Setari Cookie-uri

Ce se intampla cand...?

Ce se intampla atunci cand dupa cateva certuri, prietena ta iti spune ca 'nu mai simte ce simtea pentru tine?' si ca vrea sa va despartiti sau ca nu vrea sa va mai impacati.


Am citit pe forumuri, site-uri si am observat ca multe fete dau replica asta.

Din pacate am primit-o si eu dar continui sa cred ca ea mai simte ceva pentru mine si ca alta e problema de nu vrea sa ne impacam.

Deci?..ce ascunde replica asta?
kudika112823
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:06
a. A vorbit serios
b. Este impulsiva si a reactionat asa la nervi
c. A vrut sa te ,,agite'' si sa lasi tu de la tine cand vine vorba de certuri, eventual sa vii la ea ca un catelus, de frica sa nu o pierzi

Summer_
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:50
Am vb de mai multe ori despre asta si era foarte foarte calma. Si imi spunea ca ii pasa de mine si ca vrea sa imi fie si mie bine.
kudika112823
Postat pe 30 Ianuarie 2010 14:57
De la: kudika112823, la data 2010-01-30 14:06:36Ce se intampla atunci cand dupa cateva certuri, prietena ta iti spune ca 'nu mai simte ce simtea pentru tine?' si ca vrea sa va despartiti sau ca nu vrea sa va mai impacati.


Am citit pe forumuri, site-uri si am observat ca multe fete dau replica asta.

Din pacate am primit-o si eu dar continui sa cred ca ea mai simte ceva pentru mine si ca alta e problema de nu vrea sa ne impacam.

Deci?..ce ascunde replica asta?[/q

Am dat si eu replica asta ca multe alte fete banuiesc...Eu am dat'o cand vedeam ca persoana de langa mine ma iubeste si nu ii puteam rani sentimentele spunandu'i in fata "Nu te iubesc" sau "M'am plictisit de relatia asta" sau nu stiu ce alte mtoive...Dar asta sunt eu:)

Poate daca;i dai ceea ce vrea si dupa un anumit timp nu s'a intors la tine inseamna ca asta a vrut cu adevarat si nu a fost nimic ascuns dupa replica asta:)
PinkAngel
Postat pe 31 Ianuarie 2010 19:37
de cat timp
sunteti impreuna?
Shhh
Postat pe 31 Ianuarie 2010 20:08
Din punctul meu de vedere replica nu ascunde nimic.
La inceputul relatiei simti ca vrei sa fii langa persoana iubita 24/24 ,ai impresia ca toata lumea e a ta si ca nimeni nu va putea sa va desparta ceea ce e destul de adevarat in majoritatea relatiilor.

Nimeni nu va poate desparti in afara de tine sau ea .....odata ce incepi sa te obisnuiesti cu persoana respectiva iti dai seama ca te-ai indragostit de ea pentru ceea ce credeai ca este dar pe parcursul relatiei observi ca te-ai inselat.In acest caz ai de ales intre a ramane alaturi de el/ea sau nu iar fata se pare ca a ales nu

iris_4_ever
Postat pe 31 Ianuarie 2010 20:51
Si ca sa nu termin in coada de peste analizeaza-ti comportamentul fata de ea de la inceputul relatiei si cel de ,,acum'' .
Descopera ce anume a facut-o sa se indragosteasca de tine si care e motivul schimbarii sentimentelor ei.

Ai devenit gelos in ultima perioada ?
Stai cu baietii la o bere mai mult decat stateai inainte ?
Ai uitat sa-i aduci flori de ziua ei ?
Stai peste program la munca desi ea te asteapta sa iesiti in oras ?
Ai ramas fara job si nu-ti mai permiti sa o scoti in oras ?

Daca raspunzi da la una dintre intrebarile de mai sus s-ar putea sa gasesti motivul pentru care fata nu mai simte ce simtea inainte
iris_4_ever
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:03
in principiu un om are niste expectante cam mari de la partener si traiesti cu impresia ca este mai bun decat este de fapt, trebuie sa inveti sa iti iubesti partenerul si sa traiesti cu el, atractia si implusurile de la inceput dispar pe parcurs.
e posibil sa incerce sa te forteze cu aceste replici sau sa spuna adevarul,
eu personal iti sugerez sa iti corectezi comportamentul daca ai gresit iar daca nu.. mai bine te orientezi spre alta persoana, nu are rost sa iti irosesti timpul intr'o relatie incordata si care e sortita esecului.
felixcat
Postat pe 1 Februarie 2010 10:49
Parerea mea...next...daca simte ceva pt tine si a reactionat la nervi va veni ea la tine...daca orgoliul personal e mai mic decat sentimentele
deea90
Postat pe 1 Februarie 2010 10:54
toate raspunsurile care tiau fost date sunt adv, dar cred k cel mai adv ar fi k nu tine la tn kat tii tu la ea...mai bn lasa timpul sa vb
kudika113367
Postat pe 1 Februarie 2010 16:40
eu am spus asta cand chiar am crezut asta. si asteptam o schimbare din partea lui...
greierash_is_back
Postat pe 1 Februarie 2010 16:47
orice persoana asteapta mereu mai mult de la cel de langa el
yumy
Postat pe 17 Februarie 2010 07:53
De la: greierash_is_back, la data 2010-02-01 16:47:56eu am spus asta cand chiar am crezut asta. si asteptam o schimbare din partea lui...

greierashule
yumy
Postat pe 17 Februarie 2010 07:53
poate nu mai simte cum simtea la inceput...si nu vrea sa te raneasca si a ales un mod mai elegant de a`ti spune ca relatia voastra nu mai are un viitor...poate ai gresit si tu cu ceva,poate te`ai schimbat si tu..incearca sa discuti cu ea si sa vezi ce o deranjeaza sau ce a determinat`o sa ti spuna asta
B_eLLa
Postat pe 18 Februarie 2010 20:50
Imi pare rau, dar.. poate acum o sa auzi asta.

Cine se patreaza indiferent in relatie, conduce relatia.
In cazul tau, ea e cea indiferenta.

Move on!

Femeile spun asta de secole, si daca le intrebi "De ce?"

Vor raspunde cu eternul "Nu stiu!"

Succes!
De_Nereprosat
Postat pe 20 Februarie 2010 20:13
De la: De_Nereprosat, la data 2010-02-20 20:13:21Imi pare rau, dar.. poate acum o sa auzi asta.

Cine se patreaza indiferent in relatie, conduce relatia.
In cazul tau, ea e cea indiferenta.

Move on!

Femeile spun asta de secole, si daca le intrebi "De ce?"

Vor raspunde cu eternul "Nu stiu!"

Succes!

auzi... ce-i aia "se patreaza"?????
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Februarie 2010 20:52
Pastreaza*


Ma scuzati domnisoara Reloaded!
De_Nereprosat
Postat pe 20 Februarie 2010 21:31
sau poate fata are dreptate...ea stie cel mai bine ce simte....o haina purtata nu e totuna cu una care nu e purtata!!
andreea_n_x
Postat pe 20 Februarie 2010 21:59
cateva certuri??...e sufficienta o cearta...ca sa nu mai simta ce simtea....daca tu spui cateva...inseamna ca au fost destule...si fata s/o fi saturat!!
andreea_n_x
Postat pe 20 Februarie 2010 22:00
De la: kudika112823, la data 2010-01-30 14:06:36Ce se intampla atunci cand dupa cateva certuri, prietena ta iti spune ca 'nu mai simte ce simtea pentru tine?' si ca vrea sa va despartiti sau ca nu vrea sa va mai impacati.


Am citit pe forumuri, site-uri si am observat ca multe fete dau replica asta.

Din pacate am primit-o si eu dar continui sa cred ca ea mai simte ceva pentru mine si ca alta e problema de nu vrea sa ne impacam.

Deci?..ce ascunde replica asta?


auzi dar ce vrei de fapt sa vezi scris ca raspuns la o astfel de intrebare???
unul din clisee ar suna ceva de genul :
" are pe altul" si ti-ar confirma de fapt temerile cum ca sigur si-a gasit pe altul pt ca nu mai vrea sa fie cu tine... bla bla bla
un alt cliseu ar fii ca nu poti sa crezi ca ea a gasit altceva mai bun si deci fata minte cu nerusinare alta e problema, de fapt asta suna ca un alt cliseu... canf femeia spune nu de fapt e da.... bla bla bla
sau evident fata poate sa iti spuna purul adevar, a descoperit ca nu ii placi asa de mult cum credea la inceput si pace buna, tu cauti motive pt care ti-a dat papucii si crezi ca totusi mai exista vreo umbra de speranta.


in sfarsit ideea este urmatoarea, intrebarea este vaga, si daca ai primit replica respectiva e cazul sa te intrebi cu ce ai gresit tu nu de ce ti-a dat ea replica asta. putina introspectie nu strica nimanui, si daca tu consideri ca nu ai gresit, atunci pace buna treci la urmatoarea.

dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Februarie 2010 21:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu pot sa-l uit 22 De la: Cristinakitty 21 Ianuarie 2010 18:52
cum sa fac sal uit??? al iubesc nespus de mul insa el isi bate jok 2 De la: rashela 13 Mai 2011 11:45
despartire 19 De la: kudika018755 30 Aprilie 2009 01:14
Cum sa depasesc fosta relatie? 99 De la: kudika_18248 22 Februarie 2013 19:51
Eu sau distractia in Club 50 De la: cristina_c84 6 August 2011 20:02