Setari Cookie-uri

Ce fel de IUBIT poate fi...sotul meu??!

Am auzit discutandu-se diferite variante despre cum sa fim NOI cu EI, cum sa ne comportam, cum sa-l/i ,,tinem" legat/i de noi, cum sa facem si ce sa facem ca totul sa fie un vis...si atunci, invitabil m-a lovit senzatia circul DOAR pe un drum cu sens unic...si ca ar fi de dorit ca acest drum sa fie in ambele sensuri :)!O provocare : ne putem determina partenerii de viata, ii putem modela dupa cum ne-am dori sa fie un imaginar ( sau nu ! ) IUBIT ?Putem face astfel incat sa simtim la fiecare atingere a partenerului de care ne leaga ani multi de convietuire, fiorul primului inceput? fiorul inocentei, a dorintei...?!
Cheers si all the best of you...
Casttelana
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:16
da iti pti schimba partenerul de viata da nu cred ca atat de mult incat mereu sa te simti ca la inceput...
Shhh
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:20
In primul rand e o utopie sa crezi ca poti tine pe cineva legat de tine,mai devreme sau mai tarziu acela va fugi chiar daca legaturile sunt de catifea , o alta mare tampenie este sa crezi ca poti schimba sau modela caracterul cuiva.....iubitul/sotul trebuie sa-l iubesti asa cum este el, cu defecte si calitati si este valabila si viceversa
miss_darine
Postat pe 29 Ianuarie 2010 14:25
Anumite chestii de suprafata se pot schimba, dar nu cred ca si in profunzime, adik stiti povestea cu naravul, ala asa ramane Si daca tot se spune ca intr-o zi tot va pleca, depinde cum pleaca DE TOT SAU CATE O NOAPTE...caci va marturisesc ca unii stiu cum sa plece bre, K nu se simte
oana84onutza
Postat pe 8 Februarie 2010 18:10
nu poti schimba omul de langa tine ! oricat ti-ai dori !
coldwind
Postat pe 8 Februarie 2010 18:14
Aaaaa mai e si povestea cu boul si beleaua In fine sunt multe zicale ce se potrivesc, ideea e ca daca cei doi au ceva inteligenta, vointa, respect si diplomatie unul fata de celalalt se pot simti super fain impreuna si pot avea parte de momente frumoase chiar si la 100 de ani... P.S. Uita-ti va la cei ce isi sarbatoresc nunta de aur, am fost la o astfel de petrecere, deci se poate
oana84onutza
Postat pe 8 Februarie 2010 18:15
atat timp cat lumea e plina de femei dispuse sa ofere totul ca sa se simta ei bine , n-ai sa vezi . nu esti tu dispusa sa-i aduci micul dejun la pat ? va gasi o vecina , colega sau o gasca pe internet care nu numai ca va fi dispusa sa i-l aduca , dar te va si critica aspru ca n-ai fost in stare sa-ti tii barbatu' langa tine .
ce sa-i faci , suntem mai putine decat ei si pentru marea majoritate a femeilor , din pacate , singurul ideal de implinire este sa puna mana pe un barbat si sa-l tina bine .
perce_neige
Postat pe 9 Februarie 2010 06:07
De la: perce_neige, la data 2010-02-09 06:07:32atat timp cat lumea e plina de femei dispuse sa ofere totul ca sa se simta ei bine , n-ai sa vezi . nu esti tu dispusa sa-i aduci micul dejun la pat ? va gasi o vecina , colega sau o gasca pe internet care nu numai ca va fi dispusa sa i-l aduca , dar te va si critica aspru ca n-ai fost in stare sa-ti tii barbatu' langa tine .
ce sa-i faci , suntem mai putine decat ei si pentru marea majoritate a femeilor , din pacate , singurul ideal de implinire este sa puna mana pe un barbat si sa-l tina bine .



din cate stiam eu, statistic vorbind, la noi in tzara sunt mai multe personae de gen feminin decat cele de gen masculin,,,,,,,,,,,dar daca mai sunt multe ce gandesc ca tine atunci clar le suntem net inferoare
Dontyyy
Postat pe 9 Februarie 2010 09:04
FEMEILOR DIN INTREAGA TARA CE ATATEA DISCUTII DESPRE BARBATII !!!FACETI SI VOI CE FAC EI!SI NU MAI INCERCATI SA-I SCHIMBATI K NU SE POATE !ATATA TIMP CAT O FAC CU FEMEI E BINE ! SI ASTA CU TINUTUL LANGAT TINE TRE SA FII TAMPITA SA INCERCI ASA CEVA CU CINEVA CARE NU MAI VREA CU TINE!
nefertiti2002
Postat pe 9 Februarie 2010 09:44
Da se poate, daca ai vointa si dragoste, respect si daca eczista iubire.Pe marea vietii trebue sa fii vslar bun altfel te scufunzi.
kudika098645
Postat pe 9 Februarie 2010 09:51
De la: kudika098645, la data 2010-02-09 09:51:59Da se poate, daca ai vointa si dragoste, respect si daca eczista iubire.Pe marea vietii trebue sa fii vslar bun altfel te scufunzi.
Aha....deci asta-i solutia ..."vslar " !!!!
cristinxxx
Postat pe 9 Februarie 2010 09:58
A nu fi inteleasa gresit. Intr-o casnicie nu trebue sa fie nimeni capitanul, sau sa conduca.Ci trebue ca amindoi sa se inteleaga si inpreuna sa ia deciziile corecte.Cine nu stie sa faca asta si nu are intelepciunea necesara, se scufunda.La asta m-am referit cind am spus ca trebue sa fii un vislar bun.
kudika098645
Postat pe 9 Februarie 2010 10:07
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 09:04:47
De la: perce_neige, la data 2010-02-09 06:07:32atat timp cat lumea e plina de femei dispuse sa ofere totul ca sa se simta ei bine , n-ai sa vezi . nu esti tu dispusa sa-i aduci micul dejun la pat ? va gasi o vecina , colega sau o gasca pe internet care nu numai ca va fi dispusa sa i-l aduca , dar te va si critica aspru ca n-ai fost in stare sa-ti tii barbatu' langa tine .
ce sa-i faci , suntem mai putine decat ei si pentru marea majoritate a femeilor , din pacate , singurul ideal de implinire este sa puna mana pe un barbat si sa-l tina bine .



din cate stiam eu, statistic vorbind, la noi in tzara sunt mai multe personae de gen feminin decat cele de gen masculin,,,,,,,,,,,dar daca mai sunt multe ce gandesc ca tine atunci clar le suntem net inferoare


scuze , cred ca nu-mi luasem intreaga portie de cafea , de aceea am scris ca suntem mai putine . in ceea ce priveste restul comentariului , faptul ca nu iti insusesti un anumit mod de gandire nu inseamna ca trebuie sa negi existenta lui . citeste un pic mai atent postarile de pe diferite topicuri ( ale altora decat cele ale cercului tau de amici ) si , poate , vei intelege ce am vrut sa spun .
perce_neige
Postat pe 9 Februarie 2010 16:19
De la: perce_neige, la data 2010-02-09 16:19:11
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 09:04:47
De la: perce_neige, la data 2010-02-09 06:07:32atat timp cat lumea e plina de femei dispuse sa ofere totul ca sa se simta ei bine , n-ai sa vezi . nu esti tu dispusa sa-i aduci micul dejun la pat ? va gasi o vecina , colega sau o gasca pe internet care nu numai ca va fi dispusa sa i-l aduca , dar te va si critica aspru ca n-ai fost in stare sa-ti tii barbatu' langa tine .
ce sa-i faci , suntem mai putine decat ei si pentru marea majoritate a femeilor , din pacate , singurul ideal de implinire este sa puna mana pe un barbat si sa-l tina bine .



din cate stiam eu, statistic vorbind, la noi in tzara sunt mai multe personae de gen feminin decat cele de gen masculin,,,,,,,,,,,dar daca mai sunt multe ce gandesc ca tine atunci clar le suntem net inferoare


scuze , cred ca nu-mi luasem intreaga portie de cafea , de aceea am scris ca suntem mai putine . in ceea ce priveste restul comentariului , faptul ca nu iti insusesti un anumit mod de gandire nu inseamna ca trebuie sa negi existenta lui . citeste un pic mai atent postarile de pe diferite topicuri ( ale altora decat cele ale cercului tau de amici ) si , poate , vei intelege ce am vrut sa spun .


gandesti asta si imi este suficient!! este asa de usor sa ne ascundem in spatele altora.
Dontyyy
Postat pe 9 Februarie 2010 16:25
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 16:25:41
De la: perce_neige, la data 2010-02-09 16:19:11
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 09:04:47
De la: perce_neige, la data 2010-02-09 06:07:32 .





.


gandesti asta si imi este suficient!! este asa de usor sa ne ascundem in spatele altora.


sincer , putin imi pasa ce gandesti sau ce iti e suficient .
e atat de usor sa ne ne consideram atotstiutori si sa ,,lipim" etichete , mai ales ascunsi in anonimat ...............
stii e o vorba ,, omul cu adevarat intelept e cel care isi da seama ca stie atat de mult , incat .............. mai are de invatat o viata intreaga "
perce_neige
Postat pe 10 Februarie 2010 05:00
De la: perce_neige, la data 2010-02-10 05:00:34
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 16:25:41
De la: perce_neige, la data 2010-02-09 16:19:11
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 09:04:47
De la: perce_neige, la data 2010-02-09 06:07:32 .





.


gandesti asta si imi este suficient!! este asa de usor sa ne ascundem in spatele altora.


sincer , putin imi pasa ce gandesti sau ce iti e suficient .
e atat de usor sa ne ne consideram atotstiutori si sa ,,lipim" etichete , mai ales ascunsi in anonimat ...............
stii e o vorba ,, omul cu adevarat intelept e cel care isi da seama ca stie atat de mult , incat .............. mai are de invatat o viata intreaga "



cat de bine te-ai descris in postarea asta(este vorba doar de prima parte)"e atat de usor sa ne ne consideram atotstiutori si sa ,,lipim" etichete , mai ales ascunsi in anonimat" si aceasta concluzie am tras-o din alte postari ale tale pe care nu mai este cazul sa ti le amintesc,,,,,,,,,,,,,,,cunosc si eu o vorba si cred ca se potriveste foarte bine aici "unii oameni trec prin viata precum gasca prin apa",,,,,,,,,,iti doresc o zi extraordinar de frumoasa si mai ales plina de "invataminte"!!!!
Dontyyy
Postat pe 10 Februarie 2010 08:37
De la: Dontyyy, la data 2010-02-10 08:37:03
De la: perce_neige, la data 2010-02-10 05:00:34
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 16:25:41
De la: perce_neige, la data 2010-02-09 16:19:11
De la: Dontyyy, la data 2010-02-09 09:04:47
De la: perce_neige, la data 2010-02-09 06:07:32 .





.


gandesti asta si imi este suficient!! este asa de usor sa ne ascundem in spatele altora.


sincer , putin imi pasa ce gandesti sau ce iti e suficient .
e atat de usor sa ne ne consideram atotstiutori si sa ,,lipim" etichete , mai ales ascunsi in anonimat ...............
stii e o vorba ,, omul cu adevarat intelept e cel care isi da seama ca stie atat de mult , incat .............. mai are de invatat o viata intreaga "



cat de bine te-ai descris in postarea asta(este vorba doar de prima parte)"e atat de usor sa ne ne consideram atotstiutori si sa ,,lipim" etichete , mai ales ascunsi in anonimat" si aceasta concluzie am tras-o din alte postari ale tale pe care nu mai este cazul sa ti le amintesc,,,,,,,,,,,,,,,cunosc si eu o vorba si cred ca se potriveste foarte bine aici "unii oameni trec prin viata precum gasca prin apa",,,,,,,,,,iti doresc o zi extraordinar de frumoasa si mai ales plina de "invataminte"!!!!


bineinteles ca ma refeream la propria persoana .
tie chiar iti admir postarile pline de pro......stie toata lumea . cred ca ai cel putin doctoratul in domeniu . de ce nu candidezi pentru premiul Nobel ? sunt convinsa ca l=ai castiga detasat .
perce_neige
Postat pe 11 Februarie 2010 07:21
PS. nu stiu de ce a aparut ,,pro.........stie" , eu am vrut , de fapt sa scriu ,, profunzime" . poate stiu administratorii ceva ce eu nu stiu .......
perce_neige
Postat pe 11 Februarie 2010 07:24
De la: perce_neige, la data 2010-02-11 07:24:28PS. nu stiu de ce a aparut ,,pro.........stie" , eu am vrut , de fapt sa scriu ,, profunzime" . poate stiu administratorii ceva ce eu nu stiu .......


asa o fi cum spui tu si am marele merit s-o recunosc si mai stiu ceva ca o sa cedez eu prima ti-am acordat mult prea multa atentie dar asta din cauza ca detest acea profunzime (si uite ca nu au gresit cu nimic administratorii) de care tu ai dat dovada din plin nu-i asa ca ti-am oferit doua zile pline de actiune uitand sa fi "carpa" barbatului" si cu asta am spus tot de azi ignore
mda si mai am "o mica " nedumerire: faptul ca-mi urmaresti si citesti postarile ce denota? este o intrebare retorica!!!
Dontyyy
Postat pe 11 Februarie 2010 08:51
De la: perce_neige, la data 2010-02-09 06:07:32atat timp cat lumea e plina de femei dispuse sa ofere totul ca sa se simta ei bine , n-ai sa vezi . nu esti tu dispusa sa-i aduci micul dejun la pat ? va gasi o vecina , colega sau o gasca pe internet care nu numai ca va fi dispusa sa i-l aduca , dar te va si critica aspru ca n-ai fost in stare sa-ti tii barbatu' langa tine .
ce sa-i faci , suntem mai putine decat ei si pentru marea majoritate a femeilor , din pacate , singurul ideal de implinire este sa puna mana pe un barbat si sa-l tina bine .


si eu care credeam ca am scapat de gandirea asta!si ca femeia stie ce vrea si mai ales obtine ce vrea!
ca ii duci micul dejun cand simti ca vrei sa ii arati ca il iubesti nu-i o tragedie...dar sa faci din asta un sport zilnic..mi se pare ca il divinizezi prea mult...stii cum este vorba aia sa mananci zilnic acelasi fel de mancare nu-i chiar placut!
un barbat nu trebui sa il slugaresti ca sa il tii langa tine, si mai ales ca barbatii au inceput sa deschida ochii mai bine si sa nu isi mai doreasca doar o menajera langa ei!
si daca sunt atatea femei dispuse sa faca orice pt un barbat..sunt si foarte multi barbati care ar face orice pentru o femeie!
one_size
Postat pe 11 Februarie 2010 15:23
De la: one_size, la data 2010-02-11 15:23:48
De la: perce_neige, la data 2010-02-09 06:07:32atat timp cat lumea e plina de femei dispuse sa ofere totul ca sa se simta ei bine , n-ai sa vezi . nu esti tu dispusa sa-i aduci micul dejun la pat ? va gasi o vecina , colega sau o gasca pe internet care nu numai ca va fi dispusa sa i-l aduca , dar te va si critica aspru ca n-ai fost in stare sa-ti tii barbatu' langa tine .
ce sa-i faci , suntem mai putine decat ei si pentru marea majoritate a femeilor , din pacate , singurul ideal de implinire este sa puna mana pe un barbat si sa-l tina bine .


si eu care credeam ca am scapat de gandirea asta!si ca femeia stie ce vrea si mai ales obtine ce vrea!
ca ii duci micul dejun cand simti ca vrei sa ii arati ca il iubesti nu-i o tragedie...dar sa faci din asta un sport zilnic..mi se pare ca il divinizezi prea mult...stii cum este vorba aia sa mananci zilnic acelasi fel de mancare nu-i chiar placut!
un barbat nu trebui sa il slugaresti ca sa il tii langa tine, si mai ales ca barbatii au inceput sa deschida ochii mai bine si sa nu isi mai doreasca doar o menajera langa ei!
si daca sunt atatea femei dispuse sa faca orice pt un barbat..sunt si foarte multi barbati care ar face orice pentru o femeie!


Raspund la amandoua posturile...
Culmea este ca amanta... nu spala, nu calca, nu gateste pentru domnul.. asta insemnand ca nici nu-i duce micul dejun la pat. As crede ca.. dimpotriva, lucrurile se petrec invers.
Sunt de acord cu afirmatia ca in general, nu stiu daca doar in RO, dar sa spunem ca ma refer la tara noastra... femeile isi doresc sa FIE maritate si ce-o da Domnul. Nu stiu daca invatatura de bine.. a bunicilor nostri.. "taci si inghite .. ca asa sunt toti".. e romaneasca, dar ne-am inusit-o intr-un urias procent. Indiferent de generatie, romancele isi doresc DOAR sa fie maritate. Accepta sa fie lovite, umilite, inselate si asa mai departe invocand iubirea. "Daca eu il iubesc, ce mai conteaza ca el nu? Daca eu il iubesc, ce mai conteaza ca el iubeste pe alta? Sa stea langa mine.. sa nu ma faca de rasul lumii."
Uitati-va cate topice sunt deschise pe Kudika.. "Il vreau inapoi" (cu variantele respective: cu orice pret, cu de-a sila, mort sau viu, ca asa vreau eu).
rashela
Postat pe 16 Februarie 2010 13:27
cand iubesti pe cineva ii accepti si defectele ...nu trebuie sa-l modelezi...
imi e dor de modelino
roz5blue6lila7
Postat pe 16 Februarie 2010 13:34
De la: nefertiti2002, la data 2010-02-09 09:44:47FEMEILOR DIN INTREAGA TARA CE ATATEA DISCUTII DESPRE BARBATII !!!FACETI SI VOI CE FAC EI!SI NU MAI INCERCATI SA-I SCHIMBATI K NU SE POATE !ATATA TIMP CAT O FAC CU FEMEI E BINE ! SI ASTA CU TINUTUL LANGAT TINE TRE SA FII TAMPITA SA INCERCI ASA CEVA CU CINEVA CARE NU MAI VREA CU TINE!

sa facem si noi ce fac ei?! adica sa fim darnice...
roz5blue6lila7
Postat pe 16 Februarie 2010 13:36
De la: nefertiti2002, la data 2010-02-09 09:44:47FACETI SI VOI CE FAC EI!


eu vreau sa fac pisu in sus! si nu stiu de ce nu imi iese!
one_size
Postat pe 16 Februarie 2010 13:40
De la: rashela, la data 2010-02-16 13:27:52
De la: one_size, la data 2010-02-11 15:23:48
De la: perce_neige, la data 2010-02-09 06:07:32atat timp cat lumea e plina de femei dispuse sa ofere totul ca sa se simta ei bine , n-ai sa vezi . nu esti tu dispusa sa-i aduci micul dejun la pat ? va gasi o vecina , colega sau o gasca pe internet care nu numai ca va fi dispusa sa i-l aduca , dar te va si critica aspru ca n-ai fost in stare sa-ti tii barbatu' langa tine .
ce sa-i faci , suntem mai putine decat ei si pentru marea majoritate a femeilor , din pacate , singurul ideal de implinire este sa puna mana pe un barbat si sa-l tina bine .


si eu care credeam ca am scapat de gandirea asta!si ca femeia stie ce vrea si mai ales obtine ce vrea!
ca ii duci micul dejun cand simti ca vrei sa ii arati ca il iubesti nu-i o tragedie...dar sa faci din asta un sport zilnic..mi se pare ca il divinizezi prea mult...stii cum este vorba aia sa mananci zilnic acelasi fel de mancare nu-i chiar placut!
un barbat nu trebui sa il slugaresti ca sa il tii langa tine, si mai ales ca barbatii au inceput sa deschida ochii mai bine si sa nu isi mai doreasca doar o menajera langa ei!
si daca sunt atatea femei dispuse sa faca orice pt un barbat..sunt si foarte multi barbati care ar face orice pentru o femeie!


Raspund la amandoua posturile...
Culmea este ca amanta... nu spala, nu calca, nu gateste pentru domnul.. asta insemnand ca nici nu-i duce micul dejun la pat. As crede ca.. dimpotriva, lucrurile se petrec invers.
Sunt de acord cu afirmatia ca in general, nu stiu daca doar in RO, dar sa spunem ca ma refer la tara noastra... femeile isi doresc sa FIE maritate si ce-o da Domnul. Nu stiu daca invatatura de bine.. a bunicilor nostri.. "taci si inghite .. ca asa sunt toti".. e romaneasca, dar ne-am inusit-o intr-un urias procent. Indiferent de generatie, romancele isi doresc DOAR sa fie maritate. Accepta sa fie lovite, umilite, inselate si asa mai departe invocand iubirea. "Daca eu il iubesc, ce mai conteaza ca el nu? Daca eu il iubesc, ce mai conteaza ca el iubeste pe alta? Sa stea langa mine.. sa nu ma faca de rasul lumii."
Uitati-va cate topice sunt deschise pe Kudika.. "Il vreau inapoi" (cu variantele respective: cu orice pret, cu de-a sila, mort sau viu, ca asa vreau eu).


asta-i trist dar adevarat...multe femei nu stiu sa se faca respectate si sa renunte la sclavie!poate de ce nu..unora chiar le place!
one_size
Postat pe 16 Februarie 2010 13:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre... hasis.... 56 De la: tudormihaela11 9 Aprilie 2010 16:12
HINT : Cu ce coafurã îl SEDUCI din prima, în funcþie de zodia lui !!!!! 21 De la: kudika_12473 6 Septembrie 2012 18:06
care ar putea fi cauza??? 62 De la: leo_ 6 Decembrie 2010 10:02
Cine face mai mult sex: casatoritii sau ne...? 24 De la: elymake 10 Mai 2009 10:19
jurnalul meu 8 De la: mrskattousa 6 Martie 2009 16:25