Setari Cookie-uri

un sfat

salut.am 26 de ani si vreau sa va cer un sfat!!sunt despartit de prietena mea mai exact inainte de craciun , aveam o relatie de 5 ani si cateva luni,mi-a spus ca vrea sa luam o pauza si vrea sa fie un pik singura sa se gandeasca la ea...mai tarziu am aflat de la un mesaj primit de ea ca o cauta cineva dupa care mi-a zis ca pur si simplu nu ma mai iubeste si ca vrea sa cunoasca pe alcineva, o iubesc enorm datorita faptului ca am fost foarte aproape de ea in momente dificile care le-a suferit datorita satri de sanatate sau problemelor aparute din senin,ne-am despartit datorita unei perioade cand nu i-am dat atentia care era obijnuita,acum ma trateaza cu indiferentza nu-mi raspunde la telefon si nici la mesaje ce credetzi ca intradevar poate uita si trece mai departe usor cu aceea persoana?mai pot lupta pt ceva sau pur si simplu ar trebui sa-mi vad de treaba? am fost singurul baiat din viatza si primul prieten oare poate trece asa usor peste amintiri?e foarte orgolioasa dar cred ca inca ma mai iubeste si incearca sa ma faca sa sufar!!!astept un rasp!!!pls
kudika112651
Postat pe 29 Ianuarie 2010 22:05
'ne-am despartit datorita unei perioade cand nu i-am dat atentia care era obijnuita '
'incearca sa ma faca sa sufar '
Nici tu n-ai fost usa de biserica , asa-i ? Cu ce anume i-ai gresit ? Ti-ai indreptat atentia asupra alteia ?
mahy33
Postat pe 29 Ianuarie 2010 22:20
De la: kudika112651, la data 2010-01-29 22:05:48salut.am 26 de ani si vreau sa va cer un sfat!!sunt despartit de prietena mea mai exact inainte de craciun , aveam o relatie de 5 ani si cateva luni,mi-a spus ca vrea sa luam o pauza si vrea sa fie un pik singura sa se gandeasca la ea...mai tarziu am aflat de la un mesaj primit de ea ca o cauta cineva dupa care mi-a zis ca pur si simplu nu ma mai iubeste si ca vrea sa cunoasca pe alcineva, o iubesc enorm datorita faptului ca am fost foarte aproape de ea in momente dificile care le-a suferit datorita satri de sanatate sau problemelor aparute din senin,ne-am despartit datorita unei perioade cand nu i-am dat atentia care era obijnuita,acum ma trateaza cu indiferentza nu-mi raspunde la telefon si nici la mesaje ce credetzi ca intradevar poate uita si trece mai departe usor cu aceea persoana?mai pot lupta pt ceva sau pur si simplu ar trebui sa-mi vad de treaba? am fost singurul baiat din viatza si primul prieten oare poate trece asa usor peste amintiri?e foarte orgolioasa dar cred ca inca ma mai iubeste si incearca sa ma faca sa sufar!!!astept un rasp!!!pls


daca te iubea cum sustii crezi ca iti mai cerea pauza si iti spunea ca vrea sa incerce sa fie cu altcineva ?
si de obicei ,unele femei,cand apare un al treilea care o cauta ,o tenteaza sa incerce ,chiar daca e posbili sa nu mearga si chiar sa aibe inca sentimente pt tine .
ia si tu atitudinea ei ....si vezi ce se va mai intampla....
blaa
Postat pe 29 Ianuarie 2010 22:26
nu e vb ca nu am fost usa de biserica problema a aparut din cauza k nu prea i-mi mai suporta prieteni si ca de multe ori eram foarte ocupat cu serviciul si nu prea mai aveam timp sa iesim impreuna!!
kudika112651
Postat pe 30 Ianuarie 2010 11:00
chiar nu aparuse nimeni in viatza mea,ideea e e foarte orgolioasa si nu poate sa renuntze acum la ce a inceput s-ar simtzi un pik aiurea fatza de persoanele de langa ea!!
kudika112651
Postat pe 30 Ianuarie 2010 11:05
uneori trb sa iei de buna ceea ce iti spune celalalt,nu incerca sa citesti printre randuri ,te complici singur ,lasa lucrurile asa cum sunt
mikiduta39
Postat pe 30 Ianuarie 2010 12:22
De la: kudika112651, la data 2010-01-30 11:05:39chiar nu aparuse nimeni in viatza mea,ideea e e foarte orgolioasa si nu poate sa renuntze acum la ce a inceput s-ar simtzi un pik aiurea fatza de persoanele de langa ea!!


Sa inteleg ca pina acum a fost o gasculita indragostita (erai primul barbat, era acolo unde stiai ca este.. adica acasa... nu aveai timp si pentru ea...si asa mai departe) si acum a inceput sa se gandeasca si la ea? WOW! Si tie nu-ti vine sa crezi ca se poate asa ceva? Ca poate avea personalitate, ca-si poate dori ceva mai bun intr-o relatie, ca nu esti centrul universului ei?

Dragul meu, cand iubesti cu adevarat. nu prea te intereseaza "persoanele de langa tine".. ci doar persona pe care o iubesti. Nu-ti mai imagina ce nu este. Daca ti-a zis ca NU .. inseamna ca NU.
rashela
Postat pe 30 Ianuarie 2010 13:31
kudika275651
Postat pe 26 Iulie 2010 22:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat va rog... 15 De la: kudika321137 12 Septembrie 2010 15:26
mai exista o astfel de fata? :) 175 De la: mauuu1987 18 August 2014 23:52
Vrea sa ne despartim? 39 De la: Khristie 11 Mai 2010 13:48
demoni 76 De la: kudika117453 8 Iunie 2011 22:49
De ce o femeie cu un copil nu va fi de-ajuns pentru un barbat singur?... 31 De la: mara78 23 Decembrie 2016 16:19