mari, asa. O vreme, dimineata, mancam cam 3 sferturi, la pranz si seara mancam pana la saturare. Dupa ce am slabit cat am vrut, am mancat asa, de 3 ori pe zi, sau si mai mult, pana la saturare. Mai mancam si dulciuri, si ciocolata, asa, cate putin.
kudika081126
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:23
kudika081126 si eu sunt de acord cu tn, ca nu este important cum arati, etc, etc. mi-as fi dorit sa nu imi fie rusine/sa nu ne fie rusine cand o haina nu sta klumea pe noi, ca nu se muleaza, etc. mi-as fi dorit sa nu fim catalogati dupa aspectul fizic....dar in societatea de azi acest lucru este din ce in ce mai important. Cred in Dumnezeu in felul meu, nu am citit Biblia si nu am mai fost ani de zile intr-o biserica (decat asa de cateva ori ca sa aprind o lumanare) dar parca Dumnezeu a spus sa avem grija de corpul nostru, nu?? sau gresesc eu....noi asta facem....sunt unii care nu sunt dotati genetic si simpla prajiturica, simpla gustarica, repetata, periodic, poate afecta sanatatea unor pers (si atunci cum mai avem noi grija de org, daca el se imbolnaveste?).
Ronnie_Coleman
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:33
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-01-08 00:00:42o vai, bine ca ai recunoscut. mesajul tau nu a fost "rautacios" a fost plin de nesimtire si de prostie. adica sunt persoane care au corpuri de milioane (la propriu) si nu fac astfel de afirmatii. sunt pers care cu masa ta corporala fac incalzirea la majoritatea grupelor musculare si totusi au rabdarea si buna vointa sa ajute astfel de persoane si sa le inteleaga. sunt pers care isi dedica viata sa ajute pe altii sa treaca peste astfel de momente din viata lor si care stau toata ziua printe "scroafe" asa cum le faci tu si nu le critica si totusi au masa musculara cum nu iti poti imagina si grasime in tot corpul cat ai tu intr-un singur picior. :)
legatura? esti asa de redus mintal si nu ai facut legatura? iti sunt superior dpdv fizic(si cred ca si intr-un alt mod) si nu m-am laudat niciodata cu asta si am incercat din cunoastintele mele (atat cat sunt ele) sa dau un sfat sa incurajez intr-un fel. tu in schimb care de departe nu ai un corp de invidiat, iti permiti totusi sa faci astfel de afirmatii...dar ce fac acum, stau sa iti explic tie....deja mi-am consumat prea multe calorii cu tn....nu iti voi mai rasp la niciun mesaj.
PS: dupa mai bine de 1 an jumate in care marea parte de "efort" fizic, a fost plimbatu, inca mai pot sa fac impinsu de la piept din orizontal cu gantere de 30, inca mai pot face zeci de flotari pe minut, inca mai pot face multe tractiuni, inca mai pot face flotari la paralele cu greutati atasate de mine si la ceva mai mult de 60kg masa corporala eram capabil sa fac genuflexiuni si indreptari cu 115. probabil ca daca eram pe strada si faceai o astfel de remarca unei pers cunoscute mie, te sfaramam.




man, calmeaza-te cred k topicul asta te-a prins intr-un moment prost ... imi pare rau pt tine .... cat despre mine... nu ma cunosti ca sa iti dai cu parerea legat de corpul meu , nici nu imi doresc asta ....nu am zis ca sunt de invidiat, nu imi place sa ma laud ... lasa ... bine k esti tu .... mare si puternic .. capabil sa ma sfarami ... anyway , nu regret si nici nu ma mustra constiinta k am facut acel comentariu meschin, rau, prost, nesimtit sau cum mai vrei tu sa il caracterizezi ...ci din contra , ma bucur, pt k datorita lui ai reusit si tu sa iti etalezi trupul de invidiat, calitatile fizice superioare, forta si intelectul uimitor pe care il posezi ... daca nu tu, atunci cine? ... daca nu aici, atunci unde ? ... (era o melodie).. ... hai si la mai mare .... de asta imi place mie kudika si prietenii ei ... te relaxeaza, te amuza, te incanta ....
Arthur_Rogers
Postat pe 8 Ianuarie 2010 01:03
am revenit....poate k da am exagerat spunand k nu am iesit d 2 luni din casa...avetzi dreptate....''yo-si_eu ar trb sa-ti fie rusine pt ce ai spus....nu ma indop ca scroafa kum ziki tu si niki nu vreau....akm am 1.59 si 56 d kg....si pt aceea pers care a crezut k sunt obeza..nu sunt...celor care m-au sustinut le multumesc si celorlalti..ma abtin d la comentariu...
kudika095875
Postat pe 8 Ianuarie 2010 16:24
sport si un regim altimentar
roz5blue6lila7
Postat pe 8 Ianuarie 2010 16:28
Da, sigur, in sensul ca sa avem grija mai ales de suflet, sufletul locuieste in trup, si scria in Biblie ca suntem temple ale Duhului Sfant. Dar ideea este sa avem grija mai intai de suflet.
kudika081126
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:24
Puteti slabi in cel mai placut mod:


DANSAND!!!


Incepand cu 16 ianuarie, o noua grupa de incepatori va face primii pasi in fascinantul taram al TANGO-ului la Iasi, in cadrul cursurilor oferite de clubul Tango Feliz...
Daca esti din Iasi, daca iti place sa dansezi, daca simti ca ai o inima in piept care bate ritmul pasiunii si al iubirii, vino si tu!
Te vei bucura sa descoperi cata fericire si cata stralucire poate aduce dansul in viata ta!
Orarul cursurilor este urmatorul:
Marti, orele: 19:45 - 21:45
Sambata, orele 17:00 - 19:00

Va asteptam cu drag la dans!

Detalii la telefon 0748224669, 0721049565 si 0751763218
stardancer
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:31
Slabire?Ia Alli .Ajuta sa slabesti cu un kilogram mai mult decat prin dieta.De asemenea si morcovii sun f buni!
Cat_Girl
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:35
De fapt,asa am auzit.Dak nu merge,nu dati vina PE MINE k am numa 47kg.Si am 16 ani.
Cat_Girl
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O intrebare despre dieta South Beach - faza 1 2 De la: anastasia_m 29 Iunie 2010 22:32
? 4 De la: cidutza 16 Iunie 2009 18:04
Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti ? 163 De la: girl_andree2000 5 August 2012 23:55
CURS GRATUIT DE TANGO ARGENTINIAN LA IASI! SLABITI DANSAND! IMBINATI UTILUL CU PLACUTUL! 8 De la: battleofwits 20 Decembrie 2010 16:49
mai tine cineva dieta disociata? 16 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:23