Setari Cookie-uri

ce ar trebui sa fac????

buna...am avut o relatie de 5 ani si dupa o sapt de la despartire el a cunoscut o fata si s-a mutat la ea,m-a anuntat ca se casatoreste cu ea..acum au trecut 4 luni de la despartire in care nu m-a cautat deloc.eu l-am cautat si am incercat sa ma impac cu el..dar am renuntat si am intalnit un baiat cu care ma simt bine(si el e desp dupa o relatie de 6 ani)suntem foarte buni prieteni si ne intelegem foarte bine..dar a aparut fostul meu si mi-a cerut sa ne impacam ..si i-am spus sa o lase pe fata aia ...si chiar eram dispusa sa ma impac cu el...astept si acum insa nu a mai dat nici un semn de viata,ce ar trebui sa cred?primul gand care il am in minte e sa-mi schimb nr de tel si sa nu-i mai dau ocazia sa ma umileasca pt k eu simt k am fost umilita...sau sa astept?baiatul cu care sunt e foarte intelegator si e alaturi de mine..si intelege situatia pt k si daca prietena lui se intoarce la el si el se v-a impaca cu ea.ce ar trebui sa fac?
kissdelya
Postat pe 3 August 2010 19:10
"intelege situatia pt k si daca prietena lui se intoarce la el si el se v-a impaca cu ea"
ce harababura e in viata voastra si dupa aia va intrebati retoric...da' eu de ce sunt singura?...uite d'aia, pt ca nu va plac decat nuantele de gri sobolan
miss_darine
Postat pe 4 August 2010 14:00
e normal cand iubesti pe cineva sa iti doresti sa te impaci cu el...dar nu te lasa condusa de afectivitate...gandeste un pic logic...un om care te-a parasit si care vrea sa se insoare cu alta dupa atat de putin timp mai merita vreun gram de dragoste sau de atentie din partea ta? cu atat mai putin ca tu sa renunti la tot pentru el...si daca acest nou prieten e alaturi de tine, e foarte bine...el te intelege asa cum te inteleg toti oamenii care au iubit vreodata...se pune in locul tau si isi zice ca si el s-ar intoarce...aici e putin gresit...nu astepta ca la un semn din partea fostului sa ii cazi in genunchi...nu se merita...ai mandrie, ai demnitate si constientizeaza-ti valoarea! nu meriti ca nimeni sa te ia drept jucarie...si nu vei ramane singura, barbati sunt slava domnului...dar gaseste-l pe cel care sa fie in stare sa te aprecieze...
AndM
Postat pe 6 August 2010 22:33
De la: AndM, la data 2010-08-06 22:33:24e normal cand iubesti pe cineva sa iti doresti sa te impaci cu el...dar nu te lasa condusa de afectivitate...gandeste un pic logic...un om care te-a parasit si care vrea sa se insoare cu alta dupa atat de putin timp mai merita vreun gram de dragoste sau de atentie din partea ta? cu atat mai putin ca tu sa renunti la tot pentru el...si daca acest nou prieten e alaturi de tine, e foarte bine...el te intelege asa cum te inteleg toti oamenii care au iubit vreodata...se pune in locul tau si isi zice ca si el s-ar intoarce...aici e putin gresit...nu astepta ca la un semn din partea fostului sa ii cazi in genunchi...nu se merita...ai mandrie, ai demnitate si constientizeaza-ti valoarea! nu meriti ca nimeni sa te ia drept jucarie...si nu vei ramane singura, barbati sunt slava domnului...dar gaseste-l pe cel care sa fie in stare sa te aprecieze...


tu citesti doar titlurile?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 6 August 2010 23:40
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-06 23:40:08
De la: AndM, la data 2010-08-06 22:33:24e normal cand iubesti pe cineva sa iti doresti sa te impaci cu el...dar nu te lasa condusa de afectivitate...gandeste un pic logic...un om care te-a parasit si care vrea sa se insoare cu alta dupa atat de putin timp mai merita vreun gram de dragoste sau de atentie din partea ta? cu atat mai putin ca tu sa renunti la tot pentru el...si daca acest nou prieten e alaturi de tine, e foarte bine...el te intelege asa cum te inteleg toti oamenii care au iubit vreodata...se pune in locul tau si isi zice ca si el s-ar intoarce...aici e putin gresit...nu astepta ca la un semn din partea fostului sa ii cazi in genunchi...nu se merita...ai mandrie, ai demnitate si constientizeaza-ti valoarea! nu meriti ca nimeni sa te ia drept jucarie...si nu vei ramane singura, barbati sunt slava domnului...dar gaseste-l pe cel care sa fie in stare sa te aprecieze...


tu citesti doar titlurile?


ti se pare tie ca as citi doar titlurile?
AndM
Postat pe 7 August 2010 14:52
De la: AndM, la data 2010-08-06 22:33:24........, barbati sunt slava domnului...dar gaseste-l pe cel care sa fie in stare sa te aprecieze...
Dar ce crezi c-ar fi de'apreciat la ea.......
cristinxxx
Postat pe 7 August 2010 15:20
De la: AndM, la data 2010-08-07 14:52:29
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-06 23:40:08
De la: AndM, la data 2010-08-06 22:33:24e normal cand iubesti pe cineva sa iti doresti sa te impaci cu el...dar nu te lasa condusa de afectivitate...gandeste un pic logic...un om care te-a parasit si care vrea sa se insoare cu alta dupa atat de putin timp mai merita vreun gram de dragoste sau de atentie din partea ta? cu atat mai putin ca tu sa renunti la tot pentru el...si daca acest nou prieten e alaturi de tine, e foarte bine...el te intelege asa cum te inteleg toti oamenii care au iubit vreodata...se pune in locul tau si isi zice ca si el s-ar intoarce...aici e putin gresit...nu astepta ca la un semn din partea fostului sa ii cazi in genunchi...nu se merita...ai mandrie, ai demnitate si constientizeaza-ti valoarea! nu meriti ca nimeni sa te ia drept jucarie...si nu vei ramane singura, barbati sunt slava domnului...dar gaseste-l pe cel care sa fie in stare sa te aprecieze...


tu citesti doar titlurile?


ti se pare tie ca as citi doar titlurile?


nu mi se pare. sunt sigur!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 7 August 2010 16:31
la orice persoana se gaseste ceva de apreciat...
cat despre titluri nu stiu de unde ai tras concluzia asta si nici nu ma intereseaza s-o aflu...nu vad care e legatura intre ce citesc eu si subiectul pe care il discutam ...daca ti se pare ca am scris cea ce nu s-ar putea incadra in context, ar fi fost mai simplu sa imi zici...ironiile de doi lei nu servesc la nimic si nu ating pe nimeni
AndM
Postat pe 7 August 2010 19:39
De la: kissdelya, la data 2010-08-03 19:10:55 ce ar trebui sa fac?


sa astepti sa se casatoreasca cu cealalata fata iar intre timp pui si tu de o nunta cu noul prieten si dupa juma de luna divortati ca sa va intoarceti la cei care v-a parasit ca sa fie treaba completa
iris_4_ever
Postat pe 7 August 2010 19:55
De la: kissdelya, la data 2010-08-03 19:10:55buna...am avut o relatie de 5 ani si dupa o sapt de la despartire el a cunoscut o fata si s-a mutat la ea,m-a anuntat ca se casatoreste cu ea..acum au trecut 4 luni de la despartire in care nu m-a cautat deloc.eu l-am cautat si am incercat sa ma impac cu el..dar am renuntat si am intalnit un baiat cu care ma simt bine(si el e desp dupa o relatie de 6 ani)suntem foarte buni prieteni si ne intelegem foarte bine..dar a aparut fostul meu si mi-a cerut sa ne impacam ..si i-am spus sa o lase pe fata aia ...si chiar eram dispusa sa ma impac cu el...astept si acum insa nu a mai dat nici un semn de viata,ce ar trebui sa cred?primul gand care il am in minte e sa-mi schimb nr de tel si sa nu-i mai dau ocazia sa ma umileasca pt k eu simt k am fost umilita...sau sa astept?baiatul cu care sunt e foarte intelegator si e alaturi de mine..si intelege situatia pt k si daca prietena lui se intoarce la el si el se v-a impaca cu ea.ce ar trebui sa fac?


Ce relatie "marfa" Fiecare asteapta sa se impace cu fosta/fostul is this?
Barbie30
Postat pe 7 August 2010 19:58
De la: iris_4_ever, la data 2010-08-07 19:55:18
De la: kissdelya, la data 2010-08-03 19:10:55 ce ar trebui sa fac?


sa astepti sa se casatoreasca cu cealalata fata iar intre timp pui si tu de o nunta cu noul prieten si dupa juma de luna divortati ca sa va intoarceti la cei care v-a parasit ca sa fie treaba completa


de-a lungu' timpului, am crezut ca serialu' dallas este esenta imbarligaturilor, prin multitudinea de scenarii si relationari intre rolul.
da' intre timp a aparut tanar si nelinistit
geo_reincarcat_iara
Postat pe 7 August 2010 22:06
De la: AndM, la data 2010-08-07 19:39:52la orice persoana se gaseste ceva de apreciat...
cat despre titluri nu stiu de unde ai tras concluzia asta si nici nu ma intereseaza s-o aflu...nu vad care e legatura intre ce citesc eu si subiectul pe care il discutam ...daca ti se pare ca am scris cea ce nu s-ar putea incadra in context, ar fi fost mai simplu sa imi zici...ironiile de doi lei nu servesc la nimic si nu ating pe nimeni


problema e...care subiect!!?
d-asta am un filing in zona inghinala, ca scrim doar de dragu' de a ne vedea mesaju' pe un forum.
io nu vad decat o cetateanca, de initiatoare zic, care se zbate in coerenta si poveste fara noima.
trebuie sa fii un pic masochist sa-ti traiesti viata in felul asta.
iar mesaju' tau are pafum de generalizare gen glossy sau girl!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 7 August 2010 22:11
bogdan76
Postat pe 7 August 2010 22:16
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-07 22:11:23
De la: AndM, la data 2010-08-07 19:39:52la orice persoana se gaseste ceva de apreciat...
cat despre titluri nu stiu de unde ai tras concluzia asta si nici nu ma intereseaza s-o aflu...nu vad care e legatura intre ce citesc eu si subiectul pe care il discutam ...daca ti se pare ca am scris cea ce nu s-ar putea incadra in context, ar fi fost mai simplu sa imi zici...ironiile de doi lei nu servesc la nimic si nu ating pe nimeni


problema e...care subiect!!?
d-asta am un filing in zona inghinala, ca scrim doar de dragu' de a ne vedea mesaju' pe un forum.
io nu vad decat o cetateanca, de initiatoare zic, care se zbate in coerenta si poveste fara noima.
trebuie sa fii un pic masochist sa-ti traiesti viata in felul asta.
iar mesaju' tau are pafum de generalizare gen glossy sau girl!


nu esti obligat sa citesti nimic si nici sa raspunzi cui ti se pare ca scrie doar de dragu de a posta ceva...prin urmare, nu ai niciun drept sa critici...
fiecare isi traieste viata cum vrea si nu cred ca cineva vine si se plange aici de prea mult bine...daca nu ai capacitatea de a intelege natura umana si faptul ca o problema care tie ti se pare minora pentru un altul poate avea semnificatia unei catastrofe eu as zice sa te opresti...
mesajul meu glossy sau nu, e macar sincer...poate nu spun cele mai bune lucruri, poate nu dau cele mai bune sfaturi, insa le dau din inima pentru ca eu, spre deosebire de altii stiu cat conteaza o alinare si cat de penibila e o remarca rautacioasa
AndM
Postat pe 8 August 2010 00:21
ai dreptate, nu-s obligat. da' mi-ai cazut cu tronc!
poate exasperat sa vad largirea ariei de superficialitate venita dinspre populatia tanara, ai reprezentat scanteia ce a dat nastere contradictiei mele.
te rog sa intrii pe profilul cetatencei ce a deschis topicul si sa-i citesti toate topicele deschise, apoi sa revii aici si sa-mi spui ce ai inteles.
un sfat sincer reprezinta o vedere exterioara cunoscandu-se datele problemei in proportie de cel putin 75 %.
dialogurile de genu':
- ..cunosc un baiat...!
-...vai draga, sa nu-l lasi sa te .....uta.....!
sunt atat de dese si cu iz superior, pe acest forum, incat ai impresia ca te aflii intro oaza in care oamenii au uitat ce inseamna sa ai cu adevarat o problema. drept dovada, initiatoare nici macar n-a mai catadichsit sa se prezinte p-aci! superficialitatea genereaza superficialitate.
si te rog sa-mi explici care-i treaba cu natura umana.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 8 August 2010 07:31
De obicei aleg cate un topic la intamplare, intru si daca mi se pare ca sunt in masura, imi spun si eu pararea...Mai gasesc si eu cate un subiect de discutie care mi se pare total aiurea, dar il inchid si merg mai departe...pentru ca am o deviza: "daca nu ai ceva frumos de zis, mai bine abtine-te"...dialogurile de genul celui pe care l-ai citat tu pot fi cu usurinta ignorate.
Superficialitatea a devenit, din pacate, o trasatura definitorie a lumii in care traim. Dar refuz sa cred ca toti suntem la fel. Eu am intalnit (e adevarat ca rata e de unul la un milion) si oameni valorosi, chiar pe acest forum. Si nimeni nu trebuie etichetat din prima, pana la proba contrarie.
Cu riscul de a ma repeta, o dificultate care tie ti se pare nesemnificativa, pentru altcineva poate fi catastrofala...pentru ca suntem contruiti in mod diferit unul fata de celalalt si percep lucrurile fiecare in modul lui. Tocmai de aceea e important sa fim toleranti cu cei din jurul nostru, bineinteles pana la proba contrarie...Dar nu cred pe nimeni in masura sa fie cel care arunca prima piatra!
AndM
Postat pe 8 August 2010 14:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa ma despart de el sau nu? 29 De la: MaraDonna 21 Septembrie 2009 23:49
cadou de paste 7 De la: crisoake 8 Aprilie 2014 21:22
cine te iubeste te respecta.. dar cum? 6 De la: kudika_595 29 Ianuarie 2017 18:57
O relatie cu profu`.... 290 De la: Ralukutzza 14 Septembrie 2009 13:08
sunt mai importantii prietenii??? 8 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:39