Setari Cookie-uri

Amicul timid

Buna!As dori sa stiu parerea voastra in urmatoarea situatie!Nu demult am cunoscut printr-o prietena comuna un barbat care imi place fff mult!Am iesit de cateva ori in club cu mai multi prieteni ( fiind si el prezent) unde ne-am distrat,ne-am simtit bine impreuna...pe zi ce trecea imi dadeam seama ca ma indragosteam de acest amic fara ca el sa faca ceva in mod special ca sa ma cucereasca...stiam de la prietena mea ca este foarte timid si ca ii va lua mult timp pana sa imi spuna ca ma place(aceasta dandu-si seama ca el ma placea)..asadar m-am gandit sa fac eu primul pas si sa ii spun ca m-am indragostit de el(prin sms),lucru pe care pana acum nu l-am mai facut niciodata..niciodata nu am facut eu primul pas...dupa cateva zile am mai vorbit pe facebook,dar lucruri banale si nimic despre ce eu ii spusesem,iar asta ma scotea din minti!
Apoi intr-o alta seara tot in club,am incercat sa il sarut,iar el m-a respins(m-am simtit groaznic!) motivand ca sunt lucruri la care el tine(sa cucereasca el o femeie) si nu sa ii se ofere pur si simplu!:(( Eu de obicei sunt greu de impresionat sau de cucerit,insa de data asta...nu stiu ce s-a intamplat!
Pentru el aceste lucruri au fost facute "fortat"!De atunci nu am mai vorbit nici la telefon si nici pe facebook...pentru ca eu nu l-am mai abordat!Mentionez ca acum 2 ani i-a placut o fata,dar i-a trebuit 1 an si jumatate ca sa o invite la o cafea!ce parere aveti?cum ar trebui sa procedez?sa ma retrag?sa fiu indiferenta?Multumesc anticipat!
Andaluzia28
Postat pe 22 Iulie 2014 23:20
De la: Andaluzia28, la data 2014-07-22 23:20:39Buna!As dori sa stiu parerea voastra in urmatoarea situatie!Nu demult am cunoscut printr-o prietena comuna un barbat care imi place fff mult!Am iesit de cateva ori in club cu mai multi prieteni ( fiind si el prezent) unde ne-am distrat,ne-am simtit bine impreuna...pe zi ce trecea imi dadeam seama ca ma indragosteam de acest amic fara ca el sa faca ceva in mod special ca sa ma cucereasca...stiam de la prietena mea ca este foarte timid si ca ii va lua mult timp pana sa imi spuna ca ma place(aceasta dandu-si seama ca el ma placea)..asadar m-am gandit sa fac eu primul pas si sa ii spun ca m-am indragostit de el(prin sms),lucru pe care pana acum nu l-am mai facut niciodata..niciodata nu am facut eu primul pas...dupa cateva zile am mai vorbit pe facebook,dar lucruri banale si nimic despre ce eu ii spusesem,iar asta ma scotea din minti!
Apoi intr-o alta seara tot in club,am incercat sa il sarut,iar el m-a respins(m-am simtit groaznic!) motivand ca sunt lucruri la care el tine(sa cucereasca el o femeie) si nu sa ii se ofere pur si simplu!:(( Eu de obicei sunt greu de impresionat sau de cucerit,insa de data asta...nu stiu ce s-a intamplat!
Pentru el aceste lucruri au fost facute "fortat"!De atunci nu am mai vorbit nici la telefon si nici pe facebook...pentru ca eu nu l-am mai abordat!Mentionez ca acum 2 ani i-a placut o fata,dar i-a trebuit 1 an si jumatate ca sa o invite la o cafea!ce parere aveti?cum ar trebui sa procedez?sa ma retrag?sa fiu indiferenta?Multumesc anticipat!




Nu stiu ce sa zic am iarasi impresia de deja vu , cred ca am mai citit si discutat acest subiect ...nu pot spune cu exactitate daca tot acelasi post dar pare identic . Daca gresesc imi cer scuze!



Deci- daca iti place cineva care nu da nici un semn ca te-ar place vre-un pic , intr-o lume in care fetele vad ca fac foarte usor primul pas , poate ca ar trebui sa te intrebi cum te-ai simti si tu intr-o situatie similara. Adica o persoana penrtu care nu ai nici-o atractie , ar sari sa te sarute asa din senin ...NU CRED CA TI-AR PLACE !
kudika_956659
Postat pe 23 Iulie 2014 00:16
De la: Andaluzia28, la data 2014-07-22 23:20:39Buna!As dori sa stiu parerea voastra in urmatoarea situatie!Nu demult am cunoscut printr-o prietena comuna un barbat care imi place fff mult!Am iesit de cateva ori in club cu mai multi prieteni ( fiind si el prezent) unde ne-am distrat,ne-am simtit bine impreuna...pe zi ce trecea imi dadeam seama ca ma indragosteam de acest amic fara ca el sa faca ceva in mod special ca sa ma cucereasca...stiam de la prietena mea ca este foarte timid si ca ii va lua mult timp pana sa imi spuna ca ma place(aceasta dandu-si seama ca el ma placea)..asadar m-am gandit sa fac eu primul pas si sa ii spun ca m-am indragostit de el(prin sms),lucru pe care pana acum nu l-am mai facut niciodata..niciodata nu am facut eu primul pas...dupa cateva zile am mai vorbit pe facebook,dar lucruri banale si nimic despre ce eu ii spusesem,iar asta ma scotea din minti!
Apoi intr-o alta seara tot in club,am incercat sa il sarut,iar el m-a respins(m-am simtit groaznic!) motivand ca sunt lucruri la care el tine(sa cucereasca el o femeie) si nu sa ii se ofere pur si simplu!:(( Eu de obicei sunt greu de impresionat sau de cucerit,insa de data asta...nu stiu ce s-a intamplat!
Pentru el aceste lucruri au fost facute "fortat"!De atunci nu am mai vorbit nici la telefon si nici pe facebook...pentru ca eu nu l-am mai abordat!Mentionez ca acum 2 ani i-a placut o fata,dar i-a trebuit 1 an si jumatate ca sa o invite la o cafea!ce parere aveti?cum ar trebui sa procedez?sa ma retrag?sa fiu indiferenta?Multumesc anticipat!



Ai grabit lucrurile!!!Chiar daca domnul respectiv este timid,daca te place ,va gasi modalitatile pentru a te cuceri!!Nu insista in abordarea lui,ai incercat o data si nu ti-a reusit!!!Daca te doreste in viata lui, te va cauta si iti va spune acest lucru!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Iulie 2014 07:15
De la: kudika_956659, la data 2014-07-23 00:16:44
De la: Andaluzia28, la data 2014-07-22 23:20:39Buna!As dori sa stiu parerea voastra in urmatoarea situatie!Nu demult am cunoscut printr-o prietena comuna un barbat care imi place fff mult!Am iesit de cateva ori in club cu mai multi prieteni ( fiind si el prezent) unde ne-am distrat,ne-am simtit bine impreuna...pe zi ce trecea imi dadeam seama ca ma indragosteam de acest amic fara ca el sa faca ceva in mod special ca sa ma cucereasca...stiam de la prietena mea ca este foarte timid si ca ii va lua mult timp pana sa imi spuna ca ma place(aceasta dandu-si seama ca el ma placea)..asadar m-am gandit sa fac eu primul pas si sa ii spun ca m-am indragostit de el(prin sms),lucru pe care pana acum nu l-am mai facut niciodata..niciodata nu am facut eu primul pas...dupa cateva zile am mai vorbit pe facebook,dar lucruri banale si nimic despre ce eu ii spusesem,iar asta ma scotea din minti!
Apoi intr-o alta seara tot in club,am incercat sa il sarut,iar el m-a respins(m-am simtit groaznic!) motivand ca sunt lucruri la care el tine(sa cucereasca el o femeie) si nu sa ii se ofere pur si simplu!:(( Eu de obicei sunt greu de impresionat sau de cucerit,insa de data asta...nu stiu ce s-a intamplat!
Pentru el aceste lucruri au fost facute "fortat"!De atunci nu am mai vorbit nici la telefon si nici pe facebook...pentru ca eu nu l-am mai abordat!Mentionez ca acum 2 ani i-a placut o fata,dar i-a trebuit 1 an si jumatate ca sa o invite la o cafea!ce parere aveti?cum ar trebui sa procedez?sa ma retrag?sa fiu indiferenta?Multumesc anticipat!




Nu stiu ce sa zic am iarasi impresia de deja vu , cred ca am mai citit si discutat acest subiect ...nu pot spune cu exactitate daca tot acelasi post dar pare identic . Daca gresesc imi cer scuze!



Deci- daca iti place cineva care nu da nici un semn ca te-ar place vre-un pic , intr-o lume in care fetele vad ca fac foarte usor primul pas , poate ca ar trebui sa te intrebi cum te-ai simti si tu intr-o situatie similara. Adica o persoana penrtu care nu ai nici-o atractie , ar sari sa te sarute asa din senin ...NU CRED CA TI-AR PLACE !
Andaluzia28
Postat pe 23 Iulie 2014 16:48
kudika_956659
Poate ca ai dreptate,nu mi-ar placea!diferenta este ca stiu ca ma place...sau ma placea!Impresia de deja vu..nu stiu ce sa zic,probabil au mai existat subiecte asemanatoare!Este pentru prima oara cand postez ceva...
Andaluzia28
Postat pe 23 Iulie 2014 16:52
kudika_15804
Iti multumesc!sunt constienta ca am grabit lucrurile...asta am si dorit pe de o parte pentru ca stiam ca daca nu as fi facut nimic,nu s-ar fi intamplat nimic mult timp de acum incolo!Si oricum nu cred ca o sa se intample...chiar daca ma place, nu o sa mai faca nimic...cred ca s-a speriat!:))
Andaluzia28
Postat pe 23 Iulie 2014 17:17
Barbatul este programat sa vaneze . Deci este un hunter prin definitie, gene, firul de iarba, bataia vantului si cantecul broastei:))) Timid, netimid, barbatul vaneaza si-n somn chiar daca nu e constient de asta. Vanatul este tentant ptr ca-l urmareste el, si-si face ""enj de mii"" de "scheme vanatoresti"". Un vanat care i se aseaza la picioare nu are valoare chiar daca la inceput i se parea "atractiv" . El va pasi peste vanatul care i s-a oferit singur si va cauta "victima"in alta parte.

Cu alte cuvinte ai gresit si ai pierdut. Nu cred ca vei mai putea face ceva decat daca ai reusi sa reincepi jocul vanatorii. Poate.
Iulia_Mazilu_1
Postat pe 23 Iulie 2014 17:34
Iulia_Mazilu_1
Hmmmm...ai dreptate!Sa reincep jocul vanatorii...nu cred ca mai are efect!:((
Andaluzia28
Postat pe 23 Iulie 2014 17:42
De la: Andaluzia28, la data 2014-07-23 17:17:45kudika_15804
Iti multumesc!sunt constienta ca am grabit lucrurile...asta am si dorit pe de o parte pentru ca stiam ca daca nu as fi facut nimic,nu s-ar fi intamplat nimic mult timp de acum incolo!Si oricum nu cred ca o sa se intample...chiar daca ma place, nu o sa mai faca nimic...cred ca s-a speriat!:))



Draga mea,tu stii ca ai incercat sa ajungi la inima lui,chiar daca tentativa ta a fost una fara maniere,cel putin,acel domn ti-a lasat aceasta impresie!!!Restul depinde de tanarul domn,nu cred ca domnia sa s-a speriat,dar este posibil ca tu sa nu fi prezentat o atractie imediata pentru el ,si de aici a derivat respingerea respectiva1!!!Multe persoane se intalnesc cu diversi/diverse,fara a exista o chimie intre ele,caci ,fara aceasta reactie spontana,nu putem vorbi de relatii de iubire!!!

DACA ,totusi,te place,va face pasul in cunoasterea si contactarea ta,fii sigura de aceasta,dar mai acorda-i timp si vei vedea rezultatul,si,pe de alta parte, nu iti ascund faptul ca ,acest rezultat poate fi negativ!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Iulie 2014 18:56
De la: Andaluzia28, la data 2014-07-22 23:20:39Buna!As dori sa stiu parerea voastra in urmatoarea situatie!Nu demult am cunoscut printr-o prietena comuna un barbat care imi place fff mult!Am iesit de cateva ori in club cu mai multi prieteni ( fiind si el prezent) unde ne-am distrat,ne-am simtit bine impreuna...pe zi ce trecea imi dadeam seama ca ma indragosteam de acest amic fara ca el sa faca ceva in mod special ca sa ma cucereasca...stiam de la prietena mea ca este foarte timid si ca ii va lua mult timp pana sa imi spuna ca ma place(aceasta dandu-si seama ca el ma placea)..asadar m-am gandit sa fac eu primul pas si sa ii spun ca m-am indragostit de el(prin sms),lucru pe care pana acum nu l-am mai facut niciodata..niciodata nu am facut eu primul pas...dupa cateva zile am mai vorbit pe facebook,dar lucruri banale si nimic despre ce eu ii spusesem,iar asta ma scotea din minti!
Apoi intr-o alta seara tot in club,am incercat sa il sarut,iar el m-a respins(m-am simtit groaznic!) motivand ca sunt lucruri la care el tine(sa cucereasca el o femeie) si nu sa ii se ofere pur si simplu!:(( Eu de obicei sunt greu de impresionat sau de cucerit,insa de data asta...nu stiu ce s-a intamplat!
Pentru el aceste lucruri au fost facute "fortat"!De atunci nu am mai vorbit nici la telefon si nici pe facebook...pentru ca eu nu l-am mai abordat!Mentionez ca acum 2 ani i-a placut o fata,dar i-a trebuit 1 an si jumatate ca sa o invite la o cafea!ce parere aveti?cum ar trebui sa procedez?sa ma retrag?sa fiu indiferenta?Multumesc anticipat!


Timid , zici ca e ?
Eu cred ca este plin de el , asteapta in mod intentionat sa traga fetele de el...dupa ce este convins ca femeia este slaba de inger in fata lui , apoi aplica strategia lui ...si binenteles ca tu ca femeie ...ravnind dupa o mica atentie din partea lui ...accepti orice .

In locul tau , nu l-as mai baga in seama si ai sa vezi ca va reveni el la tine , acceptandu-i vei ramane dupa un timp cu o dezamagire....

Faptul ca tu esti cea care ai depasit masura de a face primul pas ...sa-ti ramana o lectie....invata sa fii o femeie dorita , nu o femeie care se ofera singura , dorita sau nedorita de un barbat.
-Iulya
Postat pe 23 Iulie 2014 19:38
Draga mea Iulya,
Asta mi-a servit intr-adevar ca lectie de viata...niciodata nu am facut primul pas,dar am zis sa incerc iar acum regret...iti multumesc pentru sfaturi!:))
Andaluzia28
Postat pe 23 Iulie 2014 21:39
De la: Andaluzia28, la data 2014-07-23 21:39:19Draga mea Iulya,
Asta mi-a servit intr-adevar ca lectie de viata...niciodata nu am facut primul pas,dar am zis sa incerc iar acum regret...iti multumesc pentru sfaturi!:))


Ai gresi e omeneste , ai avut un impuls de moment , acum vei stii sa faci diferenta intre un barbat adevarat si un macho man.
-Iulya
Postat pe 23 Iulie 2014 21:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indragostita 19 De la: innutz 14 Iulie 2011 17:24
Va verificati iubitul? 153 De la: CORINA_ 24 Octombrie 2015 16:36
,,BARBATII SUNT MAGARI* pana la proba contrarie! 33 De la: ex_Constantinescu 28 Mai 2010 15:23
cum credeti ca va decurge 16 De la: dulceana_babyblue 17 Mai 2010 22:25
de ce unele persoane sunt dependente de parinti si cum poti sa schimbi acest lucru 63 De la: Barbie30 15 Octombrie 2010 11:05