Setari Cookie-uri

cum sa ii demonstrez ca sunt indiferenta?

buna ziua am nevoie si eu de niste sfaturi....am un iubit..el este plecat ma iubeste il iubesc..dar eu sunt prea impulsiva cu el is geloasa il controlez.. si ne certam mult din cauza asta cum sa fac sa par indiferenta.. sufar prea mult.:((( ast sfaturile voastrea va rog
Biencutzza
Postat pe 26 Ianuarie 2010 11:54
De la: Biencutzza, la data 2010-01-26 11:54:52buna ziua am nevoie si eu de niste sfaturi....am un iubit..el este plecat ma iubeste il iubesc..dar eu sunt prea impulsiva cu el is geloasa il controlez.. si ne certam mult din cauza asta cum sa fac sa par indiferenta.. sufar prea mult.:((( ast sfaturile voastrea va rog


mai multe detali te rog
iulia069834
Postat pe 26 Ianuarie 2010 11:56
De la: iulia069834, la data 2010-01-26 11:56:20
De la: Biencutzza, la data 2010-01-26 11:54:52buna ziua am nevoie si eu de niste sfaturi....am un iubit..el este plecat ma iubeste il iubesc..dar eu sunt prea impulsiva cu el is geloasa il controlez.. si ne certam mult din cauza asta cum sa fac sa par indiferenta.. sufar prea mult.:((( ast sfaturile voastrea va rog


mai multe detali te rog
pai sti tu sa ii dai sfaturi yulio la 17 ani ai tai
thadoog
Postat pe 26 Ianuarie 2010 11:58
probabil daca ati fi mai mult timp impreunt ti-ar disparea aceste scene de gelozie. Sau ce te face sa crezi ca te inseala de ai ajuns sa il controlezi?
asta_sunt
Postat pe 26 Ianuarie 2010 11:59
pai mai exact vreu de acum in colo sa ii arat ca nu mai sunt asa disperata dupa el sa ii par indiferenta.. poate imi face asa ca vede ca sunt prea disperata dupa el (sunt rac..)deci zodia asta e cam complicata...vreau ca roata sa se intoarca sa ajunga el sa fie disperat dupa mine ...deci el ma iubeste dar nu ma controleaza chiar asa cum ii fac eu
Biencutzza
Postat pe 26 Ianuarie 2010 11:59
Nu ma inteleg nici eu...de ce reactionez asa sincer vreu sa ma schimb plang mult ma consum sufar si nu se merita....si el e foarte gelos dar nu se arata ...
Biencutzza
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:02
De la: Biencutzza, la data 2010-01-26 11:54:52buna ziua am nevoie si eu de niste sfaturi....am un iubit..el este plecat ma iubeste il iubesc..dar eu sunt prea impulsiva cu el is geloasa il controlez.. si ne certam mult din cauza asta cum sa fac sa par indiferenta.. sufar prea mult.:((( ast sfaturile voastrea va rog

daca esti geloasa si il controlezi, il vei obosi si nu te va mai vrea in preajma lui...asa ca, trebuie sa te gandesti bine....daca il mai vrei langa tine, incerca sa te controlezi sa sa nu-l mai controlezi...gandeste-te la ideea ca nu va mai fi langa tine, ca te va parasi tocmai din aceste motive....si poate in felul acesta vei avea puterea sa te controlezi!

succes si, incearca sa te stapanesti oricand, oriunde si in orice imprejurare...asta este valabil si pt viitor.
Barbie39
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:02
De la: Biencutzza, la data 2010-01-26 12:02:19Nu ma inteleg nici eu...de ce reactionez asa sincer vreu sa ma schimb plang mult ma consum sufar si nu se merita....si el e foarte gelos dar nu se arata ...

poate el se arata doar la drum de seara fata!
one_size
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:04
ce varsta ai tu?
asta_sunt
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:06
e un sfat bun nu esti prima persoana care imi spune asa.. si el imi spune ca il stresez prea mult si daca nu incetez cu prostiele ma va lasa...si ce sa fac sa nu il mai caut eu sa ast sa ma caute el..?sau cum
Biencutzza
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:06
daca stii ca te iubeste ce motive ai sa fii geloasa?
dar daca te iubeste, te ameninta ca te lasa pt "prostiile" tale?
nu da vina pe zodie pt obsesiile astea. din experienta vorbesc.
vad ca eviti sa spui si ce varsta ai...
esti un caz complicat de ajutat
Boca
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:25
De la: Biencutzza, la data 2010-01-26 11:54:52buna ziua am nevoie si eu de niste sfaturi....am un iubit..el este plecat ma iubeste il iubesc..dar eu sunt prea impulsiva cu el is geloasa il controlez.. si ne certam mult din cauza asta cum sa fac sa par indiferenta.. sufar prea mult.:((( ast sfaturile voastrea va rog

Tu de semne de punctuatie ai auzit?
On topic: ai sa-l pierzi mai devreme sau mai tarziu, gelozia este o boala grea!!!
miss_darine
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:29
hai ca ai speriat-o rau de tot, o sa planga acuma, e rac, iti spun eu!
deja cred ca se vede singura pana la adanci batraneti si il va stresa si mai mult pe cocosel

nu plange, biencutzza! ca sa-i demonstrezi, subliniez demonstrezi, ca esti indiferenta, FII INDIFERENTA! as in fa-ti de lucru si nu mai sta sa te gandesti in casa la povesti si sa-ti faci idei.
Boca
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:33
De la: Boca, la data 2010-01-26 12:33:57hai ca ai speriat-o rau de tot, o sa planga acuma, e rac, iti spun eu!
deja cred ca se vede singura pana la adanci batraneti si il va stresa si mai mult pe cocosel

nu plange, biencutzza! ca sa-i demonstrezi, subliniez demonstrezi, ca esti indiferenta, FII INDIFERENTA! as in fa-ti de lucru si nu mai sta sa te gandesti in casa la povesti si sa-ti faci idei.


zapacitooooooooooo
miss_darine
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:35
De la: miss_darine, la data 2010-01-26 12:29:15
De la: Biencutzza, la data 2010-01-26 11:54:52buna ziua am nevoie si eu de niste sfaturi....am un iubit..el este plecat ma iubeste il iubesc..dar eu sunt prea impulsiva cu el is geloasa il controlez.. si ne certam mult din cauza asta cum sa fac sa par indiferenta.. sufar prea mult.:((( ast sfaturile voastrea va rog

Tu de semne de punctuatie ai auzit?
On topic: ai sa-l pierzi mai devreme sau mai tarziu, gelozia este o boala grea!!!





... daca nu e papagal va aprecia gelozia ... multi barbati au nevoie de femei geloase (nu ma refer la nebunie isterica) ... gelozia este o forma extrema de iubire ... mai ales pentru niste persoane neinsurate ... dar trebuie sa aiba niste limite ... atita tot ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:36
De la: marco918, la data 2010-01-26 12:36:09[
... daca nu e papagal va aprecia gelozia ... multi barbati au nevoie de femei geloase (nu ma refer la nebunie isterica) ... gelozia este o forma extrema de iubire ... mai ales pentru niste persoane neinsurate ... dar trebuie sa aiba niste limite ... atita tot ...

pai nu cred ca-i place baiatului, pt ca altfel nu s-ar certa, cat despre limite, doar ea si le poate impune.
miss_darine
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:41
De la: miss_darine, la data 2010-01-26 12:35:57

zapacitooooooooooo


say my name b**ch
kidding
Boca
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:47
De la: miss_darine, la data 2010-01-26 12:41:38
De la: marco918, la data 2010-01-26 12:36:09[
... daca nu e papagal va aprecia gelozia ... multi barbati au nevoie de femei geloase (nu ma refer la nebunie isterica) ... gelozia este o forma extrema de iubire ... mai ales pentru niste persoane neinsurate ... dar trebuie sa aiba niste limite ... atita tot ...

pai nu cred ca-i place baiatului, pt ca altfel nu s-ar certa, cat despre limite, doar ea si le poate impune.




... teoretic cui ii place ? ... practic cearta e parte dintr-un proces de cunoastere reciproca ... dar daca e o gelozie pozitiva si nu e o repetare continua ale unor acuzatii isterice, merge ... poate deveni chiar simpatica ... indiferenta merge si ea, dar la fel de putin sau poate mai putin ... il poate face invidios dar nu pentru ca pierde o persoana de calitate ... ci pentru ca se pierde un obiect sexual ... iar cind apare prima oportunitate o va folosi ...
marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:49
marco, mi-o bulversezi pe biencutzza!
terminati dezbaterile
Boca
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:55
De la: Boca, la data 2010-01-26 12:55:03marco, mi-o bulversezi pe biencutzza!
terminati dezbaterile





... pai atunci terminati cu cliseele ... fa aia, fa ailalta ... daca nu e paranoica atunci face exact ceea ce trebuie ... mentine relatia calda ... da dovada de interes ... nu uita ca nu sint casatoriti ... daca inceteaza apare alta ... adio si nu am cuvinte ...


marco918
Postat pe 26 Ianuarie 2010 13:00
eu spun sa te gandesti cateva minute, sa iti imaginezi cum ar fi fara el, daca intr-o zi ar obosi si te-ar parasi, doar asa ti-ai putea da seama cum a afectat relatia comportamentul tau. Decat sa-l pierzi, mai bine lasi un pic de la tine acum, asta daca il iubesti si vrei sa fii cu el.
kudika111880
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:12
Salut.Eu as sugera mai bine sa nu te gandesti cum ar fi fara el ,si tot felul. Eu am trait experienta recent,ca dupa 2 ani jumate in care m am si certat ,nu am fost doar fericita, sa ma despart. Mereu ma gandeam cand ne certam ce ragedie ar fi si din aceasta cauza am facut compromisuri peste compromisuri...adica am lasat de la mine cate un pic azi ..cate un pic maine...Fetelor viata e scurta si nu merita ca de pe acum sa facem compromisuri! daca vrea sa te lase iti spune" nu te mai vad ca inainte ,tin la tine ca la o foarte buna prietena"....
luyzane
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:24
De la: kudika111880, la data 2010-01-27 18:12:20eu spun sa te gandesti cateva minute, sa iti imaginezi cum ar fi fara el, daca intr-o zi ar obosi si te-ar parasi, doar asa ti-ai putea da seama cum a afectat relatia comportamentul tau. Decat sa-l pierzi, mai bine lasi un pic de la tine acum, asta daca il iubesti si vrei sa fii cu el.





... daca incepem cu ''ar obosi'' deja inseamna ca nu e o treaba serioasa ... toata viata e o oboseala continua ... daca nu lasa fiecare cite putin vorbim degeaba ... vise si povesti nemuritoare ...
marco918
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:25
De la: marco918, la data 2010-01-26 13:00:51
De la: Boca, la data 2010-01-26 12:55:03marco, mi-o bulversezi pe biencutzza!
terminati dezbaterile





... pai atunci terminati cu cliseele ... fa aia, fa ailalta ... daca nu e paranoica atunci face exact ceea ce trebuie ... mentine relatia calda ... da dovada de interes ... nu uita ca nu sint casatoriti ... daca inceteaza apare alta ... adio si nu am cuvinte ...







adio.....

Boca
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:05
ms pt sfat, dar oricum sunt fara el ca la vara de acum mai vine...oricum incep sa fiu indiferenta incerc sa ii gasesc defecte ..si cand imi vine sa ii dau un mesaj incep sa ii gasesc defecte:P
Biencutzza
Postat pe 28 Ianuarie 2010 18:58
buna..iubitul meu, imi spune ca nu sunt matura ca nu ii place cum gandesc si asta afecteaza, foarte mult relatia ce pot face??E adevarat ca nu sunt matura dar eu ,nu am nici o vina ca nu sunt dc pt ca nu mam lovit inca de greutatile vieti..sunt asa mai visatoare ce sa fac??
Biencutzza
Postat pe 4 Februarie 2010 11:13
De la: Biencutzza, la data 2010-02-04 11:13:27buna..iubitul meu, imi spune ca nu sunt matura ca nu ii place cum gandesc si asta afecteaza, foarte mult relatia ce pot face??E adevarat ca nu sunt matura dar eu ,nu am nici o vina ca nu sunt dc pt ca nu mam lovit inca de greutatile vieti..sunt asa mai visatoare ce sa fac??

sa astepti sa te maturizezi desi sora mea si tatal meu gandesc ca 2 copii de 7 ani
iulia069834
Postat pe 4 Februarie 2010 11:16
- Stii ce sa faci? ... Citeste o carte: se numeste "Cele cinci limbaje ale iubirii" si a fost scrisa de Gary Chapman. Se gaseste si la librarii sau o poti comanda si pe net de la bibliotecaonline. Citeste si tu cartea si recomanda si lui s-o citeasca. Pot spune cu siguranta ca veti gasi TOATE raspunsurile pentru ca relatia sa mearga, daca vreti ca intradevar sa mearga.
supermiki
Postat pe 13 Februarie 2010 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartirea 30 De la: kudika_934749 18 August 2014 23:51
cum sa il readuc inapoi langa mine....? 38 De la: AdrianaR 26 Octombrie 2010 18:21
AM SI EU NEVOIE DE UN SFAT URGENT 6 De la: andreea1989 5 Ianuarie 2009 06:06
il iubesc prea mult 35 De la: Micaell 6 Iulie 2011 11:49
Ce simtiti dupa ce va despartiti de cineva? 92 De la: mushatklaudia 17 Iulie 2009 18:44